Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: Nowy świat

  1. #16
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Mam cichą nadzieję, że autor tematu zakładając go miał na myśli dobry żart. Przy takiej frekwencji kolejny świat to czysta głupota. Argumentów na "nie" można byłoby wypisać mnóstwo, a argumenty na "tak"? Chyba jedyny to frustracja graczy grających na fabułę, którzy nie mogą znieść ataków. Taka ciekawostka - to gra rpg, walki pomiędzy graczami to nieodłączny urok takiej gry, więc jeżeli akurat to Ci nie pasuje, to po prostu nie pasuje Ci sama gra. Jeżeli właśnie ten jedyny argument na "tak" miałby przychylić administrację do zrealizowania tej propozycji, to chyba oczywiste jakby się to skończyło, mieliśmy przecież okazję to przeżyć. Kolejny świat jedynie wtedy, kiedy serwer będzie pękał w szwach.

  2. #17
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nyhariel Zobacz post
    to gra rpg, walki pomiędzy graczami to nieodłączny urok takiej gry, więc jeżeli akurat to Ci nie pasuje, to po prostu nie pasuje Ci sama gra.
    Eeeeeeeeech... i zdechł.

    Można pisać, mówić, a i tak nie dociera. Odwieczna walka:
    - PvP, czy PvE?
    - mag, czy woj?
    - Boże Narodzenie, czy Wielkanoc?
    - baba, czy chłop?
    - dobro, czy zło?

    Przeczytaj ten post:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...757#post131757

    i zwróć uwagę na fragment:
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Ta gra ma pogodzić różne aspekty. I graczy PvP i graczy PvE.

    A teraz read my lips:

    Dla graczy PvP - walki pomiędzy graczami to nieodłączny urok takiej gry.
    Dla graczy PvE - walki pomiędzy graczami to przeważnie nieodłączny dodatek uprzykrzający życie.


    Ale powtórzę, moim zdaniem:
    Ta gra ma pogodzić różne aspekty. I graczy PvP i graczy PvE.

  3. #18
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    to gra rpg, walki pomiędzy graczami to nieodłączny urok takiej gry, więc jeżeli akurat to Ci nie pasuje, to po prostu nie pasuje Ci sama gra.
    TeraMisiu, przecież Nyhariel dobrze napisał. A to, że nie wspomniał iż PvE to też nieodłączny element tej gry nie znaczy, że to co napisał jest błędne.
    Po prostu nikt z graczy PvP nie zakłada debilnych tematów typu:
    "Proponuję stworzyć nowy świat, bez bossów/minibossów/potworków - tylko z 1 dużą mapką gdzie byłyby wszystkie rzeczy potrzebne do walki (lvl/ap/eq/zdolności/atry itd) ala polanka testowa."

  4. #19
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post

    Ale powtórzę, moim zdaniem:
    Ta gra ma pogodzić różne aspekty. I graczy PvP i graczy PvE.

    To nie znaczy, że jedynym wyjściem jest nowy świat. Oczywiście, że gra powinna być optymalna dla każdego rodzaju gry, jednakże (możliwe, że Cię zaskoczę) nie da się wszystkim dogodzić. Każdy kto będzie na coś narzekał musi dostać to czego chce? W takim razie ja chcę świata, na którym nawet w mieście można atakować i to gracza na każdym lv o ranking i żądam by to wprowadzić bo dla mnie gra nie jest optymalna - śmieszne prawda? Nie wiem czy grałeś kiedyś w inne gry RPG, ale pvp to nieodłączna rzecz tego typu gier. Ewentualnie można by to rozwiązać w inny sposób - Jeżeli dany gracz nie walczy pvp (czyli ma tą minimalną ilość punktów rankingowych) nie można go zaatakować. Proste, a jakże skuteczne.

    Co więcej, jak można narzekać na pve, które jest zdecydowanie lepiej zorganizowane niż pvp... przynajmniej na tym etapie gry.
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 02-03-2013 o 13:15

  5. #20
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    TeraMisiu, przecież Nyhariel dobrze napisał. A to, że nie wspomniał iż PvE to też nieodłączny element tej gry nie znaczy, że to co napisał jest błędne.
    Po prostu nikt z graczy PvP nie zakłada debilnych tematów typu:
    Po pierwsze: nie nazwałbym tego tematu debilnym. Propozycja jakich wiele.
    Zresztą nie o to tu chodzi.

    Chodziło mi o ten fragment:

    Cytat Napisał Nyhariel Zobacz post
    walki pomiędzy graczami to nieodłączny urok takiej gry, więc
    jeżeli akurat to Ci nie pasuje, to po prostu nie pasuje Ci sama gra.
    I powyżej wytłumaczyłem dokładnie dlaczego:

    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Dla graczy PvP - walki pomiędzy graczami to nieodłączny urok takiej gry.
    Dla graczy PvE - walki pomiędzy graczami to przeważnie nieodłączny dodatek uprzykrzający życie.
    Jeśli gram tylko PvE, to nie wpieram, komuś grającemu PvP, że mu nie pasuje gra.
    Jeden gra tak, drugi inaczej. Jeden hoduje znaczki, inny zbiera rybki . Dla każdego coś innego.





    Cytat Napisał Nyhariel Zobacz post
    To nie znaczy, że jedynym wyjściem jest nowy świat.
    Nie twierdziłem, że jest. Popatrz kilka postów wcześniej:

    Cytat Napisał TeraMisiu Zobacz post
    Nie mówię TAK, nie mówię NIE. Mnie to akurat rybka...




    Cytat Napisał Nyhariel Zobacz post
    Oczywiście, że gra powinna być optymalna dla każdego rodzaju gry, jednakże (możliwe, że Cię zaskoczę) nie da się wszystkim dogodzić.
    Nie zaskoczysz:
    Jeszcze się taki nie narodził,
    co by wszystkim dogodził.
    A może ja Cię zaskoczę:
    Kompromis to takie wyjście z sytuacji, w którym obie strony są niezadowolone.
    / joke mode on
    I dlatego wszelkimi siłami musimy osiągnąć kompromis.
    / joke mode off




    Cytat Napisał Nyhariel Zobacz post
    Nie wiem czy grałeś kiedyś w inne gry RPG, ale pvp to nieodłączna rzecz tego typu gier.
    Polimeryzowałbym, czy taka nieodłączna.

    W niektórych grach: tak - po usunięciu PvP gra nie ma sensu.
    W innych - PvP może być, ale nie musi. Co więcej, o zgrozo, niekiedy gracz sam może decydować, czy walczy PvP, czy też nie.

    Dodam, że w niektórych grach gram tylko i wyłącznie PvP, w niektórych tylko PvE, a w jeszcze innych i to, i to.


    Cytat Napisał Nyhariel Zobacz post
    Ewentualnie można by to rozwiązać w inny sposób - Jeżeli dany gracz nie walczy pvp (czyli ma tą minimalną ilość punktów rankingowych) nie można go zaatakować. Proste, a jakże skuteczne.
    Proste, ale nie bardzo skuteczne: gracza z minimum rankingu, nie można zaatakować, ale on może atakować:


    Kiedyś podawałem inną propozycję - wprowadzenie opcji: Zablokuj walki PvP dla postaci.

    Propozycję należałoby dopracować, ale pozwala pogodzić grę PvP i PvE - bez konieczności tworzenia kolejnych światów.





    Cytat Napisał Nyhariel Zobacz post
    Co więcej, jak można narzekać na pve, które jest zdecydowanie lepiej zorganizowane niż pvp... przynajmniej na tym etapie gry.
    Nie wiem o co siem rozchodzi - więc się nie wypowiadam.





    Reasumując:

    1. Temat traktowałbym raczej jako propozycję znalezienia rozwiązania problemu ataków na graczy PvE.
      To zawsze powraca jak bumerang.
    2. W grze jest i PvP, i PvE i należy pogodzić jedno z drugim, ale nie można powiedzieć, że:
      jak ktoś nie walczy PvP, to powinien siedzieć w mysiej norze, bo go zaatakują (w wielu bójkowych lokacjach są minibossy, czy ciekawy drop/exp).
      Mnie to przeważnie nie przeszkadza, ale jak widać, wielu graczy ma problemy z atakami.



    Jak, i czy w ogóle, będzie to rozwiązane?
    Diecezja należy do Administracji.

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2012
    Postów
    606
    Na NIE !!!

  7. #22
    Noriko
    Konto usunięte
    Na nie. To jakiś żart? Czy ktoś był na haju pisząc ten temat?

  8. #23
    Nyhariel
    Konto usunięte
    TeraMisu odnośnie mojej propozycji - jeżeli taki gracz by atakował, to automatycznie zdobywałby ranking, więc już można byłoby go wtedy atakować, więc grając tylko pve nie atakowałby innych, bo później sam byłby narażony na atak, to chyba logiczne? Po prostu gracz, która nie chciałby, żeby go atakowali, nie mógłby atakować innych.

  9. #24
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Rosalyn Zobacz post
    To jakiś żart? Czy ktoś był na haju pisząc ten temat?

    Nie, nie żart. Zwykła propozycja od

    Cytat Napisał Vel Zobacz post
    graczy ktorzy sa znuzeni ciaglymi atakami na nich przez wyzsze lvle


    A że w tym kształcie ma ona raczej znikome szanse realizacji? Nie o to tu chodzi.

    Wyżej wyjaśniłem, gdzie leży przyczyna tej propozycji. Zresztą sam autor też wyjaśnił:

    Cytat Napisał Vel Zobacz post
    Wiem ze zaraz bedzie fala krytyki, placz i lament no ale to tylko propozycja,
    wiele osob zapomina ze gra ma sprawiac przyjemnosc i frajde
    a nie uprzykrzac innym zabawe bo to jest swinskie i podle. Pozdrawiam

  10. #25
    Veldar Bank
    Konto usunięte
    zgadzam sie z teramisiu glowna mysl ktora mi chodzila po glowie to znalesc sposob na rozdzielenie graczy pve od pvp dlatego wymyslilem swiat, ale pomysl sam w sobie mial za zadanie nie oceniac go tylko dostrzec problem, bo jak mam wyczytywac u kogos w prezce typu: "exytor to pustostan jeba**" czy "sensation zakala calego mfo" to jest cos nie tak. Skoro swiat nikomu nie odpowiada, moze wprowadzic taki system, ze jak ktos nie atakowal ani nie uczestniczyl w zadnego rodzaju walce ma ochrone pvp, a gdy sam zaatakuje to mozna go bic i sam moze atakowac ile chce, pozniej po 3 miesiacach nie zaatakuje znow ma ochrone, a gracze ktorzy sie bija pvp zwiekszyc 2x zdobycie zetonow z wygranych walk. Ewentualnie mozna dodac uslugi na ochrone na 1 miesiac za np 50mf, wtedy kazdy kto nie lubi sie bic ma sw spokoj. I ponad wszystko przypominam, to tylko propozycja to nie musi wejsc w zycie, pamietajcie o tym.

  11. #26
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Tomi coś kiedyś pisał, że PvP i PvE mają się przeplatać, że są nierozłącznym elementem tej gry, a nie że mają być odrębne i mam nadzieję, że tak pozostanie.
    PIS JOŁ.

  12. #27
    Nowy świat na chwilę obecną z pewnością nie powstanie i wystarczy tylko powód, że obecna ilość graczy zostanie podzielona na 2, czyli będą pustki. Wpierw należy doprowadzić do stanu przeciążenia serwerów, wtenczas myśleć o nowych światach.

  13. #28
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Albo zróbmy świat o szybkości 3x.
    Bo dlaczegóż nie? Ja myślę, że to mfo jest za wolne i w ogóle zręcznościówki łatwo się robi, bo wszystko wolno się dzieje.
    I ja bym bardzo chciał taki świat 3 razy szybszy.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •