Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 92

Temat: Potrzebujemy lepszej inteligencji...

  1. #1
    Via
    Konto usunięte

    Pomysł Potrzebujemy lepszej inteligencji...

    Dziwie sie ze taki temat jeszcze nie powstal. Jesli jednak byl to przepraszam za nieogarniecie.

    Wiele razy podczas robienia skryptow (zwlaszcza dla graczy o wysokich lvl) natknalem sie na znaczne ograniczenia. Mala zmiana tego czy tamtego moglaby bardzo usprawnic proces ich tworzenia.

    Najgorszym ograniczeniem jakie mam zamiar tutaj poruszyc jest sam mechanizm tworzenia warunkow. Polecenie zostanie wykonane tylko w wypadku spelnienia wszystkich warunkow. W przypadku gdyby ktos chcial zaimplementowac alternatywe warunkow (warunek A LUB warunek B) zamiast koniunkcji, musi w tym celu stworzyc nowe polecenie z dokladnie ta sama czynnoscia. Sadze, ze jest to niepotrzebne marnotrawstwo jednego z dwudziestu slotow, a tylko tyle mozemy uzyc. Ogranicza to skrypty niesamowicie, na poziomach bliskich 50-temu zostawia to miejsce praktycznie na same absolutnie konieczne polecenia. Nie zostaje juz zadnych slotow na bajery.
    Dlatego proponuje, aby istniala mozliwosc wyboru pomiedzy alternatywa, a koniunkcja w spisie warunkow polecenia.

    Drugim, choc nie mniej waznym problemem jest ograniczenie wynikajace z niewiadomych jakie mozemy ze soba porownac. Na chwile obecna jedyne co mozemy zrobic to porownac niewiadoma A z niewiadoma B lub jakas okreslona liczba.
    Chcialbym zeby istnialo cos co pozwoliloby wyrazic nastepujacy warunek logiczny: A < B + 100, gdzie A i B to niewiadome, np. biezace HP. Mozna by to zrobic w nastepujacy sposob: w rozwijanym menu warunku bedzie do wyboru: SUMA (tam obok HP, HP%, etc.) i po jej wyborze pokazalyby sie dwa kolejne rozwijane menu z dokladnie tym samym.
    Skoro suma, to i iloczyn tez Bylbym naprawde przeszczesliwy widzac takie male udogodnienie w edytorze skryptow. Mysle, ze wielu innych graczy takze.

    Ostatnia rzecza, ktora bym proponowal zmienic jest wlasnie sam limit polecen. Zakladam, ze na pozniejszych poziomach po update bedzie jeszcze trudniej zmiescic sie w tym limicie. Dlaczego by go nie powiekszyc do.. 30? Chociaz.

    KORZYSCI?

    Wiekszy standard PvP i PvE! Juz trzeba bedzie czegos wiecej niz zchomikowane EQ +3.

    Nieuzywane dotychczas zdolnosci moga wreszcie wylonic sie na swiatlo dzienne. Skoro bedzie miejsce na pewne bajery to moze w walce automatycznej beda uzywane takie zagrania jak zywiolowe ataki woja, czy inne niestandardowe zdolnosci, ktore obecnie spotykane sa tylko na aukcjach w postaci zwojow.

    Co o tym myslicie? Zapraszam do dyskusji, w koncu tylko dla mnie wprowadzone to na pewno nie zostanie.
    ______

    Gruba czcionka sa napisane Wasze obiekcje. Pod kazda jest podana odpowiedz autorstwa mojego badz kogokolwiek innego kto sie wypowiedzial w dyskusji.



    Popularnosc walk, straszenie nowych graczy?


    Nowych graczy nie obchodzi jaki jest limit polecen poniewaz nie wiedza co to jest zanim go nie napotkaja. To co moze zniechecac to raczej frustracja, ktora wyniknie z koniecznosci zmieniania calego skryptu raz po raz gdy zbyt maly limit polecen zostanie osiagniety. Propozycja: limit polecen zalezny od poziomu?


    "Trudnosci" zwiazane z nowym systemem? Przekombinowanie?


    Stwierdzenie, ze ktokolwiek kto obecnie uklada skrypty nie da sobie rady z proponowanymi ulepszeniami jest belkotem. Poziom abstrakcji nowych operatorow jest nawet nizszy niz niektorych polecen juz obecnie zawartych w edytorze skryptow. Dwie nowe opcje jakie proponuje(my) to tyle co zmiany kosmetyczne, ktore az sie prosza o wprowadzenie. Nie przez przypadek dokladnie takie same usprawnienia byly proponowane juz kilka razy w przeszlosci.


    "Elitarnosc" walk auto, jesli ograniczenia zostana obalone?


    Po pierwsze, nie proponuje calkowitego obalenia limitu skryptow czy wprowadzenia skomplikowanych abstrakcyjnych operatorow logicznych. Oprocz tego limit skryptow nie jest jedynym ograniczeniem w PvP auto. Dostepnosc operatorow ogranicza tez mocno mozliwosci skryptu. Nawet z uzyciem 100 polecen NIEMOZLIWE jest obecnie stworzenie skryptu, ktory chocby przypominal AI godne walki manualnej. Po drugie, choc takie male zwiekszenie wplywu skryptow powinno sie przyczynic wlasnie do zmniejszenia "elitarnosci" (dominacji starych doswiadczonych graczy). Stanie sie tak dlatego, ze nowi beda mieli szanse wplyniecia na cos co jest w ich zasiegu mozliwosci i postarac sie przezwyciezyc niemozliwosc posiada najlepszego EQ, z ktorego sprowadzeniem nie maja zadnego problemu starzy gracze.


    Gracze musza poswiecic troche wiecej swojego czasu, zeby cos tam sobie poprawic/nauczyc sie. To straszne!


    No to co? Zeby byc w czyms dobrym zawsze trzeba poswiecic jakis czas na nauke i PRAKTYKE. A poprawianie? Przeciez stare skrypty nie przestana dzialac po wprowadzeniu ulepszen!


    A ja to bym wolal(a) lige walk tylko na skrypcie bezobslugowym! (naprawde, niektorzy powaznie o tym mowili)


    Moze jeszcze liga walk z automatycznie rozdanymi statystykami? Albo liga walk bez ekwipunku? MFO3 jest i powinno byc gra wyjatkowa w swoim gatunku. Niektorzy z was natomiast bez namyslu zaproponowali, aby uproscic a przez to zlikwidowac jedna z jej wyjatkowosci. Rzecz w tym, ze jesli MFO stanie sie typowym MMO to moze nie wytrzymac konkurencji ze swoimi odpowiednikami (grafika?). Dlatego nalezy rozwijac i popierac wszystko co jest wyjatkowe w MFO i nie ma tego nigdzie indziej!


    Ja chce mozliwosci wykrycia podwojnej tury wroga w PvP auto!


    Nie dotyczy to tego tematu. Zaloz sobie wlasny. Ja jestem na nie, dlatego ze zlikwiduje to jakikolwiek sens w byciu speederem. Juz teraz mowi sie, ze statystyki z duza liczba speeda to statystyki dobre na PvP auto, a bardzo slabe na PvP manualne. Jesli podwojna tura bedzie wykrywalna to czy inwestowanie w szybkosc bedzie mialo w ogole jakikolwiek sens?



    Ostatnio edytowane przez Via ; 09-09-2012 o 00:08

  2. #2
    ja jako osoba której nie chce się ustawiać skryptu jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu, mocno zmniejszyła by popularność walk auto, która z resztą wraz z lvlem maleje
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  3. #3
    Zgłaszałem obydwie propozycje , w dwóch różnych tematach. O ile ta pierwsza jakoś "uszła" wśród ludu , to druga niezbyt Może jutro podlinkuję , nie chcę mi się teraz , pora spać , jutro szkoła ; (
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  4. #4
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    ja jako osoba której nie chce się ustawiać skryptu jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu, mocno zmniejszyła by popularność walk auto, która z resztą wraz z lvlem maleje
    Dzieki za predki komentarz. Mysle ze skoro nie chce Ci sie ustawiac skryptu, to raczej nie jestes zapalonym graczem PvP, a wiec raczej na pewno nie bedziesz mial nic przeciwko takim zmianom skoro nie dotycza Cie one bezposrednio, prawda?
    Podobno PvP polega na rywalizacji z graczami - nie na nabijaniu zetonow. Wiec dajmy graczom wiecej pola do rywalizacji. Popularnosc walk auto maleje wraz z lvlem z powodu braku przeciwnikow, nie z powodu skomplikowanych skryptow.

    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Zgłaszałem obydwie propozycje , w dwóch różnych tematach. O ile ta pierwsza jakoś "uszła" wśród ludu , to druga niezbyt Może jutro podlinkuję , nie chcę mi się teraz , pora spać , jutro szkoła ; (
    Gdy to pisalem sadzilem ze to ta pierwsza jest bardziej ryzykowna Druga propozycja (ta z SUMA) jest w zasadzie raczej prostym udoskonaleniem edytora i wedlug mnie gracze, ktorzy obecnie sa zainteresowani PvP w zadnym razie nie beda mieli problemow z ogarnieciem takiej funkcji.

  5. #5
    Ja tez kiedys obydwie propozycje proponowałem

  6. #6
    Chodzi mi o to, że teraz nawet na prostackim skrypcie mogę sobie powalczyć auto; na 10 lvl'u można ustawić skrypt, który będzie działał idealnie(praktycznie tak samo jakbyśmy walczyli manu) na 40-50 przy obecnych ograniczeniach jest to niemożliwe, a ustawienie skryptu jest znacznie bardziej skomplikowane, a sytuacja się jeszcze pogorszy, gdy dojdzie więcej możliwości, wówczas będzie nieliczna garstka osób z którymi będziesz mógł walczyć przy swoim zapale do skryptów.
    Powinno się znaleźć rozwiązanie które niekoniecznie zniesie wszelkie ograniczenia, ale takie które będzie w miarę proste i nie będzie gloryfikować tylko kilku wybranych technik(sprawdzanie czy przeciwnik ma po nas 2 tury itp. żeby np. nie wynosić speederów ponad resztę). A każdy zagospodaruje daną mu przestrzeń tak jak będzie chciał.
    Oczywiście nie przeszkadza mi udoskonalanie skryptów, bo jak mówię nie bawię się w to i tak za dużo, a może mi tylko pomóc, mam jednak wątpliwości, czy taka robota by wyszła na dobre.
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  7. #7
    Via
    Konto usunięte
    @up

    Dodaj warunek sprawdzajacy kolejnosc tur po nas, a atrybut szybkosci stanie sie prawie calkowicie bezuzyteczny w MFO3.

    W edytorze skryptow juz teraz znajduja sie bardziej zaawansowane operatory takie jak: podzielne przez, suma obrazen etc. Potrafisz sobie wyobrazic zastosowanie takich? Otoz moze byc nie jedno. Czy to, ze o tym nie wiedziales jakos ujmowalo Twojej satysfakcji z gry? W tym przypadku wyraznie widac jak edytor skryptow zostal pomyslany i brak tych opcji, ktore wymienilem moze byc tylko niedopatrzeniem. Tak jak napisalem w edytorze juz znajduja sie operatory o duzo wyzszej abstrakcyjnosci niz te, ktore ja zaproponowalem.
    Jesli uwazasz, ze moje rozwiazanie gloryfikuje i wynosi mnie ponad Ciebie w trybie walki PvP automatycznej to polecam powrot do szczelanek.

  8. #8
    "strzelanek" jak już

    z tego co wiem da się sprawdzić tylko turę po nas, a nie, np. dwie w przód
    nie mówię tu o tym, że twoje rozwiązanie daje ci nad kimś przewagę, ale o tym, że wszelkie rozbudowy skryptów przyczyniają się do komplikacji walk automatycznych, a to może wpłynąć negatywnie na ich popularność.
    Aczkolwiek przyznam, że głupia jest sytuacja, gdy np. ustawia się dobicie i trzeba mieć do niego kilka osobnych poleceń(przez sprawdzanie, czy my mamy tyle hp żeby przeżyć zatrucie, lub czy zatrucia w ogóle nie mamy, plus powtórzenie sprawdzenia tej samej sytuacji w przypadku naszego dubla).
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  9. #9
    Gałałetka
    Konto usunięte
    Myślę, że te poprawki mogą wnieść sporo do walk Pvp Auto. Ja obecnie posiadam najwięcej punktów Pvp Auto, ale cóż mogę wiedzieć o walkach na wyższym lvl. Posiadam dopiero 27 poziom i moje skrypty nie są zbyt skomplikowane i nie zajmują wszystkich slotów. Oczywiscie większa ilość slotów pod same skrypty bedzie przydatna. Co do dalszych zmian myślę, że można je przetestować. W sumie nie wiem czy jest tu jakaś beta czy wogóle mozna by je wprowadzic na jakis okres czasu zeby ludzie się z tym zapoznali. Uważam też, że duża część ludzi poprostu niechce walczyc bo nie lubi, lub już teraz niechce marnowac smiesznych 10-30 min na zrobienie sobie fajnych i dobrze działających skryptów. Przy wprowadzeniu tych zmian można by zrobic kilku dniowy test, Jakby nową arenę gdzie nie bedzię ranku ani przedmioty uzywane podczas walk nie będą znikały z naszych plecaczków. Wtedy każdy będzie mógł przetestowac swoje statystyki, skrypty i cały ten system. Każdy będzię mógł walczyć z jak na arenie o 10% lvl więcej niz posiada. Takie walki mogly by wyjść na dobre dla rozwoju PVP i PVP auto dla calego Mfo3.
    Ps: Mogę powiedzieć, że samo eq +3 nie daje zwycięstwa, wiem bo walczę od 10 poziomu na dość wsokim ranku i zdażało się, że mialam zalozone 1 czy 2 itemki z +. To skrypty i wymyślne statystyki zapewniają zwycięstwa.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    108
    Cytat Napisał Gałałetka Zobacz post
    Myślę, że te poprawki mogą wnieść sporo do walk Pvp Auto. Ja obecnie posiadam najwięcej punktów Pvp Auto, ale cóż mogę wiedzieć o walkach na wyższym lvl. Posiadam dopiero 27 poziom i moje skrypty nie są zbyt skomplikowane i nie zajmują wszystkich slotów. Oczywiscie większa ilość slotów pod same skrypty bedzie przydatna. Co do dalszych zmian myślę, że można je przetestować. W sumie nie wiem czy jest tu jakaś beta czy wogóle mozna by je wprowadzic na jakis okres czasu zeby ludzie się z tym zapoznali. Uważam też, że duża część ludzi poprostu niechce walczyc bo nie lubi, lub już teraz niechce marnowac smiesznych 10-30 min na zrobienie sobie fajnych i dobrze działających skryptów. Przy wprowadzeniu tych zmian można by zrobic kilku dniowy test, Jakby nową arenę gdzie nie bedzię ranku ani przedmioty uzywane podczas walk nie będą znikały z naszych plecaczków. Wtedy każdy będzie mógł przetestowac swoje statystyki, skrypty i cały ten system. Każdy będzię mógł walczyć z jak na arenie o 10% lvl więcej niz posiada. Takie walki mogly by wyjść na dobre dla rozwoju PVP i PVP auto dla calego Mfo3.
    Ps: Mogę powiedzieć, że samo eq +3 nie daje zwycięstwa, wiem bo walczę od 10 poziomu na dość wsokim ranku i zdażało się, że mialam zalozone 1 czy 2 itemki z +. To skrypty i wymyślne statystyki zapewniają zwycięstwa.
    Nie zgodzę się do końca, że eq+3 nie ma nic do rzeczy NightShadow ma eq +3 i w walce z nim widać tę różnicę a skrypty są proste jak barszcz

  11. #11
    Via
    Konto usunięte
    Cytat Napisał polik Zobacz post
    Nie zgodzę się do końca, że eq+3 nie ma nic do rzeczy NightShadow ma eq +3 i w walce z nim widać tę różnicę a skrypty są proste jak barszcz
    "Jak barszcz" to mozna byc tanim
    Ale rozumiem, ze widzisz takie ulepszenie jako pozytyw.

    Naprawde sadze, ze kwestia tego konkretnego ulepszenia to tylko i wylacznie kwestia rozwoju gry. Nie ma to nic wspolnego z zadna zmiana, ktorej nalezy sie obawiac, bo przeciez zadnej zmiany to nie wprowadza, jedynie wrecz ulatwienie zmniejszajace koniecznosc niepotrzebnego kombinowania podczas kreacji skryptow.

  12. #12
    Vinnie
    Konto usunięte
    Popieram gracza Via. Według mnie skrypty są aż nadto ograniczone. Rozbudowanie ich mogło by pomóc graczom z doświadczeniem w ubijaniu noobków, co wydają ogromną ilość złotówek w grę. W pvp bardziej liczyłoby się doświadczenie w grze i rozum. Jak najbardziej popieram.

  13. #13
    Ograniczenia mają na celu zapobiec elitarności walk auto. Chodzi o to zeby każdy nowy/zielony gracz połapał się w tym wszystkim.

    Jedyne wyjście jakie widzę to stworzenie (pewnie w daaaaaalekiej przyszłości) trybu walki dla elitarnych i urozmaicić go trochę od zwykłego auto, np. gracz musi spełnic jakies warunki lvla/rankingu itd. urozmaicić ową walkę może tez warunek: włącz walkę manualną (limit: raz na walkę na 1-2 tury). Ale to już moje fantazje.
    Ostatnio edytowane przez minek ; 05-09-2012 o 17:01

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    108
    Cytat Napisał minek Zobacz post
    Ograniczenia mają na celu zapobiec elitarności walk auto. Chodzi o to zeby każdy nowy/zielony gracz połapał się w tym wszystkim.

    Jedyne wyjście jakie widzę to stworzenie (pewnie w daaaaaalekiej przyszłości) trybu walki dla elitarnych i urozmaicić go trochę od zwykłego auto, np. gracz musi spełnic jakies warunki lvla/rankingu itd. urozmaicić ową walkę może tez warunek: włącz walkę manualną (limit: raz na walkę na 1-2 tury). Ale to już moje fantazje.
    A kto każe zielonym walczyć, a nawet jak to na pewno się będą pytać przeciwnika: "Ooo jak ty to zrobiłeś"

  15. #15
    chodzi o popularyzacje walk; nie jesteś maniakiem gier planszowych, ale akurat masz ochotę z kimś zagrać, ten ktoś proponuje ci monopoly, które na pewno znasz i z przyjemnością zagrasz, a gdy wyjedzie ci z jakąś rozbudowaną grą gdzie poznanie jako tako samych zasad zajmie ci 2 godziny, na samym starcie się zniechęcasz i rezygnujesz.
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •