Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tym pomyśle?

Głosujących
52. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Za

    34 65.38%
  • Nie mam zdania

    6 11.54%
  • Przeciw

    12 23.08%
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 67

Temat: Propozycja z mf-ami

  1. #31
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post


    Podziel się 50% pieniędzy, które masz z każdym po równo, to nie będzie narzekania. A nie czekaj, ty się obłowiłeś na starym systemie, to teraz niech inni tego nie robią, co?
    Dobrze wiesz, jak wyglądały wtedy realia, daj innym równe szanse zarobku.
    Dorobiłem się na nowym systemie i na starym również, nadal się wzbogacam tak więc ten argument jest bardzo zły.
    Z tego co wiem da się dorobić na nowym systemie i to bardzo, co i też robię ale nie w gold bo nie mogę go kumulować.
    Argument obalony.

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2015
    Postów
    57
    Obalony? Wątpię.
    Ja uważam, że około lub ponad 2/3 twojej kasy jest ze starego systemu.

  3. #33
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał lewik magik Zobacz post
    Obalony? Wątpię.
    Ja uważam, że około lub ponad 2/3 twojej kasy jest ze starego systemu.
    Bo starym system był kilka lat?

    Nie każdy się wybija za MF'y, jak ty.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2015
    Postów
    57
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Bo starym system był kilka lat?
    i mógł zostać cały czas

  5. #35
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał lewik magik Zobacz post
    i mógł zostać cały czas
    Serio? Żaden argument do Ciebie nie przemawia? Chyba chcesz stary tylko, by móc znowu się wybijać za MF'y...

  6. #36
    Dlaczego bezpośredni handel MF jest zły?
    Naciąganie nowych graczy. Byli w stanie sprzedawać MF nawet po 5k/szt.
    Z bezpośrednim handlem rotacja MF była dużo większa, więc mówienie, że admini dzięki takiej zmianie więcej zarabiają mocno mija się z prawdą.

    Jak to jest z tym P2W?
    Zależy co rozumiemy przez P2W. Są różne definicje.
    Najpopularniejsza to kupowanie przewagi, której nie są w stanie osiągnąć pozostali niepłacący gracze. Czegoś takiego w MFO nie ma i nigdy nie będzie.
    Jest jedynie forma przyspieszenia osiągania różnych rzeczy. To jest też o tyle dobre, że może robić konkurencję graczom z topki i większą rotację tamtejszych graczy. Jednak wcale nie gwarantuje to bycia w jakiejkolwiek topce - trzeba to jeszcze umieć wykorzystać. Dobrzy gracze są w stanie to osiągać bez potrzeby kupowania MF. Natomiast na kupowaniu MF wszyscy zyskują - również gracze przez wspomaganie rozwoju.

    Dlaczego są limity golda za MF zależnie od lvl?
    Bo przewaga na low-lvl nowych graczy, którzy płacili była ogromna względem osób niepłacących.
    Nowy gracz sprzedawał 10 MF i był ustawiony na następne 30 poziomów.
    Albo wracając do Waszej (moim zdaniem nieodpowiedniej) definicji - P2W było w tym przypadku "za duże".

    ===

    Ogólnie nigdy nie rozumiem głosów typu: admini rzucają się na kasę czy tym podobne.
    To jest oczywiste, że projekt musi generować dochód, inaczej by nie istniał. Natomiast zależnie od wysokości tego dochodu rozwój może być szybszy lub wolniejszy (dodatkowe środki na nowe rzeczy).
    Wcale nie jest tak, że kasa idzie tylko do portfela adminów i jedynie zapewnia im wakacje, itp. Jest ona w dużej części wykorzystywana na rozwój tego projektu.
    Tak długo jak nie ma bezpośredniej przewagi (nie dogonienia) nad osobami niepłacącymi, tak długo nie będę rozumiał tego typu głosów... A może po prostu gracze zawsze lubią narzekać Jak jest za co pochwalić to znajdzie się 1 osoba, która tego dokona, w drugą stronę będzie już tych osób znacznie więcej.

  7. #37
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2015
    Postów
    57
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Serio? Żaden argument do Ciebie nie przemawia? Chyba chcesz stary tylko, by móc znowu się wybijać za MF'y...
    Hehe przemawia mi tylko argument oszustów.


    Zrobili blokadę na ich korzyść, jak my płacimy za mf-y i my decydujemy nimi.
    Ostatnio edytowane przez lewik magik ; 13-04-2017 o 14:22

  8. #38
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał lewik magik Zobacz post
    Hehe przemawia mi tylko argument oszustów.


    Zrobili blokadę na ich korzyść, jak my płacimy za mf-y i my decydujemy nimi.
    Ta najlepiej za 1 MF dać 100kk. Można grać P2W ale trzeba wydać po parę tyś złotych a nie dwie dyszki i myśleć, że dostanie się wszystko.
    Co do mojego złota że 2/3 są z starego systemu tak bo w nowym systemie nie mogę trzymać złota. W mojej prezentacji na banku można sprawdzić kiedy miałem największe zyski złota : " 25 marca 2016r. - 11 maja 2016r. (47 dni) = 50 000 000 G ". To już chyba czas nowego systemu (nawet nie wiem kiedy który był).
    Nie ma co narzekać, argumentacja Kordior'a jest bardzo dobra.

  9. #39
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    To jest nie fair i kazdy to wie

    kiedys gracze kupili miliony mf za 30k bo kazdy wiedzial ze to zaraz bardzo podrozeje i pozniej sprzedawali po 100/120k Tak sie wzbogacili ze wiekszosc z nich do teraz ma duzo kasy i po 5k energii kilkanascie skinow po 60/100mf itd pozniej gdy okolo 100 graczy bylo ustawionych do konca gry Tomi zaczal wszystko zmieniac i w obecnej chwili nie ma szans zeby nowy gracz osiagnal przynajmniej 1/3 tego co maja Ci co grali kilka lat temu

    wniosek z tego taki ze w mfo po wejsciu Nordi itd w topce beda caly czas te same osoby bo kiedys gralo sie duzo latwiej

    A w dodatku pozniej tomi jeszcze utrudnia gre nowym graczom zmieniajac z 5 do 3 postaci
    Ostatnio edytowane przez Krycha ; 13-04-2017 o 16:04

  10. #40
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Dlaczego bezpośredni handel MF jest zły?
    Naciąganie nowych graczy. Byli w stanie sprzedawać MF nawet po 5k/szt.
    Z bezpośrednim handlem rotacja MF była dużo większa, więc mówienie, że admini dzięki takiej zmianie więcej zarabiają mocno mija się z prawdą.

    Jak to jest z tym P2W?
    Zależy co rozumiemy przez P2W. Są różne definicje.
    Najpopularniejsza to kupowanie przewagi, której nie są w stanie osiągnąć pozostali niepłacący gracze. Czegoś takiego w MFO nie ma i nigdy nie będzie.
    Jest jedynie forma przyspieszenia osiągania różnych rzeczy. To jest też o tyle dobre, że może robić konkurencję graczom z topki i większą rotację tamtejszych graczy. Jednak wcale nie gwarantuje to bycia w jakiejkolwiek topce - trzeba to jeszcze umieć wykorzystać. Dobrzy gracze są w stanie to osiągać bez potrzeby kupowania MF. Natomiast na kupowaniu MF wszyscy zyskują - również gracze przez wspomaganie rozwoju.

    Dlaczego są limity golda za MF zależnie od lvl?
    Bo przewaga na low-lvl nowych graczy, którzy płacili była ogromna względem osób niepłacących.
    Nowy gracz sprzedawał 10 MF i był ustawiony na następne 30 poziomów.
    Albo wracając do Waszej (moim zdaniem nieodpowiedniej) definicji - P2W było w tym przypadku "za duże".

    ===

    Ogólnie nigdy nie rozumiem głosów typu: admini rzucają się na kasę czy tym podobne.
    To jest oczywiste, że projekt musi generować dochód, inaczej by nie istniał. Natomiast zależnie od wysokości tego dochodu rozwój może być szybszy lub wolniejszy (dodatkowe środki na nowe rzeczy).
    Wcale nie jest tak, że kasa idzie tylko do portfela adminów i jedynie zapewnia im wakacje, itp. Jest ona w dużej części wykorzystywana na rozwój tego projektu.
    Tak długo jak nie ma bezpośredniej przewagi (nie dogonienia) nad osobami niepłacącymi, tak długo nie będę rozumiał tego typu głosów... A może po prostu gracze zawsze lubią narzekać Jak jest za co pochwalić to znajdzie się 1 osoba, która tego dokona, w drugą stronę będzie już tych osób znacznie więcej.
    1. Doskonale to rozumiem, tu nie ma się z czym sprzeczać, bo uważam tak samo.

    2. Czas to również przewaga, z resztą mówisz o tym w kolejnym akapicie. Gracz, który nakupuje miliony mfów, będzie miał łatwiej od gracza, którego nie stać na inwestowanie. Jest to oczywiste, że tak musi być (inaczej gra się nie utrzyma), jednakże nie nazwałbym zmuszanie do wydawania większej ilości gotówki do zmniejszenia tego P2W. Jak już wcześniej pisałem, ja liczę P2W, jako POTENCJALNĄ przewagę nad niepłacącym, a nie rzeczywistą. Bo to, że nie znalazł się jeszcze wariat, który by nakupował miliony mfów, nie znaczy, że się taki nie znajdzie. Poza tym temat P2W nie został poruszony przez "nas", tylko przez obrońców obecnego systemu.

    3. Tak, fajnie. Niskie poziomy, zrozumiałe. Tylko dlaczego 65+ lvl mają też cierpieć?
    Trzeba, albo zmienić wzór, albo system. Na 65 lvlu dostaje się śmieciowe pieniądze za Mfa. Na serio. Uzbrojenie potrafi kosztować po kilkaset tysięcy, z Mfa można zarobić zaledwie ~65k, jak wspomniał herbat. Coś tu jest nie tak, skoro sztuka uzbrojenia kosztuje 10 pkt Mf.

    ===

    Też tego nie rozumiem, ale ja tak nie mówię akurat

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał CIAPARITTO Zobacz post
    To jest nie fair i kazdy to wie

    kiedys gracze kupili miliony mf za 30k bo kazdy wiedzial ze to zaraz bardzo podrozeje i pozniej sprzedawali po 100/120k Tak sie wzbogacili ze wiekszosc z nich do teraz ma duzo kasy i po 5k energii kilkanascie skinow po 60/100mf itd pozniej gdy okolo 100 graczy bylo ustawionych do konca gry Tomi zaczal wszystko zmieniac i w obecnej chwili nie ma szans zeby nowy gracz osiagnal przynajmniej 1/3 tego co maja Ci co grali kilka lat temu

    wniosek z tego taki ze w mfo po wejsciu Nordi itd w topce beda caly czas te same osoby bo kiedys gralo sie duzo latwiej

    A w dodatku pozniej tomi jeszcze utrudnia gre nowym graczom zmieniajac z 5 do 3 postaci

    i to jest dowod ze "Elita" istnieje
    Jesteś wkurzający, wiesz? Powiem ci to, mimo, że też chciałbym cofnięcia tej zmiany:

    Gracze o tym nie wiedzieli. Pewnego dnia nam zniknął handel Mfami, powrócił wiele lat później, a gracze SAMI ustalali ceny na początku. Tomi nic nie robił pod 100 graczy. Po prostu mieli szczęście, że przed zmianami grali.

    Nie przesadzaj -.- Wszystko jest do odrobienia.

    Z tym się zgodzę, nie wiem, po co to było.

    Ale z tym już nie, za to powinny być bany.

  11. #41
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał CIAPARITTO Zobacz post
    To jest nie fair i kazdy to wie

    kiedys gracze kupili miliony mf za 30k bo kazdy wiedzial ze to zaraz bardzo podrozeje i pozniej sprzedawali po 100/120k Tak sie wzbogacili ze wiekszosc z nich do teraz ma duzo kasy i po 5k energii kilkanascie skinow po 60/100mf itd pozniej gdy okolo 100 graczy bylo ustawionych do konca gry Tomi zaczal wszystko zmieniac i w obecnej chwili nie ma szans zeby nowy gracz osiagnal przynajmniej 1/3 tego co maja Ci co grali kilka lat temu

    wniosek z tego taki ze w mfo po wejsciu Nordi itd w topce beda caly czas te same osoby bo kiedys gralo sie duzo latwiej

    A w dodatku pozniej tomi jeszcze utrudnia gre nowym graczom zmieniajac z 5 do 3 postaci
    Jak jesteś takim dobrym ekonomistą to jak wytłumaczysz, że ja nie zarobiłem ani grosza na kupowaniu MF za 30k i sprzedaniu po 120k a mam dużo złota?
    Jeszcze jak jesteś takim dobrym ekonomistą to wiesz, że kiedy wejdzie Nordia mf będzie kosztować znowu więcej. Możesz kupować teraz po 100k i potem dostaniesz za nie też więcej tak samo jak opisałeś sytuacje z Eliar->Devos to samo będzie z Devos->Nordia.

  12. #42
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Jeszcze jak jesteś takim dobrym ekonomistą to wiesz, że kiedy wejdzie Nordia mf będzie kosztować znowu więcej. Możesz kupować teraz po 100k i potem dostaniesz za nie też więcej tak samo jak opisałeś sytuacje z Eliar->Devos to samo będzie z Devos->Nordia.
    No właśnie w tym rzecz że nie dostanie za nie więcej (ja przy postaciach 2x 65 lvl) dostanę max 70k/szt.
    O to w tym chodzi, że nawet jeśli licytacja dojdzie że MF będzie po 150k/szt to i tak dostaniesz określoną wartość (reszta to prowizja).

    Za 10kk kupię 100MF, a potem te 100MF sprzedam za 7kk xDD zysk ahh DUZO ZYSKU

  13. #43
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Za 10kk kupię 100MF, a potem te 100MF sprzedam za 7kk xDD zysk ahh DUZO ZYSKU
    Tak jest dobrze.

    Masz 10k, kupujesz za to miksy i chcesz je sprzedać za tyle samo? Dostaniesz prędzej 7k, niż 10k.

  14. #44
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Tak jest dobrze.

    Masz 10k, kupujesz za to miksy i chcesz je sprzedać za tyle samo? Dostaniesz prędzej 7k, niż 10k.
    Mf kupujesz na targu a miksury w tym sklepie wiec slabe porownanie

  15. #45
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał CIAPARITTO Zobacz post
    Mf kupujesz na targu a miksury w tym sklepie wiec slabe porownanie
    Dobre porównanie. Chodzi o to, że nigdy nie powinieneś wychodzić na 0, kiedy kupujesz i sprzedajesz ten sam przedmiot.
    Bo chyba używany telefon kupujesz na allegro za mniej, niż nowy w sklepie.

    A nie sorki telefon to nie MF'y więc słabe porównanie...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •