Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: LIMIT rodem z FF VII.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    04-12-2011
    Postów
    2

    LIMIT rodem z FF VII.

    Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć fakt, że gra MFO czerpie pełnymi garściami z sagi Final Fantasy co jest owej gry oczywistym atutem. Tak więc może dodać do systemu walki pasek "LIMIT", który działałby mniej więcej tak samo jak w FF7 czyli:
    - bije nas potwór pasek "limit" napełnia się, o powiedzmy 2%, co za tym idzie po 50 ciosach uderzonych w nas napełnia się na maxa;
    - 100% limit czyli cios specjalny, który zabierałby dajmy na to 400% normalnego ciosu (przykładowo średnio zbijamy ciosem przeciwnikowi 70 więc cios specjalny zabierałby 280);
    - oczywiście tyczyłoby się to również walk z graczami;
    - w przypadku naszej śmierci pasek limitu zerowałby się tak więc walcząc z graczami (bądźmy szczerzy) raczej nikt by go nie zapełnił ale idąc na bossa mogłoby się udać i na pewno byłoby miło rozpocząć walkę od mocnego uderzenia ciosem specjalnym).
    Sądzę, że takie rozwiązanie uczyniłoby grę ciekawszą a i graczom spodobałby się pomysł. Po więcej "szczegółów" odsyłam do gry FF7. Z góry dziękuję za przeczytanie moich wypocin i pozdrawiam.
    P.S. Polecam zakręcić się za PSX-em i zagrać w Final Fantasy VII- najciekawszą i najlepszą grę RPG według Japończyków (sondaż Sony rok 2005) i wielu, wielu milionów ludzi na całym świecie.
    Big G 1987

  2. #2
    Cios specjalny - Mógłby na 40lv zabić każdego na hita
    W walkach z graczami 50 ciosów ,chyba da rade wycisnąc
    Na bossy może być, chociaż tam dopiero wyciągnięcie 50tur to problem ;o

    W sumie nie znam w ogóle tej gry ,więc powiedz skąd MFO czerpie inspiracje ?

  3. #3
    benerit
    Konto usunięte
    limity miałyby sens tylko w pve lub tvt, w pvp nie chciałbym tego widzieć
    Pewnie i tak jest za dużo dodatkowej pracy aby to wprowadzić.
    Prędzej czy później będą zdolności zajmujące po kilka slotów - równie dobrze można je jako limity traktować

  4. #4
    Może jeszcze dodamy Odina pod unikat i będzie się losowo pojawiał i walił Zantetsuken. Ogólnie kiedyś do pve mogło by być. FF również polecam, choć bardziej wolę część VIII.

  5. #5
    Warrior Master
    Konto usunięte
    Hehe fajny pomysł z tym , nie pasuje mi to jedynie do PVP ale TvT PvE owszem możesz być Ale pewnie by to weszło bo zrobieniu całej fabuły albo jakimś upie .

  6. #6
    Coś podobnego było na TODO jeszcze w v2:

    NOWE FUNKCJE - PROTOTYPY*
    Dodanie ataków specjalnych zależnych od różnych czynników np. moc ataku zależy od ilości zabitych potworów. Ciosu specjalnego można użyć po napełnieniu się specjalnego paska.
    https://forum.my-fantasy.net/viewtopic.php?t=12405

    Ale pomysł przydałoby się przedyskutować wspólnie więc zapraszam do dyskusji.

  7. #7
    Jak grałem w gry typu FF , albo trochę gorszę :P to Overdrive czy Limit ładował się po otrzymaniu Jakiegoś tam dmg. W walkach z potworami wielkiego dmg się nie zbiera , za to w walce z bossami owszem. Chociaż można inny czynnik brać pod uwagę , ale z walkami ze zwykłymi potworkami to chyba nie przejdzie .

  8. #8
    Demoniczna Dusza
    Konto usunięte
    Może jeszcze dodamy Odina pod unikat i będzie się losowo pojawiał i walił Zantetsuken. Ogólnie kiedyś do pve mogło by być. FF również polecam, choć bardziej wolę część VIII.
    Ja osobiście lubię część I, II i IV na PSP. Świetna grafika, a tryb walk podobny do my fantasy i to bardzo.

    A co do tematu uważam, że 400% to za dużo. Na bossa? Ktoś zamiast 500hp zabierze 2000?! Chyba lekka przesada, wprowadziłbym, ale może żeby nie było za łatwo nie działałby na bossy. W sumie na graczy też za silne. Napełniamy specjalnie na turniej/ walkę ligi lub coś podobnego szukamy jego słabości i jednorazowo zabijamy. Nie po przemyśleniu jestem na nie.

    W sumie nie znam w ogóle tej gry ,więc powiedz skąd MFO czerpie inspiracje ?
    Chodzi właśnie o tryb walki, prawie dokładnie taki sam.

  9. #9
    Raven the Saber
    Konto usunięte
    Hehe tez juz tu kiedys wspominalem o limitach w dziale nowe zdolnosci

    Btw ta gra raczej ma mało wspolnego z FF7 , tam twoja tura zalezala od tego jak szybko ci sie pasek naladuje , zdolnosci sie nie uczyles tylko pakowales w siebie materie

    Sam jestem fanem Final fantasy ! a 7 czesc byla moja pierwsza pozniej 8 , 9 ... z ciekawosci 1,2,3,4,5,6 pozniej na ps2 X i X-2 ostatnio skonczylem XIII i niestety mnie troche rozczarowala...
    Moim zdaniem najlepasz z nich wszystkich była 7-ka miala ten klimat

    Teraz czekam na Final Fantasy Versus
    Ostatnio edytowane przez Raven the Saber ; 10-12-2011 o 23:13

  10. #10
    Kolega Dresa
    Konto usunięte
    Final Fantasy VII albo VIII (nie pamiętam) miałam na lapku, ale nie mogłam przejść to usunęłam :P

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    8
    hmm pomysl calkiem fajny tylko jak Demoniczna Dusza wspominal troche nie przemyslane bo w bossa walic po 2k to troszke przesada ;P, dajmy na to 250% normalnego ciosu czyli wale 500 a cios specjalny 1250 i oczywiscie ten cios specjalny odnawial by sie tylko i wylacznie gdy bijemy moby kiedy mamy energie ogolnie jestem za ale tak jak juz mowilem nie 400% mocniejszy cios a 250%

  12. #12
    A wg mnie limit powinien się ładować w trakcie walki , wiadomo , że na potworkach się nie zdąży naładować , ale z bossami może i to by było jakoś uwzględnione w sile bossa

  13. #13
    SirIkar
    Konto usunięte
    Pomysł nie jest zły ale aż 50 tur?! Lekka przesada prawda? mogło by zejść do 15-20 tur i bez tego że po zgonie schodzi np. z 96% do 0% tylko np. śmierć = -20% i żeby to było tylko w PvM czy tam PvE ;p a w PvP by to było zablokowane (by się jeszcze trochę lepsza grafa przydała najlepiej taka 3D DDDD )

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •