Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Temat: Notoryczne oszukiwanie, naciaganie graczy w MFO nie jest karane.

  1. #1

    Notoryczne oszukiwanie, naciaganie graczy w MFO nie jest karane.

    Konkretnie chodzi mi o gracza "kryzsiukh", który wielu już oszukał, robi to dalej i nikt nic z tym nie robi. A dlaczego tak jest? Zapewne dlatego, że osoby, które zostały oszukane, nie zgłaszają tego nigdzie.
    Wymienię tutaj kilka incydentów o których mi wiadomo.
    1. Niedawno pożyczyłem mu trochę golda (165k), po czym po jakimś czasie, napisał mi wiadomość, ze mi nie odda golda. (powodem pewnie było to, że się pokłóciliśmy po igrzyskach, co nie zmienia faktu, ze jak pożyczył to powinien oddać).
    2. Kolejną osobą, która została oszukana był gracz "karolloxx". Było to dość dawno, w tym roku, miesiąca dokładnie nie pamiętam. Został naciągnięty na kwotę 500.000 G. Gracz "kryzsiukh" oferował sprzedaż jakiegoś eq graczowi "karolloxx". Było to na zasadzie "daj mi kasę na tą postać a eq dam ci z postaci bankowej". Oczywiście gracz "karolloxx" postąpił naiwnie, że się zgodził na takowy układ. Ale to nie zmienia faktu, że został oszukany. Prawdopodobnie w niedługim czasie zaprzestał całkiem grania w MFO, bo skoro większość swoich oszczędności stracił, to już praktycznie nie miał po co grać.
    Gracz "karollox" prawdopodobnie nigdzie tego nie zgłosił, jedyne co zrobił to napisał na swojej prezentacji kilka słów:
    Nazwa:  1819d0255253be59743f8ca13cfc4f48.png
Wyświetleń: 347
Rozmiar:  97.2 KB
    3. Kolejna osoba, która została oszukana to gracz Boka [63lvl, wojownik]. Gracz Boka kupił skrypt auto na zabicie strażnika wyspy. Skrypt miał mu ponoć gwarantować wygraną z bossem. Jak się okazało, skrypt był przeznaczony dla maga i nie gwarantował jakiejkolwiek wygranej. Gracz Boka za skrypt zapłacił 250.000 G. Kryzsiukh był świadomy od początku, że ten skrypt nie zagwarantuje wygranej ze strażnikiem, chciał po prostu wyłudzić golda.
    4. Gracz kryzsiukh notorycznie naciąga niskie lvle na sprzedaż srebrnych pyłów i mikstur odnowienia po bardzo zaniżonych cenach, przykładowo "srebrny pył -5000 G"
    5. Nieraz także słyszałem jak podszywał się pod adminów/modów pisząc nowym graczom, że "gra tak naprawdę jest płatna i trzeba wysyłać kody na MF do niego, w przeciwnym wypadku groził banem albo pismem z sądu" Oczywiście wpierw gracz "kryzsiukh" wypytywał o wiek graczy, by wiedzieć, kto mógłby się nabrać na to a kto nie.

    Pewnie teraz się nasuwa pytanie "Skąd ja to wiem?" Wiem to stąd, ze sam mi się tym chwalił. Do niedawna jeszcze się kolegowaliśmy, ale gdy mnie oszukał to zerwaliśmy znajomość. W sumie wiedząc, ze oszukuje innych, mogłem się domyślić, ze też zostanę oszukany.
    "Dlaczego tego nie zgłosiłem wcześniej?" - tak jak pisałem, kolegowaliśmy się i mi było głupio zgłaszać go.

    Proszę o wypowiedzenie się w temacie graczy, którzy jeszcze zostali oszukani przez gracza "kryzsiukh".

  2. #2
    Carpe Diem
    Konto usunięte
    Mi zabrał 10 sztuk misktur życia 1

    ZBANUJCIE TEGO OSZUSTA!!11

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Sam często dostaję informacje o naciąganiu nowych graczy. Trzeba coś z tym zrobić jeśli komuś zależy na tym, aby nowi zostawali w grze.

  4. #4
    jak przy kazdym tego typu zgloszeniu: czekamy na panel GM, te sprawy... blablabla, nikt nic mu nie zrobi, poki nie ma panelu. dziekuje, dobranoc.

  5. #5
    Lilka II
    Konto usunięte
    ...
    Ostatnio edytowane przez Lilka II ; 30-06-2015 o 15:00

  6. #6
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Potrzymajcie mi piwo, a odpalę Photoshopa.
    Zrobię dowody na kogo chcecie.
    Screen jest kiepskim dowodem.

    Te lilki i liski widocznie są z krzysiem w zmowie. Bana im za współudział.
    Dowody się znajdą.

  7. #7
    Cytat Napisał Lilka Zobacz post
    Dobrze, a mi nasuwa się pytanie:
    CZY MASZ NA TO DOWÓD? Zdjęcie rozmowy, próby oszustwa...?
    Nie mam dowodów, bo nie robiłem screenów naszych rozmów, a po drugie screen/zdjęcie zbyt łatwo można podrobić by uznać to za dowód.

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Lilka i Lisu, darujcie sobie takie posty. Poruszony został ważny temat, a Wy sobie spamujecie w najlepsze.
    Minusy wróćcie...

  9. #9
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...-oszust%C3%B3w!

    Można go tu dodać jak z nim "pogadasz" i porobisz screeny.
    Rzeczy/golda nie dostaniecie z powrotem, ale chociaż będzie widać co to za "gracz".

    Niestety 2 główne powody odchodzenia graczy to mało upków i złodzieje/oszuści, których nie spotka kara. Jeśli to o seryjnym okradaniu graczy to prawda powinno się go zbanować dla przykładu (Jak DamianC [tak wiem że wracał i dalej robił to samo, ale trochę na tym stracił])... Ale wątpię by to nastąpiło.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 30-06-2015 o 15:27
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Nic nie będzie zrobione, każdy odpowiada indywidualnie za swoje czyny, jeśli komuś coś odda to jego sprawa i problem. Admin wyraźnie dał temu przykład, kiedy to Coni został oszukany-okradziony w perfidny sposób poprzez kradzież itemów, Coni był nawet wtedy chyba testerem/modem i Admin, jak wynikło z relacji Coniego się tym nie zajął, a złodziej na dzisiaj na wolności pewnie biega po mapach świata fantasy.
    Wprowadzenie weryfikacji każdego handlu nie jest możliwe, bo istnieje tyle czynników i niepewności, że nie można w żadnym stopniu być pewnym w 100% co do intencji poszczególnych transakcji. Pośrednimi rozwiązaniami mogą być: kampania informacyjna o oszustwach, limity kwot przelewów pomiędzy różnymi kontami (godzinny/dzienny/tygodniowy), blokada możliwości użycia otrzymanych środków na pewien czas - np. zaczynają działać po kilku dniach, jeśli zgłaszający nie wniesie zastrzeżeń do transakcji, jeśli wniesie, środki są blokowane do wyjaśnienia. Wątpliwości rozstrzygać na korzyść.

  11. #11
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Zawsze można wyłączyć handel bezpośredni. Nie dość, że utrudni to oszustwa to jeszcze zablokuje możliwość dozbrajania się przez pożyczanie wypasionego eq przez znajomych

  12. #12
    Użytkownik Avatar Deathpool
    Dołączył
    26-07-2012
    Postów
    181
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Zawsze można wyłączyć handel bezpośredni. Nie dość, że utrudni to oszustwa to jeszcze zablokuje możliwość dozbrajania się przez pożyczanie wypasionego eq przez znajomych
    To jak wtedy będziesz przerzucał EQ pomiędzy własnymi postaciami.

  13. #13
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Deathpool Zobacz post
    To jak wtedy będziesz przerzucał EQ pomiędzy własnymi postaciami.
    Planowany jest wspólny depozyt dla konta.

  14. #14
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Zawsze można wyłączyć handel bezpośredni. Nie dość, że utrudni to oszustwa to jeszcze zablokuje możliwość dozbrajania się przez pożyczanie wypasionego eq przez znajomych
    Z jednej strony fajny pomysł z drugiej... Czemu wszyscy gracze mają być karani z powodu jakiegoś oszusta? Zamiast karać te parę osób łamiących regulamin zabija się rynek jak pokazane było przy MFach...
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  15. #15
    Brick
    Konto usunięte
    Wszyscy mają cierpieć przez głupotę ludzi. Zamiast usuwać zło,to zapobiegamy tylko czynom złym.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •