Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Arena

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    02-10-2020
    Postów
    17

    Pomysł Arena

    Witam Szanownych graczy MFO3.


    Przychodzę do was z kolejną propozycją odnośnie aren. Moja ostatnia propozycja została przeniesiona do kosza (nie wiem z jakiego powodu, może któryś z moderatorów forum się wypowie, ale wątpię ).


    Także dzisiejsza propozycja będzie dotyczyła:
    1) zwiększenia otrzymywanych żetonów z walk,
    2) zmniejszenia czasu walk manualnych.


    1) Wiem, że ostatnio zostały zwiększone ilości żetonów jakie dostaje się z walk. Dlaczego więc ponownie zwiększyć ilość otrzymywanych żetonów? Otóż drodzy gracze, powodów jest kilka. Pierwszym jest to, że żetony to zdecydowanie najważniejsza waluta w tej grze. Tak, dobrze przeczytaliście, nie jest to gold, a żetony. Są one potrzebne do wytworzenia uzbrojenia, które tak bardzo jest potrzebne. Zdobywanie coraz lepszego ekwipunku jest, można by powiedzieć, musem w tej grze. Ułatwia walki z bossami, minibossami i innymi mobami. A walki na arenach są tak naprawdę jedynym sposobem na zdobywanie żetonów. Z innych źródeł dostaje ich się po prostu za mało.
    Pragnę także przypomnieć że już niedługo ma zostać wprowadzone nowe miasto, więc lepszy ekwipunek będzie bardzo pożądany.

    Dlatego proponuję zwiększenie ilości otrzymywanych żetonów. Nie tylko pozwolą one na szybsze rozwinięcie postaci, ale także zachęcą większą ilość graczy do walk na arenie. A nie tylko moim zdaniem, a także kilku innych, najlepszych graczy, to właśnie arena jest duszą gry oraz powodem, dla którego tak wielu z nas ciągle w nią gra. Na 80 lvl'u oprócz PvP nie ma nic innego, co można by robić. Fabułę większość z nas już skończyła. Jedyne co można robić to walczyć, albo czekać bezczynnie na nowy update.


    2) Zmniejszenie czasu walk manualnych. Propozycja ta pochodzi, oraz została poparta przez najlepszych graczy PvP, od około 600 punktów rankingowych w górę.
    Na tym poziomie walki manualne praktycznie zawsze (9/10 walk) toczy się do ostatniej mikstury. Trwa to zazwyczaj około 20 minut. A jest to ZDECYDOWANIE za długo. Czas takiej walki zniechęca graczy do atakowania innych na arenie manualnej. (Można zobaczyć, że większość osób walczy tylko i wyłącznie automatycznie.)
    Walka manualna powinna trwać połowę tego czasu. Dlatego co bym zmienił? Czas na wykonanie ruchu zmniejszył z 30 sekund, do 15. 15 sekund to wystarczająco dużo czasu aby wykonać ruch (na królu góry jest 10 i nikt nie narzeka).

    Zmniejszenie czasu trwania walki manualnej zdecydowanie będzie miało pozytywny efekt na ilości odbywanych się walk na arenie. A jak już wcześniej wspomniałem, to właśnie arena jest duszą tej gry.


    Proszę o nie przenoszenie mojego postu bez żadnego powodu do kosza.
    Pozdrawiam, bandk.

  2. #2
    halfdann
    Konto usunięte
    Na tym etapie to arena powinna być tylko auto, a walki manualne można zostawić dla bójek. No i ewentualnie zamiast areny manu coś bardziej eventowego: eg. przez cały ostatni tydzień każdego miesiąca czas na stoczenie x walk w ramach "turnieju" opartego o system pojedynków już zaimplementowany w grze. Żeby wyglądało to inaczej niż obecna arena, jakieś lepsze nagrody (więcej żetonów, mfy, złote pyły etc), jakieś urozmaicenie (inne tło walk), walki traktowane jako treningowe, niezużywające mikstur. Oczywiście i tak głównym problemem PvP, jak i większości aktywności w grze, jest małe zaludnienie serwera - tego raczej się łatwo nie zmieni

    No i na poziomach poniżej 80 można w ogóle wywalić walki manu, wygląd rankingów tylko utwierdza w przekonaniu, że gra staje się miastem duchów.

  3. #3
    Użytkownik Avatar JarseQ
    Dołączył
    11-04-2020
    Postów
    234
    Święte słowa. Jak najbardziej na tak. Cofnął bym jeszcze zmianę przeciwko nabijaniu żetonów, aby dotyczyła tylko pojedynków i bójek rankingowych.
    say gex

  4. #4
    Użytkownik Avatar hurzysta
    Dołączył
    06-07-2019
    Postów
    332
    Na tak, lecz z pewną zmianą, czas tury -> 20s, w przypadku przedłużania tur do powiedzmy 5s, przez 3 tury w walce, to czas na akcje w kolejnych turach do końca walki gracza zostaje redukowany o 1s, maksymalnie do 10s. Po 25 minutach od rozpoczęcia walki, jeśli ta się jeszcze nie zakończyła zostaje przełączona w walkę automatyczną i zakończona.
    Nie chce banaa

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    02-10-2020
    Postów
    17
    Cytat Napisał halfdann Zobacz post
    Na tym etapie to arena powinna być tylko auto, a walki manualne można zostawić dla bójek. No i ewentualnie zamiast areny manu coś bardziej eventowego: eg. przez cały ostatni tydzień każdego miesiąca czas na stoczenie x walk w ramach "turnieju" opartego o system pojedynków już zaimplementowany w grze. Żeby wyglądało to inaczej niż obecna arena, jakieś lepsze nagrody (więcej żetonów, mfy, złote pyły etc), jakieś urozmaicenie (inne tło walk), walki traktowane jako treningowe, niezużywające mikstur. Oczywiście i tak głównym problemem PvP, jak i większości aktywności w grze, jest małe zaludnienie serwera - tego raczej się łatwo nie zmieni

    No i na poziomach poniżej 80 można w ogóle wywalić walki manu, wygląd rankingów tylko utwierdza w przekonaniu, że gra staje się miastem duchów.
    Zdecydowanie na nie. Arena manualna to najlepszy sposób na pokazanie swoich umiejętności. W walce manualnej prawie wszystko zależy od nas. (Poza statusami typu zatrucie, spowolnienie oraz chybieniami - ale najlepsi gracze pvp są w stanie to przewidzieć.)

    Odnośnie różnych "turniejów+ - wydaje mi się to bardzo dobry pomysł, a nagród byłoby wtedy dużo więcej niż same żetony - skiny, złote pyły.

    A walki treningowe już istnieją (pojedynki), potrzeba tylko chętnych.


    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    Na nie
    Może byś dał jakieś argumenty dlaczego nie?

    Cytat Napisał fufcio Zobacz post
    Na nei Bo tak
    Podaj może jakieś argumenty.

    Cytat Napisał hurzysta Zobacz post
    Na tak, lecz z pewną zmianą, czas tury -> 20s, w przypadku przedłużania tur do powiedzmy 5s, przez 3 tury w walce, to czas na akcje w kolejnych turach do końca walki gracza zostaje redukowany o 1s, maksymalnie do 10s. Po 25 minutach od rozpoczęcia walki, jeśli ta się jeszcze nie zakończyła zostaje przełączona w walkę automatyczną i zakończona.
    Pomysł może być dobry, ale mogłyby być problemy ze zdefiniowaniem przedłużania tur.


    Wydaje mi się że auto po x czasie jest dobrym pomysłem, ale jednak są to walki manualne. Większość doświadczonych graczy będzie przeciw temu rozwiązaniu. No i zabierze to trochę z uroku walk manualnych.

    Pozdrawiam, bandk.
    Ostatnio edytowane przez bandk ; 05-12-2022 o 20:11 Powód: pozdrowienia

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    02-10-2020
    Postów
    17
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    nie musze sie wypowiadać
    Hm, skoro nie musisz się wypowiadać to czemu komentujesz?
    Dyskusja polega na tym, że każda strona musi podać swoje argumenty. Szczególnie ta, która ma inne poglądy. W innym wypadku twoje komentarze nie będą brane pod uwagę.

    Pragnę także dodać, że większość graczy za takie komentarze by dostała bana na forum.

    Pozdrawiam, bandk.
    Ostatnio edytowane przez bandk ; 05-12-2022 o 20:11 Powód: literówka

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Cytat Napisał bandk Zobacz post
    Hm, skoro nie musisz się wypowiadać to czemu komentujesz?
    Dyskusja polega na tym, że każda strona musi podać swoje argumenty. Szczególnie ta, która ma inne poglądy. W innym wypadku twoje komentarze nie będą brane pod uwagę.

    Pragnę także dodać, że większość graczy za takie komentarze by dostała bana na forum.

    Pozdrawiam, bandk.
    Ankieta, wiekszosc ludzi ma na to wywalone

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    02-10-2020
    Postów
    17
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    Ankieta, wiekszosc ludzi ma na to wywalone
    Tu nie chodzi o innych ludzi, tylko o ciebie. Napisałeś że zmiany są 'na nie', bez żadnej argumentacji. Następnym razem wysil się trochę i napisz co ci nie pasuje. To na pewno zwiększy szanse na polepszenie gry, a przecież właśnie o to nam tu chodzi.

    Pozdrawiam, bandk.

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Cytat Napisał bandk Zobacz post
    Tu nie chodzi o innych ludzi, tylko o ciebie. Napisałeś że zmiany są 'na nie', bez żadnej argumentacji. Następnym razem wysil się trochę i napisz co ci nie pasuje. To na pewno zwiększy szanse na polepszenie gry, a przecież właśnie o to nam tu chodzi.

    Pozdrawiam, bandk.
    Tu głównie chodzi o to czy graczom się podoba. A argumenty są przykładami (Powód czemu im się to nie podoba/podoba), a samo bywa często takie same, a powtarzać się nie będą i trochę kiepsko próbujesz wysilać ich na całe opowiadanie o tym co doprowadziło że bla bla osoba napisała, że jest przeciwna temu

    I jestem za zwłaszcza jeśli chodzi o żetony, bo co to jest za kara, żeby nic nie dostawać przez ,,antyfarmiarstwo" mnie też to spotkało i już żałuje walki, która była niewinna

  10. #10
    Użytkownik Avatar Xbox
    Dołączył
    14-05-2022
    Postów
    54
    Według mnie byłaby to zmiana na plus, ale zamiast 15 sekund na ruch dałbym 20.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Hydrei
    Dołączył
    02-12-2018
    Postów
    210
    Bardzo dobra propozycja, podpisuję się rękami i nogami. Już spotkałem się z sytuacją, że pewna osoba chciała na chwile wrócić do gierki ale kiedy zobaczyła aktualny pozysk żetonów z walk, stwierdziła że tyle ją widzieli i nie ma zamiaru już sponsorować w żaden sposób tych skąpców (was kochana administracjo :c)

  12. #12
    Użytkownik Avatar KOCUR
    Dołączył
    02-04-2020
    Postów
    104
    Odnośnie drugiego punktu tematu jak najbardziej na tak, widziałbym to jednak inaczej. W arenach rozdzielić walki manualne na: "Walki manualne" (istniejące teraz, które muszą zostać dla osób dopiero zaczynających przygodę w walkach, lub po porostu lubiących mieć te 30s. na swój ruch) oraz dodać kolejną zakładkę "Walki manualne szybkie rundy", w których to czas na wykonanie swojego ruchu będzie oscylował w granicach 10s. tak jak jest na kg lub zwiększyć go do tych 15s. Oczywiście jeśli ktoś stoczy 3 walki z tym samym graczem na jednym z dwóch trybów lub w trybie mieszanym (jedna walka zwykła, dwie szybkie itd.), dostaje bloka na zasadach, które obowiązują. Według mnie technicznie jak najbardziej do wykonania bez szczególnie wielkich nakładów czasu, a korzyści zadowolą zwolenników walk po 30s. jak i tych po 10-15s.

  13. #13
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    1. Zwiększenie żetonów z walk - czemu nie, ale bez przesady.
    2. Tura z 30 do 20 sekund byłaby w sam raz.
    3. Jakiś gracz, który nawet nie gra aktywnie, zaproponował usunięcie aren manualnych... To tak jakby polonista wypowiadał się w dziedzinie matematyki.
    4. Świetny pomysł KOCURa aby rozróżnić walki manualne na szybkie i zwykłe.
    ***** ****

  14. #14
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    114
    Jedyne momenty gdy ktoś się serio zastanawia nad ruchem i wykorzystuje blisko 30 sekund to 3-4 tury max, zwykle nad tym czy ktoś ma full manę pod podwójny drenaż albo manę na normę ale zwykle każdy robi all tury w 10 sekund max więc nie wiem skąd te głupie przekonanie lub idea by robić walki półmanualne xd
    This is a certified hood classic

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    23-08-2014
    Postów
    1,313
    Cytat Napisał Eresmel Zobacz post
    Jedyne momenty gdy ktoś się serio zastanawia nad ruchem i wykorzystuje blisko 30 sekund to 3-4 tury max, zwykle nad tym czy ktoś ma full manę pod podwójny drenaż albo manę na normę ale zwykle każdy robi all tury w 10 sekund max więc nie wiem skąd te głupie przekonanie lub idea by robić walki półmanualne xd
    Kiedy walczyłem często wyliczałem krytyki, manę przeciwnika oraz w równych walkach zużyte mikstury przeciwnika. Większość rzeczy da radę robić podczas tur opponenta, ale czasami wykorzystywałem cały swój czas i robiłem turę w ostatniej chwili. Myślę, że najlepszą opcją byłoby skracanie przyszłych tur za każde przedłużenie, na przykład wykorzystanie ponad 20 sekund z wyjściowych 30 skutkowałoby utratą 2 sekund od następnej tury, z dolnym limitem 10 sekund. Dzięki takiej zmianie walki trwałyby krócej, ale nadal byłaby możliwość skorzystania z pełnego czasu jeżeli zajdzie taka potrzeba.

    Co do opłacalności walk wciąż bardziej opłaca się wymieniać żetony niż walczyć na arenie. Po zmianach dostajemy mniej żetonów za walkę i przeciwnik musi używać mikstur, ale nadal zysk jest o wiele większy i nie ryzykujemy (jak podczas areny offline), że przeciwnik nie użyje którejś mikstury przez co stracimy większość żetonów należnych nam za walkę. Proponuję cofnięcie zmian
    My unmatched perspicacity coupled with sheer indefatigabilty makes me a feared opponent in any realm of human endeavor.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •