Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 77

Temat: Jesteśmy oszukani

  1. #31
    Demeter
    Konto usunięte
    Devos chcą ludzie którzy mają 50 lvl i 2000 eny
    Dla mnie on trochę bez sensu

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Wbić 50 lvl to niecałe 2 miesiące czasu, a czekania na upka już 2.5 roku

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2013
    Postów
    222
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Nie będziemy narzekać, bo lagów nie będzie. Grania w majfantazi też.
    Chodziło mi o wyłączenie jednego z dwóch fizycznych serwerów (bo chyba są dwa - obsługujący s1 i s3, jeśli się mylę to zwracam honor)

  4. #34
    Alavandares
    Konto usunięte
    Zrobienie parę krzaków i parę budynków nie zajmuje 2 lat,wystarczy posiedzieć 1 misiąc i gotowe devos.Zaczynałem grać 2 miechy temu to było 300 graczy a teraz 130.

  5. #35
    Zrobienie mapek nie jest czasochłonne. Wsadzenie do nich już innych efektów / akcji / zdarzeń jest już trudne.
    Np majac mapke 64x64 mamy ponad 360(mój błąd 4000, matematyka wiecie poziom studencki) pól pomiędzy którymi może zachodzi jakaś interakcja (brak przejścia, zasłanianie)
    Teraz masz takich mapek 20.
    Dodatkowo opracowanie mechaniki wszystkich zagadek / wprowadzenie algorytmów do czegoś tam.
    Questy - co kiedy jak zachodzi? By dialog końca questa nie pojawił się na poczaku jego wykonywania itp.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 17-01-2015 o 21:13

  6. #36
    Cytat Napisał Alavandares Zobacz post
    Zrobienie parę krzaków i parę budynków nie zajmuje 2 lat,wystarczy posiedzieć 1 misiąc i gotowe devos.Zaczynałem grać 2 miechy temu to było 300 graczy a teraz 130.
    300 nie było. W statystykach masz maksymalnie online 257 z dnia 12.01.2014 Miesiąc? A ty myślisz że sam byś to zrobił w miesiąc? Uwzględniając maksymalnie 6 godzin (może 5) pracy? Chociaż bez skryptu działania wykonywalności to może w miesiąc by zrobił. Bez ekwipunku. Bez niczego. Same budynki i krzaki. Nawet bez fabuły.

  7. #37
    Zrobienie mapek nie jest czasochłonne.
    Żart? Uwierz, że to również jest czasochłonne. Przyznam, że nie tak bardzo jak reszta, ale jest. Te 20 map 64x64 to bite 2 tygodnie minimum, o ile nie więcej + jeśli jest mapka zurbanizowana to dodatkowy nakład pracy i czasu.

    64x64 mamy ponad 360 pól
    *4096, przy czym jeszcze dodam, że mapy w mfo są całkowicie warstwowane, więc są dużo pojemniejsze niż w podobnych projektach.

    W przypadku questów wklepywanie to żmudna robota, gorzej jednak z wymyśleniem czegoś nowego i wystarczająco ciekawego.



    Swoją drogą nie ma się co zwodzić, bo chyba każdy przyzna, że te 3 miechy to minimum potrzebnego czasu. Jednak zarówno każdy przyzna, że 2 lata to już zdecydowanie za długo.
    Nad tym jednak będzie się pracować..
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 17-01-2015 o 21:10

  8. #38
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    4032 bo pole nie może raczej zachodzić w interakcje ze sobą, do tego * liczba warstw.

  9. #39
    Żart? Uwierz, że to również jest czasochłonne. Przyznam, że nie tak bardzo jak reszta, ale jest. Te 20 map 64x64 to bite 2 tygodnie minimum, o ile nie więcej + jeśli jest mapka zurbanizowana to dodatkowy nakład pracy i czasu.
    Zestawiałem tutaj powiedzmy z tym co dalej napisałem.
    Warstwy raczej nie zwiększają tak znacząco pojemności mapy, bo trudno operować na terenie, którego nie widzimy. (np mamy górę, to i tak za nią już nic się nie umieści, bo gracz tego nie będzie widział)

    Nad tym jednak będzie się pracować
    Oj będzie będzie ;D

  10. #40
    Warstwy raczej nie zwiększają tak znacząco pojemności mapy, bo trudno operować na terenie, którego nie widzimy. (np mamy górę, to i tak za nią już nic się nie umieści, bo gracz tego nie będzie widział)
    Chodzenie za drzewami to już warstwy.
    Z tym raczej miałem na myśli o pilnowaniu wszystkich możliwych przejść i błędów jakie z tego wynikają, bo jeśli czasowo chodzi o samo robienie pustej mapy to nie ma różnicy czy jest ona warstwowana w grze.

  11. #41
    aden
    Konto usunięte
    To ile trwa taki jeden domek ze zdolnościami lub jedno miasto.

  12. #42
    Alavandares
    Konto usunięte
    Czekając 2 lata na devos to już zbyt długo,mfo2 też długo się czekało na upka i zeszło na psy.Admin też człowiek ,ale racjonalne kroki powinny zostać podjęte.

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Oprócz DEVOS admin robi panel GM, w międzyczasie też i coś w obecnym MFO dorabia/przerabia. To że trwa całość za długo to fakt bezsprzeczny, MFO3 to jedyna gra jaką znam tego typu, gdzie po 30 miesiącach nic się istotnego nie wydarzyło. Ale na to nic nie można poradzić. Większy problem będzie po update, bo admin będzie musiał być na pełnych obrotach przez pewnie miesiąc, bo będzie ogrom błędów, bo Devos i okolice jest bardzo skomplikowane.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Cytat Napisał Nocny Lowca Zobacz post
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Jezeli to nie jest informacja ktora na prawde przynajmniej na jakis czas byla widoczna na serwerze to nie wiem czy nie mozna tego podrzucić pod ostatni punkt kodeksu mfo.
    Oczywiście, że to przerobiony screen, ponieważ żadnej aktualizacji w styczniu nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Seitas ; 18-01-2015 o 17:10

  15. #45
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    59
    a miało być tak pięknie a dalej **** lecą

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •