Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Jasność - Odp. na temat DZIEŃ I NOC

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    17-11-2011
    Postów
    30

    Strzałka Jasność - Odp. na temat DZIEŃ I NOC

    Ten temat jest odpowiedzią na temat DZIEŃ I NOC [https://forum.mfo3.pl/showthread.php...e%C5%84-i-noc]. Mam pomysł, żeby zamiast dnia i nocy dodać % jasności w określonych miejscach (oczywiście pozostając przy tym żeby zrobić dzień i noc). Np. W jakichś jaskiniach byłoby dość ciemno, w lasach drzewa dawałyby cienie. żeby rozjaśnić dany teren dorobiono by NPC-a, u którego można by kupić pochodnie.

  2. #2
    Użytkownik Avatar lokin
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    187
    Według mnie lepiej nie brać się za coś takiego na razie. Gdyby było proste do wprowadzenia to czemu nie, ale zobaczymy co o tym sądzą inni użytkownicy, bo bez ich poparcia to kicha będzie, a nie jasność.
    A co do pochodni, to lekko przesadzasz

  3. #3
    Aurrasing
    Konto usunięte
    Drzewa dają cienie w niektórych lokacjach. Jak chcesz mieć ciemno, to zmniejsz jasność ekranu.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2011
    Postów
    174
    Zbędne. Obecnie lagów w MFO jest pełno, nie psujmy dalej gry, pozostańmy przy dnie i nocy oraz miłym łagodnym przejściu zaczynajacym sie o godzinie 16:00, a kończącym o 18:00.
    Pochodnie byłoby naprawdę ciekawie wprowadzić, ale to już naprawdę przesada jak stwierdził mój przedmówca.

    Według mnie lepiej nie brać się za coś takiego na razie. Gdyby było proste do wprowadzenia to czemu nie[...]
    To jest akurat łatwe, wiem bo akurat ustawiam tok dnia i nocy (razem ze światłami) w moim projekcie, wystarczy zapamiętać zmienne poustawiać kilka warunków zdarzenia. Brzmi horrorzasto, ale tak naprawdę to góra 30-40 min roboty.

  5. #5
    Użytkownik Avatar lokin
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    187
    Cytat Napisał Fechmistrz Kamil Zobacz post
    To jest akurat łatwe, wiem bo akurat ustawiam tok dnia i nocy (razem ze światłami) w moim projekcie, wystarczy zapamiętać zmienne poustawiać kilka warunków zdarzenia. Brzmi horrorzasto, ale tak naprawdę to góra 30-40 min roboty.
    Dzięki, że mnie uświadomiłeś, że to takie łatwe, ale nie zmienia to i tak faktu, że raczej się to nie przyda

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    17-11-2011
    Postów
    30
    Cytat Napisał lokin Zobacz post
    Dzięki, że mnie uświadomiłeś, że to takie łatwe, ale nie zmienia to i tak faktu, że raczej się to nie przyda
    NIe przyda się, ale nada grze kilmat.

  7. #7
    Only one time
    Konto usunięte
    Kategoryczne nie.

    Z chęcią natomiast bym powitał dzień przez 24h. Teraz nic nie widzę ;/

  8. #8
    LookAtMyHorse
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Mifune Zobacz post
    Kategoryczne nie.

    Z chęcią natomiast bym powitał dzień przez 24h. Teraz nic nie widzę ;/
    To zmień jasność i kontrast w monitorze lub sterowniku

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    61
    Cytat Napisał Thal Zobacz post
    Ten temat jest odpowiedzią na temat DZIEŃ I NOC [https://forum.mfo3.pl/showthread.php...e%C5%84-i-noc]. Mam pomysł, żeby zamiast dnia i nocy dodać % jasności w określonych miejscach (oczywiście pozostając przy tym żeby zrobić dzień i noc). Np. W jakichś jaskiniach byłoby dość ciemno, w lasach drzewa dawałyby cienie. żeby rozjaśnić dany teren dorobiono by NPC-a, u którego można by kupić pochodnie.
    Zrób Ankietęęę, ale sam jestem na nie po co dalej psuć grę? Lepiej zająć sie pracą nad up'em

  10. #10
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Noc taka jak w eterni i lange to znakomity pomysł. Gdyby dotyczyła wszystkich lokacji byłoby ciekawie

  11. #11
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,775
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Noc taka jak w eterni i lange to znakomity pomysł. Gdyby dotyczyła wszystkich lokacji byłoby ciekawie
    Taka noc jak w ww. miastach na wszystkich mapach odpada - za dużo roboty, trzeba by rysować dedykowaną warstwę dla każdej mapy, a w przypadku zmian na mapie czynność powtórzyć. Z kolei samo proste przyciemnienie mapy to nic ciekawego, a możliwości przeglądarek nie pozwalają na dużo więcej "z automatu".

  12. #12
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    No to noc tylko w Eterni, w najlepszym mieście do którego każdy ma dostęp ;)

  13. #13
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Taka noc jak w ww. miastach na wszystkich mapach odpada - za dużo roboty, trzeba by rysować dedykowaną warstwę dla każdej mapy, a w przypadku zmian na mapie czynność powtórzyć. Z kolei samo proste przyciemnienie mapy to nic ciekawego, a możliwości przeglądarek nie pozwalają na dużo więcej "z automatu".
    A przyszli map makerzy? Myślę, że znaleźliby się jacyś ochotnicy.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    17-11-2011
    Postów
    30
    Cytat Napisał Sensation Zobacz post
    Zrób Ankietęęę, ale sam jestem na nie po co dalej psuć grę? Lepiej zająć sie pracą nad up'em
    Oczywiście Up przede wszystkm!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •