Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Temat: zły sposób na redukcję zdobywanego złota

  1. #1
    benerit
    Konto usunięte

    zły sposób na redukcję zdobywanego złota

    Wiem, że ilość zdobywanego złota zależy od tego jakie znajduje się w systemie i w teorii ma to ograniczać ciągły wzrost cen, ale teraz dochodzi do przesady.
    System znajduje się właśnie w krytycznej sytuacji - dużo lv20 ludzie chomikują kasę mało nowych postaci.

    W ten sposób wartość oczekiwana ilości zdobytego złota z walki jest poniżej zera.
    Przykład: walka z trzema tygrysami (za jednego 46golda zdobywam teraz)
    Na potrzeby walki używam 1xlv2 mikstury leczenia 2 (czasem 2), z 3xmikstury leczenia 1, Po walce uzywam 2xm_leczenia1 i 2xm_many1. Całość więc kosztuje:
    100+60+40+20 = 220. To dużo mniej zdobywam (138)

    Ogranicznik golda powinien zależeć bardziej od indywidualnego stanu posiadania (i np bez depozytu aby promować jego używanie). Globalna analiza owszem jest potrzebna ale co najwyżej jako mnożnik do tego co wychodzi z złota postaci.

    Pierwszy lepszy przykład z brzegu

    ilość_zdobytego_złota = min (1, lv*1000/ilość_posiadanego_golda) * stadardowy_drop_z_potworka * mnożnik_systemowy (ale on nie może być zbyt brutalny)


    Przy aktualnym systemie w dwa dni straciłem 75% stanu posiadania mikstur i nie mogę go w żaden sposób odbudować.


    I nie mówcie że mam expić gdzieś gdzie jest łatwiej - tam leci jeszcze mniej golda.

  2. #2
    mnietuniema
    Konto usunięte
    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Ogranicznik golda powinien zależeć bardziej od indywidualnego stanu posiadania (i np bez depozytu aby promować jego używanie).
    Z tego co pamiętam taki system dropów jaki mamy obecnie miał sprawić, że ceny będą "normalne" a nie liczone w milionach czy miliardach - a wtedy niektórych graczy stać TYLKO na miksy To co proponujesz to zachęta do wydawania złota bez opamiętania ("wydaję wszystko co mam, i tak teraz zacznie mi wpadać coraz więcej złota") lub co najmniej do tworzenia postaci - banków (z identycznym efektem). I założenia szlag trafi bo jakby ktoś zapomniał - przelewy tu są dozwolone.

    Już w czasie testów pisałem, że system ten nie wytrzyma długich przerw pomiędzy upkami. Bo nie wytrzyma I nad tym powinni pomyśleć Admini.

    p.s.
    expij gdzie indziej
    tam gdzie mniej miksów tracisz

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    79
    Cytat Napisał mnietuniema Zobacz post
    p.s.
    expij gdzie indziej
    tam gdzie mniej miksów tracisz
    ja bym jeszcze dodał żebyś znalazł sobie inny sposób na zdobywanie pieniędzy w grze..
    ja sobie tak zrobiłem i teraz nie mam na co wydawać (chomikuje kase na nowe bronie itp.)

  4. #4
    Jacek
    Konto usunięte
    System złota musi być globalny z powodów, które opisał mnietuniema. To, że teraz są zaburzenia jest spowodowanie nie tyle brakiem upka, co tym, że nie ma na co wydawać złota. Jakby był np. kowal, to cała kasa by szła na upgrady i wracała do systemu. Może macie jakieś inne propozycje na co byście z chęcią wydawali złoto, zamiast chomikować?

    @MiChCiO
    Czy mogę wiedzieć co to za sposób? Może być na PW.

  5. #5
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał mnietuniema Zobacz post
    a wtedy niektórych graczy stać TYLKO na miksy
    expij gdzie indziej
    tam gdzie mniej miksów tracisz
    Właśnie piszę, że nie stać mnie na miksy... Bardzo fajnie by było gdyby mnie było stać.
    Aby wyjść z walki na plus z kasą muszę postacią lv20 iść walczyć z ptakami gromów lub ognikami. To jest bez sensu. Tym bardziej, że mam założone jedne z najlepszych eq w grze i problem nie leży w trudności walki...

    Proponowany system, który zachęca graczy do wydawania kasy jest bardzo dobry, właśnie chodzi o to aby wydawali (choćby robili zapasy 10.000 miksturek). Co do banków, to zawsze można zablokować.

    Teraz wychodzi na to, że muszę przestać grać postacią i sobie poczekać na upka aby nie stracić ostatnich mikstur... bezsens...

    Co do innych sposobów:
    Idę postacią na 3 walki z bandytą (nie uzupełniam życia i many) potem wracam do miasta do fontanny... zarobiłem 3x48 golda. I czynność powtarzam. (aż ma się ochotę przeklnąć)


    Nigdzie nie pisałem aby nie brać pod uwagę globalnej kasy. Po prostu proponuję aby indywidualna kasa też była istotna i osoby bez gotówki nie pozostawały BEZ ŻADNYCH możliwości jej zarobienia na walkach.
    Ostatnio edytowane przez benerit ; 13-04-2011 o 09:45

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Jacek, może różne loterie, zgadywanki, lotto, losy itp. Do wygrania były by np. pakiety mixów odnowienia.
    Np. loteria ma 100 losów, 10 wygranych losów otrzymuje po 10 mixów odnowienia (eliksiry?). Koszt losu: 2000G. Wtedy złoto jest zamieniane na mixy. Każdy mógłby kupić max. 5 losów. Może taki coś prowadzić jakiś NPC w mieście.
    Metod wydawania kasy może być wiele.

    Tak czy inaczej system coraz bardziej system kuluje, bo gracze teraz mają przerąbane - więcej stracą z walk niż zyskują golda.

  7. #7
    benerit
    Konto usunięte
    Problem w tym, że teraz gracze chomikują kasę. Wszyscy zbierają po dziesiątki i setki tysięcy aby mieć na nowe eq. W ten sposób po updacie problem cen będzie jeszcze bardziej poważny niż autorom się wydawało. Każdy ma kasę na licytację i będzie przebijał ile chce.

    Chcecie ograniczyć kasę w systemie: proszę inny sposób:
    Każdego dnia każdy gracz traci X% złota (gdzie X np w zakresie 0-5) jest zależne od potrzeb systemu.
    Nie trzeba modyfikować dropów, skarbonki nie pomogą. Gracze zaczną użwać depozytów (bo z niego np nie zabiera).
    Ci co maja dużo tracą dużo, ci co mają mało tracą mało.

    PS Jeszcze chwila irytacji i dam moim studentom z ekonomi dziś zadanie na zaprojektowanie najlepszego systemu utrzymującego ceny. Będą mieć prze&^$%^...
    Ostatnio edytowane przez benerit ; 13-04-2011 o 10:10

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Codzienny podatek w wysokości 1% dla osób posiadających więcej niż ustalony limit na dany Lv - np. 20Lv - 100k.

  9. #9
    benerit
    Konto usunięte
    Właśnie to napisałem z tym, że podatek zmienny od potrzeb systemu, a limit wyznacza depozyt. Komuś zależy na kasie wykupi pojemność - autorzy zarobią.

  10. #10
    Jacek
    Konto usunięte
    Wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Teraz pula złota jest wykorzystana w ok. 80% natomiast na testach była wykorzystana w 101%, więc musiało się dać zarabiać ciągle.

    Nie da się połączyć ciągłej możliwości bogacenia i utrzymania stabilnych cen. No chyba, że by zabierać bogatszym, ale to też trochę bez sensu, bo żeby mieć złoto to ciągle musisz walczyć.

  11. #11
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Równowaga zawsze będzie wyznaczała się gdzieś na granicy opłacalności walk (dropy złota=zużytym miksom). Tak jak w życiu - prawie wszyscy zarabiają tyle co na bieżąco wydają (albo i mniej), tylko nieliczni mogą odłożyć
    No, ale w grze to nie jest fajne ;]
    Potrzebny jest jakiś mechanizm przepływu gotówki od "chomików" do puli lub bezpośrednio do niższych lv.
    Zobaczymy jeszcze jak pula zachowa się po upku, gdy tymczasowo nie będzie ściany levelowej.
    Ciągle jest też problem małego dopływu nowych kont.

  12. #12
    mnietuniema
    Konto usunięte
    Cytat Napisał mtnm Zobacz post
    A tak przy okazji - prowizja z targu ma zwiększać obrót złota w grze, handel z ręki do ręki nie jest obciążony żadnymi opłatami... Jest tu spore pole do popisu dla "ministra finansów".
    taki mój stary pomysł...

  13. #13
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał mnietuniema Zobacz post
    taki mój stary pomysł...
    i całkiem niezły...

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Nie wiem czy takie dobry, bo za handel już płacimy raz energią, natomiast na targu prowizją z golda. Za dużo tych prowizji ;P

  15. #15
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jacek Zobacz post
    Wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Teraz pula złota jest wykorzystana w ok. 80%
    To jaki jest standarowy drop z tygrysa przy puli 20%, 50%, 80% i 100%?
    Powtórzę jeszcze raz: nie mam nic przeciwko tym, że WALKI SĄ na granicy opłacalności. ALE NIE SĄ. Chciałbym wychodzić na zero. Jeśli taka idea Wam przyświeca to sprawcie aby funkcjonowała:
    Czy użycie na zabicie 3 tygrysów postacią lv20 1x m_leczenia2 3x m_lecznia1 i zregenerowanie many i zycia po walce to DUŻO?? To dlaczego nawet na zero nie wychodzę... owszem mogę więcej leczenia używać i mikstur many (są tańsze).
    Jeśli przyświeca Wam idea zysku z walk na granicy opłacalności to wprowadźcie ją. Teraz system nie działa.

    Wiem, że może przytaczanie ekonomicznych argumentów nie jest tutaj dobrym miejscem, ale:
    - MFO nie jest systemem zamkniętym - kasa wpływa (walki) i wypływa (mikstury i podatki)
    - nie jest zamkniętym pod względem użytkowników - dopływają nowi
    - nie jest równy pod względem możliwości zysków osiąganych przez użytkowników (wyższe lv mają lepsze możliwości)
    - podaż i popyt na cenne przedmioty ma dużo większy wpływ na ceny niż ilosć złota w grze. Zawsze cenę dyktuje osoba z największą gotówką, a nie średnia gotówka u licytujących.
    Nie wiem dlaczego założyliście, że jeśli będziecie uśredniać pulę gotówki w grze to ceny nie wyskoczą w kosmos.
    Zmieniacie TYLKO krzywą rozkładu gotówki. Klasyczna zasada 80:20 mówi że 80% gotówki jest u 20% graczy (ludzi), co więcej z tych 20% ludzi nadal 80% ich gotówki ma 20% z nich. itd.
    Wasza metoda nie obniża cen (owszem ma jakis fikcyjny wpływ na cenę maksymalną), wasza metoda zaostrza krzywą liczba_bogatych / ilość kasy.
    Mówiąc bardziej zrozumiałym językiem bogaci się bogacą, biedni biednieją.

    Jakbyście mieli izolowany system to może by pula gry funkcjonowała. Tak co upek będziecie mieli identyczny problem - stertę chomików.

    Całość skwitować można jednym zdaniem: ile osób tylu ekonomistów.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •