Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Świąteczne Przedmioty- Udręka Kolekcjonerów

  1. #1
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34

    Świąteczne Przedmioty- Udręka Kolekcjonerów

    Witam, z tej strony Mroczna Boginii Arkadii, Alma Wade!
    Chcę poruszyć problem przedmiotów kolekcjonerskich, które można zakupić podczas eventów. Jak wiemy, eventów w ciągu roku mamy przynajmniej trzy, a podczas każdego z nich mamy możliwość zakupienia jakichś tam przedmiotów kolekcjonerskich. Przedmioty za złoto nie są jakoś specjalnie drogie i każdy może pozwolić sobie na ich kupno, nawet w większej ilości, by później rozdawać je graczom, którzy rozpoczęli przygodę dopiero po evencie.
    Jeśli zaś chodzi o przedmioty za MF, jest ich zdecydowanie za dużo. By zakupić wszystkie takie przedmioty z eventu świątecznego, trzeba wydać 30 MF, co nawet przy bonusie 40% od zakupu jest niemałą kwotą. Doliczmy do tego, że fajnie byłoby mieć przynajmniej dwie buteleczki Damskich Perfum (a jak!) i może ktoś skusić by się chciał na Chowańca i Pył Iluzji. Wychodzi nam całkiem duża kwota.
    Według mnie, o wiele lepiej byłoby, gdyby przedmioty kolekcjonerskie były albo tańsze (1, 2, 3 MF), albo było ich mniej. Fakt, zawsze ktoś może powiedzieć, że jeśli nie chcę, mogę nie kupować. To też jakiś argument, ale nie o to chyba chodzi, prawda? Tak czy inaczej, otwieram dyskusję i chcę usłyszeć, co wy o tym sądzicie.

  2. #2
    Jeśli nie chcesz, nie musisz kupować, właśnie o to chodzi przy wszelkiego rodzaju przedmiotach kolekcjonerskich. Jest to swego rodzaju dodatek, który w żaden sposób nie daje bonusów w samej grze, takie jest założenie "kolekcji". Analogicznie zbieracze znaczków czy monet, płacą za coś tysiąc razy więcej niż jest warte (pięciozłotowa moneta z kiedyśtam), aby mieć to w kolekcji. Więc propozycja obniżenia cen tych oto przedmiotów, czy ich ilości, na nie.

  3. #3
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Alma Wade Zobacz post
    Fakt, zawsze ktoś może powiedzieć, że jeśli nie chcę, mogę nie kupować. To też jakiś argument, ale nie o to chyba chodzi, prawda? Tak czy inaczej, otwieram dyskusję i chcę usłyszeć, co wy o tym sądzicie.
    Jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
    Na eventach "gra" najwięcej zarabia, a za coś musi się utrzymywać.
    Poza tym i tak z prezentów lecą te same przedmioty kolekcjonerskie (nawet z tych za gold).

  4. #4
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie z tego eventu udało mi się zakupić za golda i to dość tanio. Przedmioty warte 5MF (5MF*120000G=600000G) udało mi się kupić po 150-200k na targu. Więc myślę, że problem jest marginalny. Ale owszem zgodzę się ze stwierdzeniem, że tych kolekcjonerskich przedmiotów było tym razem dość dużo i mogło by być mniej.

  5. #5
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Uważam, że wystarczy dodać je do dropa globalnego (możliwosc wypadniecia w kazdej walce) z jakims fajnym procentem, np. 0,1 - 0,5 i by tych przedmiotów się namnożyło, a przez to łatwiej byłoby je nabyć. Potem na koniec eventu można EWENTUALNIE dokupić te, których nam brakuje, a koszty są o wiele mniejsze.

    Tylko pytanie czy gra by to przeżyła, bo ona musi się utrzymać i to jest priorytet.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34
    Większość osób wypowiadających się na forum ma już poziom 65 bądź większy. Jest też całkiem sporo graczy tworzących swoje banki, mających po kilkanaście milionów złota. To dobrze, że gra przyciąga ludzi bardzo aktywnych, jednak nie zapominajmy, że całkiem sporo (nie jestem pewna, czy większość) graczy to dzieciaki w wieku do 16 lat. Wielu z nich chętnie kupiłoby MF i wydało je na jakieś tam rzeczy kolekcjonerskie, myśląc sobie coś w stylu: "będę zbierać i kiedyś tam będę posiadać je wszystkie!". Przynajmniej ja tak właśnie myślę.
    Niemniej jednak, gdy nowy gracz widzi sklepik za MF, w którym za same przedmioty kolekcjonerskie zapłaci krocie, to wcale nie pociąga go kupno iluś tam MF, żeby to mieć. No ludzie, to są proste zasady gospodarki. Skoro mnie, jako osobę jako tako majętną i angażującą się w jakimś stopniu w grę, odpycha fakt takiego wydatku, to jest bardziej, niż pewne, że większość graczy to po prostu oleje.
    Zbaczając z tego kierunku, wspomnę jeszcze o evencie świątecznym, gdzie przedmiotów kolekcjonerskich za złoto mamy dwa, a za MF od grona. W evencie Wielkanocnym było dużo fajnych rzeczy, ale znów- hajsy. Jakiś super wyszukiwacz jajek, super przywoływacz królików, super przynęta... Do tego, żeby dostać jakiś tam Wielkanocny Koszyk trzeba było uzbierać ileś tam jajek, co bez kupowania ich, zakupienia jakichś tam rzeczy za MF bądź siedzenia pięciu godzin przed monitorem nie było możliwe. Wspomnę jeszcze o przedmiotach kolekcjonerskich z mini-bossów globalnych, które zgarniają najlepsi gracze, siedzący zwykle całą noc.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    No ale zaraz, zaraz. Ja jako kolekcjoner cieszę się, że przedmioty kolekcjonerskie są trudno dostępne. Gdyby były dostępne dla wszystkich, bez trudu i za grosze, to nie miałyby one żadnej wartości. Wyobrażasz to sobie? Tysiąc lampionów, dwa tysiące Wielkich Jaj. Owszem, ja też często pluję sobie brodę, np podczas eventu halloweenowego gdy siedziałem i pielęgnowałem te dynie dla głupiego dyplomu. Ale właśnie ten wysiłek, który włożyłem w moją kolekcję czyni ją wyjątkową i wartościową. Na dzień dzisiejszy posiadam WSZYSTKIE przedmioty kolekcjonerskie jakie były dostępne do tej pory do zdobycia poza jednym dyplomem matematycznym, który był do zdobycia w 2014 roku i którego jest bodajże trzy albo cztery sztuki w całej grze! Poluję na niego i chcę go zdobyć, zapewne będzie mnie bardzo dużo kosztował, sprzedawca dużo na nim zarobi. Na tym to polega. Przedmioty kolekcjonerskie nie są potrzebne przeciętnemu graczowi, nic nie dają, kolekcjonowanie jest całkowicie dobrowolne. Trudność w zdobyciu niektórych przedmiotów to zaleta, na tym polega zabawa. A te pamiątki kolekcjonerskie co są dostępne podczas każdego eventu w sklepikach za MFy, są też zawsze dostępne do zdobycia za darmo z różnego rodzaju "prezentów", lub po wykonaniu zadania.
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 28-12-2015 o 02:28

  8. #8
    Alma Wade, Twój nick właśnie mi przypomniał, że miałem sobie zagrać w Fear, dzięki

    W pewnym sensie również uważam się za kolekcjonera, ale raczej takiego niedzielnego.
    Jedyne co mnie denerwuje to sprawdzanie co mam, a czego mi brakuje + to co istnieje, a o czym pojęcia nie mam.
    W zupełności zgadzam się z przedmówcą jak również osobiście wolałbym aby przedmiotów było mniej.

  9. #9
    Cytat Napisał VaanDee Zobacz post
    Jedyne co mnie denerwuje to sprawdzanie co mam, a czego mi brakuje + to co istnieje, a o czym pojęcia nie mam.
    W zupełności zgadzam się z przedmówcą jak również osobiście wolałbym aby przedmiotów było mniej.
    właśnie fajnie by było jakby przedmioty kolekcjonerskie działały na tej samej zasadzie co karty. Karty wszystkie są spisane, można zobaczyć jakie posiada inny gracz i jakich mu brakuje, a przedmioty kolekcjonerskie ilekroć nabywam to jedynie odnoszę wrażenie, że robi mi się jeszcze większy bałagan(i w tym miejscu przydałoby się więcej zakładek przy handlowaniu, przy wrzucaniu czegoś na targ, aby nie wyszukiwać docelowych przedmiotów w gąszczu kolekcjonerskich).

    A co do tematu: ceny za mfy nie powinny być zmniejszane, ewentualnie przedmiotów mogło być mniej. Pewnie wszystko jest możliwe do wygrania u mikołaja, czy też do otrzymania z prezentów nawet za złoto. Zakup za mfy jest dla osób, którym zależy na wsparciu finansowym mfo lub leniwych do ewentualnego uzupełnienia kolekcji. Nie ma nic złego w tym, że handel przedmiotami kolekcjonerskimi między graczami ożywa przez wysoką cenę za mfy. Nie każdy musi/chce mieć całą kolekcję, a to że do jej zdobycia trzeba się uaktywnić na targu to plus(zamiast odhaczenia wszystkiego za mfy w sklepiku bez żadnego wkładu czasu, czy też interakcji z innymi graczami).

  10. #10
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ja na przykład przestałem kolekcjonować itemki, bo dotarła do mnie świadomość, że i tak wszystkich nie zdobędę.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    właśnie fajnie by było jakby przedmioty kolekcjonerskie działały na tej samej zasadzie co karty. Karty wszystkie są spisane, można zobaczyć jakie posiada inny gracz i jakich mu brakuje, a przedmioty kolekcjonerskie ilekroć nabywam to jedynie odnoszę wrażenie, że robi mi się jeszcze większy bałagan
    Dokładnie tak, od tygodnia już zabieram się za napisanie propozycji by dodać zakładkę do profilu gracza "Kolekcje" działającej na podobnej zasadzie co zakładka "Karty", tylko że z podziałem na lata: 2011 i poniżej lista wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich z roku 2011 z podświetlonymi tymi, które posiadam, następnie 2012 i poniżej to samo, itd.

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Ja na przykład przestałem kolekcjonować itemki, bo dotarła do mnie świadomość, że i tak wszystkich nie zdobędę.
    Nazwa:  tumblr_ly3wk8xM7Q1r3zat8.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  22.8 KB
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 28-12-2015 o 15:34

  12. #12
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34
    No więc... Rozważając wszystkie za i przeciw, Ja, Bogini Mroku, Alma Wade, ogłaszam co następuje: przedmiotów kolekcjonerskich w nadchodzących eventach powinno być nieco mniej. Pomysł wprowadzenia tych takich zakładeczek jak na Karty powinien zostać rozpatrzony. Wszyscy obecni mogą teraz złożyć ukłon i skromne podarki u mych stóp, a następnie oddalić się, rozpowszechniając wiarę we Mnie.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2012
    Postów
    28
    Przedmioty kolekcjonerskie w żadnym stopniu nie pomagają w grze ale ich cena nie będzie mi przeszkadzała jeśli wprowadzony zostanie pomysł Samaela. Jeśli ta przyjemność ma mnie kosztować, mniej lub więcej, to chciałbym aby było to uporządkowane i widoczne dla wszystkich graczy.

  14. #14
    Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, że 30 MF jest wygórowaną ceną za wszystkie dostępne przedmioty kolekcjonerskie z danego eventu. Szczególnie, że w roku są 3 takie eventy (a świąteczny to chyba jedyny gdzie są kolekcjonerskie za MF). W dodatku od Mikołaja za wszystkie postacie dostaniemy część, więc cena spada.

    Zgadzam się, że jest ich za dużo - w tym roku 8. Jednak widzę tu inny problem. Liczbę postaci i darmowe prezenty od Mikołaja, w których przecież są przedmioty kolekcjonerskie za MF. Jak się zmniejszy ich ilość to trzeba będzie w jakiś sposób ograniczyć ilość tych przedmiotów od Mikołaja. Obecnie wszystkie można bez żadnego problemu uzyskać wymieniając się z innymi graczami lub odkupując to czego szukamy.

    Z powyższego "problemu" zyski ze sprzedaży przedmiotów kolekcjonerskich są znikome, o ile jakiekolwiek. Przez to trzeba wymyślać coraz to nowsze usługi jak ostatnie boostery.

    Na eventach "gra" najwięcej zarabia, a za coś musi się utrzymywać.
    Nope. Upki (ale nie takie Ete-Lange, tylko zwiększające liczbę lvl).
    "Plusem" jest to, że MFO odświeża te same eventy, więc np. taki Wielkanocny czy Halloweenowy będą przynosić jakieś grosze tak długo, jak długo będą gracze, do czego jednak potrzebne są upki. Temat na dłuższą gadkę ;d

  15. #15
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Nope. Upki (ale nie takie Ete-Lange, tylko zwiększające liczbę lvl).
    "Plusem" jest to, że MFO odświeża te same eventy, więc np. taki Wielkanocny czy Halloweenowy będą przynosić jakieś grosze tak długo, jak długo będą gracze, do czego jednak potrzebne są upki. Temat na dłuższą gadkę ;d
    No tak, upki są tak rzadko, że nawet ja o nich zapomniałem i nawet ich nie wziąłem pod uwagę xd
    Ale w sumie fakt, że temat na dłuższą gadkę, bo mogę teraz odbić piłeczkę tym, że na każdy upek masz 6 dużych eventów. Chociaż w sumie nie znam dokładnych liczb, pewnie i tak upek to przeważa.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •