Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: zły sposób na redukcję zdobywanego złota

  1. #31
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    oprócz kowala można by też... postawić kapłanów nabijających atrybuty za bajońskie sumy (zależne od lv, aktualnych atrów, puli złota) ;]
    Nie wiem czy to dobry pomysł i czegoś tam nie "zepsuje", ale można się nad tym zastanowić.

  2. #32
    Też o tym myślałem. Nie napisałem jednak o tym, bo założyłem, że kłóci się to z jednym założeń atrybutów (zachęcanie do expienia).

    Wykreślam to co pisałem o zmianie nabijania atrybutu (jedynie poprzez atak, a nie również otrzymywanie obrażeń) - wtedy nie "zużywałby się", a jednak powinien.

  3. #33
    mnietuniema
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Chaos Zobacz post
    Hmm a ja mam pewne pytanie.
    Wszyscy piszą że po upku sytuacja się poprawi, bo ludzie będą wydawali kase.
    Ale niby na co będą ją wydawać?
    Na nowe przedmioty, które kupią od innych graczy?
    Bo przecież jeśli gracze handlują między sobą to nic się nie zmienia.
    Ogólna pula złota pozostaje taka sama.
    Złoto tylko przechodzi z jednego gracza na drugiego.
    I jeszcze ważne jest to, co i za ile będzie do kupienia w Langeburgu.

    Kowal kowalem, ale w mfo2 "bilet na quest" całkiem dobrze sprawował się jako wysysacz złota - że transport na wyspę, czy wejściówkę wspomnę. I na dzień dobry można po upku zgarnąć sporą część nadwyżki.

  4. #34
    Dark Skiter
    Konto usunięte
    Cytat Napisał mnietuniema Zobacz post
    I jeszcze ważne jest to, co i za ile będzie do kupienia w Langeburgu.

    Kowal kowalem, ale w mfo2 "bilet na quest" całkiem dobrze sprawował się jako wysysacz złota - że transport na wyspę, czy wejściówkę wspomnę. I na dzień dobry można po upku zgarnąć sporą część nadwyżki.
    Owszem będzie ważne co w Lange, ale nie można dać cen kosmicznych bo "nowi" w życiu tego nie kupią :P
    Nie wiadomo jak będzie z kowalem czy biletami na quest, na pewno trochę poprawi sytuację obecną, aczkolwiek mimo wszystko nie wyeliminuje pewnie problemu. Czas wychodzenia updatów będzie pewnie dość długi, więc ludzie znowu zaczną się gnieździć na limicie. Jeśli ograniczenie będzie do 40 lev, to da to tydzień, góra 2 spokoju. Jak ludzie kase powydają na kowala to zaczną zbierać znowu spore sumy i koło się zamyka.
    Dlaczego ?
    Owszem nawet jeśli kowal będzie robił ulepszenia bez końca to im wyższe będą droższe. Więc pewnie ulepszenia dojdą do małego poziomu, bo lepiej będzie zachować kase na następne dostawy fabuły (ludzie wyjdą z założenia, że może będzie coś dobrego co lepiej będzie dać do kowala). Szczególnie, że u kowala będą głównie siedzieć Ci co grają dla PvP. Inni i tak będą woleli na razie zaoszczędzić na potem.

  5. #35
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    planujemy wprowadzić wkrótce:
    - zużywanie się "+" w uzbrojeniu - jeden plus odejmuje się co ileś tam walk (spadają staty, ale nie mogą spaść poniżej standardu)
    - kowal lv1, odbudowujący stracone plusy za kasę (nie może podnieść więcej niż broń miała)

  6. #36
    mklem
    Konto usunięte
    Jak tu czytam niektóre wręcz eseje o zlocie to mnie krew zalewa :/

    Może spójrzmy ludzkim okiem :P
    1. Jak zauważyłem wszystko rozbija się o targ ( nie możemy nic kupić bo ktoś daje więcej) - rozpatrzę to w kwestii poziomów 1-19, a potem 20
    2. Następny problem to aby zarobek z walki był przybliżony do wydatków na walkę...

    Zacznę najpierw od punktu 2 :P

    Co tu dużo mówić czy jestem na 5, 12, 16 , czy 20 lv ....problem powinien mnie dotyczyć zawsze :P (jeśli taki problem istnieje to każdy powinien go odczuć , niezależnie od poziomu), a jednak także spieracie się że 20 lv mają mnóstwo złota....to według was nie mogą go mieć z potworów.
    Jak ktoś napisał że chodzi na 3 tygrysy i że mimo 20 lv są one dla niego nie opłacalne....i od razu cały sys. jest do D.....to niech wie że po prostu tygrysy są dla niego za silne w stosunku kosztu jakie musi na nie ponieść....(ja radze zarabiać na 2 tygrysach ), po prostu stworzyłeś taką postać co na 20 lv nie jest w stanie ubić 3 tygrysów i kropka. może dobież sobie lepsze uzbrojenie na tygrysy i tyle... ( dal porównania podam iż ja zużywam coś w stylu 1 mana 1lv i życie 1lv )...więc w przypadku 3 tygrysów wychodzi problem statystyk i tyle....

    Jeśli nie mamy 20 lv a bijemy 3 tygrysy i twierdzimy ze nie ma z nich zysków ....to patrz wyżej są za silne w stosunku co do wydatków jakie musimy ponieść na nie...
    (zaraz dostane ripostę że jednak za dużo tracą złota....a expić mogą) i tu jest właśnie pies pogrzebany lecicie na łeb na szyje z lv byle tylko wbić LVL UP a potem narzekacie że nie ma kasy.....Więc nie narzekajcie iż nie macie złota bo przeznaczacie je na to by szybciej wbić lv....i tak bez problemu w aukcji przebije was osoba która gra 14 dni i wbiła 16lv vs wy co wbijacie 16lv przez 7 dni nie mając kasy bo wszystko wydaliście na miksy.
    Podsumowując macie za duże "parcie na EXP" i zaczyna wam z tego powodu brakować kasy.....

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Pkt .1

    Ceny na targu i o co w tym wszystkim chodzi :P
    Oczywiście rozpatrzymy kilka kwestii.....

    Najpierw gdy przekokszone chomiki na 20 lv nie ingerują w aukcje :P (licytowany jest przedmiot na np 5 lv, 12lv, 16lv)

    Czyli rywalizacja o cenę odbywa się z postaciami waszego pokroju , więc teoretycznie macie podobne fundusze
    - sytuacja się komplikuje gdy macie "parcie na EXP" :P (patrz opis pkt .2)
    - czasami może się zdarzyć iż 20 lv zaingeruje w aukcji np: Amulet Kajana na 10p
    i tu prosta sprawa item rzadki i dużo chętnych dlatego jego cena skacze mocno w gore, powtórzę żaden 20 lv nie wyda kasy na kupno np broni na 12lv więc nie skomlijcie mi tu że 20 maja tyle kasy że nawet item-ów na 5 czy 15 lv nie da się kupić.( ingerują tylko zazwyczaj w KAJANA oraz NIMFĘ )


    Następnie kwestia to targ 20lv do 20lv ( czyli horrendalne sumy :P)
    Tutaj mam jedynie do administracji w jednej kwestii- podam przykład.....
    - płomienna różdżka
    - goblinowy miecz
    - zatruta włócznia
    - przeklęty topór
    - buława gniewu
    --------------------------
    Każdy gracz używa 1 z tych rzeczy na 20 lv (lub od razu do tego dąży po nabiciu 20lv )
    Jeśli spojrzymy na dostępność tych przedmiotów to będzie masakra 3 z nich lecą z wywerny , 1 z goblina gdzie jest trudniej go uzyskać (ponieważ można ubić go solo) i nikt sie nie kwapi by wzywać pomoc oraz buława gniewu z Rapsa (każdy gracz ma tylko 1 szanse na jej zdobycie)-najtrudniej zdobywalny przedmiot z punktu widzenie ilości walk z Rapsem jaka może się odbyć...

    Przez to że większość woj przezucila sie na zatrute włócznie ...wartość buław zmalała...lecz odsłoniła ważną kwestie miecza który jest rarytatasem w porównani z buławą.....dlaczego ?
    Obstawiam iż szansa dropnięcia miecza jest na tyle mała że może być problem ze zdobyciem miecza po 10 krotnym ubiciu goblina......a z rapsa buławe dostanie co 6 osoba bo coś musi dostać



    I moja mała prośba do Osób które odpowiadają za item-y dajcie większa różnorodność item-ów w zakresach ich specjalizacji np po 2 na miecze ,2 różdżki ,itd. na max osiągalny lv po update . na pewno wpłynie to także na spadek cen na targu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •