Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tym pomyśle?

Głosujących
52. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Za

    34 65.38%
  • Nie mam zdania

    6 11.54%
  • Przeciw

    12 23.08%
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 67

Temat: Propozycja z mf-ami

  1. #46
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Tak jest dobrze.

    Masz 10k, kupujesz za to miksy i chcesz je sprzedać za tyle samo? Dostaniesz prędzej 7k, niż 10k.
    Cytat Napisał CIAPARITTO Zobacz post
    Mf kupujesz na targu a miksury w tym sklepie wiec slabe porownanie
    W zasadzie to jest żadne porównanie, MF (punkty premium) kupujesz za prawdziwą kasę (są one wartę tyle), a mikstury u NPC w byle jakim mieście za
    byle cyferki wyświetlane na ekranie.

  2. #47
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Twoja logika jest bezsensowna. Co zmieni pkt. premium w grze od złota w grze?

  3. #48
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Dobre porównanie. Chodzi o to, że nigdy nie powinieneś wychodzić na 0, kiedy kupujesz i sprzedajesz ten sam przedmiot.
    Bo chyba używany telefon kupujesz na allegro za mniej, niż nowy w sklepie.

    A nie sorki telefon to nie MF'y więc słabe porównanie...
    "Nigdy nie powinieneś wychodzić na 0" - No tak, to prawda jak kupiłem włócznię pośpiechu to sprzedałem ją za 500k więcej a nie mniej. Odnoszę się tutaj do gry bo wiadomo że w realu każde buty/telefon/spodnie czy cokolwiek innego zmieni wartość jeśli ktoś coś założy.

    Słabe porównanie.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Twoja logika jest bezsensowna. Co zmieni pkt. premium w grze od złota w grze?
    W tej chwili MF'y są traktowane dużo gorzej niż złoto, za złoto kupisz więcej a za mf'y dostaniesz mniej (W każdej innej grze to punkty premium są więcej warte, dużo więcej).
    Dążę do tego żebyś zrozumiał że te ograniczenia i licytacje na mf'y są bezsensowne.

  4. #49
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Przed chwilą mówiłeś, że MF'y są za prawdziwe pieniądze. Czyli takie jak w realu. Czyli tak jak telefon. Czyli:
    wiadomo że w realu każde buty/telefon/spodnie czy cokolwiek innego zmieni wartość jeśli ktoś coś założy.
    nie powinieneś wychodzić na 0, Twoja logika.

    Dążę do tego żebyś zrozumiał że te ograniczenia i licytacje na mf'y są bezsensowne.
    Są sensowne. Zapobiegają inflacji, P2W itp. A żaden logiczny argument na pojawienie się znowu starego systemu się tu nie pojawił, a więc nie sądzę, byś(cie) do czegokolwiek dążył(li).
    Wy tylko piszecie jak to tracicie i to niesprawiedliwe, że inni się wybili kiedyś. A nawet to nie jest prawda.

    W tej chwili MF'y są traktowane dużo gorzej niż złoto, za złoto kupisz więcej a za mf'y dostaniesz mniej (W każdej innej grze to punkty premium są więcej warte, dużo więcej).
    Nie?
    MF'y możesz swobodnie na wszystko wymienić w tempie natychmiastowym. A za złoto (nawet pomimo tych 30% różnicy) na wszystko musisz czekać przez licytacje.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 14-04-2017 o 22:26

  5. #50
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Ja nawet nie wiem do czego ty zmierzasz, nie wiem co mam Ci odpisać.. od początku skoro chcesz się kłócić chodź nie masz racji.

    W tej chwili Mf'y (punkty premium) są dużo mniej warte niż złoto w grze (normalna waluta).
    Punkty premium musisz kupić za prawdziwe pieniądze a złoto zdobywasz po przez sprzedawanie różnych rzeczy czy wbijanie poziomów.
    A więc wiadomo że prawdziwe pieniądze są więcej warte niż głupie cyfry wyświetlane na ekranie.. A więc czemu w obecnej chwili złoto jest lepsze od mf'a?

    Kupując spodnie/samochód/pilot/telefon wracasz do domu i używasz to dlatego cena spada. Gdybyś to kupił (pilot/samochód itp) i od razu wystawił na allegro to byś to wystawił za więcej niż kupiłeś (żeby zarobić). A mf'y leżą sobie na koncie (BO WYDAŁEŚ PLN - JAK WCZEŚNIEJ MÓWIŁEM PLN WIĘCEJ WARTE OD CYFR W GRZE) to chyba powinno się je sprzedać drożej. Mf'y kupujesz po to żeby albo je użyć albo zarobić a nie żeby sprzedać za marne grosze.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post


    Nie?
    MF'y możesz swobodnie na wszystko wymienić w tempie natychmiastowym. A za złoto (nawet pomimo tych 30% różnicy) na wszystko musisz czekać przez licytacje.
    Średnia MF'a jest 92 584G - Czyli do zakupu 100MF potrzebowałbym 9 258 400G.
    Sprzedając 100MF uzyskałbym - 6 500 000G (65k/szt).

    Czyli tak jak mówiłem, bardziej opłaca się mieć złoto - za które kupię więcej niż za zł XDDDDDDDDDDDDDDD

    Tak, mf'y mogę wydać swobodnie na wszystko co chcę ale pod żadną postacią nie będzie to korzystniejsze niż bym posiadał złoto.

  6. #51
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Ja nawet nie wiem do czego ty zmierzasz, nie wiem co mam Ci odpisać.. od początku skoro chcesz się kłócić chodź nie masz racji.
    Zmierzam do tego, że nie masz racji i zmiana systemu na stary byłaby kompletnie głupia. Przedstawiłem logiczne argumenty, których Ty nie przedstawiłeś. Jedyne co, to się wykłócasz, że tak bardzo Cię skrzywdzili...
    W tej chwili Mf'y (punkty premium) są dużo mniej warte niż złoto w grze (normalna waluta).
    Nie. 1 pkt. MF = 65000 złota. Czyli złoto jest 65000 razy mniej warte od MF'ów.
    (BO WYDAŁEŚ PLN - JAK WCZEŚNIEJ MÓWIŁEM PLN WIĘCEJ WARTE OD CYFR W GRZE)
    Skoro MF'y są w grze to stają się taką samą walutą jak złoto.
    Swoją drogą, jakbyś kupił złoto za MF'y, a gem za to złoto, to ten gem nie jest w grze, tylko kosztuje realne pieniądze?
    Mf'y kupujesz po to żeby albo je użyć albo zarobić a nie żeby sprzedać za marne grosze.
    > Kup 100 MF
    > Zarób na nich 6,5kk
    > Narzekaj, bo nic nie zarobiłeś, a ktoś, kto kupił MF'y się wzbogacił.
    > XDXDXD
    Średnia MF'a jest 92 584G - Czyli do zakupu 100MF potrzebowałbym 9 258 400G.
    Sprzedając 100MF uzyskałbym - 6 500 000G (65k/szt).
    To musisz być wyjątkowo genialny, skoro kupujesz MF'y tylko po to, by je sprzedać. A i tak, jak już mówiłem, nigdy nie powinieneś wychodzić na 0 albo na +, bo jak już ktoś z popierających zmianę pisał "kiedyś gracze kupowali MF'y po 30k i sprzedawali po 100k, a to jest zło i nie powinni się na tym dorabiać".
    Czyli tak jak mówiłem, bardziej opłaca się mieć złoto - za które kupię więcej niż za zł XDDDDDDDDDDDDDDD
    To kup MF'y, potem sprzedaj za złoto. I już jesteś bogatszy, bo złoto jest więcej warte XDDDDDDDDDDDDDDDDD DDD )) :PPP
    A ta zmiana zapobiega P2W (jak już mówiłem). Czyli granie dla grających bez bonusów powinno być prostsze.
    Ale sorki, bo wybijanie się za MF'y jest w Twoim stylu...
    Tak, mf'y mogę wydać swobodnie na wszystko co chcę ale pod żadną postacią nie będzie to korzystniejsze niż bym posiadał złoto.
    Teraz handel tak leży, że gdybyś chciał kupić 100 MF, to nie dość, że musiałbyś kiedyś tyle załadować, to jeszcze musisz sporo czekać i płacić, płacić, płacić. Aż ktoś inny odpuści, gdy cena dojdzie do 150k/szt.

  7. #52
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    I znów nie masz racji ale nie bede sie klocic bo juz mi slow brakuje (tych kulturalnych).

    a nie che bana na rok XD

    PS: Żeby ujawnić złoto była większa ilość osób za i wprowadzono, teraz też jest więcej za więc wprowadźcie.

  8. #53
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Mam rację.

    PS: Żeby ujawnić złoto była większa ilość osób za i wprowadzono, teraz też jest więcej za więc wprowadźcie.
    Jakby to tak działało, to każdy miałby dostęp do polanki testowej. To nie gracze wszystko ustalają.

    @down
    A to ci dopiero argument.
    Poddaję się.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 14-04-2017 o 23:23

  9. #54
    Użytkownik Avatar MichałKRZVS
    Dołączył
    18-03-2016
    Postów
    354
    Omg.....porostu niech tomi napisze czy się zgadza i tyle.

  10. #55
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2015
    Postów
    57
    Herb, nikt Nie podał sensownego argumentu za zmianą według Ciebie, a według mnie nie ma sensownego argumentu przeciw. Takie argumenty po prostu nie istnieją. A wiesz dlaczego? Bo do każdego argumentu znajdzie się osoba, która go obali.

    Większość jest za zmianą, więc co postanowią administratorzy?

  11. #56
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Jestem jedynie za tym, by lekko zwiększyć ilość Golda za my z aukcji.
    Otrzymanie 67,5k za 1 punkt MF (który sprzedałem za 256k) to tak trochę mało. Jak dla mnie 100k za 1 punkt to jest maksimum jaki powinniśmy dostawać.

  12. #57
    Na początku byłem również za powyższym - zwiększyć gold na max lvl. Jednak argumenty Fannindela przekonały mnie do jednej rzeczy, że jest dobrze tak jak jest. A zmiana tego spowoduje nieopłacalność innych usług. Dlatego jestem przeciw.

    Edit
    A jeśli chodzi o obrót MF to, że kupimy sobie 10 i wymianami Gold-MF dorobimy się na nich 100 MF to już zło i nie powinno tak nigdy być. Zawsze na obrocie MF powinniśmy w pewnym momencie je tracić. Z tego ma być wybrana usługa, a nie jakieś obroty akcjami.

    Zresztą Punkty Premium nie powinny być traktowane jako pełnoprawna waluta w grze. To miał być tylko taki stan przechodni do wyboru usługi, którą chcemy zakupić. (wpierw "zapłacimy", potem wybierzemy za co)
    To, że zostało udostępnione zdobywanie MF dla osób aktywnych, niepłacących to już decyzja administracji, aby umożliwić wszystkim zakup jakiejkolwiek usługi. Mimo tej decyzji nigdy nie powinno się robić z MF waluty (w pełnym tego słowa znaczeniu).
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 15-04-2017 o 11:49

  13. #58
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    No właśnie w tym rzecz że nie dostanie za nie więcej (ja przy postaciach 2x 65 lvl) dostanę max 70k/szt.
    O to w tym chodzi, że nawet jeśli licytacja dojdzie że MF będzie po 150k/szt to i tak dostaniesz określoną wartość (reszta to prowizja).

    Za 10kk kupię 100MF, a potem te 100MF sprzedam za 7kk xDD zysk ahh DUZO ZYSKU
    Ty to ekonomistą nie jesteś, skoro będzie większy level maksymalny to i za MF dostaniesz więcej a nie tyle samo co na 65lv

  14. #59
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Ty to ekonomistą nie jesteś, skoro będzie większy level maksymalny to i za MF dostaniesz więcej a nie tyle samo co na 65lv
    Nie każdy ma tyle mf żeby wbić pierwszego dnia max lvl i sprzedawać mf'y.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Jestem jedynie za tym, by lekko zwiększyć ilość Golda za my z aukcji.
    Otrzymanie 67,5k za 1 punkt MF (który sprzedałem za 256k) to tak trochę mało. Jak dla mnie 100k za 1 punkt to jest maksimum jaki powinniśmy dostawać.
    Za 1 punkt MF powinno być minimum 90k i max 110k (niezależnie od lvl)

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Na początku byłem również za powyższym - zwiększyć gold na max lvl. Jednak argumenty Fannindela przekonały mnie do jednej rzeczy, że jest dobrze tak jak jest. A zmiana tego spowoduje nieopłacalność innych usług. Dlatego jestem przeciw.

    W tej chwili kupując MF jest lepiej sobie powiększyć limit energii, za którą będziemy zdobywać złoto które w tej chwili jest więcej warte niż punkty MF.

  15. #60
    Ogólnie po tych wszystkich postach nachodzi mnie pewna refleksja. Co jest największym złem w tej grze.
    Tadadadam... ZŁOTO. A dokładniej jego skalowanie z lvl.

    Zauważcie, że gdyby nie było skalowania złota, a na każdym lvlu dostawałoby się go tyle samo to ile rozwiązałoby to problemów. MF, miksy, depozyt, koszty eq, itd. Jedyny problem jaki by powstał to multikonta Coś za coś.

    W tej chwili kupując MF jest lepiej sobie powiększyć limit energii, za którą będziemy zdobywać złoto które w tej chwili jest więcej warte niż punkty MF.
    To bardzo dobrze! Nie może być tak, że zakup golda będzie oczywistym wyborem poświęcania MF, równie dobrze można by wtedy usunąć resztę usług.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •