Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 190

Temat: Łowcy artefaktów - jak doszliście do liczby?

  1. #166
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Denol Zobacz post
    jeśli by odpowiedz wymagała więcej szukania, zagłębiania się również bylibyście źli bo "nie wy wygraliście" dlatego zamiast złościć się na MasterOfPuppets, złośćcie się na samych siebie ze nie wpadliście na coś tak prostego...
    Daruj sobie naprawdę, bo równie dobrze moglibyśmy ci teraz odpisać, że gratulujesz fajnej zagadki mopowi tylko dlatego że wygrałeś.
    Nie zaniżaj poziomu. Wygrałeś, wszyscy ci gratulują, ale może już się nie odzywaj bo z geniusza, który rozwiązał tą beznadziejną zagadkę staczasz się na poziom lokalnego głupka takimi postami jak ten powyżej.

  2. #167
    MaCiEkXPompaJP
    Konto usunięte
    Ale taka prawda, płaczecie bo nie wygraliście. Jakby była trudniejsza to byłby płacz, że za trudna.

  3. #168
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Nikt nie płacze o to, że nie wygrał, tylko o to że zagadka była nieprzemyślana co nie podlega dyskusji, sam autor to przyznał.

  4. #169
    Cytat Napisał MaCiEkXPompaJP Zobacz post
    Ale taka prawda, płaczecie bo nie wygraliście. Jakby była trudniejsza to byłby płacz, że za trudna.
    Nigdy się wszystkim nie dogodzi xD
    I'm the voice in your head. The Dark One's powers inside you.

  5. #170
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,535
    Cytat Napisał Denol Zobacz post
    Wszyscy narzekają ze zagadka zbyt łatwa, zbyt denna, jeśli była tak prosta czemu nie wpisaliście poprawnej liczby już dawno temu?.
    Osobiście chce podziękować MasterOfPuppets za to ze wymyślił zagadkę w której praktycznie każdy miał równe szanse (gdyby treść zawarta w boskiej komedii miała znaczenie osoby które ja wcześniej czytały miałby przewagę). A osoby narzekające niech następnym razem same wymyśla "kreatywna" zagadkę w której każdy będzie miał równe szanse, poza tym w podpowiedziach MasterOfPuppets dal do zrozumienia ze zagadka tak naprawdę wcale nie jest trudna i nie wymaga zagłębiania się w powieść. I rozumiem ze każdy narzeka ze poświecił tyle czasu na szukanie odp która była tak prosta, bo sam tak z początku robiłem, ale to nie zmienia faktu ze jeśli by odpowiedz wymagała więcej szukania, zagłębiania się również bylibyście źli bo "nie wy wygraliście" dlatego zamiast złościć się na MasterOfPuppets, złośćcie się na samych siebie ze nie wpadliście na coś tak prostego...
    Mówisz tak, bo wygrałeś Zgadzam się.

  6. #171
    Użytkownik Avatar Noreen
    Dołączył
    20-12-2011
    Postów
    71
    Zagadka jak dla mnie była w porządku, gratuluję Denolcio.

  7. #172
    Tester Avatar Denol
    Dołączył
    24-03-2013
    Postów
    4,677
    dzięki ^^

  8. #173
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Już wam tłumaczę co ma "divide inferno et impera" do rozwiązania.
    Otóż w przełożeniu na polski wychodzi mniej więcej. Dziel piekło i rządź.
    Jeżeli piekło podzielimy przez nasz wynik poprawny to wyjdzie nam 666/6566760 co daje nam 1/9860 więc jeżeli na ten właśnie ułamek spojrzymy jak się go pisze (tzn kreska pozioma, nad kreską licznik, pod kreską mianownik) to wychodzi nam, że u góry jest 1 a na dole, 9860 więc ty jesteś tym 1 NAD 9860 pozostałych. Więc nimi rządzisz.
    Podzieliłeś piekło (przez wynik) i na końcu rządzisz bo jesteś ten JEDEN NAD RESZTĄ.

    Niby wyssane z palca, ale still better then MOP's story

    i odpowiadam odrazu: nawet nie głowiłem się nad zagadką bo myślałem, że będzie tak dobrze zrobiona, że nie warto próbować jej rozwiązać. Tylko w pogrubionym miałem racje

  9. #174
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,381
    Inicjatywa jednak jest dość fajna i takie rzeczy - jak ktoś pisał wcześniej - w których nie trzeba zbierać/krążyć są fajne.
    Bididididid!

  10. #175
    ambity
    Konto usunięte
    Pomysł na zagadkę bardzo fajny, ale wskazówka 'dziel piekło i zwyciężaj' bardzo nietrafiona. Dodatkowo, gdyby nie ten wątek, to słowa Khaar'amana były nie do zanotowania (powinna być zatrzymana animacja w celu odczytania tekstu). Mimo wszystko, liczę na następne, zawsze jakieś urozmaicenie od zbierania wszystkiego co popadnie.

    PS. Wg mnie logiczna była zamiana słów na numery pieśni (29, 10, 34), następnie numerów pieśni na kręgi piekła (czyli części Boskiej Komedii, tj. 8, 6, 9). To dawało liczbę podzielną przez 11 (liczba godzin, na które księga się zamykała). Teraz tylko divide kręgi inferno przez liczbę 11 i wychodzi 79. Rozwiązanie 869 11 79.

  11. #176
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Zagadka zarąbista była, jednakowoż trochu mi przypominała zagadkę Michałato.
    Przyszedł, rzucił 3 liczby z chyba czteroma kropkami i tyle. (Potem tak samo jak MoP rzucał podpowiedziami co jakiś czas xD)
    Do tego tak samo jak MoP nas zmylił "dzieleniem", tak samo owy Michał zmylił nas mówiąc, że rozwiązaniem jest bodajże lokacja.
    Zamiast czegoś takiego wolałbym, jakby zagadka była do rozwiązania samemu, jak ktoś to określił "po nici do kłębka".

    Btw. czemu osoby nie zaglądające na forum zostały w tej kwestii gorzej potraktowane? (zero podpowiedzi od MoPa)
    Jeśli już dajecie podpowiedź, to w widocznym miejscu.

    - - - - - - - - - -

    A właśnie: Czemu księga zamykała się akurat na 11 godzin?

  12. #177
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    A właśnie: Czemu księga zamykała się akurat na 11 godzin?
    Bo 11 to średnia wieku w mfo.

  13. #178
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Zagadka zarąbista była, jednakowoż trochu mi przypominała zagadkę Michałato.
    Przyszedł, rzucił 3 liczby z chyba czteroma kropkami i tyle. (Potem tak samo jak MoP rzucał podpowiedziami co jakiś czas xD)
    Do tego tak samo jak MoP nas zmylił "dzieleniem", tak samo owy Michał zmylił nas mówiąc, że rozwiązaniem jest bodajże lokacja.
    Zamiast czegoś takiego wolałbym, jakby zagadka była do rozwiązania samemu, jak ktoś to określił "po nici do kłębka".

    Było dokładnie tak: Zagadka - zadana przez samego Lwa, obecnie DEWASTATORA - brzmiała 14.22.12. (albo 10.18.8) i chyba jeszcze jakaś randomowa kropka gdzieś była zaplątana. Metoda rozwiązywania była następująca:
    Cyfry trzeba było zmniejszyć (albo zwiększyć) o 2. Czemu akurat o 2 - nie wiadomo. Wg autora zagadki, żeby nie było za łatwo
    Następnie zamienić zgodnie z alfabetem na liery, powstawało L.T.J.
    Teraz ta najłatwiejsza cześć - te litery to pierwsze słowa wyrazów "lcs to ja". To było oczywiste, niestety osoba która dotarła na ten etap zostawała z hasłami:
    Lennon To John
    Less Than Jake
    Lamy To Jaki
    Ledzeppelin to jełopy
    Latający Talerz Jakiś
    Liquidate The Jews
    Ewentualnie biorąc pod uwagę, że lew to zadał;
    Lew To Ja
    Jednak odpowiedzią był "lcs to ja", co było niesamowitym wyznaniem. Nikt na to nie wpadł, a takie mądre forum mamy. Ja osobiście strzelałem w "Lama to ja"

    Still better than księga dusz

  14. #179
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Było dokładnie tak: Zagadka - zadana przez samego Lwa, obecnie DEWASTATORA - brzmiała 14.22.12. (albo 10.18.8) i chyba jeszcze jakaś randomowa kropka gdzieś była zaplątana. Metoda rozwiązywania była następująca:
    Cyfry trzeba było zmniejszyć (albo zwiększyć) o 2. Czemu akurat o 2 - nie wiadomo. Wg autora zagadki, żeby nie było za łatwo
    Następnie zamienić zgodnie z alfabetem na liery, powstawało L.T.J.
    Teraz ta najłatwiejsza cześć - te litery to pierwsze słowa wyrazów "lcs to ja". To było oczywiste, niestety osoba która dotarła na ten etap zostawała z hasłami:
    Lennon To John
    Less Than Jake
    Lamy To Jaki
    Ledzeppelin to jełopy
    Latający Talerz Jakiś
    Liquidate The Jews
    Ewentualnie biorąc pod uwagę, że lew to zadał;
    Lew To Ja
    Jednak odpowiedzią był "lcs to ja", co było niesamowitym wyznaniem. Nikt na to nie wpadł, a takie mądre forum mamy. Ja osobiście strzelałem w "Lama to ja"

    Still better than księga dusz
    A to nie było J. T. L.. ? (Ja To Lcs)

  15. #180
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    A to nie było J. T. L.. ? (Ja To Lcs)
    Mi wyszło J. T. L.. ale nie rozszyfrowałem.

    - - - - - - - - - -

    A co jeśli to było "Ja To Lew"? Też pasuje. Więc może big cheer dla mnie.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •