Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Możliwość wyłączenia upiększaczy

  1. #16
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Amfitrion Zobacz post
    czy tylko ja sądzę, że pisane słowo "Rdzeń" wygląda nieco dziwnie ... albo to po prostu moje urojenia
    Chyba każdy tak ma. Nie mogę znaleźć jak nazywa się takie zjawisko, ale masz parę wypowiedzi:

    Dziwne zjawiska zachodzące w ludzkim umyśle.

    Ja przy deklinacji często zaczynałem wątpić, czy takie słowa istnieją.
    Ja tak mam za każdym razem jak dyskutujemy nad niuansami jakiegoś słowa, poprawnością czy odmianą. Po chwili to już tylko bezsensowny zlepek dźwięków.
    dokładnie tak kiedy myślę nad jakimś słowem i często je widzę w myślach to później wydaje mi się takim właśnie dziwnym, bezsensownym zlepkiem liter, że tym zlepkiem liter nazywam jakąś rzecz i dziwi mnie to, że w gruncie rzeczy to słowo brzmi idiotycznie
    Ja ze wszystkich tutaj opisanych zjawisk to mam najczęściej, prawie codziennie coś takiego mi się zdarza... Spróbujcie zapisać to samo słowo wielokrotnie, i będziecie wiedzieć o co chodzi. Nie mam pojęcia dlaczego, ale najlepiej działa ze słowami ze spółgłoskami typu "d", "r" itp.
    nie musicie pisać danego słowa, wystarczy je powtarzać w myślach
    Dobrze gadasz! Bardzo często mi się to zdarza.
    Ta Twoja teza ze spółgłoskami "d" i "r" jest bardzo prawdopodobna. Ostatnio byłem bardzo zaintrygowany idiotycznym brzmieniem słów "dezodorant" i "żyrandol". Zastanówcie się nad nimi
    Kiedyś w jakimś celu(nie pamiętam po co...) powtarzałam sobie słowo 'klucz' i po chwili pobiegłam zapytać mamę co znaczy klucz,bo zapomniałam,a ona popatrzyła na mnie jak na d$#%$a...

  2. #17
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Zmieniliśmy sposób wyświetlania nocnych warstw - może coś się poprawiło, niestety nie mamy jak tego przetestować, więc dajcie znać.
    Opcja wyłączenia również jest w planach.

  3. #18
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Zmieniliśmy sposób wyświetlania nocnych warstw - może coś się poprawiło, niestety nie mamy jak tego przetestować, więc dajcie znać.
    Opcja wyłączenia również jest w planach.
    mi od dzisiaj zaczęło zamulać a wcześniej było dobrze

  4. #19
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    Popieram, od godziny tak się tnie że nawet pisać na czacie się nie da

  5. #20
    Tragedia, nic nie da się zrobić...

  6. #21
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Opcja wyłączenia również jest w planach.
    Opcja wyłączenia już działa. Wszystko się wyłączyło.

    PS
    Forum też się dzisiaj strasznie tnie.

  7. #22
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Interesuje mnie głównie porównanie sytuacji na mapkach nocnych i pozostałych. Oddzielmy więc ogólne lagi od tych "nocnych".
    Są dzisiaj jakieś większe problemy na łączach u wielu ISP, sam mam problem, aby dostać się na niektóre serwisy. Może jutro będzie lepszy dzień na sprawdzenie.

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Proponuje aby dodać newsa o tych dziwnych problemach, a w szczególności:
    - nie są one spowodowane MFO3
    - trzeba cierpliwie czekać
    - spróbować zmienić konfigurację mapy:
    *Animacje: NIE
    *FPS: 10
    - CTRL+F5

    + oczekiwana opcja całkowitego wyłączenia pór dnia.
    Oczywiście błędy mogą występować, ale nie muszą.
    U mnie jest okropna zacinka, cofki i prędkość postaci 10 kroków/minutę.
    4% strat pingów do s3.mfo3.pl i niektóre strony także nie działają tak jak bym tego sobie życzył.


    Póki co wyłączyłbym też pory dnia do czasu ustabilizowania się wszystkiego.
    Dla nowych graczy jak coś nie działa to szukają innej gry, więc też w tym zakresie i straty mogą być. No i inwestowanie w coś, co nie działa (większości to nie obchodzi gdzie jest problem) to jest "be" i się omija szerokim łukiem.
    Można też podać linka, gdzie zgłaszać błędy (czyli ten temat).
    To wszystko przynajmniej powinna sprawić wrażenie, że ktoś nad tym panuje

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2012
    Postów
    13
    Jeśli komuś nie podoba się noc lub ma dużo problemów z nocną grafiką to jest rozwiązanie - zainstalować dodatek do przeglądarki do blokowania reklam (np. AdBlock) i blokować elementu graficzne pogody:
    Kod:
    ||mf3.pl/static/weathers/*
    Jeśli ktoś łowi ryby i przydatne będą mu chmury to może dodać wyjątek:
    Kod:
    @@|https://mf3.pl/static/weathers/Clouds*

    Jest to obejście problemu, ale dodatek sam w sobie jest przydatny

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Co ma pogoda do pory dnia?

  11. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2012
    Postów
    13
    To, że w MFO3 wszystkie pliki nocy są przypisane do pogody :P

    np. noc w Eliar:
    https://mf3.pl/static/weathers/NocEliar_90.png
    Ostatnio edytowane przez Vitae Fons ; 20-02-2013 o 22:31 Powód: dodanie linku

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Zdaje się, że odkryłem rzeczywisty problem tych dziwnych zamuleń - targ.
    Po zalogowaniu do momentu "wejściu" na targ wszystko działa płynnie i idealnie jak ma być.
    Po wyjściu zaczyna się masakryczne zamulenie. Po F5 znów działa dobrze, a ponowne zaglądnięcie do targu powoduje okropne zamulenie.

    Proszę o sprawdzenie tej koncepcji.

    Edit.

    Dzieje się to w szczególności w zakładce depozyt, gdy mamy wiele itemów - ja ja np. mam przedmiotów, eq, gemów ok. 500 sztuk, co powoduje w momencie wczytywania zawieszenie i później już cały czas się wszystko wiesza.
    Problemem może być brak zwolnienia pamięci itp. i to później "wisi" podczas chodzenia. Może uda się jakoś usprawnić ten proces wczytywania albo zminimalizować, gdyż z każdym dniem itemów przybywa, i będzie ich co raz więcej. Problem dotyczy oczywiście strony plecaka postaci, bo depozyt ma kilka miejsc.
    Może jakaś opcja oznaczenia przedmiotów jako ukryte do wyświetlania?
    Potwierdzeniem tego, że to jest jedna z przyczyn zamuleń jest to, że błędy te pojawiają się w większości w miastach = efekt pory dnia = tylko w miastach jest depozyt. To połączenie + problemy z łączem doprowadzają do takich sytuacji.
    Dodam, że do czasu nie zajrzenia do depozytu włączyłem max fps i pełne animacje i praktycznie zero zacinania. Po włączeniu depozytu ratuje tylko F5.Chrome.
    Oczywiście irytuje brak możliwości korzystania z depozytu.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 21-02-2013 o 23:55

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    28-01-2012
    Postów
    13
    Coś mi się zdaje, że to nie depozyt, ale historia wykonanych akcji (sprzedaż/zakup) u aukcjonera. Kiedyś liczyłem ile razy sprzedałem i anulowałem oferty. Wyszło tego około 1250, a tak dużo nie handluję. Teraz po podliczeniu wyszło mi 750 pozycji zakupu i sprzedaży od końca października. Do tego dochodzi spora ilość elementów grafiki, wtyczka pozwalająca odtwarzać dźwięki i 3 pliki zaczynające się od s*.mfo3.pl/erce/ (nie wiem do czego one służą, ale bez nich gra działa płynniej i ich brak nie powoduje u mnie problemów), a przez to gra chodzi, jak chodzi.

    Zmniejszenie historii do 200 pozycji (po 100 na zakup i sprzedaż) powinno pomóc . Ewentualnie można jeszcze wprowadzić większą historię, która otwiera się w nowej karcie/oknie, ale nie jest to konieczne.

    Edit:
    Na Qui Audivit - 1800 aukcji - Większe lagi
    Na Vitae Fons - 750 aukcji - Lagi do wytrzymania na Chrome
    Administratorzy - do 50 aukcji - brak lagów :P
    Ostatnio edytowane przez Vitae Fons ; 22-02-2013 o 17:15

  14. #29
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Sprawdzimy te tropy, bardzo możliwe, że to własnie wina okien targowych/depozytu.

  15. #30
    Użytkownik Avatar Nerus
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    763
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Dzieje się to w szczególności w zakładce depozyt, gdy mamy wiele itemów - ja ja np. mam przedmiotów, eq, gemów ok. 500 sztuk, co powoduje w momencie wczytywania zawieszenie i później już cały czas się wszystko wiesza.
    To jest spory problem na słabszych komputerach potrafi się ładować 30 sekund i jeszcze potem wywalić do panelu lub pojawi się błąd "Ajax request failed".

    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Może jakaś opcja oznaczenia przedmiotów jako ukryte do wyświetlania?
    Przydałaby się taka opcja, super sprawa..

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •