Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Fałszywe Swiadectwo *oszust*..

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2012
    Postów
    106

    Ważne Fałszywe Swiadectwo *oszust*..

    [Przepraszam za zły dział lecz nie wiedziałem do którego go przydzielic]

    Cała akcja zaczęła się na forum w dziale "Handel" a to dalsze jego losy:

    Gracz "Benefit" skłamał oraz unieważnił moją ofertę kupna, przez co gracz "kamillo" nie wywiązał się z umowy nie przyjmując moich pieniędzy
    Próbowałem interakcji w grze lecz na daremno ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi ..


    1 Przez benefita straciłem okazje kupna - to jest najdziwniejsza sprawa, 'nie życzę sobie dalszych takich działań'
    2 skoro nikomu nie sprzedawał - po co zamieszczał ofertę na forum?
    3 Czy wszyscy mogą działac jak "Benefit" oraz "Kamillo"?


    ~FORUM~



    " "adamekch" przyznał mi się..." och serio? jaki ty masz w tym interes abym nie dostał tej różdżki??



    EDIT@ chciałbym podkreslić to że dzięki temu co napisał kupił ją za mniejszą kwotę
    Ostatnio edytowane przez adamekch ; 25-09-2015 o 15:16

  2. #2
    Dałem ostrzeżenia benefitowi

  3. #3
    musaraj
    Konto usunięte
    Mop... Cisną mi się na usta wulgaryzmy, powiedz jakim prawem dałeś mi ostrzeżenie za post sprzed miesiąca? Albo wskaż powód, dla którego to ostrzeżenie dostałem? Rozumiem że masz pozwolenie na wszystko, ale istnieje coś takiego jak prawo/regulaminy i jeżeli funkcjonujesz na ich podstawie, to masz tę podstawę wskazywać. Jak nie umiesz jej wskazać, to nie wpisujesz "inne naruszenie regulaminu" tylko nie dajesz ostra.

    adamek... sprawdziłem Twoje konto w rankingu złota na każdej postaci. Zalicytowałeś 1,8kk za różdżkę, a na żadnej postaci Twoje fundusze nie przekraczały 100k. Ba, w poście z ofertą napisałeś "1,8kk jak mi coś dobrego za muszelki wpadnie". Chyba musiałyby Ci złote kalesony za nie wpaść.
    Ostatnio zresztą była jakaś historia - z ForeverYou - który licytował przedmioty nie mając na nie złota, awantura była, wniosek był taki - "możesz oferować dowolne kwoty za przedmioty, nie jest to wiążące, trollujcie do woli", o dziwo nikt jeszcze nie zaczął wg tego żyć, ja na to nie mam niestety czasu.

    Jaki mam interes? Chciałem kupić Czarcią Różdżkę +2 taniej nie wiem co tu nie do rozumienia.


    Jeszcze taka śmieszna historia, nie wiem czy pamiętasz - zaraz po tym jak robiłeś mi awanturę o ten post na forum, napisałem do Ciebie, że sprzedam Pajęczą Zbroję +3 za 2kk. Odpowiedzi nie wypada cytować na otwartym forum

  4. #4
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Ja mam inny wniosek - niech admin usiadzie z supermodami i Fausis i przeredagują handel, ustawiajac kary za licytowanie bez pokrycia, oszusta, podbijanie stawki i usuwanie postów itp. Wtedy nie bedzie problemów jak ze skarlet i Wami. Generalnie ten regulamin powinien byc taki, ze wszystko powinno byc jasne, a jak widać - nie jest.

  5. #5
    Nie widzę problemu by zrobić pręgierz w forum dla graczy, którzy nie wywiązują się z "umów" wtedy tylko sam licytujący by decydował czy brać pod uwagę oferty tego, który tak robi.
    np. zaznaczenie w temacie "oferty osób z pręgierza są w tej licytacji ignorowane". Myślę, że tu gracze(rynek) ukarze bardziej gracza, niż jakakolwiek inna konsekwencja systemowa na forum.
    Co do konieczności zmian myślę, że są potrzebne, bo zdaje się, że regulamin został stworzony przed zaistnieniem kowala

    Albo wskaż powód, dla którego to ostrzeżenie dostałem?
    Wykorzystywanie autorytetu Testera do podważenia wiarygodności gracza w handlu.
    "Jaki mam interes? Chciałem kupić Czarcią Różdżkę +2 taniej nie wiem co tu nie do rozumienia."
    Nie neguje twoich dobrych intencji, ale skąd wiesz jaka była dokładanie sytuacja? Gracz ten mógł mieć MF, ktoś mógł być mu winny coś, pieniądze na licytacjach rozprowadzone na targu. Niestety nie można kogoś oskarżyć za to czego nie zrobił, bo ostatecznie zapobiegłeś udowodnienia mu tej winy.

  6. #6
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Pełno jest takich sytuacji i i tak nic z tym nie robi. Np. zmiany cen w trakcie trwania aukcji (chociażby ostatnio belnel usunęła kt, kiedy w teorii aukcja dobiegła już końca). Może najlepiej usunąć dział handel, nie bd problemu, jak nikomu nie chce przerobkc sie regulaminu. W gruncie rzeczy targ starczy. Nie bd nieporozumień.

  7. #7
    Lonely
    Konto usunięte
    Cytat Napisał proskiler Zobacz post
    Pełno jest takich sytuacji i i tak nic z tym nie robi. Np. zmiany cen w trakcie trwania aukcji (chociażby ostatnio belnel usunęła kt, kiedy w teorii aukcja dobiegła już końca). Może najlepiej usunąć dział handel, nie bd problemu, jak nikomu nie chce przerobkc sie regulaminu. W gruncie rzeczy targ starczy. Nie bd nieporozumień.
    Tak. Skasujmy od razu całe forum,bo nie jest do niczego potrzebne. Mamy grę przecież. Jeśli chodzi o regulamin,to również uważam,że zmiana + wprowadzenie wprowadzenie kilku podpunktów precyzujących rozwiązanie takich właśnie sytuacji jest potrzebne. (przykładem będzie zmiana KT tak jak wyżej wspomniał proskiler).

  8. #8
    Pełno jest takich sytuacji i i tak nic z tym nie robi. Np. zmiany cen w trakcie trwania aukcji (chociażby ostatnio belnel usunęła kt, kiedy w teorii aukcja dobiegła już końca). Może najlepiej usunąć dział handel, nie bd problemu, jak nikomu nie chce przerobkc sie regulaminu. W gruncie rzeczy targ starczy. Nie bd nieporozumień.
    Piętnowanie takiego gracza jako "niesprawiedliwego handlarza" może znacząco pomóc, ostatecznie "zabieranie" komuś widoczności działu handel, ale nie jest to wydaje rozwiązanie.

    W opisanej przez Ciebie sytuacji, gracz mógł po prostu wycofać aukcje i jeszcze raz ją rozpocząć. Niestety handel jest swoistym ogłoszeniem wraz z ewentualną licytacją. Może jest zalążkiem jakiejś umowy pomiędzy dwoma graczami, ale gdy ktoś nie ich nie dotrzymuje, nie prowadzi się z takim graczem handlu, ostatecznie wyjdzie mu to na złe.

  9. #9
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Zróbcie grupę na forum dla umiejących handlować fair, np. za jedno przewinienie dawać zakaz pisania w handlu na miesiąc/3 miesiące i umieszczajcie wtedy w tej grupie. A po tym czasie usuwajcie.

  10. #10
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Na targu jak coś masz zalicytowanego, to ten, który wystawił, nie może wcześniej skończyć, bez konsekwecji, tym bardziej jak się kupuje przez kt, to nie możliwości cofnięcia swojej decyzji. Wystawiłeś ofertę z za niską ceną kt - Twój problem, a nie jakieś zmiany w trakcie aukcji.
    Ostatnio edytowane przez proskiler ; 25-09-2015 o 14:41

  11. #11
    musaraj
    Konto usunięte
    Wiesz MoP, ja też bardzo kiedyś wierzyłem w piętnowanie, ale usłyszałem raczej "sam sobie jesteś winny" i żadnych konsekwencji więcej. Nie wierzę w "społeczeństwo MFO" i nie wierzę by jakiekolwiek instrumenty penalizacyjne w nim mogły działać.

    - - - - - - - - - -

    Niemniej jednak nie korzystałem w tamtej sytuacji z autorytetu testera (nie pamiętam nawet czy wtedy miałem ustawioną rangę, dawno to zrobiłem), ale jeżeli to jest problemem to go schowam i tyle, będę korzystał z autorytetu musaraja

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2012
    Postów
    106
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Mop... Cisną mi się na usta wulgaryzmy, powiedz jakim prawem dałeś mi ostrzeżenie za post sprzed miesiąca? Albo wskaż powód, dla którego to ostrzeżenie dostałem? Rozumiem że masz pozwolenie na wszystko, ale istnieje coś takiego jak prawo/regulaminy i jeżeli funkcjonujesz na ich podstawie, to masz tę podstawę wskazywać. Jak nie umiesz jej wskazać, to nie wpisujesz "inne naruszenie regulaminu" tylko nie dajesz ostra.

    adamek... sprawdziłem Twoje konto w rankingu złota na każdej postaci. Zalicytowałeś 1,8kk za różdżkę, a na żadnej postaci Twoje fundusze nie przekraczały 100k. Ba, w poście z ofertą napisałeś "1,8kk jak mi coś dobrego za muszelki wpadnie". Chyba musiałyby Ci złote kalesony za nie wpaść.
    Ostatnio zresztą była jakaś historia - z ForeverYou - który licytował przedmioty nie mając na nie złota, awantura była, wniosek był taki - "możesz oferować dowolne kwoty za przedmioty, nie jest to wiążące, trollujcie do woli", o dziwo nikt jeszcze nie zaczął wg tego żyć, ja na to nie mam niestety czasu.

    Jaki mam interes? Chciałem kupić Czarcią Różdżkę +2 taniej nie wiem co tu nie do rozumienia.


    Jeszcze taka śmieszna historia, nie wiem czy pamiętasz - zaraz po tym jak robiłeś mi awanturę o ten post na forum, napisałem do Ciebie, że sprzedam Pajęczą Zbroję +3 za 2kk. Odpowiedzi nie wypada cytować na otwartym forum
    Przykro mi że ten post ukazał się tak późno lecz moje posty muszą być akceptowane przez innych użytkowników forum

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    W imieniu innego gracza napisałeś, że nie posiada kwoty niezbędnej do zakupu różdżki, co najprawdopodobniej nie było zgodne z prawdą.
    Sam przyznaj, że zachowałeś się nie fair.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2012
    Postów
    106
    a konsekwencji i tak nie będzie, taki jest ten swiat..

  15. #15
    Użytkownik Avatar skarlet
    Dołączył
    01-08-2011
    Postów
    859
    a konsekwencji i tak nie będzie, taki jest ten swiat..
    Dostał chyba ostrzeżenie. Nie wystarczy Ci to ?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •