Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 96

Temat: Dlaczego MFO nie jest już takie jak kiedyś?

  1. #61
    Chyba nie idziecie w tą stronę, o której myślałem przy tworzeniu tematu. Tu nie chodzi o to, że mnie/komuś nie chce się ułożyć skryptu na pvp, TU NIE MA Z KIM WALCZYĆ! Po pierwsze nikt nie chce, a jeżeli już uda się kogoś złapać to robi się zaraz walka 4vs4 na dobre 45min - 1,5h...

  2. #62
    jak w przedziale ranku złapiesz to nie moze wezwac pomocy

  3. #63
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    jak w przedziale ranku złapiesz to nie moze wezwac pomocy
    a 10 sek po walce jest kolejna "bo zaatakowałeś mojego ziomka". Poza tym w MFO3 baaaardzo popularne stały się kółka wzajemnej adoracji i pomocy. Nowy zaczyna grę z garścią złota w kieszeni, różdżką i zaklęciem, a ktoś ze znajomymi zaczyna z 100k w kieszeni i kompletem eq do 40lv. To nie jest normalne. Nie ma się co dziwić, że przychodzą nowi gracze i nie zostają. Do 10lv chodzą w eq ze sklepu na 1 lv, bo nikt nie handluje na targu! A potem dziwota, że na 15lv wszyscy już biją tygrysy, a nowicjusze nie radzą sobie z Dwugłowym Wężem.

    MFO3 nie promuje uczciwej rozgrywki, taki wniosek mam z tego posta.

  4. #64
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,489
    mfo3 promuje ludzi którzy myślą chociaż trochę
    zaczynając gre na 1lvlu bez pomocy nikogo można spokojnie kupić eq na 1lvl, na 5lvl, na 10lvl + po drodze masz skrzynki z tym eq i eq na 7-9lvle
    do tego można zawsze zapytać graczy z wyższych lvli czy nie maja jakiś śmieci dla początkującego ;]
    2x tygrys od 15lvla to nie problem dla początkującego który używa trochę mózgu

  5. #65
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    1mf = 5k

    Dosc nieopłacalny
    A myślicie, że po co jest on nieopłacalny? Żeby można było je zdobyć dużo łatwiej walcząc o rank niż kupić. Chyba o to w tym wszystkim chodziło. Były narzekania, że walki PvP o rank są drogie i po to są żetony - taki zwrot kosztów nawet po przegranej. Na wspomnianej przeze mnie postaci mam 650 żetonów za praktycznie zero włożonej pracy - to obecnie odpowiednik 650k złota za naprawy, miksy i atry - naprawdę sporo jak na poziom 15, a wraz z lv jest ich coraz więcej. Były narzekania, że tylko low lv mają dobrze - jest wyższy próg ranku na wyższych poziomach, jest niewielki exp - dodatkowa korzyść za poświęconą energię, a dodatkowo nie pozwala siedzieć za długo na niskim poziomie.

    Jest po prostu ogólna niechęć do podejmowania wysiłku i ryzyka, a nawet spróbowania czegoś nowego. Jeśli na rank już nikt nie gra i nikomu na nim nie zależy to chociaż zachęcam do popróbowania dla zabicia czasu - nie trzeba mieć od razu najlepszego eq - szczególnie na auto, gdzie naprawdę na skrypcie można uzyskać przewagę i dodatkowo nie trzeba poświęcać dużo czasu na walki. Zamiast unikatów 50lv można czasowo użyć sklepówek +3. Naprawdę apeluję o wykazanie inicjatywy, powalczenie, bo wtedy będzie jakiś "materiał" do dyskusji, bo jak słusznie Ksiliath zauważyła - dyskusja na sucho ma mało sensu.

    Jak już nawet zaawansowanemu graczowi nad skryptem nie chce się przysiąść to widać znak czasu - z jednej strony narzeka się, że teraz to wszystko takie w grach łatwe, a tak naprawdę tego się oczekuje. Ja jeszcze pamiętam narzekania z MF2, że tak mało poleceń i opcji w skrypcie, że walki takie schematyczne, niektórzy wyciągali ze źródła strony zaplanowane wstępnie "statusy", które ostatecznie nie weszły i oczekiwali ich z utęsknieniem.

    Co do wycięcia z walk całej strategicznej otoczki - owszem można (coś wyciąć to nie problem), nawet taką opcję wstępnie zaplanowaliśmy do turniejów. Wybrane były by na takich uproszczonych zasadach - bez zdolności (zarówno tych gracza jak i broni), czyli ulecz/uderz.

    Nie wiem czy już cokolwiek jest w stanie zachęcić graczy do walk - no chyba, że unikat za każdą walkę ;]
    Może zrobię jakąś promocję w sklepiku żetonowym

  6. #66
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Nie przeglądałem ostatnich dwóch stron dyskusji, ale co do wypowiedzi Tomka to wiem co by mogło zachęcić do walk pvp, ale raczej nie zgodzicie się na taki układ. Wymiana 100 żetonów na 10MF, z limitem max 1 raz na tydzień. Wtedy dla graczy żetony były by pożądaną walutą i liczba walk rankingowych wzrosła by. Jednak aby to wprowadzić potrzebny najpierw był by panel GM, bo wymiana walkami była normalnością, trzeba by było spojrzeć na low lvl, bo jak Tomi sam napisał ma około 650 żetonów, czyli za dużo w stosunku do moich założeń. Dodatkowo obniżył bym liczbę zdobywanych żetonów z ryb(z resztą już dyskutowaliśmy o tym). W zasadzie jak się wymienia ryby to jest aż irytujące, bo znów dostałem żetony...



    było więcej, trochę poszło do kowala, więc przy takiej liczbie żetonów walczyć nie trzeba

  7. #67
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Ja jako, że nie mam na razie czasu na fabułę, zacząłem grać auto pvp. Zrobiłem sobie w miarę dobry skrypt i na razie żadna walka nie przegrana. Zdobyłem dopiero te 220 pkt. i jak na razie jest ok, ale faktem jest, ze bilans walk na 40 lvl, a 15-20 to dwa światy. Ekwipunek bez brawury, ale to prawda, że skrypt wnosi dużo do gry, bo np. wygrałem spokojnie 2x z 44 lvl mając 41.

    Cotygodniowe promocje z unikatami za żetony to bardzo dobry pomysł.
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  8. #68
    Shaggyyy
    Konto usunięte
    raz w tygodniu wymieniając ok 200-500 zetownów można zdobyć unikat nie było by to głupie

  9. #69
    Użytkownik Avatar RoLL
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    379
    Trochę zofftopuję, ale dotyczy to trochę aktywności mfo.
    Tomi co z reklamą? Masz zamiar puścić coś w niedalekiej przyszłości, bo wcześniej pisałeś, że tydzień po upku coś zorganizujesz, a tu ani widu, ani słychu.
    Teraz średnia gra 80-120 i to głównie Ci gracze, którzy są w grze od początku. A liczba rejestracji z dnia na dzień drastycznie spada.

    @ aiszek bardzo dobry pomysł, czemu nie wpadłeś na to podczas testów ?
    Ostatnio edytowane przez RoLL ; 26-07-2012 o 15:56
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #70
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    ta własnie na 15 lv to sobie można mówić że się zbiera żetony bo na tym poziomie większośc kończy grać , na własnym przykładzie na arenie widzę jedną osobę chętna do walki jest to 50 lv to odpada bo mnie niszczy różnica w ekwipunku , żeby dostać jakiś żeton to musiałbym mieć Aby zdobyć Żeton musisz mieć więcej niż 228 punktów rankingowych , czyli walcząc manualnie nie realne , na automacie nie ma z kim , jak policzę koszta skupienie , regeneracja bariera mixy i wyjdzie mi wydac 40k na jedną walkę a tyle nawet za dobe na mobach nie zarobie to z czym do czego
    System walk automatycznych z użyciem tylko mix hp i mp bez statusów i zdolności jak najbardziej "za" , czyli stary styl powielony z mfo2 jeszcze miał by sens bo w obecnej formie to nie za bardzo

  11. #71
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Cytat Napisał RoLL Zobacz post
    Trochę zofftopuję, ale dotyczy to trochę aktywności mfo.
    Tomi co z reklamą? Masz zamiar puścić coś w niedalekiej przyszłości, bo wcześniej pisałeś, że tydzień po upku coś zorganizujesz, a tu ani widu, ani słychu.
    Teraz średnia gra 80-120 i to głównie Ci gracze, którzy są w grze od początku. A liczba rejestracji z dnia na dzień drastycznie spada.

    @ aiszek bardzo dobry pomysł, czemu nie wpadłeś na to podczas testów ?
    Tak, jest w planach reklama, ale musimy się do niej trochę przygotować - obecnie patrzymy na czym się gracze najczęściej zatrzymują i robimy niewielkie modyfikacje. Jednak ci gracze raczej nie będą wymiatać w PvP

  12. #72
    Shaggyyy
    Konto usunięte
    skupienia regeneracje osłony itp lecą za darmo z bosów dosyć często

  13. #73
    Użytkownik Avatar RoLL
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    379
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Tak, jest w planach reklama, ale musimy się do niej trochę przygotować - obecnie patrzymy na czym się gracze najczęściej zatrzymują i robimy niewielkie modyfikacje. Jednak ci gracze raczej nie będą wymiatać w PvP
    Zawsze jest jakaś szansa wyłapać kilku dobrych graczy, którzy zostaną na dłużej. Jaki jest % szansy, że reklama zostanie puszczona w przeciągu tygodnia?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #74
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    ta własnie na 15 lv to sobie można mówić że się zbiera żetony bo na tym poziomie większośc kończy grać
    To ja nie wiem jak Tomi na 16lvl ma średnio 25 walk automatycznych dziennie.
    Co do użycia miksów, to w skrypcie mam tylko regeneracje i antidotum. Reszta to zdolności i jak na razie żaden przeciwnik nie wymagał żebym, bardziej się pomęczył nad skryptem. Fakt faktem nie powalczyłem dużo, ale jak widzę, to chyba wszyscy jadą na bezobsługowym.
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  15. #75
    Mf za żetony. Jak najbardziej nie.
    Unikaty tak. Tylko może z jakimiś grupami.
    -Dla wojownika(wszystko po za rózgami)
    -Dla maga(wszystko po za broniami)
    -Na wojownika(Całe eq po za tymi w których bonus jest skierowany w def mag)
    -Na maga (jak wyzej tylko ,że na odwrót)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •