Zobacz wyniki ankiety: Za?

Głosujących
13. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Całkowicie na tak

    1 7.69%
  • Częściowo na tak

    5 38.46%
  • Raczej na nie

    1 7.69%
  • Zdecydowanie na nie

    6 46.15%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Temat: Handel ?

  1. #16
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    No matma nie jest równa matmie w grze.
    Masz 4 razy większą szybkość, a masz tylko 2 razy więcej kolejek. To, że się opiera na matmie, nie znaczy, że zachowuje jej wszystkie prawa. Poza tym co ma ten argument do faktu, że gra została zbudowana, by nie bogacić się w nieskończoność?

    - - - - - - - - - -

    +

    1. Po co wgl blokada slotów? A tak, by nie było miliona aukcji każdego itemka. Jednakże czy to serio taki problem w czasach, gdy aukcji praktycznie wcale nie ma? Targ już od dawna jesy używany tylko na 2 sposoby: szukanie konretnych itemków oraz szukanie również konkretnych tanich itemków do sprzedania drożej. Innymi słowy, w 90% przypadków korzysta się z szukajki, ew. przegląda się pierwsze strony, więc nawet brak ograniczenia liczebności nie byłby zły.

    2. Wspaniały pomysł, ale nie został zrealizowany tysiąc razy, to i tym razem nie zostanie. Admini zajmują się tym, co jest najważniejsze dla większości graczy, a nie grupki handlującej.
    3. Do rzyci pomysł. Już lepszy tutorial przy pierwszej interakcji z targiem, niż blokada do 15 lvla.
    4. Handel nie jest głównym trzonem tej gry, a bbogaci gracze tylko psują balans cen, podatek jest więc tak wysoki,by gracze nie bogacili się za szybko. No bo jest różnica między ciężarem (jej wartością dla kupującego) ceny miksa życia 4 dla takiego welowa, a dla takiego randoma, co ledwo wszedł do devos. Dlatego gra nie chce zbyt szybkiego bogacenia się graczy. Do tego sprawmy by pvp w grze, w której pvp jest drugim najważniejszym trzonem było jeszcze mniej opłacalne, a przez to unikane. Pewnie.
    5. A to one nie są aktualizowane na bieżąco, jak się mediana przedmiotu zmienia?
    6. Utopia. Całkowite przebudowanie targu zajmie za dużo czasu, więc nie licz na to.
    7. Powiedz, że żartujesz. Dlaczego twoje pomysły są wiecznie nastawione na wywracanie do góry nogami gry?
    Czemu karać graczy trzymających złoto, a nie np. Tych, którzy trzymają przedmioty? Może niech każdego dnia znika nam jedno losowe eq, przedmiot, lub gem? -_-
    Zawsze będę na nie, kiedy ktoś chce odbierać coś na co gracze pracują latami. Może jeszcze pkt. doświadczenia niech wyparowują? Jedyna rzecz, jaka może być okej, choć też nie do końca, to nieaktywne konta (te, które mają postacie offline od dwóch miesięcy) zamiast mieć tydzień za każdy poziom postaci przed skasowaniem konta, niech mają tydzień za np. 10000*lvl złota odbierane co tydzień z konta.

    Już odpowiadam :
    Matma w grze jest równa matmie w rzeczywistości, gdyż o szybkości w grze decydują przeliczniki, które są oparte na matematyce ( to dla Ciebie za trudne by zrozumieć i nie odwracać kota ogonem ? ).

    1. Zwiększona ilość slotów = większa dostępność przedmiotów ( lepiej odprowadzany gold ), w czasach gdy graczy coraz mniej, to pobudzi handel, a o to właśnie chodzi ( w tym pomyśle, bo o tym jest temat jak pewnie zauważyłeś ).

    3. Pomysł obejmował tutorial, a 15 lvl był przykładem, tak by np. gold nie był przelewany na multikonta 1-5 lvl. Już wcześniej ktoś podał 3 inne dobre pomysły na rozwiązanie problemu.

    4. Handel jest częścią gry i masz racje że nie jest jej najważniejszą częścią, ale nie można karać ludzi za aktywność, a nagradzać pasywności.

    5. Ceny są likwidowane co jakiś czas, gdy nikt nie kupuje danego przedmiotu, w określonym czasie i to właśnie w tym problem. Wcześniej padło też kilka fajnych pomysłów na rozwiązanie tego problemu.

    7. Nikt nie wywraca gry do góry nogami, to jedynie propozycja innego sposobu odprowadzania złota, z gry pobudzająca jednocześnie handel. Karać powinno się pasywność, a nie aktywność. Jeśli chcesz zrozumieć dlaczego nie powinno się karać tych, którzy posiadają przedmioty, a tych którzy posiadają złoto musiałbyś przeczytać kilka książek o prawach ekonomii, w handlu ( tak ekonomia w grze = ekonomia w rzeczywistości, bo opiera się na matematyce, a nie wyobraźni ... uprzedzam zanim spróbujesz podważyć podstawowe prawa logiki - czytaj matematyki ).
    Ostatnio edytowane przez Jack Sparrow Back ; 29-04-2018 o 12:20

  2. #17
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Jack Sparrow Back Zobacz post
    7. Nikt nie wywraca gry do góry nogami, to jedynie propozycja innego sposobu odprowadzania złota, z gry pobudzająca jednocześnie handel. Karać powinno się pasywność, a nie aktywność. Jeśli chcesz zrozumieć dlaczego nie powinno się karać tych, którzy posiadają przedmioty, a tych którzy posiadają złoto musiałbyś przeczytać kilka książek o prawach ekonomii, w handlu ( tak ekonomia w grze = ekonomia w rzeczywistości, bo opiera się na matematyce, a nie wyobraźni ... uprzedzam zanim spróbujesz podważyć podstawowe prawa logiki - czytaj matematyki ).
    Dlaczego twoim zdaniem posiadanie dużej ilości złota to pasywność? Może ktoś jest aktywny w inny sposób? Poza tym gra nie powinna karać za pasywność, bo zniechęca to do powrotu do gry. Admin dosłownie rozdaje złoto, by gracze wracali. Poza tym adminowi nie przeszkadzają gracze, którzy nie grają, kasa u nich nie wpływa na grę, więc admin nie mają interesu, by zabierać kasę kontom nieaktywnym. Nagradzanie aktywności, spoko, ale nie karanie tego, że ktoś np. dostał karę na komputer i nie może wykorzystać złota. Obecny sposób jest lepszy z prostego powodu, gotówka upływa z gry z każdą transakcją, więc aktywni zarabiają (pod warunkiem, że potrafią, uwierz mi, da się, jak ktoś chce, to zarabia), jednocześnie odprowadzając z gry gold, który jest dropiony przez tych, którzy wolą expić. Bierni nic nie tracą, czy mają bogactwo w postaci eq, czy w postaci golda. Twój pomysł to promowanie trzymania od groma eq, czyli coś, czego admin nawet nie chce, bo powoduje to ścinanie gry, a karanie za to, że trzyma się od groma złota. Nie wiem, czy wiesz, panie logiczny, ale jak zarobisz kasę i ją zakopiesz w ziemii (zamrozisz gotówkę), to nie płacisz od niej podatku, a jak masz pewne przedmioty (itemki), to płacisz dodatkowe opłaty. Karanie za itemki jest więc bardziej logiczne, niż za gotówkę, pozdrawiam.

  3. #18
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Dlaczego twoim zdaniem posiadanie dużej ilości złota to pasywność? Może ktoś jest aktywny w inny sposób? Poza tym gra nie powinna karać za pasywność, bo zniechęca to do powrotu do gry. Admin dosłownie rozdaje złoto, by gracze wracali. Poza tym adminowi nie przeszkadzają gracze, którzy nie grają, kasa u nich nie wpływa na grę, więc admin nie mają interesu, by zabierać kasę kontom nieaktywnym. Nagradzanie aktywności, spoko, ale nie karanie tego, że ktoś np. dostał karę na komputer i nie może wykorzystać złota. Obecny sposób jest lepszy z prostego powodu, gotówka upływa z gry z każdą transakcją, więc aktywni zarabiają (pod warunkiem, że potrafią, uwierz mi, da się, jak ktoś chce, to zarabia), jednocześnie odprowadzając z gry gold, który jest dropiony przez tych, którzy wolą expić. Bierni nic nie tracą, czy mają bogactwo w postaci eq, czy w postaci golda. Twój pomysł to promowanie trzymania od groma eq, czyli coś, czego admin nawet nie chce, bo powoduje to ścinanie gry, a karanie za to, że trzyma się od groma złota. Nie wiem, czy wiesz, panie logiczny, ale jak zarobisz kasę i ją zakopiesz w ziemii (zamrozisz gotówkę), to nie płacisz od niej podatku, a jak masz pewne przedmioty (itemki), to płacisz dodatkowe opłaty. Karanie za itemki jest więc bardziej logiczne, niż za gotówkę, pozdrawiam.
    To jest bardzo dobra wypowiedź, podpisuję się. Nagradzać aktywność, a nie karać pasywność (tutaj może nawet nie tyle pasywność, co inną aktywność w niektórych przypadkach).

  4. #19
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Dlaczego twoim zdaniem posiadanie dużej ilości złota to pasywność? Może ktoś jest aktywny w inny sposób? Poza tym gra nie powinna karać za pasywność, bo zniechęca to do powrotu do gry. Admin dosłownie rozdaje złoto, by gracze wracali. Poza tym adminowi nie przeszkadzają gracze, którzy nie grają, kasa u nich nie wpływa na grę, więc admin nie mają interesu, by zabierać kasę kontom nieaktywnym. Nagradzanie aktywności, spoko, ale nie karanie tego, że ktoś np. dostał karę na komputer i nie może wykorzystać złota. Obecny sposób jest lepszy z prostego powodu, gotówka upływa z gry z każdą transakcją, więc aktywni zarabiają (pod warunkiem, że potrafią, uwierz mi, da się, jak ktoś chce, to zarabia), jednocześnie odprowadzając z gry gold, który jest dropiony przez tych, którzy wolą expić. Bierni nic nie tracą, czy mają bogactwo w postaci eq, czy w postaci golda. Twój pomysł to promowanie trzymania od groma eq, czyli coś, czego admin nawet nie chce, bo powoduje to ścinanie gry, a karanie za to, że trzyma się od groma złota. Nie wiem, czy wiesz, panie logiczny, ale jak zarobisz kasę i ją zakopiesz w ziemii (zamrozisz gotówkę), to nie płacisz od niej podatku, a jak masz pewne przedmioty (itemki), to płacisz dodatkowe opłaty. Karanie za itemki jest więc bardziej logiczne, niż za gotówkę, pozdrawiam.
    Więc uważaj, bo to może być dla Ciebie za trudne do zrozumienia ( przygotuj sobie kartkę i długopis, bo bez rozpisania pewnych spraw nie zrozumiesz czegoś ) :

    1. Posiadanie złota to nie pasywność, jego przechowywanie przez dłuższy okres już tak ( stopuje to deflacje ).

    2. Temat porusza obszar aktywności w handlu, możesz być aktywny na innych rejonach gry, ale mówimy tu o handlu i bardzo niskiego lotu ekonomii. To w jaki sposób zarabiasz i czy zarabiasz złoto zależy od Ciebie i jest to oddzielny temat.

    3. Rozdawanie złota ? tak właśnie buduje się inflacja, poczytaj, sprawdź, może się zainteresujesz ( gra powinna dążyć do deflacji ).

    4. Kara na komputer ... Na jakim poziomie chcesz rozmawiać ? Nazwijmy to zdarzeniem losowym, na które gra nie ma wpływu. Nikt, ale to nikt, nawet największe korporacje gier komputerowych nie uwzględniają tego, z przyczyn oczywistych.

    5. " gotówka upływa z gry każdą transakcją, więc aktywni zarabiają (pod warunkiem, że potrafią, uwierz mi, da się, jak ktoś chce, to zarabia) " to teraz sprawdź matematycznie ( o ile potrafisz ), ile traci osoba kupująca przedmiot kiedy chce go później sprzedać ? Biorąc pod uwagę ilość przedmiotów w grze zarabiać w handlu można tylko na osobach naiwnych ( czytaj dzieciach <14 ), dlatego też potrzebne jest usprawnienie systemu średnich cen. SOAD pięknie to wyliczył, znajdziesz to wyżej, w jego odnośniku o ile zauważyłeś/aś.

    6. " Bierni nic nie tracą " cieszę się że dochodzisz do pewnych wniosków sam/a ? Jeśli bierni nic nie tracą to tracą aktywni ( logika ).

    7. " Twój pomysł to promowanie trzymania od groma eq, czyli coś, czego admin nawet nie chce, bo powoduje to ścinanie gry, a karanie za to, że trzyma się od groma złota. " Jak wiesz ilość eq w grze jest ograniczona, a no tak skąd mogłeś/aś na to wpaść ... ( ilość przedmiotów uzależniona jest od ilości osób grających, tylko niektóre aspekty gry wpływają w nieznaczny sposób na jej ilość ).

    8. " Nie wiem, czy wiesz, panie logiczny, ale jak zarobisz kasę i ją zakopiesz w ziemii (zamrozisz gotówkę), to nie płacisz od niej podatku, a jak masz pewne przedmioty (itemki), to płacisz dodatkowe opłaty. "
    Tak zwane zamrażanie pieniędzy także podlega pewnym procesom ekonomii, lecz pewnie nawet o tym nie masz pojęcia. To ile i czy odłożymy pieniądze w rzeczywistości zależy od naszych pensji, czy też dochodów pasywnych ( oraz wydatkach średnich ). W skrócie przykład nijak ma się do rzeczywistości, bo w grze nie płacisz podatków, kosztów utrzymania itp. ( nie jesteś zmuszona do wydawania pieniędzy przez co je odkładasz co implikuje pkt. 6 ). W poprawnym systemie pieniądze się inwestuje i to jedyna poprawna analogia jaka mogła wypłynąć z Twojego " zamrażania ".

    9. " Karanie za itemki jest więc bardziej logiczne, niż za gotówkę, pozdrawiam. "
    Przeczytaj powyższe punkty, lub swoją tezę " bierni nic nie tracą ".

    _______________________________________________

    A teraz truskawka na torcie "

    10. " To jest bardzo dobra wypowiedź, podpisuję się. Nagradzać aktywność, a nie karać pasywność (tutaj może nawet nie tyle pasywność, co inną aktywność w niektórych przypadkach). "

    Zupełny brak zrozumienia ekonomii, poczytaj trochę, zainteresuj się, lub przeczytaj początek pierwszego postu w tym temacie.
    Gra tworzy zamknięty system, który może być regulowany tylko wpływami z MF. Dalsze wnioski wyciągnij sam.

    - - - - - - - - - -

    Zanim wyjdzie kolejny post : Proszę o nie zabieranie głosu osób, które nie potrafią połączyć pierwszego postu w całość. Nie chce po raz kolejny tłumaczyć podstawowych zasad funkcjonowania ekonomii, czy matematyki, bo nie o ten poziom dyskusji nam chodzi. Jeśli osób, które chcę podjąć temat na pewnym poziomie logicznym nie ma to proszę o zamknięcie tematu i poczekanie na odpowiedź twórców gry Tomi/Jacek. Z miłą chęcią wytłumaczę niejasności.

  5. #20
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Ilość eq w grze nie jest ograniczona w żaden sposób. Ktoś kiedyś wstawił nawet filmik, gdzie ma tak dużo itemów, że nie może normalnie poruszać się po swoim ekwipunku.

  6. #21
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Ilość eq w grze nie jest ograniczona w żaden sposób. Ktoś kiedyś wstawił nawet filmik, gdzie ma tak dużo itemów, że nie może normalnie poruszać się po swoim ekwipunku.
    Myślałem o tym że zdobywanie itemów w grze ( nie licząc sklepowych ) jest uzależnione o ilość graczy i czas.

  7. #22
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Dodaj ankietę żebym mógł zagłosować na nie

  8. #23
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Dodaj ankietę żebym mógł zagłosować na nie
    Demokracja to rządy ? No właśnie ... Osoby stronnicze, które nie potrafią złożyć jednego zdania wnoszącego coś do tematu proszę o nie włączanie się do dyskusji.
    Proszę o skasowanie spamu.

    _______

    Dla wyjaśnienia, miałem na myśli że ankieta decyduje o tym, czy coś Ci się podoba, czy też nie. Ekonomia to nie dobieranie kolorów, tu liczy się wiedza i skuteczność, a nie to co się podoba, czy też nie. Dlatego też osoby stronnicze i te, które podstawowej wiedzy nie posiadają nie powinny się włączać do dyskusji ...
    Ostatnio edytowane przez Jack Sparrow Back ; 29-04-2018 o 19:43

  9. #24
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Twoje posty sprowadzają się do jednego:
    "Mój rozmówco, jesteś zbyt głupi, by zrozumieć moją wyższą ideę, więc nie pisz tutaj, to powinno zostać wprowadzone wbrew takim graczom jak ty, mimo tego, że stanowicie większą część graczy i zapewniacie większą część przychodów gry. Ci, którzy są na nie, nie powinni się tu wypowiadać."
    Doskonałe stanowisko panie mądry. Na pewno twoje pomysły wejdą do gry.
    Proponuję zamknąć temat, ponieważ jest to kolejny temat, w którym twórca obraża "ładnymi słówkami" swoich rozmówców, jest zaślepiony w swoim pomyśle tak bardzo, że nie widzi wad stojących dosłownie przed nim.

    Zamiast robić ankietę "Za?", zrób ankietę wielokrotnego wyboru, by móc wybrać, za którymi punktami się jest.

  10. #25
    Zrobiłem jakąś ankietę, Jack chce ratować bogatych przed inflacja xD
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  11. #26
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Twoje posty sprowadzają się do jednego:
    "Mój rozmówco, jesteś zbyt głupi, by zrozumieć moją wyższą ideę, więc nie pisz tutaj, to powinno zostać wprowadzone wbrew takim graczom jak ty, mimo tego, że stanowicie większą część graczy i zapewniacie większą część przychodów gry. Ci, którzy są na nie, nie powinni się tu wypowiadać."
    Doskonałe stanowisko panie mądry. Na pewno twoje pomysły wejdą do gry.
    Proponuję zamknąć temat, ponieważ jest to kolejny temat, w którym twórca obraża "ładnymi słówkami" swoich rozmówców, jest zaślepiony w swoim pomyśle tak bardzo, że nie widzi wad stojących dosłownie przed nim.

    Zamiast robić ankietę "Za?", zrób ankietę wielokrotnego wyboru, by móc wybrać, za którymi punktami się jest.
    Nie uważam nikogo za głupszego ode mnie. Irytują mnie tylko tezy stawiane przez osoby takie jak Ty : " matematyka w grze =/= matematyka " itp.
    Jeśli nie znasz się na danej dziedzinie ( w tym wypadku ekonomii ) to się nie wypowiadaj. Wiem że jesteśmy w PL stronach, ale miejmy dla siebie więcej szacunku i nie wtrącajmy się w tematy, o których nie mamy pojęcia ( tak jak robią to cywilizowani ludzie, a nie Polacy = nie znam się, ale dorzucę swoje 2 grosze ).
    Nikt nie chce Cie skompromitować, robisz to sam wypowiadając się na temat, który znasz jedynie intuicyjnie.
    Żadna ankieta nie powinna się odbyć, dopóki nie wypowiedzą się twórcy ( patrz post wyżej, znajdziesz uzasadnienie ).

    Jeśli następnym razem będziesz chciał się wtrącić do dyskusji to mam dla Ciebie mały instruktaż :
    1 ) Przeczytaj temat dokładnie.
    2 ) Określ problem, oraz proponowane rozwiązania problemu.
    3 ) Przeczytaj jeszcze raz, upewnij się że znasz się na temacie, który został podjęty i że masz niezbędną wiedzę do dyskusji na temat problemu.
    4 ) Przygotuj argumenty, które mogę podważyć rozwiązanie problemu
    5 ) Przeczytaj argumenty, upewnij się że są nie do podważenia
    6 ) W przypadku kontrargumentu do Twojego argumentu postaraj się znaleźć rozwiązanie ( jeśli go nie ma, to argument nie jest zasadny )

    Na tym opiera się zdrowa dyskusja, nie zachowujcie się jak nasi rodacy w Sejmie.

  12. #27
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Jack Sparrow Back Zobacz post
    Nie uważam nikogo za głupszego ode mnie. Irytują mnie tylko tezy stawiane przez osoby takie jak Ty : " matematyka w grze =/= matematyka " itp.
    Jeśli nie znasz się na danej dziedzinie ( w tym wypadku ekonomii ) to się nie wypowiadaj. Wiem że jesteśmy w PL stronach, ale miejmy dla siebie więcej szacunku i nie wtrącajmy się w tematy, o których nie mamy pojęcia ( tak jak robią to cywilizowani ludzie, a nie Polacy = nie znam się, ale dorzucę swoje 2 grosze ).
    Nikt nie chce Cie skompromitować, robisz to sam wypowiadając się na temat, który znasz jedynie intuicyjnie.
    Żadna ankieta nie powinna się odbyć, dopóki nie wypowiedzą się twórcy ( patrz post wyżej, znajdziesz uzasadnienie ).

    Jeśli następnym razem będziesz chciał się wtrącić do dyskusji to mam dla Ciebie mały instruktaż :
    1 ) Przeczytaj temat dokładnie.
    2 ) Określ problem, oraz proponowane rozwiązania problemu.
    3 ) Przeczytaj jeszcze raz, upewnij się że znasz się na temacie, który został podjęty i że masz niezbędną wiedzę do dyskusji na temat problemu.
    4 ) Przygotuj argumenty, które mogę podważyć rozwiązanie problemu
    5 ) Przeczytaj argumenty, upewnij się że są nie do podważenia
    6 ) W przypadku kontrargumentu do Twojego argumentu postaraj się znaleźć rozwiązanie ( jeśli go nie ma, to argument nie jest zasadny )

    Na tym opiera się zdrowa dyskusja, nie zachowujcie się jak nasi rodacy w Sejmie.
    Znowu to robisz, sugerujesz, że jestem głupi, opisując to ładnymi słówkami.

  13. #28
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    Znowu to robisz, sugerujesz, że jestem głupi, opisując to ładnymi słówkami.
    Przyjmij ten post do wiadomości i weź go do siebie bardzo mocno, może coś z niego wyciągniesz i oszczędzisz sobie w życiu wielu nieprzyjemności.

  14. #29
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    To może inaczej: Powiedz mi, jeśli kojarzysz, w jakiej grze karanie nieaktywnych przyniosło sukces? I to nie karanie w postaci tracenia przewagi, czy coś, a karanie w postaci dosłownego odbierania posiadanych dóbr. Ja nie przypominam sobie żadnej. Wiesz czemu? Bo twórcom zależy, by gracze wracali do gry nawet po długiej przerwie. A może tak nie jest? A może chcesz wprowadzić innowacyjny, eksperymentalny system? Tylko nie pisz mi ponownie o tym, że ekonomia bla bla bla, czy też czytanie ze zrozumieniem, ODPOWIEDZ NA PYTANIE. Chyba, że jesteś zwykłym trollem.

  15. #30
    Cytat Napisał Miseris Zobacz post
    To może inaczej: Powiedz mi, jeśli kojarzysz, w jakiej grze karanie nieaktywnych przyniosło sukces? I to nie karanie w postaci tracenia przewagi, czy coś, a karanie w postaci dosłownego odbierania posiadanych dóbr. Ja nie przypominam sobie żadnej. Wiesz czemu? Bo twórcom zależy, by gracze wracali do gry nawet po długiej przerwie. A może tak nie jest? A może chcesz wprowadzić innowacyjny, eksperymentalny system? Tylko nie pisz mi ponownie o tym, że ekonomia bla bla bla, czy też czytanie ze zrozumieniem, ODPOWIEDZ NA PYTANIE. Chyba, że jesteś zwykłym trollem.
    1. Rozmawiając o deflacji i inflacji rozmawiamy o ekonomii, a nie o grze i fabule ( czego nie jesteś w stanie zrozumieć ).
    2. A w jakiej grze nic konkretnego nie dzieje się przez 4 lata ? Ciężko mi znaleźć grę, która nie żyje przez 4 lata, czy okres zbliżony do tego czasu. Jedynym przykładem, który znam z własnego doświadczenia jest FO3, tam za bierność karze się gracza odpierając mu inicjatywę. Gra ta jest popularniejsza niż FIFA czy PES - co można uznać za sukces. Ciężko mi sobie przypomnieć grę o podobnej mechanice co MFO3 i o podobnej strukturze ekonomicznej, znasz taką ? Podaj proszę, osobiście nie znam. Znam się tylko na Ekonomii, bo to o niej tu mowa.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •