Zobacz wyniki ankiety: W nawiązaniu do postu #8

Głosujących
10. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Specjalne do negatywnych, 1 od lewej blok pozytywne

    3 30.00%
  • Specjalne do negatywnych, 1 od lewej blok negatywne

    0 0%
  • Specjalne do pozytywnych, 1 od lewej blok pozytywne

    6 60.00%
  • Specjalne do pozytywnych, 1 od lewej blok negatywne

    1 10.00%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Temat: Wyróżnienie statusów "twardych"

  1. #16
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Powiększenie okna nie wchodzi w tym momencie w grę, to dużo większy temat - pociąga za sobą przebudowę całego interfejsu, a w przypadku mapy pewnie jeszcze modyfikację wielu scenek, aby dobrze wyglądały.

    ====
    Także może jednak nie warto tego robić w ten sposób - tj. pchać dwóch boksów na siłę.
    Zawsze można wywalić informację o poziomie w tooltip i przy mniejszych ikonkach powinno być wystarczająco miejsca na drugi blok.

  2. #17
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    A więc zrobiłem małą wizualizację tego jakby miało to wyglądać przy dwóch ikonach.
    Jak wygląda normalnie
    Jak wygląda z dwoma ikonami

    Aby zmieścić dodatkowe miejsce trzeba zmniejszyć długość nicku o 4 litery a (24px), przesunąć pierwszą (prawą) ikonkę bliżej nicku (zmniejszyć odstęp z 5px do 3px)
    Ale wciąż jest problem z brakującym 3 polem na statusy specjalne (które nie da się teraz wstawić w pozytywne lub negatywne) więc na dobrą sprawę takie rozwiązanie nie jest zbyt dobre. Usunąć informacji o poziomie nie można, jest to mimo wszystko ważna rzecz.
    Fajnie by było dodać tam nawet więcej informacji, np. profesje przeciwnika niż usuwać takie informacje.


    Można spróbować niby nieco przemieścić paski HP i MP by znaleźć więcej miejsca na dłuższy nick (o 1 literę "a" niż ssy powyżej [6px])
    Ale to wygląda tragicznie


    Natomiast jeżeli jest już rozmowa o delikatnej przebudowie wyglądu walki to zaproponuję swoją zmianę
    Można delikatnie zwiększyć miejsce na każdą postać, dzięki czemu można by było wcisnąć ikonki 24x24 bez downgrade do słabszej jakości 20x20
    Wyglądałoby to mniej więcej tak:
    SS z podziałem na postacie
    SS bez podziału

    Aktualnie jedna postać ma pole (mówię o tym "klikalnym" dolnym przycisku każdego gracza) wysokości 21px, zmienione to zostało na 26px dla każdej postaci.
    Dodatkowo poszerzyłem pole przeciwników o 4px (chociaż wystarczyłoby chyba 3px) by u nich statusy też byłyby nieskalowalne. Wpłynęłoby to na ładniejszy wygląd wszystkich ikonek. Zwiększyło by to wielkość "menu walki" o 20px. No i byłoby mniej pechowych sytuacji w stylu "kliknąłem nie tego przeciwnika i nie zabiłem"

    A jeżeli zwiększenie pola do 26px nie wchodzi w grę to warto by było zwiększyć chociaż do 22px (z 21), bo aktualnie ikonka statusu 20x20 w polu o wysokości wygląda niesymetrycznie, gdyż brakuje 1 pola "wolnego" nad ikoną. Zwiększyło by to wielkość "menu walki" o tylko 4px.

    Na zmieszczenie dwóch ikonek 24x24 nie ma co liczyć.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 15-01-2021 o 00:25
    ***** ***

  3. #18
    Kim Chi
    Konto usunięte
    A dałoby się przy okazji powiększyć okno z wyświetlanymi turami? tj. zmienić, żeby było zależne od długości nazwy postaci? Obecnie zbyt długie nazwy są ucinane i np. w walce z Pływająca Syrena A/B/C nie wiadomo, która z syren jest następna w kolejce

  4. #19
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Zmiana na 24x24px jak najbardziej możliwa.

    Co do tych ikon statusów - może jakimś pomysłem jest wrzucenie tych boksów obok postaci - za "głową" postaci.

  5. #20
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    A dałoby się przy okazji powiększyć okno z wyświetlanymi turami? tj. zmienić, żeby było zależne od długości nazwy postaci? Obecnie zbyt długie nazwy są ucinane i np. w walce z Pływająca Syrena A/B/C nie wiadomo, która z syren jest następna w kolejce
    @Tomi
    Wystarczy powiększyć wielkość battle.menu do 112px, lecz można dać już na zapas jakies 115px. Aktualnie jest 110px.
    Nazwa:  syreny.png
Wyświetleń: 486
Rozmiar:  618.2 KB
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 15-01-2021 o 00:40
    ***** ***

  6. #21
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    @up Ok, to się zrobi.

    A ja jeszcze pomyślę, jak by to wszystko jakoś inaczej ułożyć na przyszłość.

  7. #22
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    A może by tak dodać jeden przycisk który by rozsuwał liste ze statusami i zamiast paska hp i mp byłyby widoczne wszystkiego statusy ?
    Nazwa:  list.png
Wyświetleń: 487
Rozmiar:  334.8 KB

  8. #23
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Jest to jakiś pomysł.
    Można by zrobić tak, że normalnie jest tak jak obecnie, a po kliknięciu w pole statusów rozwijają się one na pozostałą część okna. (wszystkie lub dla wybranej linii)

  9. #24
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    W sumie, nie wyglądałoby to chyba tak źle:
    Nazwa:  Ikony 24x24 + poszerzenie pól postaci — kopia.png
Wyświetleń: 509
Rozmiar:  62.2 KB
    + by się pojawiał w przypadku, gdy jest więcej niż 5 statusów
    ***** ***

  10. #25
    Pirrat
    Konto usunięte
    Moja propozycja - początek walki standardowy (obecny) wygląd.
    Po kliknięciu w ikonkę statusu u dowolnego gracza zmiana wyglądu na (nick i poziom nie są istotne na tym etapie):

    Nazwa:  2b62c58349d575203b8d42fe04fcbb83.png
Wyświetleń: 534
Rozmiar:  397.5 KB

    strzałka << pozwala powrócić do standardowego wyglądu

  11. #26
    Użytkownik Avatar Vendetta
    Dołączył
    31-03-2020
    Postów
    119
    Cytat Napisał Hubiot Zobacz post
    W sumie, nie wyglądałoby to chyba tak źle:
    Nazwa:  Ikony 24x24 + poszerzenie pól postaci — kopia.png
Wyświetleń: 509
Rozmiar:  62.2 KB
    + by się pojawiał w przypadku, gdy jest więcej niż 5 statusów
    Jak dla mnie na tak. Można coś pomyśleć nad wprowadzeniem tego.

  12. #27
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    ta opcja pirata spoko
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  13. #28
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Moja propozycja - początek walki standardowy (obecny) wygląd.
    Po kliknięciu w ikonkę statusu u dowolnego gracza zmiana wyglądu na (nick i poziom nie są istotne na tym etapie):

    Nazwa:  2b62c58349d575203b8d42fe04fcbb83.png
Wyświetleń: 534
Rozmiar:  397.5 KB

    strzałka << pozwala powrócić do standardowego wyglądu
    Podoba mi się

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Moja propozycja - początek walki standardowy (obecny) wygląd.
    Po kliknięciu w ikonkę statusu u dowolnego gracza zmiana wyglądu na (nick i poziom nie są istotne na tym etapie):

    Nazwa:  2b62c58349d575203b8d42fe04fcbb83.png
Wyświetleń: 534
Rozmiar:  397.5 KB

    strzałka << pozwala powrócić do standardowego wyglądu
    Podoba mi się + jeśli miejsca wystarczy tylko na 6 statusów podobne do siebie (np. mobilizacja, skupienie) mogą rolować się w jednym boksie

  14. #29
    Może ikony statusów niech będą przezroczyste, wtedy nicki mogą się nakładać na statusy. Po najechaniu kursorem na gracza ikony statusów będą całkowicie widoczne.
    ~Pozdrawiam Użytkownik.

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Posiadane statusy mogłyby być wyświetlane w sytuacji kiedy kursor jest w obrębie okna "Sprzymierzeńcy".
    Po drugie MAXHP po stronie przeciwnik można by usunąć, na początku walki każdy widzi jaki jest MAXHP a później jest to już mało istotne.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •