Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Handel

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    79

    Handel

    Witam. mam taką prosbe do graczy którzy przeczytają ten temat. bede sie streszczał bo wiem ze nie lubicie zapewne czytac długich tematów..
    czy piszac do kogoś z chęcią zakupienia pewnej rzeczy zaczynaliscie rozmowę od słów: czesc "za ile?" albo "ile chcesz?" a druga osoba odpowiadała "no mów ile dasz?", "ile jestes w stanie zaoferowac?" i teraz albo rozmowa się kończy lub któraś ze stron wkońcu poda interesującą je cene przedmiotu przypuśćmy 10k a druga osoba bez zastanowienia konczy rozmowe nie targujac sie / nie podajac interesującej kwoty nawet gdy jest nie wiele niższa...(przeciez zawsze mozna opuscic cene o pare tysięcy)

    Wiem że na 10osób które wejdą 4 osoby może przeczytają ten temat a z tych 4osób 1 wezmie mnie zrozumie.
    następnym razem gdy ktoś napisze do Ciebie z zamiarem kupienia czegos (lub Ty napiszesz do kogoś) staraj się nie pytać po 10x zeby osoba podała cene tylko Ty bądz mądrzejszy i zaproponuj cene a 2ga osoba niech to przemyśli i poda swoją, a nie tylko powie " HAHAHA NQ ". Skorzystają na tym 2 strony a na Pewno obniży to ilość spamu na głównym czacie.

    -mam nadzieje ze chociaż pare osób przeczyta ten temat i postanoi trochę inaczej handlować z innymi.

  2. #2
    GreenDays
    Konto usunięte
    to raczej też tak robię heh ;p


    nie chce stracić jakieś dobrej oferty jak jest

  3. #3
    Weź pod uwagę, że często gracze po prostu nie wiedzą ile warte są przedmioty, które akurat mają okazję kupić w handlu (a do targu jest kawałek, żeby sprawdzić). A niech jeszcze sprzedający nie wie ile wart jest przedmiot i będą się wypytywać wzajemnie o cenę i nie dojdą do porozumienia

    Inni z kolei celowo nie proponują ceny jako piersi, licząc, że trafią na niedoświadczonego lub niezorientowanego gracza i kupią coś wartościowego za stosunkowo niewielką sumę.

  4. #4
    QSQ
    Konto usunięte
    Jeszcze gorzej, jak gracz odpisuje "Sprzedam Ci jak nie dostanę lepszej oferty"...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    Ja zawsze mówie twój towar, twoja cena ;]
    a jak nie proponuje swojej ceny to ja proponuje, 1g. Gdy ja coś sprzedaje to z góry wiem za ile chce to sprzedać.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •