Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 41

Temat: Wezwanie na pomoc gracza

  1. #1
    QSQ
    Konto usunięte

    Wezwanie na pomoc gracza

    Dużo graczy z czołówki rank wzywa pomoc kiedy wie, że przegra. Wpadłem na pomysł, aby zrobić przedział lvl'owy do pomocy. Wyglądał by tak samo jak na MFO2 przedział możliwość walk, czyli 5-10 lvl mogli tylko z swoimi lvlami, a coraz większe lvle mogły mieć coraz większą różnicę. Czyli:

    5 lvl może wezwać tylko pomoc kiedy zaatakuje go lvl 6+, jeżeli walczy z 5 lvl'em, to tej pomocy wezwać nie może.

    10/11 (nie pamiętam który to był na MFO2) może wezwać pomoc jeżeli zostanie zaatakowany przez gracza 2 lvle wyższego.

    Tak samo byłoby na 20 poziomie, czyli, że jak zaatakuje 20 poziom 19, bądź 20, to żaden z nich nie będzie mógł wezwać pomocy, dopiero jak 20 lvl zaatakuje 18 i niżej.


    Dzięki temu gracze na równych lvl'ach nie mogliby wzywać pomocy i taki Ice Axe, czy Coni mogli by normalnie zostawać atakowani.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    No popieram
    bo icek już nie raz mi taki trick zrobił z pomocą.
    Przegrywa? To włącza sos.

    Ale z 2 strony to gracz zaatakowany jest w gorszej pozycji, bo nie ma możliwości przygotowania się do walki i zmiany eq.

  3. #3
    QSQ
    Konto usunięte
    A jak było na MFO 2?? Można było atakować bez przygotowania ...Polować na mapie i było to fajne ;]

  4. #4
    GreenDays
    Konto usunięte
    no tak)


    tylko trzeba jeszcze mieć te zmienne eq heh

    dobry pomysł jest już nie raz mi sie przytrafiło że walcze z równym lvl i koles wie ze przegra to pomoc śle to bardzo denerwuje!

  5. #5
    eRay
    Konto usunięte
    QSQ: Rozumiem przez to, że jeżeli 20lv zaatakuje 20lv, który będzie nieprzygotowany do walki to on nie może wezwać pomocy ? Dla mnie to lipa... Dajmy na to:
    Woj 20lv atakuje innego Woja 20lv i gracz który się broni ma ekwipunek wybrany dajmy na to, że na maga i uważasz że on zaatakowany nie powinien mieć prawa wezwać pomocy ? Dla mnie to odpada ten pomysł..

  6. #6
    QSQ
    Konto usunięte
    A jak było na MFO2?? Polowało się i atakowało bez przygotowania, do tego tam można było prawie wszędzie polować, a tutaj tylko w nielicznych miejscach, a spokojnie da się grać unikając takich miejsc.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    To może reset ranku i od teraz można atakować tylko wyższe i równe lvle?

  8. #8
    GreenDays
    Konto usunięte
    nie nie;d

  9. #9
    QSQ
    Konto usunięte
    Cytat Napisał GreenDays Zobacz post
    nie nie;d
    Jak takie coś piszesz, to cytuj poprzednią wypowiedź, bo wejdzie admin, zobaczy, że ktoś napisał nie, pomyśli, że do tematu i wrzuci do archiwum.

  10. #10
    GreenDays
    Konto usunięte
    Cytat Napisał QSQ Zobacz post
    Jak takie coś piszesz, to cytuj poprzednią wypowiedź, bo wejdzie admin, zobaczy, że ktoś napisał nie, pomyśli, że do tematu i wrzuci do archiwum.

    spoko nie resetujemy żadnych ranq ale jestem za by nie było pomocy jak równy lvl atakuje

  11. #11
    Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość wezwania pomocy tylko w pierwszych 2-3-5 rundach walki.

    To co autor proponuje nie motywuje do wbijania poziomów, a tego właśnie chcemy.
    Zaatakowany bez ostrzeżenia gracz nawet na równym lvlu powinien mieć prawo wezwania pomocy.
    Ostatnio edytowane przez minek ; 16-04-2011 o 13:34

  12. #12
    QSQ
    Konto usunięte
    Cytat Napisał minek Zobacz post
    Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość wezwania pomocy tylko w pierwszych 2-3-5 rundach walki.

    To co autor proponuje nie motywuje do wbijania poziomów, a tego właśnie chcemy.
    Nie, bo gracz już wtedy może wiedzieć, że jest na przegranej pozycji, albo poluje tylko na mniejsze lvle, a jak zaatakuje równy to od razu pomoc...

  13. #13
    No i dobrze, chcesz sępić na nieprzygotowanych graczach to weź to ryzyko pod uwagę. Chcesz walczyć 1vs1 to baw się w pojedynki albo arenę.

  14. #14
    QSQ
    Konto usunięte
    Ja chcę sobie powalczyć o rank, ale z pojedynkami jest trudno, a w bójkach od razu proszą o pomoc - równe lvl'e...

  15. #15
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    to super sprawa widzę. zaraz idę nabijać ranking na 10-13lvl a jak mnie zaatakuje jakiś 20 to będę sępić o sos i nabiję tak z 250ranq

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •