Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 121 do 132 z 132

Temat: Opinie na temat nowego update (Eliar)

  1. #121
    Użytkownik Avatar RoLL
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    379
    Cytat Napisał Grajczyk Zobacz post
    Ale na ekwipunku to się zawiodłem.
    Widzę że zamiast klasycznych statusów gra idzie w stronę dziwacznych bonusów, patrząc na uzbrojenie i porównując do tego z 40 poziomu to będzie trzeba nosić chyba po 3 zestawy uzbrojenia;/
    Jako gracz PvM na 40 lvl łatwo wybrałem optymalny ekwipunek a teraz?
    Biorąc pod uwagę ilość potworów z umiejętnościami i ekwipunek w którym nie da się jednoznacznie wskazać najlepszej rzeczy (głównie przez zastąpienie autostatusów innymi bonusami) będę musiał nosić masę gratów na każdą okazję.
    Fajna zabawa dla graczy PvP ale gracz który chce sobie tylko potworki ubijać nie chce godzinami myśleć czy wybrać zbroję z 40 obrony czy zbroję z 30 obrony ale z bonusem +2 do pierdzenia w stołek.
    Jak tak dalej pójdzie to na 100 lvl rok będziemy zastanawiać się nad ekwipunkiem ale może w sumie taki jest plan administracji?
    Absurdalnym ekwipunkiem przedłużyć grę bo oczekując na update człowiek może ze starości umrzeć.

    Zostało to zrobione specjalnie. We wcześniejszym upku wszyscy chodzili w tym samym zestawie ekwipunku, przez co niektóre były warte dużo, a inne już niewiele.
    Też mi się to zbytnio nie spodobało, ale z czasem grę trzeba utrudniać i nie może zawsze być łatwo. Nie rozumiem jednak, czemu aż godzinę masz się zastanawiać nad wyborem ekwipunku? Zakładasz optymalny ekwipunek i na nim expisz do lvla, na którym bicie innych potworków będzie już łatwiejsze. Tutaj jeszcze twoja pózniejsza wypowiedź, która jednocześnie jest odpowiedzią na twoje demagogie.
    Cytat Napisał Grajczyk Zobacz post
    To się expi na takich które nie mają zdolności.
    Hehe. Jak widać szybko doszedłeś do tego wniosku.


    Cytat Napisał Grajczyk Zobacz post
    Powiedz to graczom którzy nie radzą sobie z wyjściem z wioski.
    Dla mnie gra ma być relaksem na który poświęcam 15 minut dziennie a nie irytującym wyzwaniem.
    To jest po prostu głupie żeby dać na przykład kilka różdżek i żadnej "optymalnej" - każda na inną taktykę, nie można było zrobić po prostu "średniej"?
    Średnie statystyki, jakiś prosty status typu regeneracja i już mamy optymalny przedmiot na potworki.
    A tak to bonusy są ustawione tak żeby każda różdżka była na inne potworki.
    Ale nie, damy tak żeby każdy gracz stracił pół roku na zakup wszystkich unikatów, żeby się za szybko nie znudził.
    Różnorodność EQ jest dobra pod warunkiem że masz wybór - pójść na łatwiznę i mieć wygodną bronią ale bez fajerwerków albo kombinować na 100 różnych sposobów.
    Co kto lubi, ten update sprawia że albo masz gównianą broń i postać która nadaje się tylko na jedną lokację albo noś przy sobie cały targ.

    PS. Nie chodzi o trudność ale bezczelne przedłużanie żywotności gry w oczekiwaniu na update.
    Bo wszystkie te unikaty stracą sens gdy tylko podwyższą możliwe poziomy, zanim je kupisz będzie miał 20 lvli wyżej.
    Za optymalną różdżkę można uznać tą sklepową, ale jak już pisałeś wcześniej- różdzka ze sklepu Ci nie odpowiada, bo nie ma autostatusu. Dlatego też autostatusy masz w innym uzbrojeniu, które możesz dobrać. Śmieszy mnie to twoje twierdzenie, że porządne kupno wszystkich unikatów zajmie Ci pół roku. Po pierwsze nie musisz kupować każdego unikatu, po drugie codziennie mozesz bić minibossy, z których dropią unikaty. Gra musi jakoś żyć, a w czasie oczekiwania na uptade trzeba mieć co robic. Jeżeli sprawia Ci przyjemność wchodzenie do gry na te 15 min. dziennie i wyłącznie expienie, to nie myślisz perspektywicznie i nie potrafisz dostrzec innych aspektów tej gry. Dodatkowo przy expieniu na skalnych golemach/Rośliniakach i rusałkach mozesz zdobyć dodatkowe przedmioty, które mozesz wymienić/sprzedać.
    I teraz zaczyna się problem z potworkami. Znowu pojawia się problem z tym, ze nie można pójść na łatwiznę i trzeba się męczyć z upierdliwymi potworkami. Gra z czasem musi być trudniejsza.
    Cytat Napisał Grajczyk Zobacz post
    Jasne że na golemy nie potrzebuje 5 par ekwipunku ale to oznacza że mając jeden zestaw ekwipunku mogę siedzieć tylko i wyłącznie na jednej lokacji.
    w poprzednim update mogłem chodzić po 90% lokacji z jednym zestawem dzięki 4 autostatusom.

    A może zróbmy lepiej - wprowadźmy opłatę za walkę z każdym mobkiem, dzięki temu nie będzie trzeba absurdalnie opóźniać update żeby gra na siebie zarobiła.
    A na poważnie, skoro na 40 lvlu tak było to czemu nie może być na 50? Brak argumentu czyli od razu kpina.
    Tak jak pisałem wyżej. Gra z czasem musi stawać się trudniejsza. Podejrzewam, ze jak osiągniesz 50 lvl, to spokojnie w jednym neutralnym secie z autostatusami będziesz mógl chodzić 90% lokacji. Bo na razie mając niski lvl nie dziwię się, ze musisz zmianiać co chwilę ekwipunek, bo sam tak mam.


    Odwołałem się tylko do tych pierwszych postów, bo póżniejsze były zwykłym nakręcaniem się nawzajem przez Ciebie i Beliara.
    Jako tester uważam, ze trochę przesadzasz. Dobór ekwipunku jest już trochę trudniejszy, ale to tylko sprawia, ze w tą grę będą grały osoby mające trochę oleju w głowie. Z jednej strony to dobre, ale z drugiej strony strata dla administracji, bo to właśnie dzieciaki wysyłają najwięcej smsów.
    Potworki były testowane z unikatami na 40 lvl i niektóre biło się cięzko, inne biło się banalnie. Ale coś za coś. Podam tutaj przykład nieumarłych, które są bardzo wymagające, ale po ich ubiciu możesz mierzyć się z minibossem, który jest do ubicia w pojedynkę.
    Jeszcze warto wspomnieć twoje słowa o tym, że nie jesteś no lifem i nie masz zamiaru wbić 50 lvlego w 2 dni. Również podzielam twoje zdanie i trochę chce mi się śmiać z osób, które kilka miesięcy marudzą na brak upka, a przechodzą upka w przeciągu kilka dni. Ile teraz będziemy musieli czekać na wasze marudzenie, że brak upka? Miesiąc- dwa?
    Grajczyk podziwiam twój upór i walkę z testerami, ale chyba czas odpuścić. Przejdź całego upka, osiągnij maksymalny lvl i wróć do tematu. Bo czasami takie teoretyzowanie jest błędne.

    PS. Reputy reputami, nawet za ten czas, który spędziłeś na pisanie tych wszystkich postów należą Ci się pkt.

    Pozdrawia tester dzieciak nie panujący nad emocjami.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #122
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Ja osobiście uważam, że statusy w broniach to jedna z najgorszych rzeczy w mf. Broni w grze co update jest niby więcej, ale patrząc na upy wstecz to właśnie statusy decydowały jaka broń miała największe wzięcie w pvp (krzykacze co grają PvE nie powinni mieć w ogóle zdania na temat broni, bo w walkach z mobami/ bossami broń ma drugorzędne znaczenie) i przez to zamiast kombinatorki wchodziła rutyna. W tym upie jest lekki przewrót i uważam to za plus.
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  3. #123
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Powiem tak jeśli ci się nie podoba nowe uzbrojenie nie używaj go ja narazie mimo że mam 50 lev biegam sobie w eq z + na 40 własciwie w tylko 1 zestawie na hybryde i jestem mile zaskoczona że tak rzadko padam, gdy miałam 40 lev bałam się expić we właściwym dla mnie uzbrojenie na 2 wampirach teraz bez problemu wywoluje kapłana mimo że mam dokładnie ten sam sprzęt i biegam po 2 umarlakach które są dokładnym odpowiednikiem wampirów tyle że na wyższy lev.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  4. #124
    https://www.youtube.com/watch?v=05PW...ature=youtu.be
    Proszę bardzo. Obron po 158 , EQ Orkowy Topór , Kaptur Kapłana , Zbroja Orka buty kapłana oraz bransoleta garudy ;> 4 walki - jedna potka many
    Nadal uważasz , że się nie da ?
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  5. #125
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Ashiro Zobacz post
    krzykacze co grają PvE nie powinni mieć w ogóle zdania na temat broni,
    bo w walkach z mobami/ bossami broń ma drugorzędne znaczenie
    I o takiej postawie pisałem TUTAJ.


    Cytat Napisał Ashiro Zobacz post
    W tym upie jest lekki przewrót i uważam to za plus.
    I to jest Twoje zdanie.
    Różnica między Tobą, a mną jest taka, że ja nie zabraniam Ci go mieć, Ty nie pozwalasz mi mieć swojego...

    A wszystko powinno być kwestią kompromisu, czyli odpowiednio zbalansowane.

  6. #126
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Gratuluję czytania ze zrozumieniem. Sam gram tylko pve, a Ty teraz mnie posądzasz o growy rasizm. Przeczytałem tamten post i nie ma on żadnego odniesienia do mojego.
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  7. #127
    Coni
    Konto usunięte

  8. #128
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Gratulacje haha widzę że od razu coś dropneło

    Nie wiem jak niektórzy to robią, że 1 boss i zawsze coś poleci...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #129
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Nowe bossy mają podobno większego dropa, żeby ludzie z kowalem kombinowali.

  10. #130
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Ashiro Zobacz post
    Gratuluję czytania ze zrozumieniem. Sam gram tylko pve, a Ty teraz mnie posądzasz o growy rasizm. Przeczytałem tamten post i nie ma on żadnego odniesienia do mojego.
    A ja przeczytałem Twój post jeszcze kilka razy i w żaden sposób nie mogłem zrozumieć go inaczej niż zrozumiałem za pierwszym razem:

    Cytat Napisał Ashiro Zobacz post
    krzykacze co grają PvE nie powinni mieć w ogóle zdania na temat broni
    Widocznie nadajemy na innych płaszczyznach.
    Skoro miałeś zupełnie co innego na myśli niż napisałeś, to nie ma sensu udowadniać sobie czyja "mojszość jest mojszejsza".

    Mam nadzieję, że to już mój ostatni off top...


    PS
    Gratulacje za Orka Królewskiego!

  11. #131
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    To niby w jakim EQ expiłeś w czasie poprzednich upków na WSZYSTKICH potworach? Dawaj, wymień, bo mnie to bardzo ciekawi.
    Gdybyś czytał forum to byś wiedział.
    Kościana różdżka
    Pancerny hełm
    Zbroja mnicha
    Zwinne buty
    sygnet
    I mogę latać po 90% lokacji, bez względu czy potworki biją magią czy nie, w większości opłacalnie - wyważone obrony, osłony i regenka - to jest optymalny ekwipunek.

    Beliar dzięki, może teraz ja udowodnię że ziemia jest okrągła.
    Co tam że ktoś to już zrobił, masz zapłon chłopie.

    Co do reszty - nakręcajcie się dalej, ja dyskusję zakończyłem dzięki uzyskanej odpowiedzi od osoby która w całej dyskusji nie uczestniczyła.
    Kłaniam się, 50 poziom wbiję i pewnie znowu zrobię sobie przerwę na pół roku bo tym razem szkoda mi marnować czas na kupno ekwipunku.
    Mam nadzieję że dożyje następnego update, tymczasem do zobaczenia w mfo 2.
    Ostatnio edytowane przez Bukłak ; 09-07-2012 o 23:13

  12. #132
    Beliar dzięki, może teraz ja udowodnię że ziemia jest okrągła.
    Co tam że ktoś to już zrobił, masz zapłon chłopie.
    Chciałem Ci pokazać jak w wielkim błędzie byłeś , 4 walki na jednej potce many , a ty nie wierzyłeś w jedną
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •