Zobacz wyniki ankiety: Czy podobają Ci się teasery jako "wersje demo" i czy powinno być ich więcej?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, podobają mi się! Każdy teaser powinien taki być.

    19 34.55%
  • Tak, podobają mi się, ale to powinna być rzadko używana forma. Opisowe teasery są dużo ciekawsze.

    12 21.82%
  • Nie, nie podoba mi się to, ale jeżeli poprawi się grafikę, to mogłoby to się pojawiać.

    5 9.09%
  • Nie, to głupie, nic to nie daje, a dodatkowo pewnie ściągnę jakiegoś wirusa.

    19 34.55%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: [Prima aprilis] Teaser #1: Update Wiosna 2014

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    [Prima aprilis] Teaser #1: Update Wiosna 2014

    Witam!
    Z okazji 3-lecia MFO3 oraz dosyć zaawansowanych prac nad aktualizacją fabularną prezentujemy wachlarz informacji dotyczących testowanej wersji gry, które pozwolą uchylić rąbka tajemnicy Devos. Interpretację tych tekstów pozostawiam użytkownikom.


    Przy okazji w ostatniej chwili został wysunięty pomysł Teasera w nowej formie - jako swoistego "dema" aktualizacji, w które można dowolnie zagrać w oczekiwaniu na update. Demo jest proste, jest to jeden quest (Znajdź Jurka) oraz kilku NPC. A ponieważ mamy dzisiaj także Prima Aprilis, nie zabrakło paru prostych gagów na poprawę humoru.
    Problemem jest jedynie niewielka zgodność szczegółowych grafik - niestety, zabrakło czasu, by wykonać to precyzyjnie (a naciskano, by teaser powstał na dzisiaj - rocznica).

    Teaser w nowej formie można pobrać z linku na końcu posta.
    Zaznaczam - do pobrania JEST kawałek Devos w RPG Makerze. Nie jest to żaden filmik, wirus lub straszny obrazek (ani żaden straszny obrazek nie wyskoczy w trakcie gry) - jest to skompresowany plik RPGM. Oczywiście, nie trzeba mi ufać - ale jak nie chcecie pochodzić po nowym mieście ...



    Kilka komentarzy od zapalonego testera:

    Mało zostalo testerów po tej dłuższej przerwie. Potrzebny był nowy nabór. Na szczęście Tomi rozwiązał to dosyć sprytnie: dopuścił naszą czwórkę na serwer testowy, ale kazał nam to utrzymywać w tajemnicy. Dzięki temu mogliśmy pracować w spokoju
    Aż 5 minibossów - wydaje mi się, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dziś zebraliśmy się w czwórkę i próbowaliśmy zrobić "obchód po minibossach". Był spory problem z odnawianiem ich, tylko Gargulec nie wymaga zabijania potworów. Zabijanie płaszczek było mordęgą - jedynym pozytywem jest to, że Węgorz respi się bez limitu dziennego.
    Yyyyy... - Taka będzie najczęstsza reakcja graczy, gdy dojdą do zagadek logicznych. Poświęciliśmy na nie tydzień pracy, ale było warto. Obawiam się, że wielu graczy zwyczajnie nie da rady dojść dopłynąć do Podwodnej Komnaty i straci możliwość walki z minibossem. Z drugiej strony, i tak to najtrudniejszy mini w tej aktualizacji - tylko dla koneserów!

    Pływanie w oceanie - to jest to! Administracja postarała się z tworzeniem tej aktualizacji. Nie jestem pewien, czy wynagrodzi to czas oczekiwania na Devos, ale na pewno uciszy wszystkich. Przynajmniej tych, którzy pokonają Leviathana.
    Osiągnięcia ulegają znacznej przebudowie. Gdy wprowadzono zmiany na serwer testowy, nie mogłem rozpoznać zakładki z osiągnięciami. Grupowanie w czasie uważam za niepotrzebną rzecz, ale kto wie: może jakimś maniakom się przyda...
    Fakt, że Panel wejdzie do gry przed aktualizacją wydawał się prawie pewny. Jego opracowanie znacząco się opóźniło, więc, z tego co mówi się na testach, GMowie zaczną działać ponad 2 tygodnie po wpuszczeniu Devos. To dużo za dużo.
    Raczej pewne jest za to to, że na GMów będzie otwarty nabór. Jacek nie posłuchał moderatorów (którzy wciąż stanowią większość wśród testerów) i nie będzie zwracał uwagi na pełnioną funkcję na forum, lecz na dobre podanie, uczynność w grze i wiele innych czynników sukcesu.
    Automaty do banowania multikont z kolei będą już lada chwila. To troche dziwne, że z automatami, które są raczej skomplikowane, poradzono sobie szybciej, niż z prostym panelem.
    Jubiler wprowadzony. Nie będzie to może nowość na miarę kowala, ale na pewno jest to istotna zmiana, której wpływu nie da sie jednoznacznie oszacować - spodziewam się, że jeszcze będzie poprawiany. Kowal z kolei został znacznie uproszczony; pojawiła się też realna szansa na zrobienie ekwipunku +10.
    Ekwipunek dalej nie jest skompletowany. Brak dobrych pomysłów na nowe zdolności broni i zdolności, co za tym idzie, nie da się testować balansu PvP i TvT. Mamy jedynie abstrakcyjne, acz fajne zdolności - szczególnie poświęcenie bojowe może wprowadzić sporo przyjemnego zamieszania.
    Tomi wzbogacił fabułę z MFO2 tyloma elementami, że czasem trudno znaleźć jakiekolwiek podobieństwa - wszystkie podwodne misje to nowe pomysły, może dlatego jest ich tak dużo. Po wykonaniu wszystkich zadań mój Dziennik znacząco się wydłużył. Potem na forum przeczytałem, że misja z przetaczaniem kamieni jest bardzo trudna - ja o niej nawet nie wiedziałem!
    Robienie zmian w drużynach zakończone. Na szczęście nie skończyło się na zwiększeniu limitu członków - pełnoprawne klany zaczną panować nad tą grą. Bardzo ciekawą opcją są wojny miedzy klanami - nie jest to jeszcze do końca sprawdzone, lecz obecne projekty budzą nadzieję. Nie będzie to może rozrywka na miarę IŚ, ale walki 6v6 mogą stanowić zamiennik dla nich.
    O, i to już koniec cotygodniowych IŚ - teraz będą tylko raz w miesiącu, ale za to w nowej formule.

    Link do nowej formy teasera:
    https://www.speedyshare.com/Wvuu6/Devos-Teaser.zip

    Instrukcja obsługi RPG Makera:
    Strzałki - poruszanie się (nie można chodzić na skos)
    Interakcja (rozmowa z NPC, otwarcie skrzynki, przeczytanie tabliczki) - ENTER.

    Proszę włączyć głośniki/słuchawki. Jest podkład muzyczny.


    Przy okazji zamieszczam ankietę, czy wrzucanie tego typu "wersji demo" byłoby mile widziane.
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 01-04-2014 o 14:09

  2. #2
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Jeszcze dodam, bo nie moglem sie powstrzymac...

    Raczej pewne jest za to to, że na GMów będzie otwarty nabór. Jacek nie posłuchał moderatorów (którzy wciąż stanowią większość wśród testerów) i nie będzie zwracał uwagi na pełnioną funkcję na forum, lecz na dobre podanie, uczynność w grze i wiele innych czynników sukcesu.
    HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA nope.

    Jubiler wprowadzony. Nie będzie to może nowość na miarę kowala, ale na pewno jest to istotna zmiana, której wpływu nie da sie jednoznacznie oszacować - spodziewam się, że jeszcze będzie poprawiany. Kowal z kolei został znacznie uproszczony; pojawiła się też realna szansa na zrobienie ekwipunku +10.
    jezeli to okaze sie prawda, to z mfo zrobi sie wg mnie jeszcze wiekszy syf.

  3. #3
    arararar
    Konto usunięte

    Uśmiech

    Susz... Ale fajnie, że komuś się chciało. Ale gdzie ten wieśniak którego mam znaleśc.

  4. #4
    Fatal
    Konto usunięte
    Ciekawe czy ktokolwiek głosujący na "nie" włączył demko...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    pytanie czy potrzeba jakis program do odpalenie dema? bo mi jakos nie dziala jest napisanie ze plik jest uszkodzony

  6. #6
    Fatal
    Konto usunięte
    Z tego co widzę w pliku game.ini nie trzeba instalować rpg makera. Jaka jest treść błędu?

  7. #7
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Uspokoić się bo zaraz zacznę ciskać banami.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  8. #8
    Nikon
    Konto usunięte
    Jubiler wprowadzony. Nie będzie to może nowość na miarę kowala, ale na pewno jest to istotna zmiana, której wpływu nie da sie jednoznacznie oszacować - spodziewam się, że jeszcze będzie poprawiany. Kowal z kolei został znacznie uproszczony; pojawiła się też realna szansa na zrobienie ekwipunku +10.
    teraz też była ale dużo pracy wymagała

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    12-11-2013
    Postów
    13
    Ja się uśmiałem szczególnie z handlarza

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał Fatal Zobacz post
    Z tego co widzę w pliku game.ini nie trzeba instalować rpg makera. Jaka jest treść błędu?
    archiwum ma niewlasciwy format badz jest uszkodzone
    nie chce sie wcale otworzyc

  11. #11
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Mi się otworzyło.
    Nic ciekawego.

    Zaledwie dwie mapy, kilka npc i skrzynek. Wszystko stworzone przez jakiegoś słabego trolla.

  12. #12
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Potencjalny Nabywca Zobacz post
    Mi się otworzyło.
    Nic ciekawego.

    Zaledwie dwie mapy, kilka npc i skrzynek. Wszystko stworzone przez jakiegoś słabego trolla.
    Mapy są 3.

  13. #13
    Fatal
    Konto usunięte
    Cytat Napisał benefit Zobacz post
    Mapy są 3.
    3? O, to jednak nie odkryłem wszystkiego.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Trzecia zamknięta - kopalnia.

  15. #15
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Seitas Zobacz post
    Trzecia zamknięta - kopalnia.
    Trzeba pogadać z Tomim i z kibicem.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •