Zobacz wyniki ankiety: Czy zmiana powinna być przywrócona?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    37 67.27%
  • Nie

    18 32.73%
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 90

Temat: Yeti

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    14-12-2016
    Postów
    39
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Może inaczej...
    Czy chcesz powrotu sytuacji, gdzie konkurujesz z osobami, które mogą złapać Yeti z dowolnego miejsca mapy, zanim Ty go zobaczysz?

    Oczywiście można napisać, że skoro tak było 10 lat to powinno tak zostać.

    To nie jest tak, że ja sobie robię te zmiany, bo mam za dużo czasu. To jest odpowiedź na:
    a) własne obserwacje odnośnie zwiększonego używania skryptów (a tak się składa, że skrypty są powiązane głównie z rzeczami globalnymi, bo tam dają mega przewagę)
    b) narzekania graczy na bezsens konkurowania z takimi użytkownikami skryptów kierowane do mnie bezpośrednio

    Czy jest idealnie? Pewnie nie jest.
    Czy można by coś poprawić? Pewnie tak.
    Zależy jaki "efekt" chce się uzyskać i oceniając co konkretnie "pogorszyło" się w porównaniu do starego Yeti. (co starałem się też "wyciągnąć" od Graczy w przypadku Baalrukha)

    Przykłady:
    -Mogę dać np. tylko 3 sek. na łapanie - pewnie wejdzie wtedy do losowania 1-2 osoby max (nie wszyscy, którzy stoją w spocie zdążą zareagować) i reszta jest "po staremu" przez SOS.
    -Mogę zostawić dłuższy czas, ale dać priorytet osobie dołączającej jako pierwsza, aby to ona łapała dużo częściej niż ta, która dołącza jako 4.

    Im bardziej upodobnimy to do starego systemu, tym większa szansa na exploity.
    Czyli jak zawsze, pomimo tego, że większość osób chce starego systemu lapania to Tomi woli zadowolić mała część graczy tej o to upadłej gry. To może jeszcze wprowadźcie od razu limit złapania 2 Yeti dzienne?

  2. #32
    Użytkownik Avatar nerrux
    Dołączył
    29-07-2017
    Postów
    102
    Cytat Napisał Gabrysxx Zobacz post
    Czyli jak zawsze, pomimo tego, że większość osób chce starego systemu lapania to Tomi woli zadowolić mała część graczy tej o to upadłej gry. To może jeszcze wprowadźcie od razu limit złapania 2 Yeti dzienne?
    Jeśli dobrze rozumiem to co Tomi napisał, to zmiany były pokierowane tym żebby utrudnić życie skrypterom a nie zadowolić określoną grupę graczy

  3. #33
    Użytkownik Avatar JeGGeRr
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    76
    Cytat Napisał Apollyon Zobacz post
    Dokładnie o to chodzi. Niech łapanie/wbicie do walki nie będzie całkiem losowe, i osoby dołączające jako pierwsze mają większą szansę na udział w walce.
    Przecież Ty dostałeś więcej banów za skrypty niż Xandir zakładał nowe konta więc akurat nie rozumiem hipokryzji z Twojej strony udzielając się jakkolwiek w tym temacie ale ok

    - - - - - - - - - -

    Co do skrypterów ok Zgodzę się z tym że mogło to spowodować mniejszą ich ilość, co nie zmienia faktu że są inne sposoby na walkę z tym. Ale oczywiście trzeba iść po najniższej Lini oporu. Już nie wspomnę o stworzonych mulciakach jak co event na potrzeby wbijania na globala a losowanie umożliwia im to jeszcze bardziej czyż nie
    Ostatnio edytowane przez JeGGeRr ; 30-12-2023 o 10:21

  4. #34
    Użytkownik Avatar Tarquin
    Dołączył
    10-11-2019
    Postów
    17
    usuncie to losowanie bo to dla jakichs przegrywow zyciowych , proponuje dodanie moze jeszcze limitu dziennego??? usuncie ta gre najlepiej bo ta gra zamienia sie w jeszcze wieksze gowno pozdrawiam

  5. #35
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Moim zdaniem najbardziej płaczą Ci co korzystali ze cheatów albo Ci co zawsze płaczą (niezależnie od powodu-zawsze jest źle). Zostało rzeczowo wyjaśnione dlaczego weszły takie zmiany, więc dalsza dyskusja nad tym czy przywrócić poprzedni system nie ma sensu. Jedynie jakieś merytoryczne propozycje jak np. zmiana systemu rankingu złapań na ranking ilości walk z Yeti.

  6. #36
    Użytkownik Avatar JeGGeRr
    Dołączył
    02-10-2019
    Postów
    76
    Cytat Napisał proskiler Zobacz post
    Moim zdaniem najbardziej płaczą Ci co korzystali ze cheatów albo Ci co zawsze płaczą (niezależnie od powodu-zawsze jest źle). Zostało rzeczowo wyjaśnione dlaczego weszły takie zmiany, więc dalsza dyskusja nad tym czy przywrócić poprzedni system nie ma sensu. Jedynie jakieś merytoryczne propozycje jak np. zmiana systemu rankingu złapań na ranking ilości walk z Yeti.
    I właśnie tak to wyglądało, wejdzie komentarz tego typu bo każdy płaczę i koniec dyskusji wyjaśnione zostało jak chciał żeby zostało wyjaśnione nawet na połowę pytań odpowiedzi zbrakło do tej pory Wam tak starczało i niech tak dalej będzie bo zmiany są przecież dla graczy

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Tarquin Zobacz post
    usuncie to losowanie bo to dla jakichs przegrywow zyciowych , proponuje dodanie moze jeszcze limitu dziennego??? usuncie ta gre najlepiej bo ta gra zamienia sie w jeszcze wieksze gowno pozdrawiam
    Również bym był za dziennym żadnego płaczu by wtedy nie było

  7. #37
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Dokładnie o to chodzi. Niech łapanie/wbicie do walki nie będzie całkiem losowe, i osoby dołączające jako pierwsze mają większą szansę na udział w walce.
    Mogę zaproponować np. gwarantowane 50% na "złapanie" dla pierwszego wchodzącego w interakcję z Yeti.

    wtedy dla liczby os. które zdążyły na losowanie:
    1os - 100%
    2os - 75% dla pierwszego zamiast 50%
    3os - 66% dla pierwszego zamiast 33%
    4os - 62% dla pierwszego zamiast 25%

    i tak dalej, ale min 50% zawsze.

    W połączeniu z jeszcze krótszym czasem na reakcję (np. 5 sekund mniej niż teraz), powinno dać efekt zbliżony funkcjonalnie do starego systemu.

  8. #38
    Użytkownik Avatar Tarquin
    Dołączył
    10-11-2019
    Postów
    17
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Mogę zaproponować np. gwarantowane 50% na "złapanie" dla pierwszego wchodzącego w interakcję z Yeti.

    wtedy dla liczby os. które zdążyły na losowanie:
    1os - 100%
    2os - 75% dla pierwszego zamiast 50%
    3os - 66% dla pierwszego zamiast 33%
    4os - 62% dla pierwszego zamiast 25%

    i tak dalej, ale min 50% zawsze.

    W połączeniu z jeszcze krótszym czasem na reakcję (np. 5 sekund mniej niż teraz), powinno dać efekt zbliżony do starego systemu.
    glupia zmiana pod tych co maja swiatlowod

  9. #39
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Tarquin Zobacz post
    glupia zmiana pod tych co maja swiatlowod
    Ok, czyli mamy pierwszy głos poparcia obecnego stanu rzeczy, gdzie łącze ma tylko umiarkowane znaczenie.

  10. #40
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Ja bym zostawił jak jest, bez sensu by losowanie nie było w 100% skąd mam wiedzieć czy mnie samo weźmie czy muszę wcisnąć "pomóż"?

    A jakby mnie chciało wtedy samo wziąć to mnie zbuguje czy nie? Ja bym na miejscu Tomiego nie odpowiadał na te głupie posty, wałkowane od haloween bo bot nie daje przewagi.

    Mi się to podoba, że nie muszę patrzeć na grę by mieć udział w losowaniu i mam szanse zmienić respa na kolejny najbliższy, po co znowu 3s bym nawet karty nie zdążył zmienić? XD
    W końcu każdy ma w innym momencie animacje a czas pewnie by płynął od tej najkrótszej, więc by się mógł znowu pojawiać bez dźwięku, więc po co te zmiany które by nic nie dawały?

    Przecież jak można biegać to wychodzi na to samo, czy można zmienić resp czy nie. A jak ma to wyglądać jak na haloween że tylko stoisz bo się nie da dobiec do innego, to mi się na tym nie chce stać.

    Polecam wszystkim którzy się tak pocą o te złapania znaleźć sobie wreszcie inne zajęcie.
    Ostatnio edytowane przez damianxp ; 30-12-2023 o 12:29
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  11. #41
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Ja bym zostawił jak jest, bez sensu by losowanie nie było w 100% skąd mam wiedzieć czy mnie samo weźmie czy muszę wcisnąć "pomóż"?
    Ta propozycja to zwiększenie priorytetu na "swojego Yeti" wg kolejności "zapisania się na walkę" - nic poza tym.

    Czas, który jest obecnie na "zapisanie się na walkę" jest ustawiony na 12 sek. z czego 1-2 sekundy to standardowy margines "losowości łącza" + ewentualny lag powiadomienia karty przeglądarki, także jest ok. 10 sekund realnie na reakcję. I dużo i mało. Skrócenie o 5 sek. spowoduje to, że osoby stojące trochę dalej lub wolniej reagujące (tu się zawiera też słabsze łącze) załapią się już raczej tylko na SOS (jeśli zostanie miejsce).

  12. #42
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    604
    Zrobisz co chcesz, moim zdaniem bez sensu skracać czas na reakcję i tak mapka jest większa niż w przypadku bala i jest więcej respów.
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2023
    Postów
    54
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Może inaczej...
    Czy chcesz powrotu sytuacji, gdzie konkurujesz z osobami, które mogą złapać Yeti z dowolnego miejsca mapy, zanim Ty go zobaczysz?
    Speedhack zaniknął wraz z wejściem Nordii (poprzez sprawdzanie czasu przy zagadce u Niebieskiego Smoka), prace nad tym pojawiły się w wielkanoc przed Nordią (w tamtym czasie nawet AdBlock był banowany). Zresztą jest to bardzo łatwo wykrywalne, ponieważ prędkość poruszania się postaci nie jest zgodna z czasem serwerowym.
    Nigdy nie było skryptu, który pozwalał na rozszerzenie zasięgu kliknięcia poruszania się postaci, a widoczność globali z większej odległości została również rozwiązana przy zgłoszeniu problemu przy Uciekającym Jajku czy Necronie.
    Skrypty, które istniały, pozwalały na dołączenie do złapanego Yetiego (wykrywały one status sos u innego gracza, nie wykrywały samego moba).

    Największy problem z tą sytuacją był w 2021 roku podczas eventu wielkanocnego (niektórzy topowi gracze sprawdzali w narzędziach developerskich odpowiednie nazwy, przez co potrafili precyzyjnie określić, w której lokacji pojawiało się Uciekające Jajko). Na żadnym innym evencie od tego czasu nie pojawiła się podobna sytuacja.
    Żaden bot, który istniał do tej pory, nie może konkurować z osobą łapiącą. Nie rozumiem, dlaczego osoba pierwsza ma nie mieć 100% szansy na bycie "łapaczem". Natomiast pomocnicy - do losowania jak najbardziej.

    Sprawa szybkości łącza czy sprzętu nie powinna być brana pod uwagę. Takie problemy mogły być rozwiązywane w momencie powstawania MFO3 bądź istnienia MFO2, kiedy ta dysproporcja była faktycznie bardziej widoczna. Mimo tego, wcześniej nie było takich problemów z serwerem jak obecnie - co jest zaskakujące, ponieważ większość graczy faktycznie ma sprawne połączenie internetowe.
    W takim przypadku nawet nie ma sensu robić animacji Yetiego, tylko randomowo z całej mapki wybrać cztery osoby. Na to samo wyjdzie.
    Oczywiście mówię tutaj o sytuacji w której daje się dodatkowy czas tylko ze względu na czyjeś połączenie internetowe/problemy ze sprzętem.


    b) narzekania graczy na bezsens konkurowania z takimi użytkownikami skryptów kierowane do mnie bezpośrednio
    W tym przypadku sprawa jest jasna - osoba korzystająca z danych skryptów powinna być zbanowana i nie będzie wtedy konkurować z innymi, co wiąże się z rozwiązaniem problemu. Jeżeli są wprowadzane zmiany dla "większej sprawiedliwości" zamiast eliminowania wykorzystywania skryptów, oznacza to tylko przyzwolenie na korzystanie z programów.

    Cytat Napisał proskiler Zobacz post
    Moim zdaniem najbardziej płaczą Ci co korzystali ze cheatów albo Ci co zawsze płaczą (niezależnie od powodu-zawsze jest źle).
    Paradoksem jest to, że spośród osób korzystających z cheatów na globalach to żadna się nie wypowiedziała w tym temacie (dopiero teraz, bo cheatowałem, wiem, jak to wygląda. bić globali eventowych nie zamierzam :P - a druga osoba nawet się nie spłakała, tylko podała sensowne rozwiązanie w obecnej sytuacji. Nickami rzucać nie będę).
    A płacz innych jest zrozumiały, ponieważ to, jak chociażby funkcjonuje obecnie losowanie na amaterasu, kompletnie nie ma sensu. Po usunięciu promocji zdarzają się sytuacje, że ama czeka po parę godzin. Wywołuje burzę, frustrację, podział i masę bugów spowalniających/psujących działanie/rozwój gry.

    Jestem za kazdymi zmianami odnośnie do pojawiania się respów. Łapanie nie powinno być całkiem losowe, pierwsza osoba powinna być zawsze w walce (!). Reszta? Jak najbardziej do ustaleń i dyskusji. Zawsze każda zmiana jest "po coś".
    Ostatnio edytowane przez Arczan ; 30-12-2023 o 13:35

  14. #44
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Skrypty, które istniały, pozwalały na dołączenie do złapanego Yetiego (wykrywały one status sos u innego gracza, nie wykrywały samego moba).
    Z wiadomych względów nie będę szczegółowo opowiadał co było możliwe, ale ten global był wyjątkowo podatny na "kombinacje" i wymagał zmian, aby można było nawet podstawowe zabezpieczenia wprowadzić - m.in. te z innych globali, o których wspominasz.

    Żaden bot, który istniał do tej pory, nie może konkurować z osobą łapiącą. Nie rozumiem, dlaczego osoba pierwsza ma nie mieć 100% szansy na bycie "łapaczem". Natomiast pomocnicy - do losowania jak najbardziej.
    Jak najbardziej "istniejący" bot mógł konkurować z osobą normalnie łapiącą. Te krążące tu i ówdzie skrypty to niejedyne, które istniały/istnieją.
    Szansę ma "bycie łapaczem" można dostosować, co proponowałem.


    A płacz innych jest zrozumiały, ponieważ to, jak funkcjonuje obecnie losowanie na amaterasu, kompletnie nie ma sensu. Po usunięciu promocji zdarzają się sytuacje, że ama czeka po parę godzin.
    To czy na Amę są chętni czy nie, nie ma zupełnie związku z losowaniem lub jego brakiem. Po kilku sekundach od momentu respa mechanizm jest dokładnie taki jak był tj. łapiesz i walczysz od razu. Zmiany dotyczą tylko tego przedziału kilkusekundowego zaraz po respie, czyli sytuacji, gdy chętni czekają na bieżąco.

    Dopóki nie kontroluje się w pełni klienta gry, cheaty będą możliwe - mniej lub bardziej pomocne, trudniej lub łatwiej wykrywalne.
    To jest tylko kwestia tego jak dużo czasu po obu stronach barykady właduje się w zabezpieczanie i obejście tych zabezpieczeń.
    Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest takie ustawienie mechanik, aby kombinowanie dawało jak najmniejszy efekt - wtedy znika zachęta do tego. Ja naprawdę nie mam tyle czasu, aby bawić się w kotka i myszkę non stop.


    Mimo tego, wcześniej nie było takich problemów z serwerem jak obecnie - co jest zaskakujące, ponieważ większość graczy faktycznie ma sprawne połączenie internetowe.
    Jeśli mowa o ostatnich "lagach" - to nie są standardowe problemy z serwerem (czyt. jego wydajnością), tylko sieciowe dotyczące pewnych zakresów IP, które z jakiegoś powodu są błędnie filtrowane - wyjaśniamy tę sprawę z usługodawcą. Ciężko idzie.

    W takim przypadku nawet nie ma sensu robić animacji Yetiego, tylko randomowo z całej mapki wybrać cztery osoby. Na to samo wyjdzie.
    Oczywiście mówię tutaj o sytuacji w której daje się dodatkowy czas tylko ze względu na czyjeś połączenie internetowe/problemy ze sprzętem.
    Nie tylko z tych względów i jest to mega uproszczenie. Przecież nie wystarczy stać gdziekolwiek i trzeba samemu zareagować. To co się zmieniło (oprócz zabezpieczeń) to trochę większy margines czasowy na reakcję.


    Jestem za kazdymi zmianami odnośnie do pojawiania się respów. Łapanie nie powinno być całkiem losowe, pierwsza osoba powinna być zawsze w walce (!). Reszta? Jak najbardziej do ustaleń i dyskusji. Zawsze każda zmiana jest "po coś".
    Od początku czekam na sensowne propozycje korekt.

  15. #45
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    200
    Myślę, że skoro już mamy tak dużą uwagę, na osoby ze słabym łączem, to pomniejszenie czasu losowanie na poniżej 10 sekund będzie strzałem w kolano dla nich warto tak zostawić. Priorytet dla pierwszej osoby dołączającej za to również może być też strzałem w kolano dla osób ze , bo nie będą w stanie pierwsze wejść w Yetiego. Z drugiej strony priorytetowo osoby będące na spocie by łapały yetiego, co również byłoby ciekawie. Czas moim zdaniem nie potrzebuje zmian. Co do priorytetu łapania warto to rozważyć.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •