Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Limit walk rankingowych - sprawy powiązane

  1. #1

    Limit walk rankingowych - sprawy powiązane

    1.Ostatnio w systemie walk namieszało się troche. Można walczyć max do 3 zwycięstw ,a potem ma się 3423432423423 dni przerwy, co jezeli się posiada 2postacie na 50lv+ naprawdę blokuje możliwość walk pvp. Pierwszą moją propozycją byłoby jakieś uelastycznienie tego systemu.

    2.Kolejna rzecz. Może dodać opcje ,że przy graczu będzie wyświetlała się mała ikonka lub coś w tym stylu i będzie oznaczała ,że jest on w przedziale pvp oraz jednocześnie jest możliwość rozegrania z nim walki rankingowej. Ale tylko opcjonalne bo niektorym to zbędne.

    3.No i jakis timer kiedy się odbędą limit walk będzie odblokowany

    4.No i może jak już będzie problem z realizacja tego pierwszego to:
    |-dobieranie czasu zejścia limitu walk tak ,że np zawalczyles z przeciwnikiem 3walki , masz blokade na 12dni ,to żeby nie było tak ,że możesz następne walki 3 rankingowe z tym graczem rozegrać za 12dni, tylko np. po 4dniach już byś mogl zawalczyc 1 walkę z tym samym graczem.

  2. #2
    A to jeszcze taka fajna sytuacja . Ksil ma 3postacie na 50lv+ ,ja 2 . Fajnie by było ,żebym mogl sobie powalczyc z kazda jej postacia moją jedną postacia wiecej niz raz ...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    ja z terensem moge walczyć raz na tydzien choc obaj nie wiemy dlaczego...

  4. #4
    Cytat Napisał siata Zobacz post
    ja z terensem moge walczyć raz na tydzien choc obaj nie wiemy dlaczego...
    true .

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    1.Ostatnio w systemie walk namieszało się troche. Można walczyć max do 3 zwycięstw ,a potem ma się 3423432423423 dni przerwy, co jezeli się posiada 2postacie na 50lv+ naprawdę blokuje możliwość walk pvp. Pierwszą moją propozycją byłoby jakieś uelastycznienie tego systemu.
    Wychodzę z założenia, że 3 walki z danym graczem na 7 dni to jest całkiem rozsądna liczba. Walka, rewanż i ewentualne rozstrzygnięcie za 3 razem. Uelastycznienie, czyli zwiększenie limitów będzie bardziej wspierało kombinatorów niż uczciwie walczących.

    Z perspektywy przegranego: Przegrałem, więc muszę się lepiej przygotować na tego gracza, a do tego potrzebny jest czas i nawet na rękę jest mi to, że nie będzie mnie dalej atakował przez te kilka dni. W międzyczasie mogę nadal walczyć z kimś innym, a za 7 dni znowu sprawdzamy kto jest lepszy.
    Zawsze można powalczyć treningowo bez rankingu lub o inny typ rankingu.
    Z perspektywy "przelewaczy" jest to mocne ograniczenie "efektywności" przelewów.

    Można powiedzieć: pilnujcie przelewaczy, odpowiadam: to walka z wiatrakami, tak samo jak moderowanie targu. Kto chce przegrać, przegra - tyle, że zamiast bardzo oczywistych walk pojawią się odpowiednio "udawane". Właśnie dlatego bardziej opieramy system na mechanizmach samokontroli (automaty), gdzie od niczyjego widzimisię nie zależy czy dana walka jest, czy nie jest przelewem, czy zawodnik "wystarczająco się starał", czy się pomylił, czy jednak podłożył? Skoro system pozwala na rozegranie 3 walk z userem to pozwala - dalej nie wnikamy (zakładając, że nie tworzy w tym celu multikont). Wychodząc z założenia, że taki przelewacz w rzeczywistości jest słaby, zakładam, że prędzej czy później zostanie przez kogoś lepszego złapany, pokonany i szybko swój "urobek" straci, natomiast automaty pilnują, aby ten sztuczny urobek był na tyle trudny i czasochłonny, aby nie było to zbyt opłacalne (nie zapewniało topki).


    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    2.Kolejna rzecz. Może dodać opcje ,że przy graczu będzie wyświetlała się mała ikonka lub coś w tym stylu i będzie oznaczała ,że jest on w przedziale pvp oraz jednocześnie jest możliwość rozegrania z nim walki rankingowej. Ale tylko opcjonalne bo niektorym to zbędne.

    3.No i jakis timer kiedy się odbędą limit walk będzie odblokowany
    Analizowanie "w biegu" warunków na walkę rankingową ja vs każdy gracz na mapie będzie bardzo kosztowne dla serwera. Sam przedział rankingowy już bardziej realny.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    4.No i może jak już będzie problem z realizacja tego pierwszego to:
    |-dobieranie czasu zejścia limitu walk tak ,że np zawalczyles z przeciwnikiem 3walki , masz blokade na 12dni ,to żeby nie było tak ,że możesz następne walki 3 rankingowe z tym graczem rozegrać za 12dni, tylko np. po 4dniach już byś mogl zawalczyc 1 walkę z tym samym graczem.
    W sumie nie znam super dokładnie tego mechanizmu, ale on właśnie tak działa - z tym, ze analizuje nie tylko czas od ostatniej walki, ale również inne walki (rankingowe z innymi graczami) i to z perspektywy zarówno jednego, jak i drugiego gracza (to nie zawsze to samo). Dopiero gdy z obu stron jest "zielone światło" na walkę o rank, to jest ona możliwa. Generalnie jeśli obie strony walczą regularnie z przynajmniej 3-4 różnymi osobami (userami) w tygodniu, to ich wzajemne ograniczenie nie powinno być większe niż 3 walki w minionych 7 dniach.

    Przykładowo w ciągu ostatnich 7 dni gracz A miał walki:
    AvsB
    AvsC
    AvsD
    AvsB
    AvsE
    AvsD
    --------
    AvsB -> 8 dni temu

    Czy może walczyć z B?
    Z jego perspektywy tak, gdyż miał z B jedynie 2 walki, a także miał walki z 3 innymi userami.


    Natomiast B miał w ciągu ostatnich 7 dni walki jedynie z A i C:
    BvsA
    BvsA
    BvsC
    BvsC
    a więc ma dłuższy limit niż 7 dni, co skutkuje, że obaj mają ten dłuższy limit (niedopuszczenie do sytuacji, aby jeden mógł rank zyskać, a drugi nie - niedawne zmiany)

    Z punktu widzenia systemu gracz B jest "dziwny", gdyż nie walczy z nikim innym niż gracz A i C, stąd bardziej restrykcyjne limity.

    Uważam, że rozluźnienie limitów spowoduje na pewno więcej walk "dziwnych", a tych normalnych niekoniecznie. Zresztą w początkach MFO3 takie rozluźnienie było i przelewanie szło naprawdę efektywnie (sam limit na postacie, a nie userów to kilkakrotnie większa możliwość przelewów niż obecnie, 5x5 postaci vs 1x1 user).

  6. #6
    Wszystko rozumiem tylko co do przelewów. To nawet mocne ograniczanie ich ,może nie dać efektu ,bo no wyższych rankingach wystarczą nawet 3 walki i przeskakuje się o 1000pkt do przodu.
    Myślę ,że temat zbędny już, bo był pisany pod wpływem zdenerwowania, gdyż miałem właściwie cały przedzial pvp zablokowany, tylko to oznaczenie "w przedziale" może być przydatne.
    Jeszcze co do przelewaczy ,to ich problem całkowicie zniknie ,jeżeli się stworzy jakąś rozsądną arene dla Topki ,gdzie każdy będzie miał autozapis po spełnienu określonych warunków oraz też poprzez nią będzie mogl atakować tylko po spełnienu określonych warunków. No i jakieś rozsądniejsze opcje jeżeli chodzi o przygotowanie sie do walki ,bo taka arena będzie przmusem i jak ktoś pójdzie sobie expić ,a tu ktoś złapie go to szans na równe przygotowanie nie ma. Lub jeżeli ktoś chcialby się zalogować na krótszy czas ,a tu ktoś wyskakuje mu z walką manualną
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 14-02-2013 o 01:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •