Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Dekada z MFO 1 / 2 / 3

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650

    Pomysł Dekada z MFO 1 / 2 / 3

    Nieubłaganie nadciąga termin wielkiej dekady z MFO3.
    Sam jestem od prawie samego początku, jednak problemem jest ustalenie tej daty, która może być uznana za początek wszystkiego.

    Refleksja

    Krótka historia:
    MFO1 - 2005
    MFO2 - 2006
    MFO3 - 2011
    MFO4 - 2??? (przyszłość)

    Najstarsze źródła sięgają daty rejestracji konta admina na forum MFO2 (kiedyś MFO1) - 16 czerwca 2005 r.
    https://forum.mfo2.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=2

    Inne - changelog z old mfo: https://old.my-fantasy.net/change_log.txt - 24 czerwca 2005 r.

    Problemu z ustaleniem na pewno nie będzie mieć admin, lecz kłopot będzie pewnie z ustaleniem momentu, który uznać za początek wszystkiego.
    Rejestracja działalności gospodarczej nastąpiła później, więc to odpada. Więc w tej kwestii pewnie nic nie uda się ustalić bez odświeżenia pamięci przez Admina, na co czekamy.

    Na pewno warto będzie z tej okazji jakoś wypromować MFO i mile widziane byłyby eventy/konkursy, mimo wielu różnych problemów, która były, są i będą.

    Temat powstał wyłącznie do bezkrytycznej i pozytywnej refleksji dot. MFO, hejtowanie proszę zostawić na inną okazję.

  2. #2
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Temat powstał wyłącznie do bezkrytycznej i pozytywnej refleksji dot. MFO, hejtowanie proszę zostawić na inną okazję.
    Czytam i nie wierzę, Mapy! Ale to cieszy.

    Generalnie zaczynałem grać w MFO2, gdy było do Nordii... kupa czasu upłynęła. Fajnie, że gra ma już prawie 10 lat.
    Bididididid!

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    MFO jest już starsze niż niektórzy jego gracze

  4. #4
    03-07-2005 + umożliwienie zakładania w 4-osobowych drużyn
    Trzeba się będzie w końcu zabrać za odświeżenie jednej z najstarszych funkcji.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    A zacząłem grać w październiku 2005 roku, ale ten czas płynie.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #6
    Prawdopodobnie Lipiec/Sierpień 2005. Ale pewien nie jestem
    Później aktywniejszą grę skończyłem na początku 2009 roku.

  7. #7
    Generalnie zaczynałem grać w MFO2, gdy było do Nordii...
    Ja z kolei o aktualizację później - Scythe ;)

    Całkiem przyjemna sieczka była pod miastem. Wkrótce potem zaczęły się problemy z luckerami, speederami i hiterami (w każdym razie tak to pamiętam).

    Swoją drogą – szmat czasu.

  8. #8
    Adi lucker/speeder/hiter jako postac leciala zawsze na minimalnym hp czy moze 3 rozlaczne taktyki?

    Najlepsza sieczka byla pod Lange robiac pare multikont na dzien. Tylko po to aby po przegranej pojsc bic sie na inne konto
    Tylko czasami smutno bylo jak banowali Ci po 6 postaci kazda <500 pozycja w ranku

  9. #9
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Ja grałem w 2007 2008 ale jakoś nie odczuwam tego jak ten czas zleciał na grze w mfo ponieważ nigdy nie potrafiłem grać długo, zawsze robiłem sobie jakąś paro miesięczną przerwę w grze

  10. #10
    Pamiętam, ze MFO to była moja pierwsza gra nie tylko przeglądarkowa, ale w ogóle jakakolwiek, jaką grałem wtedy w sieci.
    Przyszedł do mnie sąsiad, dzieciak, z 12 lat miał i chciał skorzystać z neta, patrze jak zapierdziela po mapie jakąś fioletową
    kropką, założył mi konto, objaśnił co i jak i tak się zaczęło. Trzy konta miałem o tym samym - obecnym nicku, (myk ze spacją
    jakby ktoś nie wiedział). Sam nie wiem, kiedy to dokładnie było, muszę to sprawdzić, nie mniej jednak, wspomnienia o tych
    czasach przyprawiają mnie o nostalgię.

    Sam jestem ciekaw, w jakich okolicznościach powstało MFO, przez przypadek, po pijaku czy może proroczy sen

  11. #11
    Pirrat
    Konto usunięte
    Sam jestem ciekaw, w jakich okolicznościach powstało MFO, przez przypadek, po pijaku czy może proroczy sen
    Ktoś wyruszył ratować brata

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    87
    Klasyk.
    Mój początek to aktualizacja do bossa Malboro King'a (czyli chyba to było Scythe tak jak w przypadku Adiego ;p). Piękne czasy beztroski i magia zajawki grą z prostym interfejsem graficznym. Najbardziej utkwiła mi w pamięci taka pewna sytuacja, w sumie na początku mojej przygody z MFO ;p. Czervol 5 lvl w Eterni, patrzę a tu jakiś gościu na wodzie stoi i pisze, że jest GM. Podważyłem jego autorytet nie wierząc w funkcje jaką sprawował ;p. W nagrodę wylądowałem na 365 dni w więzieniu ;p AZXCPL był bezkompromisowy ;p. Nie zraziłem się, założyłem inne konto wkręciłem pół osiedla i tak jakoś leciało . Milion walk przed zamkiem, turnieje, znajomości. Ten tryb walki z v2 miał to coś w sobie, coś unikalnego ;p. Jak powstał trzeci świat to można powiedzieć, że zacząłem grę na poważnie. Wtedy narodził się Czervik. Wspólna pogoń z Mistaken'em i Tommy_1. I ten fejm w gimnazjum. To Ty jesteś ten Czervik z maj fantasy? Taak to było coś Dzieciak jarał się takimi rzeczami ;p. Dziękuję Administracji za ten czas, który mogłem spędzić w krainie fantasy ;p.

  13. #13
    Adi lucker/speeder/hiter jako postac leciala zawsze na minimalnym hp czy moze 3 rozlaczne taktyki?
    Trzy różne "profesje". Hiterzy i speederzy, z tego co pamiętam, na ogół mieli sporo HP.

    Nie jestem pewien, jednak wydaje mi się, że pamiętam czasy, kiedy hiterów nie nazywało się noobami, tylko podziwiało ciekawą taktykę :D

    Najlepsza sieczka byla pod Lange robiac pare multikont na dzien. Tylko po to aby po przegranej pojsc bic sie na inne konto
    Tylko czasami smutno bylo jak banowali Ci po 6 postaci kazda <500 pozycja w ranku
    O, przypomniałeś mi, że i ja miałem multikonto ;)

    Zanim jeszcze pojawił się drugi serwer, ciekawiło mnie, jak to jest grać wojownikiem.

    Sam jestem ciekaw, w jakich okolicznościach powstało MFO, przez przypadek, po pijaku czy może proroczy sen
    Jacek: co robisz?
    Tomi: gram w grę*
    Jacek: meh, zrobiłbym lepszą
    Tomi: ok

    *Final Fantasy

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •