Strona 385 z 1132 PierwszyPierwszy ... 285335375383384385386387395435485885 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,761 do 5,775 z 16974

Temat: [ Pytania ]

  1. #5761
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    nie, nie działa to tak. aby zainicjować jakąkolwiek walkę rankingową, przeciwnik musi mieć maxymalnie 200ranku mniej/więcej niż Twój
    aspirant ma 1-199, top15 na te czasy ma 590-800+, więc już w najmniejszej różnicy masz 391ranku różnicy

    @omitek
    tylko online, tyczy się to też walk automatycznych. tak, nie można się wypisać
    godzinny calm następuje po stoczonej walce w danym rankingu
    Ostatnio edytowane przez Hydra ; 18-10-2015 o 21:52

  2. #5762
    Vejmal
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Co? Wytłumacz może dokładniej.
    Mag w walce z wojem czy z bossami nie ma problemu żeby trafiać - nigdy (znacie takiego pechowca co nie trafił?). Nawet przy negatywnym statusie "ślepota" nie jest to żaden problem. Wojownik ma już trochę gorzej, bo on nie dość że może mieć kilka razy więcej lucka od maga to i tak na dobrą sprawę nic mu to nie daje, kwestia trafień i uników wydaje się być 8(l.trafień): 2(l.chybień). Przy statusie ślepoty 1(l.trafień): 9(l.chybień)
    Ostatnio edytowane przez Vejmal ; 19-10-2015 o 10:16

  3. #5763
    Użytkownik Avatar Spaav
    Dołączył
    30-03-2015
    Postów
    127
    Cytat Napisał Vejmal Zobacz post
    Mag w walce z wojem czy z bossami nie ma problemu żeby trafiać - nigdy (znacie takiego pechowca co nie trafił?). Nawet przy negatywnym statusie "ślepota" nie jest to żaden problem. Wojownik ma już trochę gorzej, bo on nie dość że może mieć kilka razy więcej lucka od maga to i tak na dobrą sprawę nic mu to nie daje, kwestia trafień i uników wydaje się być 8(l.trafień): 2(l.chybień). Przy statusie ślepoty 1(l.trafień): 9(l.chybień)
    Nadal nie wiem oco ci chodzi ale przeczytaj to..
    Nazwa:  Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń: 617
Rozmiar:  44.2 KB

  4. #5764
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Vejmal Zobacz post
    (znacie takiego pechowca co nie trafił?)
    ekhm. <zdolności> ekhm.

    mag też musi dbać trochu o luck (przez szczęśliwy cios, pocisk fortuny)
    ślepota, no cóż... mag ma klątwę.
    dla maga klątwa działa podobnie do paraliżu

  5. #5765
    Cytat Napisał Vejmal Zobacz post
    Mag w walce z wojem czy z bossami nie ma problemu żeby trafiać - nigdy (znacie takiego pechowca co nie trafił?). Nawet przy negatywnym statusie "ślepota" nie jest to żaden problem. Wojownik ma już trochę gorzej, bo on nie dość że może mieć kilka razy więcej lucka od maga to i tak na dobrą sprawę nic mu to nie daje, kwestia trafień i uników wydaje się być 8(l.trafień): 2(l.chybień). Przy statusie ślepoty 1(l.trafień): 9(l.chybień)
    Mag zaklęciami trafia zawsze, nie zależy to od szczęścia, czy czegoś innego, jak statusy, nie wpływa na to ślepota, wpływa za to klątwa, ponieważ nie może używać zaklęć, gdy ma nałożony ten status. Tyle dla maga, dla wojownika wchodzi matematyka, w zakładce statystyki możesz sprawdzić celność Twojej postaci (zaznaczam jeszcze raz, jeśli grasz magiem jest to bez znaczenia w przypadku zaklęć), bazowa celność wynosi 100%, ale tu pojawiają się wzorki, dokładnie nie pamiętam, ale są gdzieś na tym forum, w każdym razie wygląda to mniej więcej tak: [(Twoja celność)*(Twoje szczęście)]-[(Uniki przeciwnika)*(Szczęście przeciwnika)]*(losowość)=(rzeczywista szansa na trafienie), gdzie celność i uniki to podane wartości, szczęście liczone jest według przelicznika, losowość jest stała, nieznana. Bardziej po ludzku, im wyższa Twoja celność i szczęście, lub im niższe uniki i szczęście przeciwnika, tym wyższa szansa na trafienie. Dla sklepowego eq (powiedzmy miecz, najłatwiejszy w obliczeniach) i równych statystykach, otrzymasz coś takiego: (100%*1)-(10%*1)*(losowość)=90%*(losowość), czyli tyle będziesz miał statystycznie trafień, czyli 9:1. Status ślepota obniża celność do wartości 10%, więc szansa na trafienie spadnie do 0%*(losowość), co za tym idzie stosunek trafień do chybień dąży do zera, więc powinieneś nie trafić prawie (słowo klucz) nigdy, wyjątkiem jest trafienie podczas posiadania statusu ślepota, przy podanym eq.

    Na koniec dodam, że żadna klasa postaci nie ma przewagi nad inną, jest to wszystko zrobione tak, aby była równość. Różne zawirowania pojawiają się dopiero przy eq, które może być za silne, lub za słabe.
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 19-10-2015 o 14:37 Powód: podkreślone- herezja

  6. #5766
    [(Twoja celność)*(Twoje szczęście)]-[(Uniki przeciwnika)*(Szczęście przeciwnika)]*(losowość)=(rzeczywista szansa na trafienie)
    nie

    Status ślepota obniża celność do wartości 10%, więc szansa na trafienie spadnie do 0%*(losowość), co za tym idzie stosunek trafień do chybień dąży do zera
    Na ślepocie można tylko trafić jak przeciwnik ma mniej niż 10% uników z butów

  7. #5767
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    mniej więcej
    Dlatego napisałem to, żeby mnie nikt nie posądził o herezję. Ale niezależnie czy wzór jest poprawny czy nie, idea jest podobna.

  8. #5768
    Dlatego napisałem to, żeby mnie nikt nie posądził o herezję. Ale niezależnie czy wzór jest poprawny czy nie, idea jest podobna.
    Znowu moja odpowiedź musi brzmieć nie? Podobna jest na poziomie uników które negują celność, ale to jest chyba oczywiste.

  9. #5769
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Znowu moja odpowiedź musi brzmieć nie? Podobna jest na poziomie uników które negują celność, ale to jest chyba oczywiste.
    Dla Ciebie oczywista, dla mnie też, ale osoba której odpowiadałem wydaje się być nowym graczem, dla którego nie jest to jasne. Jeżeli możesz podrzuć poprawny wzór, aby wszystko było wyjaśnione do końca.

  10. #5770
    Tu jest kwestia - nie podawaj informacji nawet ogólnej jak nie masz pewności. Szczególnie że to są "Pytania", gdzie raz powtórzona rzecz może się odbijać potem non stop.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ane-statystyki

    uniki/celnosc z lucka się dodają do tego co mamy.

    Losowość działa przy pojedynczym uderzeniu nie we wzorze ogólnym.

  11. #5771
    Vejmal
    Konto usunięte
    https://mfo3.pl/r/b81a2df18

    przecież to nerwicy idzie dostać, widocznie ta gra nie służy mi i smutno że odchodzę z głupiego powodu

  12. #5772
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Pro tip: nie bij buławą jak nie masz lucka.
    Szczególnie na małych lvlach jest cienka (przez co uniki są OP, dopiero na 15 lvlu wchodzi itemek dodający celność - wunszowa bransoleta)

  13. #5773
    Cytat Napisał Vejmal Zobacz post
    https://mfo3.pl/r/b81a2df18

    przecież to nerwicy idzie dostać, widocznie ta gra nie służy mi i smutno że odchodzę z głupiego powodu
    Przeciwnik - 21% uników, ty bazowo pewnie ~-9% celnosci
    Chybiasz 30% na start
    Strata lucka około 1.35-1.45
    Strata kolejnych 8% cela.

    Przeciwnik poświęcił swoje staty na lucka - ty biles mocniej/dublowales, on musiał mieć coś w zamian

  14. #5774
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    https://mfo3.pl/r/be3b9b2e8 uniki duzo daja na pewno 24% uniku przeciwnik bulawa wiekszosc trafionych ciosow

  15. #5775
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Przeciwnik - 21% uników, ty bazowo pewnie ~-9% celnosci
    Chybiasz 30% na start
    Strata lucka około 1.35-1.45
    Strata kolejnych 8% cela.

    Przeciwnik poświęcił swoje staty na lucka - ty biles mocniej/dublowales, on musiał mieć coś w zamian
    21% uników na 12 lv?

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •