Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Zniszczenie tej bariery ograniczającej Bójki i Ochrony od 101 Poziomu

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410

    Zniszczenie tej bariery ograniczającej Bójki i Ochrony od 101 Poziomu

    Widziałem dużo fajnych opowiadań od starych graczy jak chwalili dnia gdzie o wszystko trzeba było się starać gdzie nie było żadnych ochronek i trzeba było dominować wszystkie bójkowe tereny. Masa graczy przy mini bossach atakujących się na wzajem i mogący rywalizować. Strach przed stratą cennych EQU i tak dalej, które dawały smak i klimat tej gry do czasu, aż to nie usuneli

    Najpierw powiem to co według mnie powinni zmienić

    - Pozbycie się lub znacznie ograniczenie Ochrony
    - Dodanie EQ do dropu
    - Może niewidzialny licznik, który sprawia, że im więcej jak w najkrótszym czasie zabijesz graczy tym większa, szansa, że wypadnie z ciebie najdroższe rzeczy, a im częściej umierasz jak najkrótszym czasie tym częściej od ciebie nic nie wypada po przegranej walce
    - I te śmieszne limity na arenie. Na pewno zwiększenie maksymalnej możliwości bicia się z graczami o rank.
    - Brak ograniczenia poziomowego to bójkowania graczy od 101 do 200 poziomu

    A teraz do rzeczy. Nie chcę byście to przywrócili na całą rozrywkę. Chcę, byście to wkońcu zmienili dopiero od 101 poziomu. Czyli zrobić taką barierę gdzie od 1 do 100 poziomu nowi gracze nadal byli by bezpieczni i mieli okazję dużo zrobić, a od 101 do 200 poziomu stworzyć taką inną strefę gdzie moglibyście przywrócić trochę ten świat bójek.

  2. #2
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    347
    Jestem jak najbardziej za stworzeniem świata w pełni bójkowego! Ale na jeden z 2 sposobów:
    * obecny serwer mianujemy w safe (bójki tylko na specjalnej arenie) lub zostawiamy na obecnych zasadach, otwieramy świat wojenny, gdzie bójki są wszędzie na zasadach opisanych powyżej, a gracze mogą zdecydować gdzie chcą grać tj. przeniesienie swoich kont.
    * obecny serwer mianujemy w wojenny na zasadach powyżej, a otwieramy nowy świat safe (Jak wyżej).

    Krótko mówiąc - bójki same w sobie bywają fajne, ale zwykle tylko dla atakujących. Jeśli chcecie do tego dorzucać wypadanie EQ, to jest to najlepszy sposób by wbić ostatni gwóźdź do trumny tej gry. Otwarcie nowego świata i danie graczom wyboru na jakich chcą grać zasadach jest jedną sensowną opcją. Za chwilę zapewne ktoś napisze tu, że na tym polega ta gra, by się lać. No nie wiem czy przykładowo atakowanie 51 lvla przez 80 lvl jest rzeczą zdrową i zachęcającą do pozostania.
    Pana Pustkę dodatkowo proszę o poprawienie rażących błędów.


    Warto dodać, że w przypadku MFO2 nie było problemów z otwarciem świata szybkiego, czy wojennego, a tu nagle rozmawiamy o tym, że nowy świat pozbawi aktywności? A jaki problem by ktoś grał na kilku światach? MFO3 mógłby mieć śmiało 3 światy: zwykły, safe (bójki tylko na specjalnej arenie) oraz wojenny (bójki wszędzie poza miastami i mapami ściśle fabularnymi, gdzie mogłoby się coś zbugować w razie gleby; do tego brak limitów i wypadanie EQ).
    Tak samo w Tibii jest wybór na no-pvp, pvp i pvp bez limitów. To dlaczego ma być z tym problem tutaj? Zrobić porządną reklamę i heja, wszystko się da.
    Tylko o czym mówimy, skoro aktywność na Facebooku wygląda tak, że post pojawia się raz na rok.

    p.s.
    Pustka mógłbyś skończyć trollować z tym regularnym dodawaniem i usuwaniem postów, a w każdym co innego.
    Ostatnio edytowane przez GalaxyPL ; 25-05-2023 o 20:40
    ***** ****

  3. #3
    Użytkownik Avatar Eresmel
    Dołączył
    04-02-2020
    Postów
    114
    Cytat Napisał GalaxyPL Zobacz post
    Jestem jak najbardziej za stworzeniem świata w pełni bójkowego! Ale na jeden z 2 sposobów:
    * obecny serwer mianujemy w safe (bójki tylko na specjalnej arenie) lub zostawiamy na obecnych zasadach, otwieramy świat wojenny, gdzie bójki są wszędzie na zasadach opisanych powyżej, a gracze mogą zdecydować gdzie chcą grać tj. przeniesienie swoich kont.
    * obecny serwer mianujemy w wojenny na zasadach powyżej, a otwieramy nowy świat safe (Jak wyżej).

    Krótko mówiąc - bójki same w sobie bywają fajne, ale zwykle tylko dla atakujących. Jeśli chcecie do tego dorzucać wypadanie EQ, to jest to najlepszy sposób by wbić ostatni gwóźdź do trumny tej gry. Otwarcie nowego świata i danie graczom wyboru na jakich chcą grać zasadach jest jedną sensowną opcją. Za chwilę zapewne ktoś napisze tu, że na tym polega ta gra, by się lać. No nie wiem czy przykładowo atakowanie 51 lvla przez 80 lvl jest rzeczą zdrową i zachęcającą do pozostania.
    Pana Pustkę dodatkowo proszę o poprawienie rażących błędów.


    Warto dodać, że w przypadku MFO2 nie było problemów z otwarciem świata szybkiego, czy wojennego, a tu nagle rozmawiamy o tym, że nowy świat pozbawi aktywności? A jaki problem by ktoś grał na kilku światach? MFO3 mógłby mieć śmiało 3 światy: zwykły, safe (bójki tylko na specjalnej arenie) oraz wojenny (bójki wszędzie poza miastami i mapami ściśle fabularnymi, gdzie mogłoby się coś zbugować w razie gleby; do tego brak limitów i wypadanie EQ).
    Tak samo w Tibii jest wybór na no-pvp, pvp i pvp bez limitów. To dlaczego ma być z tym problem tutaj? Zrobić porządną reklamę i heja, wszystko się da.
    Tylko o czym mówimy, skoro aktywność na Facebooku wygląda tak, że post pojawia się raz na rok.

    p.s.
    Pustka mógłbyś skończyć trollować z tym regularnym dodawaniem i usuwaniem postów, a w każdym co innego.
    Czy możesz już skończyć tą swoją gehennę na temat bójek oraz podziału na 3 typy serwerów i spojrzeć prawdzie w oczy, że bez bójek ta gra umiera i jest totalna padaka? Jaki gwóźdź w jaką trumnę? To właśnie usunięcie dropu było gwoździem do trumny bo kiedyś ludzie mieli ekipy i przygotowane sety do tvt i mieli pretekst by się bronić bo inaczej napadzior zlootałby z ciebie wartościowe eq. Teraz choduje się randomów bobasków do wymieniania minibossów a jak popatrzysz na pozostałe z 2013 raporty to największe nołnejmy potrafiły poskładać tych najlepszych w ustawkach czy na iś i bronili się jak Ukraińcy w Bachmucie kek a teraz szybki ff i jest się spowrotem bez absolutnie żadnych konsekwencji
    This is a certified hood classic

  4. #4
    Limity są konieczne. Nigdy nie mogłem się doczekać, aż odbębnię limit z graczem przeciągającym walki, albo takim co ma dużo defów i walczyło się przez godzinę, albo zwyczajnie ktoś za mocny.
    Z limitami wystarczy odczekać określoną ilość czasu, albo odbyć określoną liczbę walk z innymi graczami. A, że nie ma innych graczy to właśnie jest sedno problemu

    Wypadanie EQ w bójkach? Jak najbardziej, jeszcze jak!
    Za dawnych czasów frustrowało mnie jedynie wypadanie kart. Przedmioty miały dużo wyższą szansę na wypadnięcie, a jako że w czasach swojej świetności byłem kolekcjonerem to non stop traciłem jakieś cenne trofea, a z innych graczy zyskiwałem samo badziewie i mimo przeważającej większości zwycięstw w walkach byłem po prostu stratny. Teraz można wkleić sobie do albumu i problem z głowy.

    Rzecz, która najbardziej mnie zniechęciła do PvP to przymusowy zapis na arenę - piękna nagroda, za bycie dobrym xD
    Chcesz wymienić minibossa i ty albo ktoś z ekipy ma mało czasu? Cyk walka na arenie, najlepiej z kimś przedłużającym walki i masz do wybory poddać walkę, albo plany pójdą się walić
    Przecież gracze z topki są ostatnimi, którzy unikaliby walk. Przynajmniej ja nigdy nie miałem problemów, żeby zawalczyć z daną osobą.

    Tygodniowe nagrody za ligę - powinny być dla każdego poziomu, a nie tylko przedziałowych. Wiem, że to ma promować usługę zatrzymania poziomu, ale w ostateczności zniechęca i robi więcej złego niż dobrego.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  5. #5
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Autorowi chodziło chyba o zniesienie przedziałów do ataków i ochrony. Jak dla mnie ochrona może zostać przedziały do ataków niestety zostaną haha. Zgodzę się z autorem i Ersmelem. Ta gra bez jej największego atutu jakim były walki tvt/ bójki możliwość dobierania pomocników podczas walki (a nie jak np. w Margonem grupa przed walka), nie ma czym wyróżnić się od konkurencji, bardzo fajny system walki tej gry nie ratuje bo i tak nie ma praktycznie z kim walczyć a o atakowaniu innych nie wspomnę. Szkoda że te czasy kiedy złapanie low lvl nie dawało gwarancji wygranej bo zawsze mógł kogoś zawołać a jak nie miał kolegów to spamił do każdego aż ktoś wbije. Dawniej nawet słabsze składy próbowały wygrywać z teoretycznie silniejszymi i co jakiś czas im się to udawało. Teraz to nawet ja igrzyskach nie ma tvt.

    - - - - - - - - - -

    Ja bym proponował żeby ta bariera została zniesiona przykładowo po wbiciu 51 poziomu i tak się ten poziom chwilę wbija (chyba że zostało by to zmienione)
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Cytat Napisał damianxp Zobacz post
    Autorowi chodziło chyba o zniesienie przedziałów do ataków i ochrony. Jak dla mnie ochrona może zostać przedziały do ataków niestety zostaną haha. Zgodzę się z autorem i Ersmelem. Ta gra bez jej największego atutu jakim były walki tvt/ bójki możliwość dobierania pomocników podczas walki (a nie jak np. w Margonem grupa przed walka), nie ma czym wyróżnić się od konkurencji, bardzo fajny system walki tej gry nie ratuje bo i tak nie ma praktycznie z kim walczyć a o atakowaniu innych nie wspomnę. Szkoda że te czasy kiedy złapanie low lvl nie dawało gwarancji wygranej bo zawsze mógł kogoś zawołać a jak nie miał kolegów to spamił do każdego aż ktoś wbije. Dawniej nawet słabsze składy próbowały wygrywać z teoretycznie silniejszymi i co jakiś czas im się to udawało. Teraz to nawet ja igrzyskach nie ma tvt.

    - - - - - - - - - -

    Ja bym proponował żeby ta bariera została zniesiona przykładowo po wbiciu 51 poziomu i tak się ten poziom chwilę wbija (chyba że zostało by to zmienione)
    Pasowałaby na 51-200 poziom, bo w tym samym czasie zaczyna się prawdziwa zabawa z tymi czteroma razami większymi rozbudowanymi miastami i idealnie to podkreśla grubą linią, bo umówmy się różnica rozbudowanej fabuły pomiędzy 1-50 poziomem, a resztą jest duża, a na 40-50 najłatwiej się ustawić jeszcze nie licząc 20-30 lvl, które szybko schodzą.

  7. #7
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Propozycja sama w sobie ciekawa bo wnosi "coś nowego" a tak naprawdę to przywraca coś co trzymało nie tylko mnie w sporą liczbę graczy przy grze czyli walki tvt/bójki, bo umówmy się, koszt wejścia do tego typu zabaw jest dużo niższy niż koszt wejścia na arenę (żeby wygrywać sensowną ilość walk).
    Jedynie co bym dodał jeszcze przed wprowadzeniem tego to mini questy przygotowujące nowego gracza co jest ważne, jak się walczy tvt, kilka przykładowych bossów nie za trudnych, by pokazać różne sytuacje jakie mogą spotkać taką osobę oraz zasymulować atak wyższego poziomu i jak dobierać pomocników by nie brać wszystkich jak leci.
    Dodatkowo dostałbym co brać (mówię przede wszystkim o ożywieniu bo dużo osób które nie miały bójek jak są łapane to robią oczy jak idzie wyrok, ale też obszarówki, gemy itp).
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  8. #8
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    bardzo fajnie super
    ale istnieje jeszcze inna grupa graczy tz "fabularze" których nie interesuje pvp i ich zdanie też trzeba brać pod uwage
    a jak chcecie atakować słabszego gracza i zdobywać z niego zbrojke to róbcie sobie osobny serwer do tego celu
    pozdrawiam
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    12-05-2020
    Postów
    410
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    bardzo fajnie super
    ale istnieje jeszcze inna grupa graczy tz "fabularze" których nie interesuje pvp i ich zdanie też trzeba brać pod uwage
    a jak chcecie atakować słabszego gracza i zdobywać z niego zbrojke to róbcie sobie osobny serwer do tego celu
    pozdrawiam
    Można mieć wszystko +1 i wtedy się nic nie straci

    - - - - - - - - - -

    Jak coś typ fabularzy nie istnieje tutaj samo w sobie. Pomyślcie o takich dużych nerfach dopiero jak gra będzie skończona.

  10. #10
    Cytat Napisał PowerISO Zobacz post
    bardzo fajnie super
    ale istnieje jeszcze inna grupa graczy tz "fabularze" których nie interesuje pvp i ich zdanie też trzeba brać pod uwage
    a jak chcecie atakować słabszego gracza i zdobywać z niego zbrojke to róbcie sobie osobny serwer do tego celu
    pozdrawiam
    Przecież gracze PvP to też fabularze. Tylko lepsi
    Żółwie tańczą jak szalone...

  11. #11
    Użytkownik Avatar Pregnant
    Dołączył
    05-04-2023
    Postów
    100
    Ja jestem fabularką.

  12. #12
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Przecież gracze PvP to też fabularze. Tylko lepsi
    Jak są tacy "lepsi" to administarcja nie wprowadzała by ostatnich zmian dla tych gorszych tylko dopracowali system pvp.
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    28-04-2016
    Postów
    260
    Odnośnie bójek i samego gamplay to sprawa w tej grze jest przesądzona i banalnie prosta. Nie zdziwię się jak zaraz znikną mapki bójkowe, bo ktoś kogoś bije.

    Gra idzie w kierunku "chronienia" gracza, maksymalnie ułatwiania mu gry i ograniczenia jego czasu pobytu w grze.
    Wy oczekujecie jakichś abstrakcyjnych dropów, pytanie tylko kogo będziecie bić i gdzie?

    Jednym z lepszych bójkowisk była światynia, a teraz na wiele sposobów idzie "ominąć" bójki:
    1. Teleportacja na mini, wracasz z osłonką, łapiesz ame / dołączasz,
    2. Ktoś nabija Ci osłonkę,
    Nie wiem czy ktoś zauważył, ale takie maksymalne upraszczanie gry jest dość niezdrowe.

  14. #14
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Przecież po to by dało się powabularzyć jak to niektórzy mówią ma się ochronę, co samo w sobie jest dość dużym ułatwieniem, godzina ochrony to aż nadto by zrobić wymiankę, bo przecież na mapkach fabularnych i tak nie ma ataków, dodatkowo są mapki gdzie można sobie poexpić i nie ma bójek, w każdej tego typu grze na najopłacalniejszych miejscach do expienia są bójkowe, w takim Margonem jak jesteś słaby jesteś kasowany bez możliwości powrotu i tak nikt nie płacze wyłączcie bójki, tylko jest osobny świat gdzie tego typu mapek nie ma i na którym się gra mega słabo (gracze z tego świata zrobili wylęgarnie botów których nie można skasować by sobie pobić potworki).
    MFO w sprawach bójek było i tak aż za uczciwe, przewaga u agresora, co sprawia że to atakowany a nie agresor (jak w innych grach) dyktuje warunki i może zagrać na przewagę jak wie kogo mamy w zanadrzu do pomocy.
    Takie mega ułatwianie gry jak wspomniał mój przedmówca sprawia że gra staje się szybko nudna, bo po przejściu fabuły w 4-8 miesięcy nie ma co robić, bójki zawsze trzymały graczy przy grze, był ten element rywalizacji, chociaż co to za rywalizacja jak każdy ma swoje potworki i po ataku można dalej wrócić teleportem w 10 sekund i się wyexpić, albo na taką amaterasu, złapać i wołać swoich
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Jestem za zwiększeniem stawki walk pvp, oprócz strat eq dodałbym jeszcze stratę expa (ze spadkami lvla jak w mfo 2).
    Oczywiście w parze z tym możliwość wyboru na postaci trybu pvp / non-pvp. Jak pvp ma mieć wysoką stawkę to tylko dla chętnych, bez żerowania na bezbronnych.

    PS. Tak wiem że w takim układzie to specjaliści od pvp w tej grze już nie będą chcieli. Bo tak naprawdę chodzi o żerowanie i możliwość zarobku na polowaniu na bezbronnych randomów a nie wyzwanie pvp i uczciwą walkę.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •