Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 72

Temat: Zapomniany system wyzwań?

  1. #1
    Nyhariel
    Konto usunięte

    Zapomniany system wyzwań?

    Witam. Byłem jednym z tych nielicznych, którzy kiedyś walczyli o poprawę pvp. Sytuacja od mojego odejścia znacznie się poprawiła, ale chyba nikt nie powie, że tak jak jest obecnie jest dobrze. Dlatego chciałbym wiedzieć jak potoczą się losy dawnego pomysłu, którego początkowo sam byłem przeciwnikiem, ale po obecnych zmianach uważam, że System wyzwań sprawdziłby się wybornie. Link do tematu - https://forum.mfo3.pl/showthread.php...Ostatnie-kroki

    Pomysł niby był zaakceptowany, miał być jak najszybciej wprowadzony, ale wydaje się, że został zapomniany. Czy będzie wprowadzony? Jak w obecnych czasach zapatrują się na ten pomysł gracze preferujący pvp?

    Wtedy więcej głosujących było na "nie", jednym z nich byłem ja. Odkopuje ten temat, bo wiem, że są nowi gracze którzy chcieliby mieć swój głos w sprawie poprawy pvp, a nawet niektórzy starzy prawdopodobnie zmieniliby nastawienie do tego pomysłu - w tym ja.


    Wszystko było omawiane z Tomim i Jackiem, dlatego też jestem ciekawy jak na ten pomysł w perspektywie czasu zapatruje się administracja.


    PS. Znalazłem temat w propozycjach zaakceptowanych - https://forum.mfo3.pl/showthread.php...tyczaca-wyzwan
    Dosyć zabawne, bo sam system wyzwań nie został wprowadzony, a propozycja która go w znacznym stopniu dotyczy jest zaakceptowana
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 02-03-2013 o 13:40

  2. #2
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Jeśli będzie tak dopracowany, że nie będzie żadnych problemów z terminem/lvl/przygotowaniem - to może być, ale znając życie udostępni to tylko jeszcze większą możliwość kombinacji na zdobycie łatwego rankingu.

    Byłem jednym z tych nielicznych, którzy kiedyś walczyli o poprawę pvp.
    Ta, jeszcze The End znany jako FireOfDeath - swoją drogą on też wrócił (widziałem go niedawno w MFO, choć nie wiem jak już teraz) ;)

    Ps. Też byłem na NIE, a o ile dobrze pamiętam to było jeszcze kilka tych tematów dot. wyzwań ;]

    @EDIT - dla tych co lubią czytać
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2387-Waznośc-ranku - w tym temacie pada pierwsza propozycja wyzwań (przez Tomi'ego o ile dobrze pamiętam)

    A tutaj tematy również pokrewne:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...n-modernizacja
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...nak-cos-innego
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 02-03-2013 o 13:55

  3. #3
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Jeśli będzie tak dopracowany, że nie będzie żadnych problemów z terminem/lvl/przygotowaniem - to może być, ale znając życie udostępni to tylko jeszcze większą możliwość kombinacji na zdobycie łatwego rankingu.

    Ps. Też byłem na NIE, a o ile dobrze pamiętam to było jeszcze kilka tych tematów dot. wyzwań ;]
    Był niejeden, ale ten był już podsumowujący i najbardziej obrazujący jak miały wyglądać wyzwania, dlatego udostępniłem właśnie ten temat

    Na pewno trzeba było by nałożyć jakieś ograniczenia na wyzwania, żeby w jak największym stopniu zniwelować ewentualne przekazywanie rankingu czy kombinacje na jego łatwe zdobycie. Ta kwestia na pewno nie byłaby pominięta, myślę że tym nie trzeba się martwić.

  4. #4
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Jest jedno dużo prostsze wyjście niż ten cały system wyzwań - umożliwić bójki rankingowe w każdej lokacji poza miastem (no i może ze zręcznościówkami).

  5. #5
    Jak zawsze popieram wszystko co ma uatrakcyjnić pvp ,propozycja antka znacznie prostsza ,a równie ciekawa

  6. #6
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Utrudni to trochę unikanie walk, jednak nadal będzie można - ciężej, ale nadal ;>

  7. #7
    Moim zdaniem , największym problemem jest fakt ,ze jest mało chętnych graczy pvp /tvt ,tu jest problem ..jedne te same mordy . Nie chce sie rozpisywać ,ale moim zdaniem jest to wina eq. bogaci gracze z dłuzszym stażem dysponują eq +4 i wyżej ,wchodzi nowy gracz przez chwile myśli ,że jest dobry dostaje 3x oklep i rzuca to. Prawda taka ,że choćby był super ,to nie wygra. Trzymam sie wersji zmienienia kowala ,usuniecie łączenia ,tylko ulepszanie wiec eq chyba tylko +4 by mogło byc . w tym przypadku gracz w eq +2 ma już jakieś szanse wygrać ,a przy obecnym stanie jego szansą jest jedynie element zaskoczenia. na dzis jest może 10-15 pvperów licząc już naprawdę grube rezerwy. Albo nawet sumując auto z manualem ;D . Z czego nawet nie 5 zgodzi się na walkę ..[*]

  8. #8
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Jest jedno dużo prostsze wyjście niż ten cały system wyzwań - umożliwić bójki rankingowe w każdej lokacji poza miastem (no i może ze zręcznościówkami).
    To nic nie zmieni tak na dobrą sprawę. Gracze będą chowali się po miastach, więc dalej będzie unikanie walki. Ranking pvp ma wyłonić najlepszych pod tym względem, a nie uważam, żeby najlepszym był ten, który unika walki i walczy jedynie z graczami, z którymi wie że wygra, bądź ma pod nich staty. Najlepszym jest ten, który niezależnie od profesji, niezależnie od przeciwnika da sobie z nim radę. System wyzwań to kontrowersyjny ruch, bo bądź co bądź zmusza do walki, ale to ruch który jest wyraźnie potrzebny. Od zawsze (jeszcze za czasów walki o top1) walczyłem z każdym kto tylko się zgodził, lub sam chciał. Może dlatego irytuje mnie fakt, że gracz który ma więcej rankingu ode mnie nie chce ze mną walczyć, bo właśnie tutaj pojawia się pewna sprzeczność... jakim prawem taka osoba jest wyżej w rankingu, niż osoba która walczy z każdym? Nie kieruję się tutaj osobistymi odczuciami, ale i wielu którym to przeszkadza. W ten sposób nie wyłaniamy najlepszych graczy, tylko tych którzy sobie dobrze dobierają przeciwników.

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Wyzwania ostatecznie mają być w formie przymusowego zapisu na arenę, tak wiec będzie można zaatakować bez względu na to gdzie gracz się znajduje. Z mniejszych rzeczy "TODO" ma to jeden z wyższych priorytetów.

  10. #10
    No chyba ze ma otwarte okienko targu takiego to sie nie da ruszyc. Nawet przymusowy zapis

  11. #11
    Użytkownik Avatar abiT
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    181
    Ja osobiście przestałem walczyć pvp jak i grać w mfo przez itemy +, zby duża przewaga graczy, którzy non stop grają. Imo powinni + zredukować albo usunąć.

  12. #12
    Co do zbyt wysokich +, też uważam , że +7/8 to za wysoki "standard" gracza pvp. Sam posiadam dobre eq jednak to są tylko 3 zestawy różnych eq. Mam czasami dobry pomysł na dany zestaw eq, ale nie zrealizuję go bo mnie po prostu nie stać :P Trzeba się poważnie zastanowić nad redukcją max + w eq.
    "Nie sztuką jest kupić tanio mf'y , sztuką jest drogo je sprzedać"

  13. #13
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Może coś co proponowałem kiedyś, zamiast 5% bonusu za plus, byłoby tylko 3%.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Te + ogólnie psują grę, bo pvp nie jest dla tych co myślą w statach tylko dla tych, którzy wydają kasę (może nawet prawdziwą), kupują eq i robią +7/8. Bo jak ktoś ma itemy +8, a drugi nawet +2, to tak, jakby w tym samym eq walczył poziom 50 na 60+.

    Bez urazy dla tych z topki, po prostu takie jest moje zdanie, że staty teraz się nie licza. Moim celem nie ejst ubliżanie wam, bo jesteście dobrzy w pvp i szanuje was jako graczy.

    prosty przydkład: mam postać na 30lvlu, dobre staty lecz eq bez + lub +1. Efekt? ja bije po 200-300 a dostaje po 500. Do tego przeciwnik ma dubla, ja chybiam w niego z miecza, a on trafia z włóczni. Więc ja się pytam: Czego mam więcej? Nieczego, bo eq bez + :/
    Ostatnio edytowane przez Qwiker ; 04-03-2013 o 09:15

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Te + ogólnie psują grę, bo pvp nie jest dla tych co myślą w statach tylko dla tych, którzy wydają kasę (może nawet prawdziwą), kupują eq i robią +7/8. Bo jak ktoś ma itemy +8, a drugi nawet +2, to tak, jakby w tym samym eq walczył poziom 50 na 60+.

    Bez urazy dla tych z topki, po prostu takie jest moje zdanie, że staty teraz się nie licza. Moim celem nie ejst ubliżanie wam, bo jesteście dobrzy w pvp i szanuje was jako graczy.

    prosty przydkład: mam postać na 30lvlu, dobre staty lecz eq bez + lub +1. Efekt? ja bije po 200-300 a dostaje po 500. Do tego przeciwnik ma dubla, ja chybiam w niego z miecza, a on trafia z włóczni. Więc ja się pytam: Czego mam więcej? Nieczego, bo eq bez + :/
    na 30 lvl + z eq nie ma az tak duzego zanczenia
    @up bez eq z + nie było by co robic w mfo
    jakos niektorzy sobie swietnie radza w robie niu eq wiekszych niz +3 nie rozumiem dlaczego wy sobie nie mozecie z tym poradzic trzeba umiec zarabiac
    p.s aha i nie gram non stop moj dzien wyglada tak przeglad targu rybki + ew. walka i igrzyska w niedziele tyle
    Ostatnio edytowane przez siata ; 04-03-2013 o 09:22

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •