Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Zakładka - pomoc

  1. #1
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte

    Zakładka - pomoc

    Witam. Chciałem zaproponować zakładkę, zamiast czatu pomocy. Dlaczego? Ano chociażby na czacie rzadko kto odpisuje. Przejdźmy do sedna.
    Jak to ma wyglądać?
    Postaram się tutaj przybliżyć.
    Wysyłanie zgłoszenia:
    Typ pomocy-> Pomoc w poznaniu gry->Skrypty [chcę pomóc/szukam pomocy]
    ->Statystyki [chcę pomóc/szukam pomocy]
    ->Uzbrojenie [chcę pomóc/szukam pomocy]
    ->Przeprowadzenie przez daną lokację/pomoc z potworkami [chcę pomóc/szukam pomocy]

    ->Minibossy->Nazwa minibossa-> Wymiana ->[chcę pomóc/szukam pomocy] (tutaj gra mogłaby dodatkowo sprawdzić czy gracz nie bił już dziś minibossa żeby nie dochodziło do oszustw. Nie dotyczy tych, które można być kilka razy dziennie)
    ->Bez wymiany -> [chcę pomóc/szukam pomocy]

    Handel->Sprzedam->Uzbrojenie/Gemy/Zwoje/Złoto/MF -> lv 1-10/11-20/21-30/31-40/40+
    ->Kupię->Uzbrojenie/Gemy/Zwoje/Złoto/MF -> lv 1-10/11-20/21-30/31-40/40+

    Szukam->Grupy->notka z warunkami
    ->Drużyny->Notka z warunkami
    ->Członków do drużyny->notka z warunkami
    ->Znajomości

    Jeszcze do każdego typ ogłoszenia. [Do wylogowania/wybierz czas/nieaktualne (od razu znika)]
    Szukanie zgłoszeń wygląda podobnie, na końcu znajduje się notka (np z ceną) w przypadku handlu lub wejście na profil w przypadku pomocy w grze + czat i pw bez potrzeby wchodzenia w profil.
    Kolejność: Analfabetyczna/Tylko online/online wyświetlani jako pierwsi.

    Argumenty za:
    -zgłoszenia nie znikałyby szybko
    -prosta nawigacja
    -szybciej znajdzie się pomoc/kupca/sprzedawcę/kolegę

    Przydałaby się jeszcze do każdego opcja "obserwuj" co poskutkowałoby pojawieniem się żółtej kropki przy zakładce. Szybkie znalezienia pomocnika/wymiany przy bossie jest zbawienne dla osób, które mają ograniczony czas gry.
    Ponadto system mógłby informować o pasującym zgłoszeniu na pw, ale to raczej trudniejsza robota, więc na później albo sobie darować.

    Co o tym sądzicie? Jak jeszcze byście to usprawnili?
    PS: W praktyce ma to wyglądać mniej więcej tak: https://img842.imageshack.us/img842/9273/screenej.png
    Ostatnio edytowane przez Doktor Lewatywa ; 14-02-2012 o 14:58

  2. #2
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    Niezłe, jestem za.

  3. #3
    KrystianMO
    Konto usunięte
    Bardzo dobre, też jestem za.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2011
    Postów
    87
    fajny pomysł, ale nie za dużo piepszenia się z tym będzie ?

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Dobry, prosty, przydatny pomysł.

  6. #6
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał ŚwMonitor Zobacz post
    fajny pomysł, ale nie za dużo piepszenia się z tym będzie ?
    Nie wiem, nie powinno, chociaż niech admin się wypowie.

    Nazwa zakładki też trochę głupia się zrobiła po rozpisaniu
    Moja propozycja - "Ogłoszenia".

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2011
    Postów
    87
    Tobie chodzi o to, żeby po prostu potworzyć oddzielne czaty do zakupu MF, Eq , przedmiotów, na różne poziomy jak i o czatu proszenia o pomoc??

    Moim zdaniem za dużo by było otwierania i szukania tego, chyba ze admini by to bardzo uprościli

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Tobie chodzi o to, żeby po prostu potworzyć oddzielne czaty do zakupu MF, Eq , przedmiotów, na różne poziomy jak i o czatu proszenia o pomoc??
    Nie o czaty tylko w odpowiedniej rubryce wyświetlałyby się nicki, które są odnośnikami do profilu + otwórz czat i pw obok.

    Moim zdaniem za dużo by było otwierania i szukania tego, chyba ze admini by to bardzo uprościli
    Moja wizja jest taka, że po wybraniu odpowiadającej opcji wyświetla się niżej okienko z podopcją i tak do skutku (coś jak na targu, że najpierw wybierasz uzbrojenie, a potem jego rodzaj). Nie wiem jak lepiej po opisać, ktoś mnie rozumie?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    159
    Wg mnie za dużo "srania"
    Teraz jest dobrze, jeden czat gdzie można pisać wszystko w kupie, oczywiście można takie coś zrobić ale tylko w zakładce pomoc bo widzę wziąłeś też pod uwagę zakładke handel

    Handel->Sprzedam->Uzbrojenie/Gemy/Zwoje/Złoto/MF -> lv 1-10/11-20/21-30/31-40/40+
    ->Kupię->Uzbrojenie/Gemy/Zwoje/Złoto/MF -> lv 1-10/11-20/21-30/31-40/40+
    to jest zbędne, ponieważ nie każdemu sie chce pisać osobno w każdej zakładce pisać co z danej dziedziny ma na sprzedaż. Przeważnie każdy pisze ciągiem tzn
    Sprzedam: zwoj, eq, przedmiot,miksa, zbroja, itp.

  10. #10
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Teraz jest dobrze, jeden czat gdzie można pisać wszystko w kupie
    Tyle, że za minutę już znika to co napiszesz. Wszyscy spamują. Nieraz przez kilka dni nie można znaleźć kupca. Moja propozycja wprowadziłaby porządeczek.

    Pewnie źle zobrazowałem, bo chyba inaczej sobie to wyobrażacie niż ja.
    Ostatnio edytowane przez Doktor Lewatywa ; 14-02-2012 o 12:02

  11. #11
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ostatnio edytowane przez Doktor Lewatywa ; 14-02-2012 o 14:15

  12. #12
    Obrazek rzonci !!

    Co do samego pomysłu , dla mnie w porządku , dobry jest :P ( nie mam co więcej pisać , nic dodać nic ująć:PP )
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2011
    Postów
    87
    mogłeś od razu tak przedstawić Inaczej sobie to wyobrażałem, w tej postaci to fajnie wygląda. Tylko z tymi przedziałami lvl przesadziłeś

    Teraz mi się podoba ten pomysł.

    @edit

    Rysunek zajebisty
    Ostatnio edytowane przez Marylka ; 14-02-2012 o 17:28

  14. #14
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    No i na tym mi zależało. Żeby wszyscy zrozumieli

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    22-05-2011
    Postów
    28
    Świetny pomysł, rysunek pomaga wszystko zrozumieć :P To znacznie uporządkowałoby grę. Jestem za

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •