Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 150

Temat: Pierwszy krok w zmianach PvP - system ELO

  1. #106
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Jedni będą przedłużać drudzy skracać. W zależności od buildu. Hiter pewnie będzie chciał władować jak najwięcej i jak najmocniejszych hitów.
    Ten 2 wzór jest lepszy, bo zachęca do ryzykowania. Może przeciwnik zaryzykuje i padnie przed czasem.

    Ale pewnie i tak muszą zostać te bardzo długie walki, bo wszystko poza wywaleniem miksów jest zbyt trudne do włożenia w grę.
    A co tu będzie do skracania, skoro walka trwa powiedzmy 5 minut i wygrana zależy od ilości HP? Będzie tak jak pisze Gaboneitor - wszystkie leczenia + mega leczenia i przedłużanie.

  2. #107
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,776
    Na czas walki mocny wpływ mają czasy oczekiwania na wybór komendy + mnogość leczeń (niestety stare leczenia nie "odpadają" tak szybko jak to zakładano).

    Były różne plany dot leczeń:
    -zdolności przerobić tak, aby się zastępowały (leczenie 2 przechodzi w leczenie 3, nie można mieć obu) - w sumie większa reforma zdolności jest nieunikniona to może być przy okazji
    -podstawowe miksy leczące % a nie kwotowe i tylko dwa rodzaje na cała grę - mały miks i duży miks 50/100% leczenia (kiedyś były nawet wstępne testy walk robione, nie wychodziło to źle)
    -zawsze tylko dwie ostatnie generacje leczeń i miksów dostępne (ograniczenie max lv) - to najmniej ingerujące w system rozwiązanie

    Natomiast jeśli chodzi o czas wyboru komend to oprócz przebudowy interfejsu (aby to się robiło po prostu sprawniej) można pokombinować z dynamicznym czasem na wybór komendy - np. mamy te 60 sek max, ale średnio system dąży do powiedzmy 20 sek. I jeśli jedną czy dwie komendy przedłużymy do maxa to nic się nie dzieje, natomiast jeśli będziemy cały czas poniżej założonej średniej to system nam w kolejnych turach skraca czas.

    Co do ELO - jest w trakcie implementacji. Rank mamy w planach przeliczać na zasadzie zbliżonej do tego co przedstawiałem w tym temacie.
    Arena też na zasadzie, którą opisywałem tj. nacisk na większą niepewność w doborze przeciwnika + bonusy dla osób które się wystawiają (zwiększone K)

  3. #108
    Fatal
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    -podstawowe miksy leczące % a nie kwotowe i tylko dwa rodzaje na cała grę - mały miks i duży miks 50/100% leczenia (kiedyś były nawet wstępne testy walk robione, nie wychodziło to źle)
    Co z cenami takich mikstur?

  4. #109
    Cytat Napisał Fatal Zobacz post
    Co z cenami takich mikstur?
    To jest dobre pytanie, które rzuca cień na ten pomysł. Nie widzę dobrego rozwiązania, no bo raz bilans golda, z innej strony przerzucanie, z kolejnej utrudnienie dla low lvl. Ta opcja z 2 ostatnimi leczeniami (ostatni myślnik) chyba najlepsza, ponieważ walka z czołgiem po 130 defa bazowo, z leczeniami 1/2/3 to w tej chwili katorga.

    A tak poza tym, ciekawe jest to, że zwykły temat dot. zmiany przeliczania rankingu, porusza tyle problemów

  5. #110
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Ta opcja z 2 ostatnimi leczeniami (ostatni myślnik) chyba najlepsza, ponieważ walka z czołgiem po 130 defa bazowo, z leczeniami 1/2/3 to w tej chwili katorga.
    w pvp i tvt dobra, ale do bossów tego nie zmieniać!

  6. #111
    Użytkownik Avatar Paweek
    Dołączył
    10-04-2011
    Postów
    149
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    w pvp i tvt dobra, ale do bossów tego nie zmieniać!
    Nie ma tu rozmowy o bossach ( mini ), ponieważ wiadomo, że z mini by to nie przeszło, nie miało było to sensu.

  7. #112
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    I jak tam wprowadzanie elo? Z niecierpliwością czekam

  8. #113
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2015
    Postów
    66
    No ja też czekam gdzieś tam wyczytałem u góry informację od osoby z zielonym nickiem że mialo być cos koło 20 maja ten system elo? My chcemy już znać termin wejscia ELO!

  9. #114
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał Katarsis Zobacz post
    No ja też czekam gdzieś tam wyczytałem u góry informację od osoby z zielonym nickiem że mialo być cos koło 20 maja ten system elo? My chcemy już znać termin wejscia ELO!
    Zielony nick oznacza +3 miesiące, czerwony +6 "w pesymistycznym scenariuszu"

  10. #115
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Druga połowa maja.
    Możliwa obsuwa do czerwca.
    Mamy lipiec, a systemu ELO jak nie było, tak nie ma.

  11. #116
    musaraj
    Konto usunięte
    Wystąpił niespodziewany problem, ZAiKS zgłosił się z roszczeniami odnośnie używania nazwy "Ranking Elo" w imieniu Arpada Elo.
    To musiało spowodować opóźnienia z kwestii formalnych

  12. #117
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2015
    Postów
    66
    Na powaznie to piszesz czy jaja sobie robicie

  13. #118
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,651
    Ta prokrastynacja może być przez trwający ramadan, ale pewności nie ma.

  14. #119
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Przecież to norma w MFO Dziwi mnie, że jeszcze wierzycie w jakiekolwiek terminy podawane przez administrację/testerów.

  15. #120
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Czyli to ELO to ściema ?
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •