Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 96

Temat: Dlaczego MFO nie jest już takie jak kiedyś?

  1. #1

    Dlaczego MFO nie jest już takie jak kiedyś?

    Ostatnimi czasy coraz rzadziej pojawiam się na MF, kiedyś, w każdej wolnej chwili wypowiadałem się na forum, czy spalałem ruchy biegając po mapie. Przyszło mi do głowy pytanie: Dlaczego nie mam ochoty grać? Czy to coś ze mną, czy MFO się zmieniło?

    Teraz już wiem.
    Według mnie, najważniejszy sens My Fantasy został odsunięty na drugi plan. 2 generacje gry miały jako najważniejszy feature WALKI MIĘDZY GRACZAMI. Teraz, w MFO3 biją się o 10 miejsce razem ze zbieraniem kwiatów orchidei. Szkoda, bo to właśnie wyróżniało MFO na tle innych gier, a teraz... fabuła i mini bossy, czyli to samo co Tibia, Margonem czy inne.

    Kiedyś znaczenie miały statystyki i inteligencja, teraz ekwipunek +3,4,5 itd.


    Czy tylko ja tak mam? Może jestem jakiś inny? Wypowiadajcie się, chciałbym usłyszeć też Wasze zdanie.

  2. #2
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    Mi akurat pasuje to, że gra jest bardziej pod fabułę niż pvp, zdecydowanie ta wersja się podoba.

  3. #3
    Użytkownik Avatar Vologart
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    258
    Do złych gier porównałeś, ale rację masz. W mfo2 liczyły się umiejętności, statystyki. A tutaj latają i napieprzają rusałki, żeby skrzydełka zdobyć i rekord pobić. Nołlajfią na wędce i kto pierwszy 10k ryb złowi... Bawią się w kowali. To zupełnie inna gra. Gorsza. Chyba wrócę do mfo2, mimo to, że moje główne konto zostało usunięte...

  4. #4
    ksywa
    Konto usunięte
    Mam tak samo gdy było v2 nie grałem na fabułę, wolałem walczyć z graczami. Teraz to się zmieniło i jest coraz mniej graczy co chcą walczyć. Czasem nawet nie mam ochoty wykorzystywać energii na expienie. Na v2 jest mało graczy i pojawiło się v3 więc w 2 się nie chce grać. Tak to już bywa nowe zastąpiło starsze.

  5. #5
    Też byłem przeciwny eq z wysokimi plusami.
    Samo zdobycie unikatów na dany lv do pvp jest ciężkim wyzwaniem dla gracza ,który ma swoją pierwszą postać i codziennie spala ene na expa. Tylko ,że nawet jak juz zdobedzie to na tym poziomie czekaja na niego koksy z eq +2 i więcej. Mając nawet item eq +2 na 40lv wyrabiamy sobie przewage około 25-35 pkt statystyk. I to w statystykach takich jak atak , szybkosc i obrona. Ja sam jestem autorem 4 itemków +6 na 40lv i 1 +7. Trzech broni , hełmu i pancerza. Widziałem Zbroje Szczurołaka +6. Jak wbije 50lv na Mystoganie i zbiore w miare ładne eq na 50lv. Zbiore mój cały szajs z 40lv i przerobie go na +5/6/7. I walcz pozniej z takim.

    Ale w sumie mfo3 jest według mnie lepsze od 2. Tylko za trudne dla nowych. Z tego co widzę ostatnio wchodzą do gry jakieś ułatwienia więc się zobaczy.
    Prawdopodobnie czeka nas nowa akcja reklamowa tylko przed tym admini obniżają poziom gry i utrudniaja wyłudzanie na MF
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 25-07-2012 o 10:43

  6. #6
    Użytkownik Avatar Vologart
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    258
    Zdobycie unikatów nie jest takie trudne, jeśli z expa masz dużo kasy, i poświęcisz 5 eny dziennie na mini bossy. Ale eq z plusami jest rzeczywistym problemem, który utrudnia grę. Gość w full eq plus 6/7 ma przewagę kilkudziesięciu punktów statystyk. PvP z kimś takim nie ma sensu.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Cytat Napisał Levusek Zobacz post
    Ostatnimi czasy coraz rzadziej pojawiam się na MF, kiedyś, w każdej wolnej chwili wypowiadałem się na forum, czy spalałem ruchy biegając po mapie. Przyszło mi do głowy pytanie: Dlaczego nie mam ochoty grać? Czy to coś ze mną, czy MFO się zmieniło?
    Teraz już wiem.
    Według mnie, najważniejszy sens My Fantasy został odsunięty na drugi plan. 2 generacje gry miały jako najważniejszy feature WALKI MIĘDZY GRACZAMI. Teraz, w MFO3 biją się o 10 miejsce razem ze zbieraniem kwiatów orchidei. Szkoda, bo to właśnie wyróżniało MFO na tle innych gier, a teraz... fabuła i mini bossy, czyli to samo co Tibia, Margonem czy inne.
    sadzilem z poczatku ze tylko rybki beda... a tu jeszcze zbieranie kwiatkow i tym podobne xD
    Kiedyś znaczenie miały statystyki i inteligencja, teraz ekwipunek +3,4,5 itd.
    sam kiedys o tym pisalem o przewadze plusow w ekwipunkach, no ale teraz jest kowal xD wiec niby szanse wyrownane :P

    tak statystyki sie liczyly - fajniue bylo grac luckerem i jak mag chybial xD, teraz tylko liczy sie atrybut i ubior ;/. Nawet luck sie nie liczy ...

    Czy tylko ja tak mam? Może jestem jakiś inny? Wypowiadajcie się, chciałbym usłyszeć też Wasze zdanie.
    [/quote]

    nie jestes inny podzielam podobne zdanie...

    Cytat Napisał Vologart Zobacz post
    Do złych gier porównałeś, ale rację masz. W mfo2 liczyły się umiejętności, statystyki. A tutaj latają i napieprzają rusałki, żeby skrzydełka zdobyć i rekord pobić. Nołlajfią na wędce i kto pierwszy 10k ryb złowi... Bawią się w kowali. To zupełnie inna gra. Gorsza. Chyba wrócę do mfo2, mimo to, że moje główne konto zostało usunięte...
    porownal do takich gier, bo nie mogl pewnie do innych , gdyz sa inne
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 26-07-2012 o 13:46

  8. #8
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Tu walczy może aktywnie z 15 osób. Nawet testerzy nie chcą walczyć oprócz praqu i blood i chwała im za to reszta albo nie umie albo nie chce , moze byli dobrzy dawniej co nikt nie ogarniał .
    Najgorsze jest to że czasami gdy się kogoś zatajuje to to można usłyszeć pare nie przyjemnych zdań(walka w przedziale rankingowym) nie chcesz walczyć ? Mówisz że grasz na fabułę to dojdz do devos i sie wyloguj i czekaj na kolejny Upek. Albo nie wchodz na pole z bójkami. Ludzie nie chcą walczyć i dla mnie dlatego gra robi sie coraz gorsza.

  9. #9
    Użytkownik Avatar ReveL
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    377
    Pvp,TvT,Bójki jako dodatek do fabuły < Fabuła jako dodatek do PvP,,TvT,Bójek
    Ziółek

  10. #10
    Moim zdaniem w v2 liczyły się umiejętność gracza a nie to ile kto ma golda i mf bo to jest najważniejsze w v3 ...
    Gold i mf = bardzo dobre eq , zdolność itp. ....

    Niewątpliwie trzeba coś z tym zrobić ...
    Ponieważ najwyższą wartością są umiejętność, a nie to kto ma więcej kasy na koncie ...

  11. #11
    WeeQ
    Konto usunięte
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    Tu walczy może aktywnie z 15 osób. Nawet testerzy nie chcą walczyć oprócz praqu i blood i chwała im za to reszta albo nie umie albo nie chce , moze byli dobrzy dawniej co nikt nie ogarniał .
    To akurat potrafię wytłumaczyć ja obecnie nie walczę tylko dlatego, że nie mam eq. Kiedyś walczyłem z każdym teraz nie i to pewnie jest argument większości.

  12. #12
    Użytkownik Avatar abiT
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    181
    Walki pvp były fajne w mfo 2 ponieważ nie istaniało tam coś takiego jak eq z +. I jeśli można było to przeboleć kiedy maksymalnym bonusem był +3, teraz kiedy jest to +8 walki pvp dla mnie nie mają sensu.

  13. #13
    WeeQ
    Konto usunięte
    Cytat Napisał abiT Zobacz post
    Walki pvp były fajne w mfo 2 ponieważ nie istaniało tam coś takiego jak eq z +. I jeśli można było to przeboleć kiedy maksymalnym bonusem był +3, teraz kiedy jest to +8 walki pvp dla mnie nie mają sensu.
    Z tym się zgodzę.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Vologart
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    258
    Jak była mowa o ulepszaniu, to ja myślałem, że będzie np. za 10 żetonów z plus 0 na plus 1/2 a tu proszę, eq plus 8! Przegięcie. Zdecydowane przegięcie.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Moja propozycja jeśli chodzi o walki PvP : Podczas walk rankingowych każda broń z (+) zachowuje się tak jak zwykła, standardowa
    (bez tych dodatkowych bonusów),
    gracze nie walczą bo z góry wiedzą że nie mają szans z tymi bogatszymi bo ich nie stać na EQ+5 +6, a przecież w walkach PvP nie chodzi o to kto ma lepsze EQ.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •