Strona 90 z 135 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,336 do 1,350 z 2025

Temat: Uwaga na oszustów!

  1. #1336
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,756
    Gracz dostał bana, prawie wszystkie itemki wróciły na prawowite konta.

  2. #1337

  3. #1338
    Użytkownik Avatar Markusek
    Dołączył
    13-10-2014
    Postów
    109
    Ja i RaZoR, również otrzymaliśmy taką wiadomość, nie wiem jak inni z większymi lvl.

  4. #1339
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2015
    Postów
    11
    Wszystko mi zabrali wlogowałem sie na jakoms strone myslalem że to strona mfo3 a na drugi dzien mnie okradli jak odzyskac wszyskie rzeczy???

  5. #1340
    Koleje przestępstwa, są kolejni podejrzani :
    RYMTYMTYM

  6. #1341
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Może niech admin da jakiegoś ostrzegawczego newsa w grze.
    Każdy gracz dostaje na nowej postaci wiadomość informacyjną o oszustwach, która chyba się pojawia co jakiś czas ponownie.
    https://gyazo.com/e8cb52f907e9f14a19b3d2edd952b957

  7. #1342
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Niektórym do rozumu nie przemówisz: https://i.imgur.com/oJH8Thm.png

  8. #1343
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,651
    dawno pisałem, by z treści wiadomości był wycinany (zagwiazdkowywany) login do logowania gdy ktoś próbuje go wysłać komuś przez PW/czat. Oprócz tego przy każdej wiadomości którą system uzna za podejrzaną powinno być ostrzeżenie i aby zobaczyć wiadomość trzeba je zaakceptować, szczególnie powinien być wrażliwy ten filtr na próby wyłudzania, więc słowa takie jak sms, 1,23, przelew, MFKOD, oraz numery do smsów, dodatkowo informacja aby doładowywać konto wyłącznie metodami dostępnymi tutaj (jako link). Oprócz tego wykrywanie linków zewnętrznych i próba kliknięcia powoduje wyświetlenie komunikatu ostrzegawczego i podanie linku do strony, które nastąpi przekierowanie - wyłącznie na własną odp. + informacje o próbach wyłudzenia. Tyle można zrobić.
    Jak ktoś da się naciągnąć tzn. że nie powinien być graczem MFO. Dodatkowo byłem za tym, aby komunikat z ostrzeżeniem był tam zawsze, a nie można go usunąć, może w mniejszej formie, ale zawsze to jakieś przypomnienie dla takich nieświadomych.

  9. #1344
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172
    Wszystko się zgadza, ale... to taka walka jak z mocarzem. Wystarczy inny składnik, inny związek chemiczny nie zawarty w ustawie i już prokuratura ma problem. Tutaj będzie podobnie, nawet jeżeli będą gwiazdki czy inne pierd... w tekście wiadomości, alerty bezpieczeństwa, obrazki, linki itd- ktoś i tak się złapie na oszustwie. Raz zostanie oszukany, więcej nie przekaże danych.

  10. #1345
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Coraz częściej się to zdarza trzeba zrobić jakieś akcje ostrzegawcze, ewentualnie NPC który szkoliłby nowych właśnie na takie przypadki. ( w Margonem taki NPC bardzo dobrze się sprawdza )
    bardzo dobry pomysł, npc dający jakiś tam quest z fajną nagrodą, za rozwiązanie testu dot. bezpieczeństwa. oczywiście wszystko najpierw tłumacząc. do tego zakaz na robienie poradnika do tego questa. proste rozwiązanie, a naprawdę świetne rezultaty.

  11. #1346
    Użytkownik
    Dołączył
    16-07-2015
    Postów
    11
    JAKI OSZUST CHCIAŁEM KUPIC STATY DALEM 200k a on dał jakieś gówno

    brak screena


    // nie ma mowy o oszustwie, forma faktycznie mało profesionalna i można było oczekiwać czegoś więcej to jednak "coś" otrzymałeś. VD
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 27-08-2015 o 14:13 Powód: dodanie spoilera + koment

  12. #1347
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Przecież dobrze podał.

  13. #1348
    Jeśli kupujecie staty, czy skrypty to od osób sprawdzonych i to tyle w temacie. Ciężko nazwać tego gościa oszustem bo jakieś staty Ci podał.

  14. #1349
    Użytkownik Avatar Galina
    Dołączył
    04-06-2013
    Postów
    43
    Wszelkie zakupy tego typu (wyżej wymieniane) robimy na własną rękę (często ponosząc ryzyko) i nie można od razu twierdzić, że towar niespełniający naszych oczekiwań wcisnął nam jakiś gracz, którego od razu okrzykujemy "oszustem".

    // dokładnie - VD
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 27-08-2015 o 14:05

  15. #1350
    Your Nightmare
    Konto usunięte

    Kolejny

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •