Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Propozycja nieco inna, niż wszystkie

  1. #1

    Propozycja nieco inna, niż wszystkie

    A tak sobie pomyślałem, że napiszę. Mianowicie odnośnie propozycji dodania guzika "odtwórz/zapauzuj muzykę". Chodzi mi o stworzenie guzika działającego na zasadzie tego, który już istnieje w sekcji "prezentacja". A mianowicie działałby tak samo, jak ten "edytuj/zapisz prezentację", pierwsze kliknięcie uruchamiałoby muzykę "dołączoną" do prezki, a następne by ją zatrzymywało. Chodzi mi generalnie o to, żeby jakoś urozmaicić przeglądanie prezki. Wiem, że większość "używa winampa albo innych programów do odtwarzania muzyki", mimo wszystko uważam, że taki pomysł nie byłby najgorszy. Co do tematu, to moja wizja zawiera dwie różne możliwości:
    1. tak jak na forum bywa, przy awatarach, możliwość zarzucenia plikiem bezpośrednio z dysku komputera.
    2. Specjalnie dedykowany serwer mfo3, na takowe właśnie pliki (coś jak wrzucanie obrazków z imageshack, czy też fotosik bądź innych serwisów hostingowych - pojawiałyby się linki po zuploadowaniu).
    Zapraszam do dyskusji, z góry mile widziane słowa konstruktywnej krytyki.

    Rzeczą oczywistą jest, że najpierw musiałby powstać przycisk "Zuploaduj/wgraj muzykę", ale jeśli ktoś chciałby się "pozbyć utworu, to naturalne jest też to, że powinien powstać równocześnie guzik "usuń muzyke/utwór", który mógłby istnieć niezależnie od tego, czy dany użytkownik zuploadowałby muzykę, czy też nie. Myślę, że w tej sytuacji "i wilk syty i owca cała".
    Oczywiście kliknięcie "odtwórz" działałoby w sposób zapętlony, tj. raz kliknięty odtwarzałby muzykę cały czas, coś jak winamp.

    PS. Oczywiście, bo widzę krytyczny głos Antybristlera, a sam zapomniałem o tym wspomnieć... Oczywiście byłby limit na takowe pliki, powiedzmy tylko 1 na każdą prezentację osobistą lub drużynową (ewentualnie dwa pliki, po jednym na wybraną prezentację - to chyba jednak rozsądniejsza propozycja). Wszakże takie rozwiązanie, to nie milion plików, jak stwierdził Antybristler, a zamiast tego można by wycofać Glitery i inne podobne temu gówno, zaśmiecające serwer mfo...
    Ostatnio edytowane przez Olgierd von Everec ; 22-04-2013 o 00:03 Powód: a taka edycja zgodnie z sugestią Anty ;)

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Wystarczy, że milionem gifów ludzie zamulają neta, gdy wejdzie się na ich profil.

  3. #3
    Właśnie takie milion gifów można by powstrzymać.. Nie sądzisz?

    PS: poza tym spotykałem się na tym forum z dużo głupszymi propozycjami (nie chcę tutaj ich teraz wymieniać - czy wystarczą dwa słowa? "Starożytny Mag"), więc myślę, że moja jest w miarę "normalna".
    Ostatnio edytowane przez Olgierd von Everec ; 21-04-2013 o 23:53 Powód: edycja konieczna

  4. #4
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    To być może zaistnieje dla graczy z usługą premium

  5. #5
    I narażać się na problemy z naruszeniem praw autorskich? ;)

  6. #6
    Noriko
    Konto usunięte
    Nie wiem dlaczego, ale jak to przeczytałam to przypomniał mi się "epuls". Tam chyba była taka możliwość z HTML.

  7. #7
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    I narażać się na problemy z naruszeniem praw autorskich?
    Ale gdzieżby tam, proszę Waszmości. To tylko luźna propozycja. Nie śmiałbym łamać żadnych praw autorskich

  8. #8
    Ty może nie, co z pozostałymi tysiącami graczy?

  9. #9
    Nikon
    Konto usunięte
    przecież łamać prawa autorskie można grafikami które da się wklejać

  10. #10
    Nawiązując do wypowiedzi Seitasa, to może mogła by to być ta, jedna z nielicznych usług, akurat "nie premium". Przecież nie wszystko musi być przypisane do takiego konta.

    Adi, nie patrz na to tak czarno. Po co od razu taki pesymistyczny ton? Zamiast widzieć w tym same minusy, to może można by było dostrzec też jakieś maleńkie plusiki? Poza tym, ja praktycznie każdy dzień łamię jakieś prawa autorskie (jeśli tak na to spojrzeć), choćby słuchając muzyki w winampie (wszystko jest ściągane z internetu)... Chyba nie chcesz mi wmówić, że Ty każdy album muzyczny, dajmy na to dla przykładu, kupujesz oryginalny?
    Ostatnio edytowane przez Olgierd von Everec ; 22-04-2013 o 19:18

  11. #11
    przecież łamać prawa autorskie można grafikami które da się wklejać
    Jak już za grafiki/zdjęcia będzie się ścigać tak, jak teraz za muzykę, wtedy i ta opcja pewnie zostanie wyłączona ;)

    Po co od razu taki pesymistyczny ton?
    To nie pesymizm tylko realizm.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Tak sobie tą opcję z muzyką przemyślałem i doszedłem do wniosku, że to jednak nie będzie najlepszy pomysł. Skoro jest już główna muzyka w grze, a gdybyśmy np. weszli na czyjąś prezentację a tu nam jakaś piosenka z automatu odpala i nagle nam się dwie nutki miksują - jedna z gry a druga z prezki.
    Ręcznie raczej nikt nie będzie sobie guzikiem muzyki uruchamiał, ponieważ nie w tym celu ludzie wchodzą na czyjeś prezentacje

  13. #13
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Upload muzyki nie, ale ma być możliwość wstawienia klipu z YT (ale nie jako auto startujący).

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    23-03-2013
    Postów
    1
    Bardzo pomysłowa propozycja. Teoretycznie, każda porządna prezentacja powinna właśnie charakteryzować sie dużą ilością obrazków, niewielką ilością tekstu i jakąś spokojną cichą muzyczką w tle. Ja jestem jak najbardziej za wprowadzeniem czegoś takiego. Może nie koniecznie robienie dodatkowych przycisków do wrzucania, usuwania itd muzyki, a możliwość wstawienia odtwarzacza ze strony typu: https://www.premiumbeat.com/flash_music_players. Przyjemniej takie prezentacje by sie przeglądało.

  15. #15
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Upload muzyki nie, ale ma być możliwość wstawienia klipu z YT (ale nie jako auto startujący).
    No to dobre będzie i to Skoro admin się wypowiedział i to tak konkretnie, to myślę, że temat można zamknąć.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •