Zobacz wyniki ankiety: Czachy czy nie !

Głosujących
175. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    139 79.43%
  • NIE

    36 20.57%
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 119

Temat: Stary pomysł z MF2 - czachy w nowych realiach

  1. #91
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    taaa szczególnie hiterzy xD

  2. #92
    Fatal
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    taaa szczególnie hiterzy xD
    Pierwszą turę miałby zaatakowany gracz(wtedy może się uleczyć)

  3. #93
    Cytat Napisał Fatal Zobacz post
    Pierwszą turę miałby zaatakowany gracz(wtedy może się uleczyć)
    Chyba, że ma nietykalność.

  4. #94
    Witam ponownie... po dwóch latach
    Nie zdążyłem jeszcze na dobre zagościć z powrotem w grze i już przyciągnęło mnie na forum

    Ale sprawa czaszek oraz samego systemu bójek wymaga mocnego przyjrzenia się i wyciągnięcia najważniejszych aspektów jako argumenty do przekonania Adminów ;>
    Uszereguję to w punktach i podpunktach, tak żeby było czytelnie, myślę, że wtedy sprawa nabierze lepszego tempa i gracze też chętniej odezwą się w temacie.

    1. Reorganizacja bójek
    Zamysł na bójki jest dobry, ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia. Według mnie (choć starałem się być jak najbardziej obiektywny) bójka między graczami powinna zawierać się w odpowiednich przedziałach poziomowych w zależności od ilości graczy biorących udział w walce. Teraz będzie jaśniej:
    a) Atakowany powinien mieć poziom z przedziału: 90%*X >= X <= 125%*X, gdzie X to poziom Atakującego
    b) Możliwość dołączania do bójki na stronę atakowanego niezależna od poziomu, ale na stronę atakującego powinna być ograniczona do 99% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce.
    PRZYKŁAD DO PUNKTU 1B

    c) Jeżeli atakowany ma poziom X<90%*X, gdzie X to poziom atakującego to niezależnie od wyniku walki atakującemu nabija się licznik czaszek za ataki na niskopoziomowych graczy.


    2. Pomysł i opracowanie działania mechanizmu czaszek
    a) Idea wprowadzenia czaszek jest bardzo dobra, ale jest z pewnością czasochłonna i powinna być dopracowana do perfekcji zanim w ogóle zostanie wprowadzona, więc należy zająć się tym tematem poważnie, albo nie tracić czasu w ogóle.

    b) Czaszki powinny być wyznacznikiem graczy nieuczciwych wobec innych, więc dobrym pomysłem byłby zastępczy outfit dla gracza z czaszką (któryś z defaultowych avatarów z głową czaszki?)
    c) MasterOfPuppets dobrze ujął pomysł zgarniania czaszki, proponuję jednak lekko zaostrzyć reguły. 2-tygodniowy okres rozliczania czaszek, liczony do 3 ataków lub ze wzoru (PozAtakującego/PozAtakowanego(1) + PozAtakującego/PozAtakowanego(2) => 1,75) , zaczynający się od pierwszego ataku danego gracza na słabszego, opisanego przeze mnie w punkcie 1c.
    d) Ilość czaszek za każde kolejne zabicie ponad limit byłaby liczona ze wzoru (X^1,25), gdzie X to każde zabicie ponad limit. W spoilerze poniżej tabela ilości czaszek (z przybliżeniami po obliczeniach)
    Czaszki za przewinienia ponad limity

    e) Ataki na graczy z czaszką. Wszędzie poza miastami, gracz atakujący gracza z czaszką może mieć dowolny poziom doświadczenia, może zawołać kogoś do pomocy. Gracz z czaszką również może poprosić kogoś o pomoc, ale sytuacja będzie trochę podobna do tej z punktu 1b, zdecydowanie zaostrzona, żeby nie było zbyt dużych szans na zwycięstwo takiej walki. Możliwość pomocy dla gracza z czaszką wynosiłaby 90% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce po stronie przeciwnej. Więc mając walkę 50lv z czaszką z graczami 47 i 53, gracz z czaszką mógłby wziąć do pomocy kogoś z 40lv.
    f) Nauczka dla gracza z czaszką (oraz ewentualnego pomocnika). Każdy po stronie gracza z czaszką po przegranej walce traci 15% posiadanego złota oraz traci losowy itemek z prawdopodobieństwem 25% (z czego w tych 25% szansa na trafienie itemka z uzbrojenia to 30%).
    g) Amnestia dla gracza z czaszką. O północy każdego dnia znika jedna czaszka z dorobku (kiedy jest tylko jedna, zostaje!)

    Czekam na komentarze i sugestie dotyczące pomysłu.
    Tak, wróciłem.
    Nie, nie wiem czy na zawsze.
    Pozdrawiam, Levusek.

  5. #95
    Zawsze można zrobić ranking na najlepszych piratów także. I zachęcić do polowań, ale też robić wyzwania agresorom. Oczywiście system jaki jest powinien być zmieniony. Tu nie widzę złych pomysłów. Chciałbym dodać, że nawet, jeśli tak wszyscy są zorganizowani, to ktoś 50+ lvl zaatakuje o wiele słabszego, a jeśli będą pomagać słabszemu i agresor zaprosi kolegów, a ten słabszy w ogóle jest bezużyteczny w walce, to przy limitach 4vs4 praktycznie jest 3vs4 wyłączając słabszego. Myślę o pomyśle, że jak o wiele słabszego gracza się zaatakuje, to agresor będzie mógł zaprosić max 2 kolegów, ale tylko wtedy, jak obrońca ma o 2 więcej członków. To będzie tak, że agresor 1vs2 nie może wzywać pomocy, lecz Wyrok Śmierci może zadziałać, dopiero jak będzie 3 po stronie atakowanych, wtedy może kolegę wynająć. Potem 3vs4 i już nie więcej. Oczywiście, jak się zaatakuje gracza równego silniejszego lub nawet nieco słabszego, który jest atakowany przez agresora o poziomie mieszczącym się w poziomach rankingowych, to reguły zostają bez zmian i nawet można zrobić uczciwą walkę 4v4.

  6. #96
    a) Atakowany powinien mieć poziom z przedziału: 90%*X >= X <= 125%*X, gdzie X to poziom Atakującego
    b) Możliwość dołączania do bójki na stronę atakowanego niezależna od poziomu, ale na stronę atakującego powinna być ograniczona do 99% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce.
    Chyba nie ma sensu ograniczać poziomu atakowanego z góry, to samo powiedziałbym względem dolnej granicy, ale to już pewnie wymaga argumentów. Mimo wszystko jestem zwolennikiem otwartego przedziału bójek. Nie ma co ograniczać możliwości ataku, bo niektóre ataki jednak mają swoje powody. Jednak należy możliwość bezkarne dręczenia niższych poziomów i to jest myślę istota jaką należy nadać systemowi czaszek.
    Ty nie wiem co chcesz zrobić.

    Co do bójek po to został wprowadzony wzór odmienny od sumy poziomów, by uniknąć sytuacji walki np. 50,30,30 vs 50,50.

    b) Czaszki powinny być wyznacznikiem graczy nieuczciwych wobec innych, więc dobrym pomysłem byłby zastępczy outfit dla gracza z czaszką (któryś z defaultowych avatarów z głową czaszki?)
    Pomyłka pojęć. Nieuczciwy != atakujący niższe poziomy. Nie można tak mocno ingerować w rozgrywkę.

    e) Ataki na graczy z czaszką. Wszędzie poza miastami, gracz atakujący gracza z czaszką może mieć dowolny poziom doświadczenia, może zawołać kogoś do pomocy. Gracz z czaszką również może poprosić kogoś o pomoc, ale sytuacja będzie trochę podobna do tej z punktu 1b, zdecydowanie zaostrzona, żeby nie było zbyt dużych szans na zwycięstwo takiej walki. Możliwość pomocy dla gracza z czaszką wynosiłaby 90% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce po stronie przeciwnej. Więc mając walkę 50lv z czaszką z graczami 47 i 53, gracz z czaszką mógłby wziąć do pomocy kogoś z 40lv.
    f) Nauczka dla gracza z czaszką (oraz ewentualnego pomocnika). Każdy po stronie gracza z czaszką po przegranej walce traci 15% posiadanego złota oraz traci losowy itemek z prawdopodobieństwem 25% (z czego w tych 25% szansa na trafienie itemka z uzbrojenia to 30%).
    Generalnie lepiej już wtedy chyba całkowicie wyłączyć bójki niż wprowadzać taki system. Dla mnie czaszki nie powinny być oprawcą skierowanym przeciwko atakującym. Zaś jedynie delikatną nauczką i wiadomością, że ktoś tu przesadza.

    I taki chyba mały combos.
    90%*X >= X <= 125%*X
    &&
    X<90%*X
    Mówi tyle, że jedyny możliwy do wykonania atak o to by móc zdobyć czaszkę to atak na gracza z dokladnie 10% mniejszym poziomem to zaś jest do uzyskania tylko dla X|10 przy ataku na poziom np. (50lv vs 45lv)

  7. #97
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Chyba nie ma sensu ograniczać poziomu atakowanego z góry, to samo powiedziałbym względem dolnej granicy, ale to już pewnie wymaga argumentów. Mimo wszystko jestem zwolennikiem otwartego przedziału bójek. Nie ma co ograniczać możliwości ataku, bo niektóre ataki jednak mają swoje powody. Jednak należy możliwość bezkarne dręczenia niższych poziomów i to jest myślę istota jaką należy nadać systemowi czaszek.
    Ty nie wiem co chcesz zrobić.
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Mówi tyle, że jedyny możliwy do wykonania atak o to by móc zdobyć czaszkę to atak na gracza z dokladnie 10% mniejszym poziomem to zaś jest do uzyskania tylko dla X|10 przy ataku na poziom np. (50lv vs 45lv)
    Odniosłeś się do części pierwszej, tak jakbym napisał tam o czaszkach
    Mój post jest podzielony na dwie części połączone ze sobą ramami przedziałów poziomowych, które decydują o tym, które ataki będą naliczane jako te do klasyfikacji czaszek.
    Więc jeszcze raz:
    Głupoty, które napisałem (90%*X >= X <= 125%*X, gdzie X to poziom Atakującego) to przedział, w którym ataki liczone są jako "normalne". Poza tym przedziałem, od dołu, ataki są naliczane jako te do klasyfikacji czaszek, a od góry są po prostu nielogiczne (przynajmniej dla mnie) i w sumie to nie wiem co z nimi zrobić xD.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Generalnie lepiej już wtedy chyba całkowicie wyłączyć bójki niż wprowadzać taki system. Dla mnie czaszki nie powinny być oprawcą skierowanym przeciwko atakującym. Zaś jedynie delikatną nauczką i wiadomością, że ktoś tu przesadza.
    Czaszki właśnie w moim mniemaniu mają być nie komunikatem, a karą z wymiernymi skutkami. Zadaniem czaszek byłoby eliminowanie takich zachowań, a nie głaskanie po głowie i mówienie "nie wolno tak robić".

  8. #98
    Akurat nie ma po co zmieniać/usuwać bójek, bo wyjdzie z tego więcej szkód niż pożytku, zarówno ze strony graczy, jak i adminów. Dlaczego? Po pierwsze: jest znacznie więcej graczy bójkowiczów (no regularnie z kilkadziesiąt osób na pewno atakuje niższe poziomy) niż graczy, którzy przestali grać przez bójki (właściwie to nawet takich nie znam). Jednocześnie bardziej na szkodę gry jest utrata graczy-weteranów niż graczy-świeżaków, bo szansa, że nowy odejdzie jest znacznie większa, nawet gdyby nie zaznał żadnej bójki. Po drugie: usługi za MF takie jak dodaj czas ochrony i likwidacja ochrony, pomimo że rzadko używane, to stracą prawie całkowicie na znaczeniu, skoro będzie jakieś ograniczenie w bójkach, czyli tym samym to jest strata zysku dla adminów. Po trzecie: nawet jeśli byłoby więcej graczy (właściwie nie liczy się ilość, ale "przydatność" graczy), to admini z tego nic nie będą mieć, dopóki gracze nie kupią punktów MF (jednocześnie wiąże się to z drugim punktem - zignorowaniem 2 usług za MF przez zmianę bójek), a jeżeli jakiś gracz kupuje punkty za MF, to zwykle on zostaje w grze, bez znaczenia na bójki. Nowi natomiast mogą tam poprzez reklamy "dać" adminom kilka gorszy, ale obecnie co najmniej połowa użytkowników instaluje blokery reklam, czyli reklamy tracą na znaczeniu.
    A jeśli chodzi o czaszki, to mogą one działać w innej formie: czaszkę dostaje gracz-oszust np. z tematu o oszustach, oczywiście pod warunkiem, że dane są prawdziwe. A dzięki czaszce uniemożliwione dla takiego gracza będzie handlowanie, pojedynkowanie, bójkowanie i wzywanie pomocy w jakiejkolwiek walce do czasu aż nie wykupi specjalnej do tego usługi za punkty MF lub nie minie limit czasowy trwania czaszki, czyli inaczej: gracz z czaszką może grać, ale ma dosyć duże ograniczenia.

  9. #99
    Cytat Napisał Asasynek Zobacz post
    którzy przestali grać przez bójki (właściwie to nawet takich nie znam).
    Bo ich już nie ma w grze xD

    Cytat Napisał Asasynek Zobacz post
    A jeśli chodzi o czaszki, to mogą one działać w innej formie: czaszkę dostaje gracz-oszust np. z tematu o oszustach, oczywiście pod warunkiem, że dane są prawdziwe. A dzięki czaszce uniemożliwione dla takiego gracza będzie handlowanie, pojedynkowanie, bójkowanie i wzywanie pomocy w jakiejkolwiek walce do czasu aż nie wykupi specjalnej do tego usługi za punkty MF lub nie minie limit czasowy trwania czaszki, czyli inaczej: gracz z czaszką może grać, ale ma dosyć duże ograniczenia.
    To już będą ograniczenia nakładane przez przyszłych GM-ów, nie ma co tu czaszek mieszać do tego.

  10. #100
    Levusek - część pierwsza brzmi jak ograniczenie przedziału bójek. Nie jak ramy normalnego ataku.

    Czaszki właśnie w moim mniemaniu mają być nie komunikatem, a karą z wymiernymi skutkami. Zadaniem czaszek byłoby eliminowanie takich zachowań, a nie głaskanie po głowie i mówienie "nie wolno tak robić".
    Nie uważam, że eliminowanie tego jest konieczne, wystarczy ograniczyć.

    Akurat nie ma po co zmieniać/usuwać bójek, bo wyjdzie z tego więcej szkód niż pożytku, zarówno ze strony graczy, jak i adminów
    Prawdopodobnie źle zrozumiałeś intencje kiedy pisałem o usunięciu bójek. To było przyrównanie, że to byłoby lepsze niż system, który ogranicza w takim stopniu bójki. Nie była to propozycja.

    A jeśli chodzi o czaszki, to mogą one działać w innej formie: czaszkę dostaje gracz-oszust np. z tematu o oszustach, oczywiście pod warunkiem, że dane są prawdziwe.
    Skoro takiego oszusta się wykrywa, to pewnie będzie to objęte banem na krótki czas, to jest wtedy wystarczająca nauczka. Po to są kary, by "resocjalizować" nie by piętnować i wykluczać z gry.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 29-11-2014 o 15:04

  11. #101
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Trochę się wkręciłem i według mnie jedynym skutkiem jaka powinna dawać czaszka to, że obie strony mogą wzywać wsparcie (i obrońca z czaszką, i agresor, niezależnie kto zaczął - może się zrobić 2 vs. 1 bądź 1 vs. 2) bez żadnych głupich dodatkowych ograniczeń (patrz pierwszy post Levuska). Zdecydowanie zachęciło by to graczy. Takie polowanie ma również plus dla osób z czaszką (dla tych którzy lubią bójki i zawsze mają znajomych, którzy by do nich wbili).

    No i oczywiście atak wszędzie poza miastami. Przy czerwonej czaszce może jeszcze 50% aktualnego golda by się traciło... No i oczywiście nie działała by protekcja. Wszelkie inne urozmaicenia opisane przez Levuska wydają się zbędne (może poza tą tabelką z czaszkami, bo tego mi się nie chciało czytać).

    Możliwości jest wiele... Grunt to wybrać takie, które urozmaicą bójki, a ich nie ograniczą/wyeliminują.

  12. #102
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Co z większej szansy na wypadnięcie itemka i golda, skoro się wycwanią i będą chodzić z 0g i mieć ekwipunek zapchany śmieciami na 1lv...

  13. #103
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2014
    Postów
    17
    heh widzę że płacze się zaczęły xd System czaszek jest nawet dobry ale zanim to zostanie wprowadzone minie kilka lat znając naszych adminów xd A poza tym mniejsze lv atakuje się z nudów czekając na upki stąd moja rada nie chcesz być atakowany? To unikaj lokacji z możliwością bójek i po problemie xd

  14. #104
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Co z większej szansy na wypadnięcie itemka i golda, skoro się wycwanią i będą chodzić z 0g i mieć ekwipunek zapchany śmieciami na 1lv...
    Każdy nosi teraz kasę w banku, ale mimo wszystko 0g na postaci trochę utrudnia grę (bardzo niewiele ot nie można nic kupić albo wpisywać się na arenę). W opcji gdy mamy mniej niż 30k. powinno być 50% szans na wypadnięcie przedmiotu. To by było dobre posunięcie. A to że będą mieć zapchany ekwipunek... Coś za coś - wtedy gra się zacina (wiem, próbowałem, nie polecam)

  15. #105
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    A to że będą mieć zapchany ekwipunek... Coś za coś - wtedy gra się zacina (wiem, próbowałem, nie polecam)
    Sknerusowi tomi musiał ręcznie przerzucać itemy na inne postacie, bo jak sknerus łapał jakiś targ, włączał handel albo otwierał depozyt, to się blokował :d
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •