Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 100

Temat: Renowacja systemów PvP/TvT

  1. #1

    Renowacja systemów PvP/TvT

    Założyłem ten temat aby dowiedzieć się co sądzą gracze na temat teraźniejszego systemu PvP oraz TvT. Co uważacie, że powinno zostać zmienione, dodane lub zlikwidowane. Liczę na odpowiedzi graczy z różnych to przedziałów rankingowych, mniej lub więcej zaawansowanych. Spróbujmy pokierować administratorów w dobrym kierunku. Masz pomysł na jakąś rewolucyjną lub drobną zmianę? Czekam na Wasze propozycję, opinie.

    A więc zacznijmy od mojej opinii na ten temat, uważam że potrzebny jest szereg zmian by rozruszyć martwe (lub prawie wymarłe) aspekty tej gry.

    Walki PvP
    1. Zastanówmy się wspólnie jak zwiększyć ilość graczy walczących? Jak wyciągnąć graczy z "rankingowego dna"?

    Według mnie gracze mieszczący się w najniższym przedziale rankingowym nie podejmują się walk ze względu na zniechęcający start jaki ich czeka.
    Walki PvP szczególnie w najniższym przedziale wiążą się ze sporą inwestycją, a żetony na samym starcie nie zwracają się.

    2. Wykorzystywanie atrybutów pod "cel". Wybór atrybutów jaki jest dostępny urozmaica grę, zgodzę się. Jednak w pewien sposób potrafią wypaczyć walki PvP, doprowadzając do sytuacji gdzie przeciwnik nie świadomy atrybutu (ponieważ dosłownie przed walką został zmieniony), praktycznie nie ma żadnych szans.

    Można wprowadzić limit na zmianę atrybutu (np. raz na x czasu) lub zredukować różnicę pomiędzy atrybutami.

    3. Dla "świeżaków" można byłoby wprowadzić interaktywny tutorial do walk PvP na samym początku gry.


    Walki PvP powinny według mnie być pokazem umiejętności gracza (rank powinien to uodzwierciedlać), umiejętnie rozłożenie i różnorodność statystyk, dobranie odpowiednich zdolności, taktyka. Nie wykorzystywaniem niedociągnieć gry.

    Przejdźmy dalej do przykrego tematu jakim jest obecnie TvT.

    Walki TvT
    Według mnie jedna z najciekawszych opcji w MFO3, ale dlaczego to przykry temat? Bo jest kompletnie niedopracowana, a drużyny są całkowicie bezużyteczne. Nie oszukujmy się tak wygląda na ten moment sytuacja TvT.

    1. Walki TvT nie przynoszą żadnych korzyści. Szczególnie te równe walki, nie mówimy tu o bójkach a raczej rozbojach w roli głównej z niskimi levelami.

    a) Po co się bić TvT skoro i tak nic z tego nie ma. Praktycznie zawsze jest się na minus. (A gdzie moje żetony )

    b) Ranking drużynowy jest śmiechu warty, nic nie mówi o stanie faktycznym.

    No tak, tylko po co renowacja czy jakieś zmiany w TvT jak nie ma dla kogo tego robić, nie ma żadnych drużyn...

    Jak zwiększyć liczbę aktywnych drużyn, jak zachęcić graczy do korzystania z tej opcji?

    Większość początkowych graczy nie umię się bić, po prostu nie wie jak. Tu dużą rolę odegrał by interaktywny tutorial TvT. Wkońcu nauczylibyśmy się wszyscy używać "Wyroku Śmierci". :P

    Można by było wprowadzić jakieś dodatkowe bonusy dla drużyn, nie tylko za bicie się TvT. A także wykorzystując do wspólnych expów, bicia mini-bossów. W ten sposób jednoczymy graczy w drużyny ponieważ jest to korzystniejsze.

    Powyżej opisałem bardziej problem dotyczący TvT niż cokolwiek zaproponowałem, wkrótce powinny pojawić się jakieś propozycje z mojej strony.
    Oczywiście czekam na w pierwszej kolejności na Wasze lub co sądzicie na temat moich propozycji, analiz.


    To tylko moje zdanie na ten temat nie każdy musi się z nim zgadzać. Warto było by omówić ten temat i spróbować wprowadzić w miarę realne zmiany. Czas ożywić tą grę...

    Pozdrawiam,
    Paranormal Heskey
    Ostatnio edytowane przez Paranormal Heskey ; 06-03-2015 o 22:33

  2. #2
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Wydaję mi się, że problem leży głównie w lenistwie jeżeli chodzi o PvP. Napisanie dobrego skryptu trochę zajmuje (a ludziom nie chce się przysiąść i napisać). Co do manuala - sam nie walczyłem dość długo ze względu na czas, jaki zajmuje walka. Np. masz 3k ranku. Chcesz na chwilę wbić na mfo, bo zaraz musisz wyjść. Nagle zostajesz złapany. Jak już wspomniałem musisz zaraz wyjść, a walka może trwać kilkadziesiąt minut.

    Co do TvT, się zgadzam w 100%. Walcząc, tracimy drogie przedmioty, a za wygraną dostajemy najwyżej kilka punktów do rankingu drużynowego. Może zrobić, że pierwsze 1-5 drużyn dostaje po 100 żetonów na łebka tygodniowo? Albo coś w tym rodzaju. Myślę, że to rozruszy trochę walki między drużynami.

  3. #3
    Pirrat
    Konto usunięte
    Obecnie prowadzone są prace nad zmianami PvP/TvT oraz drużyn, więc może ktoś z testerów, adminów podałby jakie mają wizje na to, bo pewnie coś na testowym forum przez taki czas coś stworzyli, bo może jakieś pomysły są w "zaawansowanej" formie, a my tu będziemy tworzyć coś co potem i tak nie wejdzie do gry.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    1. Zastanówmy się wspólnie jak zwiększyć ilość graczy walczących? Jak wyciągnąć graczy z "rankingowego dna"?

    Według mnie gracze mieszczący się w najniższym przedziale rankingowym nie podejmują się walk ze względu na zniechęcający start jaki ich czeka.
    Walki PvP szczególnie w najniższym przedziale wiążą się ze sporą inwestycją, a żetony na samym starcie nie zwracają się.
    Ja np nie boje sie startu, poprostu :
    - walki są zbyt długie, jeżeli chodzi o manualne,
    - utrudnione co niektóre skrypty - mowie o automatycznych
    - kowalstwo pogłębiło jeszcze przepaść
    - mikstury co niektóre, są za żetony, jak mam je kupić na walkę nie mając żetonów za walkę

    Wykorzystywanie atrybutów pod "cel". Wybór atrybutów jaki jest dostępny urozmaica grę, zgodzę się. Jednak w pewien sposób potrafią wypaczyć walki PvP, doprowadzając do sytuacji gdzie przeciwnik nie świadomy atrybutu (ponieważ dosłownie przed walką został zmieniony), praktycznie nie ma żadnych szans.

    Można wprowadzić limit na zmianę atrybutu (np. raz na x czasu) lub zredukować różnicę pomiędzy atrybutami.
    tutaj nie bede sie wypowiadac,
    [qupte]
    3. Dla "świeżaków" można byłoby wprowadzić interaktywny tutorial do walk PvP na samym początku gry.


    Walki PvP powinny według mnie być pokazem umiejętności gracza (rank powinien to uodzwierciedlać), umiejętnie rozłożenie i różnorodność statystyk, dobranie odpowiednich zdolności, taktyka. Nie wykorzystywaniem niedociągnieć gry.
    [/quote]
    w tej chwili system rankingowy kuleje

    Jak zwiększyć liczbę aktywnych drużyn, jak zachęcić graczy do korzystania z tej opcji?

    Większość początkowych graczy nie umię się bić, po prostu nie wie jak. Tu dużą rolę odegrał by interaktywny tutorial TvT. Wkońcu nauczylibyśmy się wszyscy używać "Wyroku Śmierci".
    walczac z mobkiem na manualu poznaje się podstawy walk :>
    Pytasz "dlaczego?", rzeczy zawsze dzieja sie bez ostrzezenia, pozniej przychodza odpowiedzi.

  5. #5
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Walki PvP szczególnie w najniższym przedziale wiążą się ze sporą inwestycją, a żetony na samym starcie nie zwracają się.
    A nieprawda. Do żetonowego przedziału łatwo dobić się bez zużywania mikstur specjalnych i super eq też nie trzeba. Kiedyś farmiłem żetony na innych postaciach i nigdy nie wspierałem ich finansowo, ani uzbrojeniowo.
    Walki TvT
    Według mnie jedna z najciekawszych opcji w MFO3, ale dlaczego to przykry temat? Bo jest kompletnie niedopracowana, a drużyny są całkowicie bezużyteczne. Nie oszukujmy się tak wygląda na ten moment sytuacja TvT.
    A igrzyska śmierci?

    Same drużyny czeka rozbudowa w kierunku klanów/gildii. Wtedy popracuje się nad zwiększeniem ich znaczenia.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...C5%BCsze-plany

  6. #6
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    A nieprawda. Do żetonowego przedziału łatwo dobić się bez zużywania mikstur specjalnych i super eq też nie trzeba. Kiedyś farmiłem żetony na innych postaciach i nigdy nie wspierałem ich finansowo, ani uzbrojeniowo.

    A igrzyska śmierci?

    Same drużyny czeka rozbudowa w kierunku klanów/gildii. Wtedy popracuje się nad zwiększeniem ich znaczenia.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...C5%BCsze-plany

    1. No zgadzam się że można, ale nie mówię tu o tym że ja chcę się wybić tylko mowa tu o przeciętnym zaczynającym graczu. Jak pomóc takim graczom wybić się w PvP? Staram się postawić w sytuacji takiej osoby.

    A igrzyska śmierci?
    To bardziej kwestia przedłużania, rozbijania ekip itp... Rzadko co dochodzi do równych drużynówek. (W które i tak ładujemy masę miksów)

    Widzę że powtarza się temat za długich walk manualnych. Jak można temu zaradzić?
    Ostatnio edytowane przez Paranormal Heskey ; 06-03-2015 o 22:59

  7. #7
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Widzę że powtarza się temat za długich walk manualnych. Jak można temu zaradzić?
    temu nie zaradzisz
    juz bylo ukrócenie tego, poprzez zmniejszenie ilości miksów użytych w walce, i co dalej ? jest to samo, bo dochodzą nowe zdolności, miksy i tym podobne
    pozatym jak zmniejszą znów ilości zdolności leczeń i tym podobne to , podejrzewam ze znów będzie płacz na mobkach, ze wzgledu na koszta
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 06-03-2015 o 22:56
    Pytasz "dlaczego?", rzeczy zawsze dzieja sie bez ostrzezenia, pozniej przychodza odpowiedzi.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    PvP będzie ciężko zmienić, chociaż Tomi pisał coś o systemie ELO, zobaczymy co będzie.
    Skupiłbym się bardziej na TvT, bo tu walk jest znikomo mało.

    Może jak jakaś drużyna przekroczy x ptk rankingowych i w ciągu jakiegoś okresu czasu stoczy y walk, to członkowie co jakiś czas otrzymywać będą jakieś profity? Nie mówie tu już o żetonach tylko np odnówki, osłonki, odno?
    Oczywiście mówie o walkach rankingowych drużynowych.

  9. #9
    Oczywiście, rozwiązaniem byłby właśnie jakiś system profitu/bonusów by zmusić resztę do rywalizacji. Chęć rywalizacji powinna rozwiązać problem aktywności.
    Ostatnio edytowane przez Paranormal Heskey ; 06-03-2015 o 23:24

  10. #10
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Można też dodać żetony za walki TvT, ilość się uzgodni. Dałbym kilkakrotność za bicie rekordów w rankingu (w końcu wątpie, że jakaś drużyna uzyska więcej niz 1k ptk)

  11. #11
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    nie czytałemm ale popieram
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  12. #12
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    PvP będzie ciężko zmienić, chociaż Tomi pisał coś o systemie ELO, zobaczymy co będzie.
    Skupiłbym się bardziej na TvT, bo tu walk jest znikomo mało.

    Może jak jakaś drużyna przekroczy x ptk rankingowych i w ciągu jakiegoś okresu czasu stoczy y walk, to członkowie co jakiś czas otrzymywać będą jakieś profity? Nie mówie tu już o żetonach tylko np odnówki, osłonki, odno?
    Oczywiście mówie o walkach rankingowych drużynowych.
    jezeli dobrze zrozumiałem, system ELO działą w nastepujacy sposób:
    kazdy walczy z kazdym , po jakims czasie wchodzi do jakiejs grupy tak ?
    w tej grupie walczy iles walk , jak beda zwyciestwa to wleci do innej grupy? poprzednia znow nie ma stycznosci ?
    moze troszke inaczej to napisze:
    Walczymy kazdy z kazdym
    Oceniona zostaje nasza sila
    Wg sily wchodzimy np do jakiejs "ligi" np Liga A
    w Lidze A moge walczyc z ludzmi co sa w tej lidze, nie moge walczyc z kims innym ?
    Po stoczeniu w lidze A ileś tam walk, ze zwyciestwami wchodze do Ligi B, i scenariusz sie powtarza ,
    W lidze B walcze,, odnosze sukcesy ide do Ligi C, nie odnosze sukcesow spadam do Ligi A
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 06-03-2015 o 23:50
    Pytasz "dlaczego?", rzeczy zawsze dzieja sie bez ostrzezenia, pozniej przychodza odpowiedzi.

  13. #13
    Nie chce mi sie tego wszystkiego czytac, od siebie dodam tylko tyle, ze potrzebne jest przede wszystkim otwarcie gry na rozgrywki typu pvp. Musi ona zachęcać graczy do brania w nich udziału, a jak to zrobić? Według mnie recepta na to jest prosta.

    1) Odblokować bójki na całym świecie z wyjątkiem miast. System ma być otwarty dla wszystkich, to jest gra ONLINE typu mmorpg, więc duży nacisk powinien być kładziony na interakcje pomiędzy graczami, a co za tym idzie także nieograniczonymi bójkami. Nie byłoby czegoś takiego jak "postac na fabułe". Taka jest mechanika gier sieciowych i nie widze potrzeby jej ograniczac, z powodu kilku slabszych graczy. Nie chcesz walczyc, loguj sie wieczorem aby unikac konfrontacji, nastaw sie na lanie lub po prostu sie ogarnij i zacznij walczyc, bo powtórze po raz kolejny: SYSTEM WALK PVP POWINIEN BYĆ DLA LUDZI JAK NAJBARDZIEJ PRZYJAZNY!

    2) Zdecydowanie uatrakcyjnić nagrode za wygrana walke. Mam tu na mysli przede wszystkim ilosc otrzymywanego exp. Obecna ilosc jest jakims nieporozumieniem, gdyz stanowi prawie rownowartosc doswiadczenia otrzymywanego za zwykla walke z potworami. Na poczatek proponuje zwiekszyc ja 10x.


    Niezaprzeczalnie wzorem pod tym wzgledem byly poprzednie edycje MFO.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Yogi
    Dołączył
    03-06-2011
    Postów
    641
    1) Odblokować bójki na całym świecie z wyjątkiem miast. System ma być otwarty dla wszystkich, to jest gra ONLINE typu mmorpg, więc duży nacisk powinien być kładziony na interakcje pomiędzy graczami, a co za tym idzie także nieograniczonymi bójkami. Nie byłoby czegoś takiego jak "postac na fabułe". Taka jest mechanika gier sieciowych i nie widze potrzeby jej ograniczac, z powodu kilku slabszych graczy. Nie chcesz walczyc, loguj sie wieczorem aby unikac konfrontacji, nastaw sie na lanie lub po prostu sie ogarnij i zacznij walczyc, bo powtórze po raz kolejny: SYSTEM WALK PVP POWINIEN BYĆ DLA LUDZI JAK NAJBARDZIEJ PRZYJAZNY!
    i od razu okolo 50 % idzie stąd gdzie pieprz rosnie...
    my mamy zachecic ludzi do walk , zeby z wlasnej woli walczyli , a nie zmuszac ich
    2) Zdecydowanie uatrakcyjnić nagrode za wygrana walke. Mam tu na mysli przede wszystkim ilosc otrzymywanego exp. Obecna ilosc jest jakims nieporozumieniem, gdyz stanowi prawie rownowartosc doswiadczenia otrzymywanego za zwykla walke z potworami. Na poczatek proponuje zwiekszyc ja 10x.
    co tobie po Expie, jak nie dostajesz AP z walk
    Ostatnio edytowane przez Yogi ; 07-03-2015 o 00:01
    Pytasz "dlaczego?", rzeczy zawsze dzieja sie bez ostrzezenia, pozniej przychodza odpowiedzi.

  15. #15
    Ja tam jestem za zrezygnowaniem z żetonów. Dlaczego? Jeżeli ktoś kuje sobie eq +miljon, następnie taka osoba pożycza je znajomemu, który zamiast robić własne eq to korzysta z pożyczonego w ten sposób zyskując żetony(Walki PvP) oraz złoto(Sprzedaż dropu z mini bossów, sprzedaż odnówek). Potem taki delikwent z tysiącami żetonów kuje sobie eq i zarabia na tym, że ma znajomości.

    PvP zniechęca, bo właśnie kowal wymaga sporej ilości żetonów, których w życiu nie dostanę. Na mniejszych poziomach jest łatwiej, ale nawet tam zysk z tego jest mały(Ograniczenie w kupnie mikstur).

    Co do TvT: Miałam podczas trwania tamtego upka zorganizować turniej TvT, ale ze względu na małą liczbe grających, pełnych drużyn zrezygnowałam z pomysłów. TvT jest chyba stworzone po to, by było, by można było sobie powalczyć drużynowo - urozmaicają to IŚ, które co prawda są bardziej bójkami niżeli drużynowymi walkami.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •