Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Zmniejszenie ograniczeń dot. przeciwników pvp, pojedynku rankingowego

  1. #1
    tymon
    Konto usunięte

    Zmniejszenie ograniczeń dot. przeciwników pvp, pojedynku rankingowego

    Witam. Ja bardzo lubię walczyć pojedynki, na arenie, bójki.
    Rankingowo mogę walczyć jednak tylko z graczami mającymi 50% lub 200% mojego rankingu, a tak się składa, że na gdy dojdzie się do poziomu 30+ oraz rankingu 1,5k + to nie ma się z kim walczyć. Zdecydowana większość graczy zatrzymuj się na 25 poziomie lub na 500 rankingu, o ile w ogóle walczą na arenie. Wcześniej, co chwilę byłem atakowany na arenie, w pojedynkach. Teraz jednak jest już dużo mniej takich graczy. Pojedynków nikt nie chce, bo mój ranking jest już zbyt wysoki, co mogę zrozumieć, ale teraz to nawet mnie na arenie nikt nie atakuje incognito czy oficjalnie.

    Tak więc mam taką propozycję, żeby można było walczyć na arenie również z graczami, którzy mają od 30% do 300% mojego rankingu. Można by też było po prostu zdjąć ograniczenie rankingowe i atakować na arenie każdego, tyle, że gracze tacy byliby oznaczeni na arenie innym kolorkiem albo mieliby jakiś dopisek, że gracz ma wyższy ranking niż 200% gracza atakującego.

    Można byłoby też ten problem rozwiązać też tak, że jeżeli mam 33 lvl, to mogę atakować graczy mających 35-37 lvl, ale mających mniejszy ranking niż 50% mojego obecnego. Mają mniejsze doświadczenie w pvp, ale nadrabiają uzbrojeniem, zwojami

    Myślę, że byłoby bardzo dobrym pomysłem, żeby wprowadzić coś takiego lub może jakoś inaczej rozwiązać ten problem, bo nie mogę sobie znaleźć przeciwników do walk, jedyni których czasami tam widzę, to gracze mający o 3 wyższy poziom, nowe uzbrojenie i zwoje, a że mają oni wysoki ranking pvp i wiedzą jak walczyć, tak więc moje szanse na wygraną są wręcz zerowe.

    Mam nadzieję, że moja propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie, bo obecnie żebym mógł znowu cieszyć się walkami pvp, które to czyniły tę grę sensowną i ciekawą, jak to miało miejsce w mfo 1,2. Równie dobrze mógłbym oddać komuś/sprzedać ranking, ale wolałbym jednak zostawić go takim jaki jest, a w dalszym ciągu mieć możliwość walczenia z innymi graczami.

    Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i czekam na opinie na temat mojej propozycji

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    30
    Popieram, lecz nie do końca. Nie jestem za tym by zdjęli ograniczenie rankingowe, bez przesady ; ).
    A co do zmniejszenia ograniczenia jestem na tak! Moim zdaniem powinno być tak, że mógłbym walczyć z innymi przeciwnikami, którzy mają 30% mojego rank. Aktualnie mam prawie 3k rank i jak chcę z kimś zawalczyć, to przeciwnik musi mieć przynajmniej 1,5k rank :| i tak całymi dniami pustą arene mam. Może to zwiększy liczbę graczy na arenie ; )
    Ostatnio edytowane przez Jaaraargh ; 10-09-2012 o 15:19

  3. #3
    TroyLee
    Konto usunięte
    Całkiem ciekawy pomysł, tyle ,że jest 2 strona medalu, a mianowicie : te ataki będą działały w 2 stronę ? Z tego co czytałem to nie napisałeś nic o tym (albo po prostu nie zauważyłem). Czyli gracz mający 1k ranku atakuje gracza, który ma 100 ranku raczej oczywiste jest to ,że gracz posiadający większą liczy PR wygra, co oznacza "osłabienie" graczy z niższym rankingiem. Co do lvl, to też myślę, że ograniczenie 1/2 + jest w porządku i tak rzadko (przynajmniej mało widywałem takie raporty) mniejsze lvl radzą sobie z większymi (chyba ,że ktoś robił postać only pvp).

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Everminddd
    Konto usunięte
    Po drugiej stronie medalu, można by tak zrobić, że gracz z 1000 ranku, atakuje kogoś o ranku 300(30%) to może stracić dużo więcej ranku niż zyskać, po prostu takie zabezpieczenie Mam 31 lv i nie mam z kim walczyć na arenie

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    30
    Cytat Napisał Evermind Zobacz post
    Po drugiej stronie medalu, można by tak zrobić, że gracz z 1000 ranku, atakuje kogoś o ranku 300(30%) to może stracić dużo więcej ranku niż zyskać, po prostu takie zabezpieczenie Mam 31 lv i nie mam z kim walczyć na arenie
    lub
    do 500rank - ograniczenie 50%
    do 1k - ograniczenie 40%
    do 2k- ograniczenie 30%
    i od 2k w górę 25%.
    Jeśli dało by się tak zrobić, to by było dobrze ; )

  6. #6
    tymon
    Konto usunięte
    Tak można zrobić albo po prostu będzie można atakować silniejszych a słabszych nie (o ile to możliwe).

    Jednak najlepiej by było, gdyby ograniczenie zmniejszyć z 50% do 25 lub 30% lub zdjąć jeżeli różnica poziomu doświadczenia jest większa. Ale tylko w 1 stronę. Można byłoby atakować graczy z bardzo niskim rankingiem jeżeli ma 3-5 lvli więcej mających mniej niż 50% mojego rankingu, jak również graczy mających 1-2 lvle mniej o ile ich ranking jest na granicy 150/200+ % gracza atakującego

    @up: tak też można, jak wysłałeś wiadomość, byłem w trakcie pisania

  7. #7
    musaraj
    Konto usunięte
    Chcesz zwiększenia widełek rankingowych? Po co?
    Przecież to doraźne działanie - po pewnym czasie wszyscy odskoczą na kolejny limit w tych widełkach i będzie to samo.

    No, ale zawsze 700 ranku brzmi lepiej niż tanku 500 - tylko, że jego "wartość" jest taka sama.

  8. #8
    tymon
    Konto usunięte
    Czyli mam założyć nową postać, którą będę siedział non stop na 15 lvlu, żeby móc walczyć?
    Tak też się nie da, bo za wygrane walki dostaje się doświadczenie.
    Może masz jakieś inne propozycje, co zrobić, żebym mógł walczyć? Bo są co prawda jeszcze bójki, ale jak zaatakuję nawet kogoś na swoim poziomie to zaraz daje sos i dochodzi jakiś 40-50 lvl i po walce...

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał tymon Zobacz post
    Czyli mam założyć nową postać, którą będę siedział non stop na 15 lvlu, żeby móc walczyć?
    Tak też się nie da, bo za wygrane walki dostaje się doświadczenie.
    Może masz jakieś inne propozycje, co zrobić, żebym mógł walczyć? Bo są co prawda jeszcze bójki, ale jak zaatakuję nawet kogoś na swoim poziomie to zaraz daje sos i dochodzi jakiś 40-50 lvl i po walce...
    Jak kogoś zaatakujesz w przedziale ranku, to siłą rzeczy on nie wezwie sos
    Zresztą wcale nie masz jakiegoś wyjątkowego ograniczenia - łatwo mógłbyś z ~10 osobami walczyć o rank (w miare aktywnymi).

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    30
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Chcesz zwiększenia widełek rankingowych? Po co?
    Przecież to doraźne działanie - po pewnym czasie wszyscy odskoczą na kolejny limit w tych widełkach i będzie to samo.

    No, ale zawsze 700 ranku brzmi lepiej niż tanku 500 - tylko, że jego "wartość" jest taka sama.
    Źle myślisz, bo jak by zrobili, że więcej się traci niż zyska np. walczymy o 24pkt rank i tracimy 34pkt, to tak szybko by się nie wybijali, bo łatwo można by zbić komuś rank i zawsze można odrobić : )

  11. #11
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jaaraargh Zobacz post
    Źle myślisz, bo jak by zrobili, że więcej się traci niż zyska np. walczymy o 24pkt rank i tracimy 34pkt, to tak szybko by się nie wybijali, bo łatwo można by zbić komuś rank i zawsze można odrobić : )
    Przecież dla obu graczy jest równa stawka rankingowa ( [ranking przeciwnika + ranking twój] / 2 )

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    30
    Miałem na myśli, że po przegranej tracimy więcej a po wygranej zyskamy mniej.

  13. #13
    Everminddd
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Przecież dla obu graczy jest równa stawka rankingowa ( [ranking przeciwnika + ranking twój] / 2 )
    Jakby zwiększyć te widełki. Po prostu nick takiego typka co jest od nas słabszy(30% naszego ranku) ma inny kolor i przy wygranej zyskujemy mniej ranku, niżbyśmy stracili przy przegranej

  14. #14
    tymon
    Konto usunięte
    Atakując słabszego tracilibyśmy na przykład 2x więcej rankingu niż zyskujemy przy wygranej.

    Albo po prostu gracza który ma 30% naszego rankingu możemy atakować tylko wtedy, gdy ma wyższy lvl.

  15. #15
    Via
    Konto usunięte
    Po pewnym czasie jedyne co to zmieni to to, ze tabela rankingowa stanie sie bardziej rozciagnieta. Na okreslona liczbe ranku bedzie przypadac mniej graczy, a wiec nic sie nie zmieni.

    Innymi slowy to:

    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Przecież to doraźne działanie - po pewnym czasie wszyscy odskoczą na kolejny limit w tych widełkach i będzie to samo.

    No, ale zawsze 700 ranku brzmi lepiej niż tanku 500 - tylko, że jego "wartość" jest taka sama.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •