Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Temat: Pety.

  1. #1
    Dorexx
    Konto usunięte

    Pety.

    Jeśli taki temat w co wątpię to powiedźcie.
    Witajcie dziś chce wam przedstawić mój kolejny pomysł, a mianowicie „Pety” czyli zwierzęta/potwory pomagające graczowi podczas walki. Gorsze kupowało by się u hodowcy, a lepsze dostawało za questy bo nie wszystko musi być w tej grze płatne realnymi pieniędzmi. Znowu przypominam że tak wiem ile jest do zrobienia skryptów żeby to wszystko działało.
    Stało by sobie takie stworzątko obok gracza, miało by własne umiejętności, atak i własny lvl wzrastający po każdej wygranej walce z udziałem tego „Peta”, oczywiście gracz nie sterował by tym potworkiem tylko sztuczna inteligencja. Dajmy na to że „Pet” może mieć max. 20 lvl i 5 umiejętności np. na 1, 5, 10, 15, 20 i gracz wybiera sobie jaka umiejętność ma być używana przez zwierzątko podczas walki, i ono jej używa, a jak nie ma many to atakuje zwykłym atakiem. Jeśli wolicie żeby samemu sterować „Petem” podczas walki to też może tak być, ale ja wolałbym żeby automatycznie bił. Proszę was o komentowanie i wyrażanie swojego zdania, bo każdy ma do tego prawo i trzeba szanować zdanie innych.

    Podaje tutaj kilka przykładów jak wam się spodoba to wymyśle więcej, jeśli są za duże dla tej gry to wszystko można zmniejszyć:

    Pies- Atak 10-15
    Umiejętności: Ugryzienie- 1 lvl zwiększa atak peta o 10 na czas walki „Peta”
    Warknięcie- 5 lvl dodaje 100-150 hp właścicielowi i „Petowi”
    Itp..
    Przykładowa grafika:



    Wróżka- Atak 20-35
    Umiejętności: Zauroczenie- 1 lvl Osłabia(Odejmuje od 1-5 każdego atrybutu) przeciwnika na 3 tury
    Błyskawica- 5 lvl zwiększa atak peta o 25 na czas walki
    Itp.
    Przykładowa grafika:



    Jaszczur- atak 35-50
    Umiejętności: Uderzenie ogonem- 1 lvl Ogłusza przeciwnika na czas 1-3 tur
    Rozerwanie- 5 lvl zwiększa atak peta od 35 na czas walki
    Itp.
    Przykładowa grafika:


    Gryf- atak 50-75
    Umiejętności: Wzniesienie- 1 lvl zwiększa atak peta o 50 na czas walki
    Orle Szpony- 5 lvl zatruwa przeciwnika na 2 tury
    Itp.
    Przykładowa grafika:


    Złoty Smok- atak 75-100
    Umiejętności: Oddech ognia- 1 lvl zwiększa atak peta o 75 na czas walki
    Spalenie- 5 lvl zapala przeciwnika na 3 tury
    Itp.
    Przykładowa grafika:


    „Pety” mogą mieć też umiejętności pasywne które coś tam zwiększają

    Grafiki pochodzą ze strony rpgmaker.pl są one do pobrania wraz z programem RPG Maker XP. Ja nie robie grafik bo nie mam do tego talentu.

    Proszę Administracje o nie pisanie "może kiedyś" tylko wyrażenie się czy się podoba czy nie i czy będzie to "może kiedyś" w grze.

    Sonda: https://sonda.hanzo.pl/sondy,112219,gJLJ.html
    Ostatnio edytowane przez Dorexx ; 14-04-2011 o 09:41 Powód: Zbyt jasne kolory.

  2. #2
    sitkarz
    Konto usunięte
    było podobny temat ale troche mniej rozwinięty

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1029-Wierzchowce.

  3. #3
    Dorexx
    Konto usunięte
    To też jest mój temat ten co dałeś link Pety to potwory do walki, a wierzchowce do jeżdżenia po mapie.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    79
    tylko że wierzchowce miały przyśpieszyć poruszanie się po mapce a "pety" pomagałyby expić i ubijać bossy ;p
    ja jestem za ^^

  5. #5
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    powiedzmy sobie tak : "Może Kiedyś"

  6. #6
    Fresh
    Konto usunięte
    Moim zdaniem tak ^^

  7. #7
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    No niewiem.
    W mfo2 czegoś takiego nie było.
    Pety raczej mi nie pasują do klimatu mfo.

  8. #8
    Snake
    Konto usunięte
    to nie jest Typowe mmorpg, gdzie biega za tobą pies pluto ^^ jedynie te pety mogły by dodawać tylko Pasywy i nie było by ich widać w walce.
    Ostatnio edytowane przez Snake ; 14-04-2011 o 11:07

  9. #9
    QSQ
    Konto usunięte
    Jestem na NIE, bo i tak teraz obie wersje łączy tylko fabuła, która i tak jest sporo zmieniona. Twoje pomysły nadały by się do nowej/zupełnie innej gry...

  10. #10
    Dorexx
    Konto usunięte
    Ale nie chodzi mi oto żeby za tobą biegał taki "pluto" tylko jak sojusznik w drużynie by bił. Tam gdzie są opcje eq staty itd. to tam mogła by być opcja Zwierze lub inna nazwa i wszystko o pecie tam by było, a pet by za tobą nie chodził tylko bił podczas walki.

  11. #11
    QSQ
    Konto usunięte
    Za duże ułatwienie, tutaj są walki solowe Wystarczy, że do walki z potworami można wezwać pomoc

  12. #12
    Dorexx
    Konto usunięte
    Ale jak jesteś sam jak palec gdzieś i nie dajesz rady to lepiej by było mieć takie peta przy sobie nie?

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,651
    Mogłaby być zdolność "Przywoływanie", dzięki której można by było przywołać jakiegoś pomocnika, np. potwora wcześniej zabijanego.

  14. #14
    Dorexx
    Konto usunięte
    Ooo to też doby pomysł, a nie ma takiego czaru przypadkiem?

  15. #15
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    pomysł mógłby być ciekawy, ale oczywiście nie na "już" a bardziej na "kiedyś".
    Wszystko pięknie wygląda na początku, ale teraz przeanalizujcie jaki to by miało wpływ na rozgrywkę, bossy, PvP, bójki itp., bo konfliktów pewnie sporo wyjdzie z obecnymi zasadami.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •