Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Temat: zły sposób na redukcję zdobywanego złota

  1. #16
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Klasyczna zasada 80:20 mówi że 80% gotówki jest u 20% graczy (ludzi), co więcej z tych 20% ludzi nadal 80% ich gotówki ma 20% z nich. itd.
    Ta zasada jest raczej niezmienna, bez względu na to czy pula jest, czy jej nie ma (w MF2 też gdzieś takie proporcje były), z tym, że bez puli przenosi się to szybko na coraz wyższe poziomy kwotowe, ale z kolei to bogactwo "najbogatszych" nie jest powiązane ze stanem tych biedniejszych jeśli chodzi o zakupy w sklepie (natomiast gdy jest pula, jest powiązane - co jest tym problemem o którym mówimy). Niemniej jednak te 20% najbogatszych zawsze będzie mogło dyktować ceny na aukcjach najrzadszych przedmiotów.

    Mówiąc bardziej zrozumiałym językiem bogaci się bogacą, biedni biednieją.
    To całkiem jak w realu

    Heh, na takiej grze można by jakieś badania robić;]

  2. #17
    Ja pominę główny nurt w jakim poszła ta dyskusja i zaproponuje autorowi tematu
    rozwiązanie które pozwoli mu po każdej walce wyjść na +
    Niestety wiążą się z tym pewne wydatki lub zagospodarowanie kilku pul energii.
    Mianowicie chodzi o zbijanie expa w lokacji Mroźna Grota na ognikach z
    wykorzystaniem pewnej szczególnej Zbroi dzięki które strat żadnych nie
    poniesiesz. Dodatkowo z Plazmy jest możliwość zdobycia dodatkowych bonusów.

  3. #18
    musaraj
    Konto usunięte
    Da się zbijać w MF3 expa?

  4. #19
    Jacek
    Konto usunięte
    Walki są na granicy opłacalności. Jeśli walki by się nie opłacały i ludzie walczyli(a walczą), to wykorzystanie puli powinno spadać. Stoi w miejscu, więc gracze muszą wychodzić na zero. Ty masz 20 poziom, i nie możesz zarobić to może zarabiają mniejsze poziomy? To by przeczyło twierdzeniu, że wyższe poziomy mają lepsze możliwości zarabiania ;]

    Co do ekonomii, to dzięki puli złota system jest zamknięty, ponieważ po jakimś czasie suma wydatków graczy jest równa sumie złota zdobytego z potworów. Wtedy procent wykorzystania puli stoi w miejscu.

    Powtórzę, że główną przyczyną chomikowania jest to, że nie ma na co wydać złota. Tym się najpierw zajmiemy a później pomyślimy o zwiększeniu podatków.
    Drugą, mniejszą przyczyną, jest ranking złota...
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 13-04-2011 o 15:11

  5. #20
    Nie nie, ja używam tego określenia w innym znaczeniu.
    Nie miałem na myśli przelewania expa tylko zwyczajne
    zbieranie na stworach. W kontekście jakim to napisałem
    to raczej wątpliwa byłaby teza że przelewam expa ognikom

  6. #21
    Jeżeli jest się na 20lv, to niesamowicie opłacalne sa 2x żaba i 2x wąż.
    Drop złota na poziomie 128g
    traci się jedynie na leczenie po walce +/- 60g.

    A exp na 20lv na tygrysach sensu nie ma ,bo tlyko dostajemy pare ap więcej.

    Czyli w przyszłości zapewne będzie popularne expienie w miejscach dla niższych poziomó.w.

    Jeszcze Osy x3 są świetne. na 20lv zabije się je dowolną bronia dla woja magiem tęz.
    Jedyna potrzeba to potki które z nich wypadają.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 13-04-2011 o 16:06

  7. #22
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    @up
    Ale walcząc z tygrysami można sobie odblokować dostęp do walki z bossem- tygrysem brunatnym.

  8. #23
    System złota musi być globalny z powodów, które opisał mnietuniema. To, że teraz są zaburzenia jest spowodowanie nie tyle brakiem upka, co tym, że nie ma na co wydawać złota. Jakby był np. kowal, to cała kasa by szła na upgrady i wracała do systemu. Może macie jakieś inne propozycje na co byście z chęcią wydawali złoto, zamiast chomikować?
    Dodaj kowala już teraz. Jednak początkowo niech tylko naprawia obecnie dostępne uzbrojenie (tak, uzbrojenie niech się zużywa podczas walki).

  9. #24
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jacek Zobacz post
    Walki są na granicy opłacalności. Jeśli walki by się nie opłacały i ludzie walczyli(a walczą), to wykorzystanie puli powinno spadać. Stoi w miejscu, więc gracze muszą wychodzić na zero.
    Mylisz się. A raczej rozmijasz się z pewnym faktem. Jeśli jest pula kasy i 20% ludzi trzymających 80% kasy nie używa jej to jak to wpływa na pozostałe 80% ludzi. Otóż wychodzą na zero jak piszesz... tylko że oni operują 20% funduszów. To ma wpływ. Przykład
    1000 osób pula 100.000 złota (przepływ gotówki na poziomie 1)
    1) wszyscy walczą i system wychodzi na zero, każdy dziennie średnio wyda i zarobi 100złota. fajnie
    2) 200 osób trzyma 80.000 złota pozostałe osoby walczą i wychodzą na zero, każdy z nich zarobi i wyda 25 złota. Gdyż Twój system pilnujący równowagi nie pozwoli im na więcej. A przepływ gotówki magicznie nie wzrośnie 4x sam z siebie.

    Chcesz mieć obiektywny parametr oceny systemu. Zacznij analizować przepływ pieniędzy a nie ich stan. Licz każdego dnia ilość złota odchodzącego z systemu (czyli podatki, mikstury, śmierci). Sumę dziel przez liczbę graczy czy jakiś parametr będący ważoną liczbą graczy (np for(i=0;i<=max_lv;i++) suma+=ilosc_osob_na_lvi*i.
    Obserwuj to zachowanie.
    Jeśli złoto w systemie się utrzymuje na równym poziomie i ten parametr się nie zmienia jest dobrze. Jeśli parametr rośnie a złoto nie maleje jest super, (jak rośnie i złoto też rośnie jest ok)

    Na tym kończę dyskusję. Każdy ma swoją wizję, nikomu z nas nie chce się tu wkleić żadnych fachowych obliczeń i dowodów. A bez solidnej matematyki to jesteśmy jak przekupki na targu, a nie fachowcy w dziedzinie

  10. #25
    Jacek
    Konto usunięte
    My chyba mamy po prostu inną wizję tego co ma robić ten system ograniczania złota. Po krótce: aby w grze nie było inflacji, to jakoś liczona średnia ilość złota na gracza musi być w miarę stała. Można to osiągnąć przez ręczne dopasowanie ilości dropów z potworów do ilości złota wydawanych przez graczy. Na etapie tworzenia gry tego się właściwie nie da zrobić. Dodatkowo może to się zmieniać w czasie. Jedyne co robi system złota to dynamicznie dopasowuje dropy potworów do zużycia złota przez graczy. W ten sposób nie ma inflacji.

    Jeśli już wiemy co robi system złota to nie trudno się domyślić, że:
    Zarobek graczy z expienia == ilość wydanych przez graczy złota ( + poprawki na zdobyte poziomy i nowych graczy)
    To, że drop jest mały jest tylko winą tego, że nie ma na co wydawać złota. A jak nie ma na co wydawać złota, to nie może istnieć żaden system, który ograniczy wzrost ilości złota ogółem i jednocześnie pozwoli się bogacić każdemu z osobna.

    Temat chyba jest wyczerpany. Ew. możemy do niego wrócić jak nie będzie działał jak się gra rozwinie.

  11. #26
    The End
    Konto usunięte
    Ja nie rozumiem calego zamieszania. Przyjdzie up i znowu wszystko wróci do normy. Teraz jest taka sytuacja bo nie ma na co wydawać pieniędzy. Gracze zaczną wydawać kase i złoto wróci do obiegu. Kolejna rzecz - kto mówi że nie można teraz zarobić na poty. Ja tydzień temu miałem 2k złota. Dziś mam 150 k... Na samych potworach dużo się nie zarabia to fakt, ale tym bardziej trzeba handlować,handlować i jeszcze raz handlować. Kto powiedział że expienie na potworkach musi być tak bardzo opłacalne?

    P.S Benerit nie mam pojęcia jak tobie walki z potworami sa nieoplacalne... Za walke z goblinem leci 55 złota. A zużywa sie 1 potka życia lv 1 na wyleczenie życia po walce... 35 golda na czysto...
    Ostatnio edytowane przez The End ; 13-04-2011 o 21:40

  12. #27
    Coni
    Konto usunięte
    Bijcie ogniki z oszronioną zbroją - 0 strat. Nie wiem jak loot, ale myślę, że za 2 ogniki będzie z 60gold.

    P.S. Mi tam golda nie brakuje, nie wiem skąd te narzekania ;D

  13. #28
    Dark Skiter
    Konto usunięte
    Tak tylko rzecz w tym, że problem mają małe lev i nowi ludzie, którzy teraz zakładają konta. Oto jak wygląda sytuacja:
    1) 31 marca wydanie gry. Założone konto mag. Na 100 energii 7 lev, kasa na miksy jest, na eq też i nawet coś jeszcze zostało na przyszłość jakby co.
    2) Podejście drugie. Postać założona ok. 2 dni temu, także mag. I ot co się stało:
    - kasa starcza jedynie na miksy i to ledwie
    - eq ??? nie ma co marzyć... przy takich cenach eq na 5 lev i takim dropie nie ma szans kupić więcej niż 1 rzeczy na 5 lev (dochodząc już do tego 5...) - rzecz jasna kupisz tą 1 rzecz, jeśli zgarniesz wszystkie możliwe skrzynki i posprzedajesz to...
    - pewnie ktoś się znajdzie co powie "kup na targu"- to już oddzielny problem, bo bądźmy szczerzy prawie nikt nie wystawia takich śmieci bo mu się to nie opłaca; zresztą nie każdemu chce się czekać 1 dzień licytacji, żeby kupić rzecz na 5 lev oszczędzając 100G na tym w stosunku do ceny sklepowej

    Wniosek ?
    Obecnie grając od początku nie da się funkcjonować bez pomocy z zewnątrz od jakiegoś znajomego. Nie starcza na najprostsze eq, nie wspomnę już jak dochodzi do kupienia eq na 10 lev...

    PS. Coni wiesz dobrze jak i ja, że mając 20 lev i umiejąc myśleć oraz handlować można się dorobić w moment niemałej kasy Ale na małym lev jest to niemożliwe w tym momencie :P

    PS2. benerit, gratulacje za posty bo jako jeden z niewielu wiesz tutaj o czym piszesz xD

  14. #29
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Hmm a ja mam pewne pytanie.
    Wszyscy piszą że po upku sytuacja się poprawi, bo ludzie będą wydawali kase.
    Ale niby na co będą ją wydawać?
    Na nowe przedmioty, które kupią od innych graczy?
    Bo przecież jeśli gracze handlują między sobą to nic się nie zmienia.
    Ogólna pula złota pozostaje taka sama.
    Złoto tylko przechodzi z jednego gracza na drugiego.

  15. #30
    Wzrośnie suma poziomów postaci w grze, więc i pula złota się zwiększy.

    Choć po paru tygodniach wszystko wróci do "normy". Kowal pojawi się pewnie nieprędko, a dopiero on ma szansę wysysać złoto z gry "na poważnie".

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •