Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zakłady

  1. #1
    Użytkownik Avatar Deathpool
    Dołączył
    26-07-2012
    Postów
    181

    Zakłady

    Mam propozycję co do robienia zakładów na igrzyskach. Opcja by była dostępna tylko dla widowni. Obok licznika graczy walczących jeszcze na arenie byłby bukmacher, który by sprzedawał zakłady.
    I moje wyobrażenie jest takie, że:
    Np.
    Na arenie walczy 44 graczy. Z nich możemy wybrać tylko jedną osobę na którą byśmy postawili.
    dajemy bukmacherowi np.100k i jeśli wygramy otrzymujemy te 100k +44% czyli w sumie 144k ale jeśli źle obstawimy to otrzymujemy 100k -44% czyli 56k. Ryzyko/zysk jest mniejszy gdy zostanie mniej osób więc jak by było 20 to stawka była by 20% w te czy we wte. No i zakłady by można było kupować do 15 minut po rozpoczęciu igrzysk.

  2. #2
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Więcej graczy → Większe ryzyko → Większa wygrana / Mniejsza prowizja.
    Mniej graczy → Mniejsze ryzyko → Mniejsza wygrana / Większa prowizja.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Deathpool
    Dołączył
    26-07-2012
    Postów
    181
    nie wspominałem nic o prowizji bo myślę, że z prowizją już to nie przejdzie

  4. #4
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Powinien być jakiś system, który liczy ranking graczom według poprzednich igrzysk, tak aby opłacało się stawianie na tzw "gorszych graczy" czyli tych, na których nikt nie postawi, ponieważ szansa jest zbyt nikła. Tak samo jest w innych zakładach. Im mniejsze szanse ma dana osoba, tym większa wygrana za nią. (wyobrażcie sobie mistrzostwa świata w jakiejś dyscyplinie gdzie gra mistrz z ostatnich kilku lat i sami amatorzy :P na kogo postawicie?)

  5. #5
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Powinien być jakiś system, który liczy ranking graczom według poprzednich igrzysk, tak aby opłacało się stawianie na tzw "gorszych graczy" czyli tych, na których nikt nie postawi, ponieważ szansa jest zbyt nikła. Tak samo jest w innych zakładach. Im mniejsze szanse ma dana osoba, tym większa wygrana za nią. (wyobrażcie sobie mistrzostwa świata w jakiejś dyscyplinie gdzie gra mistrz z ostatnich kilku lat i sami amatorzy :P na kogo postawicie?)
    najlepiej jakby wygraną było tylko to co wpłacą gracze, gdy wszyscy postawią na 1 osobę to dostana tyle samo, albo stracą wszystko, a pula przejdzie na następne igrzyska
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  6. #6
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Deathpool Zobacz post
    nie wspominałem nic o prowizji bo myślę, że z prowizją już to nie przejdzie
    Wspomniałeś:

    Cytat Napisał Deathpool Zobacz post
    jeśli źle obstawimy to otrzymujemy 100k -44% czyli 56k.
    Ryzyko/zysk jest mniejszy gdy zostanie mniej osób więc jak by było 20 to stawka była by 20% w te czy we wte.
    Tylko u Ciebie stawki opłat są źle rozłożone.
    Jest trudniej wytypować → płacimy więcej (44%).
    Jest łatwiej wytypować → płacimy mniej (20%).

    Porównaj z tym co napisałem. Jest odwrotnie.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Nie podoba mi się ten pomysł.

  8. #8
    Jakiś prosty system mógłby być fajny, 1 zakład= np. 5k, sprzedano 100 więc zebrano z tego 500k, 50 na Ksil, 46 na blooda, 4 na Bidiego, Bidi wygrywa jedna osoba kupiła 3 zakłady więc zgarnia 375k, druga 1 zakład więc zgarnia 125k, a gdy wygrałby ktoś inny to całą suma idzie na następne igrzyska.
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Jakiś prosty system mógłby być fajny, 1 zakład= np. 5k, sprzedano 100 więc zebrano z tego 500k, 50 na Ksil, 46 na blooda, 4 na Bidiego, Bidi wygrywa jedna osoba kupiła 3 zakłady więc zgarnia 375k, druga 1 zakład więc zgarnia 125k, a gdy wygrałby ktoś inny to całą suma idzie na następne igrzyska.
    Bardzo dobrze pomyślane, łap +

  10. #10
    Zjarany Kondzio
    Konto usunięte
    Jak dla mnie to super pomysł

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •