Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 109

Temat: szczęsliwy cios!!!!!!!

  1. #31
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    jak wojownik rzuca na siebie mobilkę i pomyślność to radzę kontrować normalizacją albo już dygać portkami.
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Mobilka + pomyślność => 2 razy mocniejszy szczęśliwy cios
    Jeżeli ktoś nie widzi w tym momencie zagrożenia przegrywa.
    A co panowie radzą w sytuacji, jak było w rapotach, gdzie SOAD zaczyna i rzuca przeczekanie na przeciwnika, potem dopiero moblika? Raczej nie widzę wyjścia (tym bardziej, że w parze idzie dubel)

  2. #32
    Więcej szczęścia z eq

  3. #33
    Użytkownik Avatar Ksiliath
    Dołączył
    04-04-2011
    Postów
    260
    mifune lepiej się nie wypowiadaj pisałam o 2 przypadkach. Szczęśliwy cios dla hitera jest za mocny. Udowodniłam to zakładając na walkę 2400 hp 218 defa i 128 lucka i dostałam hita za 2100 na mobilce i pomyślności. Tylko taki ubiór spowodował to luknij na moje raporty nie będę specjalnie dla ciebie szukała, że jak soad ubrał się normalnie to miał przewagę przegrał bo zapomniał o odbiciu tak by wygrał, ale nie rozumiesz że zmienienie eq żeby hiter cię nie zabił na hita jak zacznie walkę jest zbyt kosztowne. Oczywiście zawsze możesz zgadywać jak się ubierze 50% szans, że trafisz. Do tego ubrałam się na przeżycie więc sporo speeda straciłam chociaż i tak miałam o 40% więcej niż przeciwnik, ale pech chciał że zaczął walkę walnął trującym zabrał mi krytykiem pół hp i otruł potem miał doubla z butów garudy, więc znów walka była przegrana.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    moim zdaniem problem nadmuchany tak samo jak z odbiciem tylko tym razem kto inny marudzi ;p

  5. #35
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Tyle, że tu problem tkwi w 2 użyciach. Jeżeli taktyka SOADA się sprawdzi i nie zabija na hita za szczęśliwego to ma drugi na dublu. Lecz gdy my odbiciem nie zabijamy to nie mamy drugiego użycia (mowie tu o przypadkach. Średki hit 500. Odbicie/szczęśliwy zabiera 1500 przy życiu przeciwnika 2400 - zostaje 900) szczęśliwym drugi raz i po przeciwniku. Z odbiciem jest gorzej

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Popieram Siatę.

  7. #37
    Only one time
    Konto usunięte
    Rozdmuchujecie sprawę tej zdolności. Soad ma taką taktykę, a nie inną i trzeba się dostosować. Ja już od początku powiadałem, że to jedna z najmocniejszych dostępnych taktyk i cieszę się, że zostało to klarownie udowodnione
    Na taktykę soada jest prosta kontra jeśli zaczniemy: rzucić normalizacje albo przeczekanie na niego. Faktycznie gorzej jest gdy to on zaczyna, ale przecież nie ma na to żadnej pewności.
    Poza tym nie narzekajcie na przyspieszenie tylko również nałóżcie trzewiki garudy.
    Szczęśliwy cios ma wymusić niepewnośc co do ubioru i całkowicie spełnia swe założenie. Dotychczas mag sobie zerował parametr szczęścia i był zadowolony - teraz może zajść sytuacja gdy będzie go mieć więcej od wojownika.
    Wojownik kombinuję z eq, ale to że może zaskoczyć i zmienić wariant na minimum szczęścia oznacza, że tak jak i mag musi posiadać dwa warianty uzbrojenia. W żaden sposób mag nie jest pokrzywdzony - gdy oboje ubiorą się pod szczęście okaże się, że mają niemal identyczne eq, a szczęśliwy cios nie zada więcej jak krytyczny cios. Walka jest wtedy ze znacznym wskazaniem na maga. A że wojownik może "strzelić" numer i zakuć się w obronę mag, a szczęśliwy cios zastąpić mp atakiem to inna sprawa. Równie dobrze mag może skończyć walkę w 2 turze, bo skoro jest maksymalnie pod szczęście to ma od razu dubla i garude na sobie.
    Może na graczy typu soad odpowiednia taktyka to właśnie zakucie się w uniki przy 0 szczęścia?
    Nałożenie pancka garudy, różdżki mnicha (liczmy 12%) butów z jeziora (liczmy 20%) i 6 gemów uniku da w momencie uderzenia szczęśliwym 70% uników. Nawet biorąc pod uwagę maksymalny bonus ze szczęścia to i tak sytuacja jest 50-50.
    A potem przecież walka toczy się dalej...

  8. #38
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Taktyka SOAD'a to ta?
    https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...d=68320&vtid=0
    Przy 80-90 lucka całkowitego u przeciwnika może być skuteczna, ale raczej tylko wtedy. (tu było 81)

    Szczęśliwy/Odbicie to zdolności, które wnoszą jakiś element zaskoczenia do walk, a nikt zaskakiwany być nie lubi - chyba stąd te narzekania;]
    Ja bym nie kombinował ani z jedną, ani z drugą.

  9. #39
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Tak, to ta.

  10. #40
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Taktyka SOAD'a to ta?
    https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...d=68320&vtid=0
    Przy 80-90 lucka całkowitego u przeciwnika może być skuteczna, ale raczej tylko wtedy. (tu było 81)

    Szczęśliwy/Odbicie to zdolności, które wnoszą jakiś element zaskoczenia do walk, a nikt zaskakiwany być nie lubi - chyba stąd te narzekania;]
    Ja bym nie kombinował ani z jedną, ani z drugą.
    Ziomek nie, tu nie miałem pomyślności.
    Myślę, że i na 120 zadziała normalnie.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Przy lucku>120 wygląda to mniej więcej tak:
    https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...d=43905&vtid=0

  12. #42
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    A wiadomo, że jak mag ubierze eq z luckiem 140, a ja zaskoczę i wezmę magdefa to mag leży i kwiczy.
    Teoretycznie mam każdego maga w garści, a praktycznie... Odbicie ;D
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  13. #43
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Ziomek nie, tu nie miałem pomyślności.
    Myślę, że i na 120 zadziała normalnie.
    Przy 120 na hita byś już nie zdjął. Gdy mnożnik ze szczęścia nie przekracza ~2.2 to już małe są szanse na to.
    Wygląda na to, że zostaniesz królem rankingów

    https://mfo3.pl/game/report.php?bid=...d=43905&vtid=0
    @up, tam było 104, współczynnik wyniósł 2.35

  14. #44
    Pirrat
    Konto usunięte
    Nie każdy pada na hita

  15. #45
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Wygląda na to, że zostaniesz królem rankingów
    Wery fany.
    Jutro posprawdzam różne rzeczy, dzisiaj już nie mam czasu na pierdoły.
    (Nie wiem, czy się zrozumieliśmy. Pisałem o 120 lucka u maga)
    Branoc.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •