Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Regeneracja energii, mały bład

  1. #1
    tymon
    Konto usunięte

    Regeneracja energii, mały bład

    Wcześniej każdemu w grze punkt energii dochodził w tym samym czasie. Teraz jednak się to zmieniło i w różnym czasie dochodzą.
    Wydaje mi się, że podczas zmiany szybkości regeneracji z bonusowych 3.5 (około) na 7 minut niektórym graczom przestawiła się prędkość regeneracji dlatego, że stracili/dostali 1 punkt eny gratis, a reszta nie.
    Różnica w prędkości regeneracji eny niektórych graczy (w tym moja) jest równa dokładnie tyle, ile regenerowała się w ostatnich dniach, czyli połowie standardowego czasu regeneracji 1 punktu energii.

    Fajnie by było jakby ktoś naprawił to drobną usterkę, żeby nie było problemów z biciem minibossów, gdzie wszyscy czekają na energię

    Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Wydaje mi się że energia nigdy nie dochodziła w tym samym czasie, tylko zależało to od czasu wydania pierwszego punktu energii

  3. #3
    tymon
    Konto usunięte
    Od kiedy zauważyłem, że moja cała drużyna dostaje punkt energii w tym samym czasie (podczas bicia minibossów), dopiero po przywróceniu starej prędkości regeneracji energii spotkałem osobę której się regenerowała nie w tej samej sekundzie, co mi

    PS: Też na początku myślałem jak Ty, jednak było inaczej.

  4. #4
    PS: Też na początku myślałem jak Ty, jednak było inaczej.
    Dobrze myślałeś na początku ; )

    Popatrz, , gracz A i gracz B rejestrują sie w tym samym momencie
    wchodzą do gry przechodzą samouczka.
    Jednak gracz A jest ciekawy i ogląda każdy skrawek mapy dilli , a gracz b jest waleczny od razu idzie tłuc króliki.(przyjmijmy ,ze ubił jednego )
    Gracz A ma 100 eny , gracz B 99. W ciągu 2 min gracz A idzie polować na królik no i upolował jednego. Czyli gracz a ma teraz 7 minut do eny ( właśnie przed sec ubił królika) , a gracz B ma 5 min do eny ( ubił królika 2 min temu )
    Ta daa
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Dobrze myślałeś na początku ; )

    Popatrz, , gracz A i gracz B rejestrują sie w tym samym momencie
    wchodzą do gry przechodzą samouczka.
    Jednak gracz A jest ciekawy i ogląda każdy skrawek mapy dilli , a gracz b jest waleczny od razu idzie tłuc króliki.(przyjmijmy ,ze ubił jednego )
    Gracz A ma 100 eny , gracz B 99. W ciągu 2 min gracz A idzie polować na królik no i upolował jednego. Czyli gracz a ma teraz 7 minut do eny ( właśnie przed sec ubił królika) , a gracz B ma 5 min do eny ( ubił królika 2 min temu )
    Ta daa
    No właśnie jest inaczej (przynajmniej z moich obserwacji, a chyba wiesz, że wielokrotnie przechodziłem samouczek :>). Czas odnawiania się eny jest jednakowy dla każdego gracza, bo jest zależny od pewnego początku gry. Akurat w tym przypadku, o ktorym mowisz (załóżmy, że dziwnie się złożyło, i gracz B ubił 1st królika równo z odnowieniem się eny. Rzadkie bo rzadkie, ale jednak), gracz B będzie miał do eny 5 minut 14 s, a gracz A tyle samo.

  6. #6
    tymon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Dobrze myślałeś na początku ; )

    Popatrz, , gracz A i gracz B rejestrują sie w tym samym momencie
    wchodzą do gry przechodzą samouczka.
    Jednak gracz A jest ciekawy i ogląda każdy skrawek mapy dilli , a gracz b jest waleczny od razu idzie tłuc króliki.(przyjmijmy ,ze ubił jednego )
    Gracz A ma 100 eny , gracz B 99. W ciągu 2 min gracz A idzie polować na królik no i upolował jednego. Czyli gracz a ma teraz 7 minut do eny ( właśnie przed sec ubił królika) , a gracz B ma 5 min do eny ( ubił królika 2 min temu )
    Ta daa
    Więc widzę, że wszyscy, którzy pomagali mi bić minibossy (większość z nich bez energii tak jak ja, więc trzeba było czekać) mieliśmy ogromne szczęście zabić swojego pierwszego królika w tej samej sekundzie (bądź idealnie w tym momencie, kiedy pozostali gracze dostali kolejny 1 punkt energii)

    Edit:
    @Topic: Wydaje mi się, że gracze, którzy podczas zmiany prędkości regeneracji energii byli online dostali/stracili 1 przyśpieszony punkt energii.
    Bo dodani znajomi byli wtedy offline i kolejni widzę mają inny czas regeneracji. Może to ułatwi zapobieganie takim problemom w przyszłości
    Ostatnio edytowane przez tymon ; 06-09-2012 o 15:49

  7. #7
    @up , ale patrz. Każdemu ena odnawia się 7 min 12 sec. Ja zmarnowałem 1 pkt eny o godzinie 15:45 , ty natomiast o godzinie 15:47. Więc niemożliwym jest to , żeby ena załadowała nam się w tym samym momencie.

    Edit
    mieliśmy ogromne szczęście zabić swojego pierwszego królika w tej samej sekundzie (bądź idealnie w tym momencie, kiedy pozostali gracze dostali kolejny 1 punkt energii)
    ubicie królika podałem jako przykład na 1 lvl. Jak naładuje ci się ena na full, to znowu musisz ubić "pierwszego królika/innego mooba" i wy widocznie się zgraliście w czasie ; >
    Ostatnio edytowane przez BeLiaR ; 06-09-2012 o 15:49
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  8. #8
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    @up , ale patrz. Każdemu ena odnawia się 7 min 12 sec. Ja zmarnowałem 1 pkt eny o godzinie 15:45 , ty natomiast o godzinie 15:47. Więc niemożliwym jest to , żeby ena załadowała nam się w tym samym momencie.

    Edit

    ubicie królika podałem jako przykład na 1 lvl. Jak naładuje ci się ena na full, to znowu musisz ubić "pierwszego królika/innego mooba" i wy widocznie się zgraliście w czasie ; >
    W takim razie zrób test. Poczekaj, aż ena Ci się naładuje na full, odczekaj minute i natychmiast sprawdz ile czasu do odnowienia nowego punktu zostało. I czemu to nieco ponad 6 minut.

    Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby 4 graczy ubijalo 1 moba w tym samym czasie

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    389
    Ja pamietam, że biłem z grupą orka. Padliśmy i wiadomo, trzeba wrócić.
    Miałem 1 eny, więc poszedłem z buta 'przez las'. Okazało się wtedy, że wszystkim oprócz mnie z grupy ena odnawia się w tym samym momencie, tylko nie mi.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby 4 graczy ubijalo 1 moba w tym samym czasie
    Zapomniałeś o jednym szczególe. 4 osoby mając full ene mogły iść w grupie/drużynie. Wtedy każdy traci 1 ene w tym samym czasie

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2011
    Postów
    162
    Z tego co zaobserwowałem jakiś czas temu w teamie, to energia odnawiała się w tym samym czasie wszystkim graczom.

  12. #12
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Każdemu odnawia się o tej samej godzinie. Tak samo jak w mfo2.

  13. #13
    Nikon
    Konto usunięte
    Kiedyś myślałam że każdemu się tak samo odnawia. Niestety kilku graczom się inaczej odnawia niż mnie (i to przed zmianami).
    Najlepiej jakby w tej sprawie wypowiedzieli się admini.

  14. #14
    tymon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Zapomniałeś o jednym szczególe. 4 osoby mając full ene mogły iść w grupie/drużynie. Wtedy każdy traci 1 ene w tym samym czasie
    Nie, tak się składa, że nie zapomniałem o tym. Mówię, że przez 2 tygodnie bicia zawsze ładowała nam się energia jednocześnie. Więc przez 2 tygodnie za każdym razem, gdy się logowaliśmy z pełną energią, to wszyscy zabijaliśmy 1 potwora co do sekundy w tym samym czasie lub kiedy komuś innemu nabijała się energia ?
    Chciałem zauważyć, że jeżeli energia ładuje się raz na 7 minut i 20 sekund, to prawdopodobieństwo, że 2 osoby zaatakują moba jednocześnie lub kiedy drugiemu się energia właśnie ładuje wynosi 1 na 440 (tyle sekund się regeneruje energia i w każdej sekundzie mógł ktoś zaatakować). Ta sama sytuacja z 4 graczami to 440^3 czyli 1 na 85 milionów. Sytuacja powtarza się przez 2 tygodnie (ogólnie to ponad, ale powiedzmy że tylko 2), to 440^3^14 czyli wnioskuję, że taka sytuacja zdarza się raz na ilość prób, której to liczby nawet nie potrafię nazwać (34 cyfrowa liczba), więc nie mów mi tu o zbiegu okoliczności.

    Cytat Napisał Andrevv Zobacz post
    Z tego co zaobserwowałem jakiś czas temu w teamie, to energia odnawiała się w tym samym czasie wszystkim graczom.
    A mógłbyś powiedzieć, czy podczas zmiany szybkości regeneracji energii byłeś online ? Nie pamiętam o której to dokładnie było ale jakoś dziś koło 12.
    Bo jeżeli byłeś online, tak samo jak ja i tak samo jak ja masz inaczej energię, to znaczy, że osoby będące wtedy online mają energię teraz w innym czasie regenerowaną.

    Cytat Napisał Czarnulka Zobacz post
    Kiedyś myślałam że każdemu się tak samo odnawia. Niestety kilku graczom się inaczej odnawia niż mnie (i to przed zmianami).
    Najlepiej jakby w tej sprawie wypowiedzieli się admini.
    Może też jakiś błąd inny wtedy, ale moim zdaniem jeżeli dla nawet 80% graczy energia regeneruje się jednocześnie (choć wydaje mi się, że więcej), to mogliby to poprawić, żeby nie było tego problemu dla pozostałych 20% graczy i graczy z nimi chcących pokonać mini bossa.

    Chodzi teraz o to, czy admini będą chcieli to poprawić, czy może to zostawią a niedługo po którejś aktualizacji każdemu kiedy indziej się będzie regenerować mana
    Ostatnio edytowane przez tymon ; 06-09-2012 o 18:19

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    01-05-2011
    Postów
    162
    Cytat Napisał Andrevv Zobacz post
    Z tego co zaobserwowałem jakiś czas temu w teamie, to energia odnawiała się w tym samym czasie wszystkim graczom.
    A mógłbyś powiedzieć, czy podczas zmiany szybkości regeneracji energii byłeś online ? Nie pamiętam o której to dokładnie było ale jakoś dziś koło 12.
    Bo jeżeli byłeś online, tak samo jak ja i tak samo jak ja masz inaczej energię, to znaczy, że osoby będące wtedy online mają energię teraz w innym czasie regenerowaną.
    Nie było mnie w grze, bo miałem lekcje.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •