Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Temat: Ilość slotów.

  1. #16
    benerit
    Konto usunięte
    Faktem jest, że dostęp do gemów jest dużo większy niż ich wykorzystanie. To widać również w cenach. Nie wiem czy gemy mają limit bonusu powyżej 5 sztuk (takowy był w mf2) i nawet nie ma szans tego sprawdzić (bo nie ma sześcio-slotowej zbroi), ale macie rację, że wszystko kończy się zakładaniem kolejnego hp plus (lub szczęście lub szybkość jak ktoś ma). A jakie szanse są na wprowadzenie pomysłu o którym pisałem wcześniej - iż zbroje miałyby więcej slotów ale również miałyby one kolory odpowiadające kolorowi gema (lub kolor neutralny - czyli pasuje każdy gem). W ten sposób byłoby np zbroja z 7 slotami ale kolory byłyby tak ustawione że gracze musieliby stosować różnorodne kombinacje gemów. Coś za coś...
    Można by dyskutować czy kolory byłyby ustawione na sztywno czy losowe. Dla mnie losowość byłaby ciekawszą opcją. Ewentualnie jeszcze kowalowi dodać opcje zamiany kolorków (z jakimiś limitami - np w wyniku działania kowala nie może w zbroi pojawić się 3 slot tego samego koloru (jak jest już wcześniej to jest ok))

  2. #17
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał QSQ Zobacz post
    Tomi, bo lekko zrąbaliście takim łatwym dostępem do gemów ;/...
    Zawsze można ograniczyć drop tych itemków. Efekt nie będzie od razu widoczny, ale z czasem tak.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Faktem jest, że dostęp do gemów jest dużo większy niż ich wykorzystanie. To widać również w cenach. Nie wiem czy gemy mają limit bonusu powyżej 5 sztuk (takowy był w mf2) i nawet nie ma szans tego sprawdzić (bo nie ma sześcio-slotowej zbroi), ale macie rację, że wszystko kończy się zakładaniem kolejnego hp plus (lub szczęście lub szybkość jak ktoś ma). A jakie szanse są na wprowadzenie pomysłu o którym pisałem wcześniej - iż zbroje miałyby więcej slotów ale również miałyby one kolory odpowiadające kolorowi gema (lub kolor neutralny - czyli pasuje każdy gem). W ten sposób byłoby np zbroja z 7 slotami ale kolory byłyby tak ustawione że gracze musieliby stosować różnorodne kombinacje gemów. Coś za coś...
    Można by dyskutować czy kolory byłyby ustawione na sztywno czy losowe. Dla mnie losowość byłaby ciekawszą opcją. Ewentualnie jeszcze kowalowi dodać opcje zamiany kolorków (z jakimiś limitami - np w wyniku działania kowala nie może w zbroi pojawić się 3 slot tego samego koloru (jak jest już wcześniej to jest ok))
    Muszę się nad tym zastanowić, wysondować ile byłoby z tym roboty, ale ogólnie pomysł mi się podoba.

  3. #18
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    wystarczy popatrzeć na przydatność gemów
    gem hp jest na pierwszym miejscu bo przeważnie kazdy ma najwięcej hp w statach
    potem gem atak/atak mag
    szczęscie dla woja
    gem szybkości jest rzadkością i jest ciężko dostępny
    gem obrony jest mało efektywny przy wartościach 30-50
    gem mp jest kompletnie bezużyteczny bo i tak połowę mp to różdżka a w statach ma się ledwo po 30 punktów , na początkowe stadium gry lepiej by było jakby był gem mp co dawałby na 5 many za gwiazdkę na 5* dawałby 25 many
    gem żywiołu czy atrybut jest o tyle dobry że jest lepszy od gemu obrony ale przydatność jest znikoma i nie ma miejsca

    a na koniec dobrym rozwiązaniem były gemy odpowiedzialne za podnoszenie statusów zatrucie / pomylenie / skamienienie tylko tam min 20% na 5* to takie gemy miałby wzięcie

    jeżeli chodzi o aktywność czy bierność to co do pierwszego to jedyne zastosowanie widzę przy szukaniu np dzbana o ile to ma jakieś znaczenie i zwiększona szansa na walkę wpływa na pojawienie się dzbana ??
    bierność się przyda przy zmienianiu profili o ile da się doprowadzić do sytuacji gdy żaden mob nas nie zaatakuje

  4. #19
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Val Gaav Zobacz post
    wystarczy popatrzeć na przydatność gemów
    gem hp jest na pierwszym miejscu bo przeważnie kazdy ma najwięcej hp w statach
    potem gem atak/atak mag
    szczęscie dla woja
    gem szybkości jest rzadkością i jest ciężko dostępny
    gem obrony jest mało efektywny przy wartościach 30-50
    gem mp jest kompletnie bezużyteczny bo i tak połowę mp to różdżka a w statach ma się ledwo po 30 punktów , na początkowe stadium gry lepiej by było jakby był gem mp co dawałby na 5 many za gwiazdkę na 5* dawałby 25 many
    gem żywiołu czy atrybut jest o tyle dobry że jest lepszy od gemu obrony ale przydatność jest znikoma i nie ma miejsca
    rozumiem, że propozycja jest taka, aby:

    -obniżyć skuteczność HP plus
    -podnieść skuteczność MP Plus
    -podnieść skuteczność Obrony/obrony mag plus

    skoro każdy gem ma mieć zbliżone znaczenie.

    Cytat Napisał Val Gaav Zobacz post
    a na koniec dobrym rozwiązaniem były gemy odpowiedzialne za podnoszenie statusów zatrucie / pomylenie / skamienienie tylko tam min 20% na 5* to takie gemy miałby wzięcie
    są takie w planach

    Cytat Napisał Val Gaav Zobacz post
    jeżeli chodzi o aktywność czy bierność to co do pierwszego to jedyne zastosowanie widzę przy szukaniu np dzbana o ile to ma jakieś znaczenie i zwiększona szansa na walkę wpływa na pojawienie się dzbana ??
    to jest gem wyłącznie do bardziej komfortowego expienia -> mniej chodzenia, aby złapać walkę

    Cytat Napisał Val Gaav Zobacz post
    bierność się przyda przy zmienianiu profili o ile da się doprowadzić do sytuacji gdy żaden mob nas nie zaatakuje
    to jest gem do oszczędniejszego gospodarowania energią przy zaliczaniu fabuły/przechodzeniu do odległych zakątków mapy

  5. #20
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    rozumiem, że propozycja jest taka, aby:

    -obniżyć skuteczność HP plus
    -podnieść skuteczność MP Plus
    -podnieść skuteczność Obrony/obrony mag plus

    skoro każdy gem ma mieć zbliżone znaczenie.


    są takie w planach


    to jest gem wyłącznie do bardziej komfortowego expienia -> mniej chodzenia, aby złapać walkę


    to jest gem do oszczędniejszego gospodarowania energią przy zaliczaniu fabuły/przechodzeniu do odległych zakątków mapy

    gem hp bym zostawił taki jaki jest i tak 5% na 5* to nie wiele
    może by się dało zmienić gem obrony i many na taki co by dodawał stała wartość a nie procent od liczby bo w końcu to drugorzędne statystyki a dopiero później wprowadzić takie co zwiększają o jakiś %

    co do gemu aktywności miałby sens jakby się miało do wychodzenia 500-1000 ruchów przy ok 150 to praktycznie nie ma racji bytu jeżeli nie zwiększa szansy na pojawienie się tych unikatowych mobów typu plazma czy dzban

  6. #21
    benerit
    Konto usunięte
    Jakakolwiek próba dobrego wyrównania poziomu gemów jest skazana na niepowodzenie. Teraz różnice jakościowe są nawet i trzykrotne, ale każdy kto potrafi liczyć nawet po wyrównaniu będzie potrafił określić jaki gem jest JEDNAK lepszy. Doprowadzenie do sytuacji, iż każdy jest opłacalny w zależności od statystyk myślę, że przekracza możliwości kogokolwiek (zawsze się znajdzie choćby 5% preferencję w jakimś kierunku).
    Jednak kilka zmian byłoby konieczne (ale na pewno nie wprowadzi to balansu):
    - aktywność - jak napisane wcześniej zwiększa szansę na większą liczbę potworków (w przypadku pól na których się może ich różna liczba pojawić) jak i ich jakość (poszukiwania dzbana)
    - MP plus - powinien też dodawać stały bonus do many i bonus procentowy (wtedy byłby użyteczny dla wojownika)
    - gemy elementów (i atrybutów broni) powinny pozwolić przekroczyć 25% (po przez podnoszenie max o 1% na lv do max 35%) w ten sposób byłby dość atrakcyjne.

    akurat dodawanie stałej wartości w przypadku gemów obron jest chyba błędem (gdyż na wyższych lv wpływ z nich będzie marginalny).

    Z innych propozycji na późniejsze fazy gry.
    Gemy można by łączyć. Przykładowo potrzebne byłoby mieć 5 sztuk tego samego wyszkolonego na max gema, aby powstał z niego gem wyższego poziomu np HP plus 2 (zamiast 1% na * dawałby 1,5%, potem 2% itd) Wzrost byłby powolny a ilość potrzebnych gemów rosła kwadratowo (no i wartość gemów by mocno wzrosła na targu).

    Co do pomysłu kolorowych slotów:
    trochę aktualne kolorki należy przerobić, ale mogłoby to wyglądać tak:
    czerwony: HP plus i ataki (mag i fiz)
    purpurowy: Uniki, Celność, aktywność, bierność
    zielony: elementy i atrybuty broni
    niebieski: obrony (mag i fiz) i MP plus

    Na koniec dla tych co jeszcze nie uczyli się w szkole liczby do potęgi podnosić, zrobienie gemu dającego +3% zamiast +1% polegałoby na połączeniu 5*5*5*5 = 625 gemów. Co jest BARDZO dużą wartością i praktycznie niemożliwą do osiągnięcia (nawet dla tych co mają kasę). Dlatego argumenty, że każdy łatwo by się dorobił są bezpodstawne.
    Ostatnio edytowane przez benerit ; 02-05-2011 o 08:29

  7. #22
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Jakakolwiek próba dobrego wyrównania poziomu gemów jest skazana na niepowodzenie. Teraz różnice jakościowe są nawet i trzykrotne, ale każdy kto potrafi liczyć nawet po wyrównaniu będzie potrafił określić jaki gem jest JEDNAK lepszy. Doprowadzenie do sytuacji, iż każdy jest opłacalny w zależności od statystyk myślę, że przekracza możliwości kogokolwiek (zawsze się znajdzie choćby 5% preferencję w jakimś kierunku).
    Jeśli by zejść nawet do 10% różnicy to jest lepsze niż 3x obecnie - tak jak piszesz. Ideał nie istnieje
    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Jednak kilka zmian byłoby konieczne (ale na pewno nie wprowadzi to balansu):

    - aktywność - jak napisane wcześniej zwiększa szansę na większą liczbę potworków (w przypadku pól na których się może ich różna liczba pojawić) jak i ich jakość (poszukiwania dzbana)
    ten gem czy gem bierności w ogóle nie stanowią większego problemu, bo one są do użycia w kompletnie innych okolicznościach - nie muszą koniecznie konkurować z innymi gemami. Ich funkcja jest ściśle ograniczona do jednego zagadnienia i nie chcę im nadawać większego znaczenia. Można jedynie podyskutować o skuteczności %.
    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    - MP plus - powinien też dodawać stały bonus do many i bonus procentowy (wtedy byłby użyteczny dla wojownika)
    - gemy elementów (i atrybutów broni) powinny pozwolić przekroczyć 25% (po przez podnoszenie max o 1% na lv do max 35%) w ten sposób byłby dość atrakcyjne.
    Gemy nie mogą dodawać stałych wartości, a ekwipunek procentowych (dla statystyk wyrażonych liczbowo) - tak to funkcjonuje w systemie.
    Gemy są przystosowane na wiele poziomów - stąd bonusy %. Stałe bonusy kiepsko by się sprawdziły. Na początku były by zbyt duże, a pod koniec "żywota" kiepskie.
    Uzbrojenie jest przystosowane na mały rozstrzał poziomów - stąd bonusy stałe (do statystyk nie wyrażonych w %.)
    Taki jest "podział ról" i niech taki pozostanie. Proponuję więc zmiany w % bonusów.

    Jeśli chodzi o MP - w założeniach jest tak, że wojownik daje do many mniej więcej tyle statystyk co mag (resztę mag ma z różdżki), ale założenia swoje a praktyka swoje ;]
    Zwiększenie bonusu 2x w stosunku do innych gemów na pewno by nie zaszkodziło, podobnie z obronami.
    Jeśli chodzi o HP Plusy - tu sytuacja jest odwrotna, ponieważ całe nasze HP pochodzi ze statystyk bazowych (w odróżnieniu od np. ataku czy speeda), więc ten gem ma zdecydowanie najwyższą efektywność. Żeby był choć trochę porównywalny z innymi, bonus powinien być na poziomie zbliżonym do +3%.
    Oczywiście nie trzeba koniecznie obniżać bonusu HP, a dostosować w górę pozostałe.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Z innych propozycji na późniejsze fazy gry.
    Gemy można by łączyć. Przykładowo potrzebne byłoby mieć 5 sztuk tego samego wyszkolonego na max gema, aby powstał z niego gem wyższego poziomu np HP plus 2 (zamiast 1% na * dawałby 1,5%, potem 2% itd) Wzrost byłby powolny a ilość potrzebnych gemów rosła kwadratowo (no i wartość gemów by mocno wzrosła na targu).
    Kolejny niezły pomysł do kowala (czy jakiegoś innego NPC).
    Ja jeszcze myślę nad tym, aby nabite gemy mogły być składnikami, którymi można podnosić statystyki broni.

    Cytat Napisał benerit Zobacz post
    Co do pomysłu kolorowych slotów:
    trochę aktualne kolorki należy przerobić, ale mogłoby to wyglądać tak:
    czerwony: HP plus i ataki (mag i fiz)
    purpurowy: Uniki, Celność, aktywność, bierność
    zielony: elementy i atrybuty broni
    niebieski: obrony (mag i fiz) i MP plus
    Ciągle się zastanawiam czy to zostanie dobrze przyjęte.
    Dla osób lubiących kombinować jest to fajnym smaczkiem, ale dla innych może być niezrozumiałe/zagmatwane.
    Na pewno nie na niskie poziomy, ale tak od 50 lv można by zacząć powoli różnicować sloty (więcej slotów, większe doświadczenie graczy).
    Wcześniej były by same uniwersalne.
    Może ktoś więcej się wypowie na ten temat?

  8. #23
    Crawler
    Konto usunięte
    Na tym 50 poziomie zbroje będą miały nadal tylko 5 slotów. Gdzie tu miejsce na kombinowanie?
    Podoba mi się pomysł z kolorami, dzięki temu gracz nie bedzie mógł ładować samych HP Plusów, ale zaraz: skoro taka zbroja na 50 lvl, z 5 slotami miałaby załóżmy 2 sloty na HP Plusy, 2 na Obronę i Obronę Magiczną i 1 powiedzmy Uniwersalny to to nasze "kombinowanie" znowu sprowadza się tylko do jednego slota. Wszyscy znowu biegali by z tym samym zestawem.
    Być może mniej wyrafinowanym i ładnie wyglądającym rozwiązaniem byłoby po prostu ograniczenie..maksymalnie dwa gemy HP.

    Nie wiem co o tym sądzić ale odnoszę wrażenie że chcecie coś zmienić ale zaczynacie krążyć w kółko, wyjdzie na to samo tylko że ładniej, zgrabniej opakowane ; )
    Ostatnio edytowane przez Crawler ; 02-05-2011 o 14:07

  9. #24
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    jak dla mnie łączenie gemów i odpowiednie sloty na różne kolory to dobry pomysł
    jak na 5 slotów na gem i zdolności to szału nie ma , jeden slot na 10 lv to też nie wiele bo cierpi na tym różnorodność

  10. #25
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Na tym 50 poziomie zbroje będą miały nadal tylko 5 slotów
    skąd to wziąłeś to po pierwsze, a po drugie to ILE by Cię usatysfakcjonowało? Tyle żeby każdą statę powiększyć na max?

    Podoba mi się pomysł z kolorami, dzięki temu gracz nie bedzie mógł ładować samych HP Plusów, ale zaraz: skoro taka zbroja na 50 lvl, z 5 slotami miałaby załóżmy 2 sloty na HP Plusy, 2 na Obronę i Obronę Magiczną i 1 powiedzmy Uniwersalny to to nasze "kombinowanie" znowu sprowadza się tylko do jednego slota. Wszyscy znowu biegali by z tym samym zestawem.
    Być może mniej wyrafinowanym i ładnie wyglądającym rozwiązaniem byłoby po prostu ograniczenie..maksymalnie dwa gemy HP.
    Właśnie dlatego trzeba sprawić, aby wybór nie był oczywisty (bo HP są najlepsze) - same kolorki tego nie załatwią.

  11. #26
    Crawler
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    skąd to wziąłeś to po pierwsze
    Nie próbuj zrobić ze mnie głupiego:

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Dodając 1 slot co 10 lv (co uważam za max), na 200 mamy już ich ponad 20
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    ILE by Cię usatysfakcjonowało? Tyle żeby każdą statę powiększyć na max?
    No przecież w dalszej części postu wyjaśniłem, dlaczego dzielisz wypowiedź na dwa gdy ona stanowi jedną całość?

    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Dodałbym jeszcze złoty slot, w który można włożyć dowolny, jaki się chce.
    Była już mowa o slocie uniwersalnym.
    Ostatnio edytowane przez Crawler ; 02-05-2011 o 14:35

  12. #27
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Ja bym zrobił podział:
    Hełmy: hp, mp
    Zbroja: Obrony ,szybkość, szczęście itd.

  13. #28
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    nie robię z nikogo głupiego, zadałem pytanie
    zauważ tylko, że skoro na 30 poziomie możesz mieć 5 slotów, to na 50 zgodnie z tym co mówiłem będzie ich 7.
    A 50 poziom to nadal jeszcze początek gry.
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    ILE by Cię usatysfakcjonowało? Tyle żeby każdą statę powiększyć na max?
    No przecież w dalszej części postu wyjaśniłem, dlaczego dzielisz wypowiedź na dwa gdy ona stanowi jedną całość?
    Nigdzie nie widzę Twojej propozycji ilości slotów na 50 poziomie, wiec zadałem pytanie.

  14. #29
    Crawler
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    zauważ tylko, że skoro na 30 poziomie możesz mieć 5 slotów, to na 50 zgodnie z tym co mówiłem będzie ich 7.
    OK, źle policzyłem.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Nigdzie nie widzę Twojej propozycji ilości slotów na 50 poziomie, wiec zadałem pytanie.
    Chodzi o to że kwestia ilości slotów nie była kwestią istotną w tamtym poście.
    Napisałem że wobec propozycji kolorowych slotów nie daje nam ona miejsca na zróżnicowanie.
    To nie znaczy że to źle czy dobrze że jest ich tyle a nie więcej. To znaczy że propozycja nie jest dopracowana nie rozwiązuje problemu w moim przekonaniu
    Ostatnio edytowane przez Crawler ; 02-05-2011 o 15:00

  15. #30
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał Crawler Zobacz post
    Napisałem że wobec propozycji kolorowych slotów nie daje nam ona miejsca na zróżnicowanie.
    To nie znaczy że to źle czy dobrze że jest ich tyle a nie więcej. To znaczy że propozycja nie jest dopracowana nie rozwiązuje problemu w moim przekonaniu
    Wychodzi więc na to , że zgadzamy się w tej kwestii
    Też pisałem, że same kolorki nie załatwiają problemu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •