Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Temat: Mf na aukcjach ??

  1. #1
    Niski
    Konto usunięte

    Mf na aukcjach ??

    Witam

    Od kilku dni czat jest cały czas zawalony postami : kupie mf, sprzedam mf.
    Wpadłem na pomysł żeby mf dało się wystawiać na aukcji.

    Podam kilka plusów :

    Można wystawić mf i iść się np. pouczyć czy wyjść na dwór
    Czat nie byłby już tak zawalony

    Minusy :

    Mi się wydaję że minusów nie ma, chyba że ktoś znajdzie jakiś minus to go napisze



    Pozdrawiam

  2. #2
    KrystianMO
    Konto usunięte
    Też się z tym zgadzam bo dzisiaj chcę sprzedać MF to muszę ogłaszać że sprzedam MF. A żeby nie łamać regulaminu to muszę pisać osobny czat handel z jednym gościem. Ja mam inny pomysł żeby zrobić czat Handel dla wszystkich graczy.

  3. #3
    Shinpachi
    Konto usunięte
    Czemu by nie, skoro już handel "MF-ami" wprowadzono do gry. Widzę nawet dodatkowy plus. MF-y osiągały by większą cenę przez co dzięki prowizji było by odsysane więcej złota z systemu, bo przy tych transakcjach prawie zawsze w grę wchodzą duże sumy złota. Nikt nie sprzedaje/kupuje 1 "MF-a"
    Ostatnio edytowane przez Shinpachi ; 06-02-2012 o 19:07

  4. #4
    Mentalist
    Konto usunięte
    Cytat Napisał KrystianMO Zobacz post
    Też się z tym zgadzam bo dzisiaj chcę sprzedać MF to muszę ogłaszać że sprzedam MF. A żeby nie łamać regulaminu to muszę pisać osobny czat handel z jednym gościem. Ja mam inny pomysł żeby zrobić czat Handel dla wszystkich graczy.
    Człowieku w jaka gry Ty grasz?^^
    Masz globalny czat "handel" na którym wrzucasz oferty handlowe widoczne dla wszystkich graczy którzy też mają otwarty ten czat.

    Z jakiej paki MFy osiagnely by wieksza cene? Raczej ze względu na łatwiejszy dostęp ich wartość znowu by spadła (apropo ostatniego obniżenia cen mf- porażka, nie bylo mnie dwa dni i mfy które kupowalem po 15k byly warte 10k. nie skomentuje straty przy ilosciach 200mf i wiecej).
    W wypadku MFów na aukcji (najlepiej zrobić osobna zakładke bo w zakładce aukcje zrobił by sie tylko burdel) najlepiej było by zastosować prowizje taka sama jak w przypadku zwykłego handlu (znajac zycie gdyby weszlo to z wieksza prowizja).
    Chodzi tylko o to by móc zaoszczedzić czas wystawiajac mfy na aukcji zamiast stac 2 godziny i spamowac: sprzedam mf!!. Prowizja niech zostanie w takim samym stosunku jak jest teraz.

  5. #5
    KrystianMO
    Konto usunięte
    Mentalist zagapiłem się bo popatrzałem na czat z graczem. Bardzo przepraszam.:

  6. #6
    Coni
    Konto usunięte
    Było. Nie przeszło i nie przejdzie.

  7. #7
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Było. Nie przeszło i nie przejdzie.
    Bo naciągacze przestaną zarabiać? ;>

  8. #8
    Coni
    Konto usunięte
    Bo złoto powinno być głównym środkiem handlowym.
    Wypowiedź Tomi'ego:
    MF'y nie powinny przejmować roli waluty, więc nie będziemy tego ułatwiać.

  9. #9
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Ile dziennie jest propozycji które pojawiały się już kilku krotnie? w hu dużo

  10. #10
    MF'y nie powinny przejmować roli waluty, więc nie będziemy tego ułatwiać.
    Ja się zaczynam zastanawiać czy to zjawisko rzeczywiście jest szkodliwe. Najwięcej punktów MF mają prawdopodobnie ci, który kupują je za złoto/przedmioty. To prawdopodobnie jest grupa graczy, która i tak nie kupiłaby ich za SMS/przelew. Ktoś jednak te punkty za złotówki kupuje, a to, czy są one wydawane na usługi premium czy są trzymane na koncie innego gracza nie ma znaczenia, bo ci, co je kupują za złotówki już ich nie mają i w razie potrzeby znowu muszą kupić kolejne.

    Wydaje mi się, że wprowadzenie punktów MF na targ może spowodować wręcz wzrost zysków. A dodatkowo zawsze można sterować popytam na tą formę handlu poprzez wysokość prowizji.

  11. #11
    Według mnie wprowadzenie handlu mf na targu było by bardzo opłacalne, wystarczy dobrze zamanipulować profizją.

    W pewnej grze jest to rozwiązane w ten sposób, że gdy cena monety jest do 15k, to prowizja wynosi 10%, w momencie, gdy przekracza 15k, ale jest mniej niż 30k rośnie do 15%, powyżej 30k wzrasta dalej, tak, że gdy cena osiągnie pewien próg trzeba zapłacić 50% prowizji (jest to maksymalna prowizja), co pozwala na wyciągnięcie dużej ilości złota z rynku, ale też na sterowanie ceną jednej monety, by nie była za droga.

    W mfo trzeba dołożyć jeden warunek, że mf można kupić lub sprzedaż za złoto, ale nie można nimi płacić za pozostałe towary na targu, wtedy mf nie przejmie roli waluty, tylko będzie towarem jak eq, miksy czy gemy. Poza tym na upartego można stworzyć jakiś wzór, który będzie wyznaczał wielkość prowizji, tak, że wraz ze wzrostem ceny MF wielkość prowizji będzie rosła proporcjonalnie.
    Ostatnio edytowane przez Psotka ; 09-02-2012 o 11:25
    Pomogłam? Podaruj mi gwiazdeczkę klikając w lewym dolnym rogu mojego postu.

  12. #12
    benerit
    Konto usunięte
    Jeśli MF byłby tylko towarem do kupienia to też nie widzę problemów. Możnaby zrobić odejmowanie prowizji w momencie wystawienia aukcji (bez możliwości zwrotu w przypadku anulowania). Potem prowizja od otrzymanego golda.
    Takie coś w sposób pośredni wpłynie też na ilość naciągaczy - jak będzie kilka aukcji na targu - to każdy szybko zorientuje się jakie są aktualne ceny mfów

  13. #13
    Użytkownik Avatar Vologart
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    258
    Jak bez prowizji to ok. Ludzie przecież my płacimy prawdziwe pieniądze, żeby móc handlować punktami MF...

  14. #14
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Vologart Zobacz post
    Jak bez prowizji to ok. Ludzie przecież my płacimy prawdziwe pieniądze, żeby móc handlować punktami MF...
    Musi być prowizja, bo handel mf'ami byłby dużo bardziej opłacalny od handlu złotem. MF na targu zmniejszy liczbę naciągaczy i ułatwi znalezienie kupca/sprzedawcy.

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    11-11-2011
    Postów
    87
    Cytat Napisał Vologart Zobacz post
    Jak bez prowizji to ok. Ludzie przecież my płacimy prawdziwe pieniądze, żeby móc handlować punktami MF...

    Dlatego jest prowizja. MF służą do celów gry takich jak doładowanie energii i do różnych opcji "premium". To, że jest dodana opcja handlu MF'ami, to tylko dobre serce administracji

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •