Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 71

Temat: Przemyślenia nad zmianami

  1. #16
    Atabi
    Konto usunięte
    Mfo przed margonem? Co ty pleciesz? Margonem zbliża się do piątego roku istnienia...
    Nie jestem zapaleńcem margonem, znudziło mi się to. Gdybym był zapaleńcem w.w gry to raczej nie siedziałbym i nie odpowiadał na posty i trudził się, tak? Poza tym gdzie wspomniałem, że chciałbym 500000000lvl? No nigdzie, wiec po co wyolbrzymiasz? Powiedziałem tylko, ze społeczność woli mieć większe levele niż te czterdzieste maksymalnie. W ogóle moim zdaniem to jest bzdura, żeby był jakikolwiek maksymalny level, lecz ta gra jest w fazie beta od czerwca--- więc hehe, wybaczamy! Wiem, że nie mam w v3 zbyt wielkiego doświadczenia, gdyż po prostu mam inne zajęcie. Ejże, nigdzie nie powiedziałem, że chętnie napiszę jakiś quest, lub fabułę wymyślę. Jedynie napisałem, że w kilka dni mam duzo lepszą uformuowaną fabułę niż ta, która jest tworzona od kilku miesięcy. Tak, ktoś tam napisał, że mfo cechuje się fabułą. Zgadzam się, ale jak już podejmuję się takie kroki, to powinno sie udoskonalić najlepiej, a nie na 'odpieprz sie', prawda?
    Poza tym, nie myliłem się, że obydwie gry są zrobione na jednym silniku, miałem na myśli ten RPG Maker, całkiem fajna zabawa.

    P.S
    Nigdy chyba w powyższych postach nie wspomniałem, że autorzy mfo kierowali się całkowicie margonem. Lecz de facto jest, że kilka pomysłów jest zaczerpnięte w większej lub mniejszej części od margonem, ja do tego nic nie mam. Zaproponowałem tylko kilka pomysłów, nawet nie zaproponowałem, a poruszyłem temat kilku spraw.
    Ostatnio edytowane przez Atabi ; 26-12-2011 o 18:41

  2. #17
    Kardinale
    Konto usunięte
    Powiedziałem tylko, ze społeczność woli mieć większe levele niż te czterdzieste maksymalnie. W ogóle moim zdaniem to jest bzdura, żeby był jakikolwiek maksymalny level
    1. Pokaż mi palcem tą społeczność, bo jakoś tego nie widzę.
    2. Nie ma ograniczenia poziomu, możesz mieć nawet 70lv

  3. #18
    musaraj
    Konto usunięte
    1. Gra jest w Becie od kwietnia, hehe
    2.Gdyby był na przykład 50 lv, to by sie mini bossy biło samemu, EQ byłoby na 40 lv, a expa mało by leciało ;[

  4. #19
    Atabi
    Konto usunięte
    1. Są wyjątki takie jak Ty, jak twórcy stawiają grę przede wszystkim na zyski, to nie chce mi się wierzyć, że jak gra wyjdzie z fazy beta testów nie zrobią kroków, by było więcej expowisk, jak i szybciej biło się poziomy.
    nie, nie jestem fanbojem highleveli, ja jednak przemawiam, tak bynajmniej sądze w imieniu graczy, bynajmniej tej młodzieży, z której twórcy-nie oszukujmy się, de facto mają największe zyski, a ja tylko przedstawiam pomysł, żeby mieli większą ilość pieniędzy z gry, co pociąga za sobą coraz to lepsze udoskonalenia gry.

    @musaraj
    np bro, pomylilem sie tylko o 2miesiace.
    Ostatnio edytowane przez Atabi ; 26-12-2011 o 18:49

  5. #20
    Gdyby Twórcy chcieli tylko zarobić na grze to już widzielibyśmy w niej super unikaty/artefakty do kupienia tylko za mf. Podaj 1 przykład, który jest zaczerpnięty z margonem. Tylko jeden, potem postaram się podać istnienie tego co podasz w innej grze (poza mfo i margonem). Teraz powiadasz, że istnienie mfo przed margo to bzdura. Wystarczy spojrzeć na stopkę strony, gdzie pisze: © 2005-2011 MFO NET, to już 6 lat, nie prawie 5, tylko prawie 7.
    My Fantasy różni się tym od innych gier w przeglądarce tego typu tym, że jest takie bardziej podobne do samodzielnej gry. Jest główna fabuła, masz już cel. Niczym Final Fantasy było kiedyś (grało się samemu). Chociaż w Mfo 3 postawiono na większą interakcję między graczami, aniżeli w poprzednich wersjach, m.in. walki drużynowe, w których potrzeba dużego zgrania.

  6. #21
    Ee... przecież ograniczenie lvl'a wynika z tego, że gra nie jest dokończona, na bieżąco powstają lokacje z różnymi potworkami odpowiednimi do bicia na danych lvl'ach. Nie rozumiem myślenia "ludzie wolą", a sam się do tych "ludzi" nie dopisujesz tylko przemawiasz w ich imieniu, więc skąd wiadomo, że takowi istnieją ?

  7. #22
    Atabi
    Konto usunięte
    Haha, no to nie postawiłbym Cię w roli twórcy gry, jak tak sądzisz. Widać, że nie jesteś zbyt przebiegły, twórcy by tylko na tym stracili, nie byłoby balansu to raz, społeczność by zmalała kilkakrotnie to dwa, trzy to byłby dużo mniejszy zysk, gdyż to kupujesz raz, energie możesz kupywać kilkakrotnie dziennie.
    OUTFITY
    UNIKATY, KLASA MAG I WOJOWNIK< oczywiście joke.
    Słuchaj, twórcy są przebiegli i bardziej inteligentni niż bym myślał, po tym jak napisałeś te swoje 1sze zdanie. Pozory mylą

    @up
    Z doświadczenia

  8. #23
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Mfo przed margonem? Co ty pleciesz? Margonem zbliża się do piątego roku istnienia...
    A mfo jest z 2005 roku. I co? Łyso? Idź se konia wytrzep przed ołtarzykiem Twojego kochanego geniusza "złego patryka".

  9. #24
    Antek , spokojnie ...

    Mfo jest starsze od Margonem , nie wiem czemu ludzie uważają odwrotnie i piszą bzdury w grze...

  10. #25
    musaraj
    Konto usunięte
    Teraz sobie przypomniałem :

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...&p=558#post558

    Ogólnie nie lubię / nie powinienem wypowiadać się publicznie na temat konkurencyjnych gier, bo zarówno krytykować jak i chwalić nie wypada, ale skoro już kolejny raz ktoś wywołuje ten temat to kilka słówek skrobnę.

    Mój kontakt z Margonem ograniczył się do założenia konta jakieś 2-3 lata? temu i poklikania jakieś 10 minut. Nie mogę więc za bardzo wypowiedzieć się na temat tej gry, bo jej po prostu nie znam. Troszeczkę więcej wiem od osób, które w tą grę grały, ale to nadal nie uprawnia mnie do wystawienia jej oceny.
    Mogę za to z całą pewnością powiedzieć, że odniosła sukces i z tego wnioskuję, że musi być niezła. Na pewno twórcy włożyli w nią dużo pracy i należy tą pracę szanować.

    Czy my staramy się iść w stronę Margonem?
    Powiem krótko - gdyby Margonem nie istniało, grali byście dzisiaj w dokładnie takie samo MF3 jakie gracie.
    Wprawdzie to co tu piszę, to jest trochę udowadnianie, że nie jest się wielbłądem, ale niech tam.

    Sam szkielet/system gry jest praktycznie przeniesiony z MF2. Został oczywiście rozwinięty o elementy, które były przez nas planowane od dawna, ale z różnych powodów nie znalazły się w MF2. Czy w Margonem jest podobny system? Chyba nie - ja wprawdzie za mało widziałem, żeby to dokładnie ocenić, ale nawet jeśli by był podobny, to my-fantasy miało taki system jako pierwsze, bo wcześniej powstało ;]. Gdyby ktoś napisał - system podobny do serii Final Fantasy - tak zgadzam się w 100%.

    Powiększenie okna mapy i wrzucenie ładniejszej grafiki - to jest właśnie ten punkt, który powoduje kontrowersje.
    Taki ruch jest czymś tak naturalnym jak oddychanie - nowa wersja powinna być wygodniejsza, ładniejsza itp. Wyobrażacie sobie żebyśmy zostawili mapę 200x200px? To już nie przystaje do obecnych czasów/wymagań. Poza tym powiększenie mapy czy też poprawienie grafiki to były
    postulaty sięgające początków my-fantasy i naprawdę nie musieliśmy tego pomysłu od nikogo zapożyczać. Zresztą to jest tak idiotyczny zarzut, że szkoda gadać.
    Wracając do grafik - grafika w MF3 różni się od tej z Margonem znacznie. Oni mają swoje tilesety, my mamy swoje.
    Punktem wspólnym jest jedynie format grafik zaciągnięty z RPG Makera (i jakieś pojedyncze grafiki), i tu należy zaznaczyć, że to my pierwsi od nich wpadliśmy na pomysł, żeby w grze takich grafik użyć (choć akurat z innej wersji tego programu). Oczywiście tu nawet nie ma się czym chwalić, bo to wynikało po prostu z braku funduszy na ich stworzenie - podejrzewam, że ludzie z Margonem z dokładnie takiego samego powodu sięgnęli po te grafiki. I znowu gdyby ktoś powiedział: MF3 wygląda podobnie jak gra zrobiona w RPG Makerze - zgadzam się w 100% i to jest nawet komplement, bo RPG Maker ma naprawdę duże możliwości i udało nam się zaadoptować je do gry przeglądarkowej w prawie 100%.
    Zapewne zauważyliście, że w MF3 mapy są wielowarstwowe (chodzenie za obiektami, pod mostami itp), że są możliwe scrollowane panoramy (vide lazurowy klif), efekty pogodowe (vide chmurki na mapce świata), że np. wszelkie drzwi, skrzynki są animowane, NPC mogą być ruchome i interaktywne (quest z owieczką), ze silnik daje możliwość odgrywania scenek fabularnych, że jest udźwiękowienie i jeszcze wiele innych drobnostek, których na pierwszy rzut oka nie widać. Czy to wszystko jest w Margonem? Z tego co mi wiadomo to nie, ale nawet jakby to teraz wprowadzili to ja naprawdę nie mam nic przeciwko - mają do tego prawo.

    System/przebieg walki również jest zupełnie inny, zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym.
    Merytorycznie większość rzeczy pochodzi wprost z MF2 (walka manualna i skryptowa), natomiast nowy wygląd walk manualnych jest adaptacją starego jak świat systemu z RPG'ów z lat 90-tych. Naprawdę nawet na siłę ciężko mi tu jakieś podobieństwa do Margonem znaleźć.

    Podsumowując: Tworząc zarówno MF, MF2 czy MF3 zawsze robiliśmy to tak jak sobie to zaplanowaliśmy i zawsze po swojemu, uwzględniając po drodze przynajmniej niektóre oczekiwania samych graczy. Odbieranie nam tego jest naprawdę nie fair, ale cóż mam świadomość, że dla wielu osób w wieku 10 czy 12 lat Margonem jest pierwszą i jedyną grą MMORPG w jaką grali i jest to ich cały "growy" świat. Podobnie zresztą było i jest z samym Margonem, któremu w swoim czasie nadano łatkę "przeglądarkowa Tibia" i też muszą z tym żyć, choć być może twórcy Margonem Tibii w ogóle na oczy nie widzieli.

    PS. To jest trochę tak jak w tych wojnach fanbojów PS3 vs. XBOX - to co mam i w co gram jest najlepsze a tego drugiego trzeba gnoić.


    @down - sry, edytowałeś dosyć późno, juz po tym, jak dyskusja się przeniosła na drugą stronę, a na pierwszą nawet nie patrzyłem.
    Tak czy owak, tekst warto powtórzyć dla utrwalenia ;>
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 26-12-2011 o 19:11

  11. #26
    Nyhariel
    Konto usunięte
    MFO przed margonem bylo Dla Ciebie chyba poprzednia wersja mfo byla ta pierwsza skoro takie glupoty wypisujesz. Na prawde zaczynam watpic, czy grales w OLD mfo, bo cokolwiek bys nie napisal o tej wersji to brednie. Spolecznosc woli miec wieksze levele niz 40, ale nie ma na razie takiej mozliwosci, bo na razie v3 to wersja beta, rozumiesz? Pisze to juz drugi raz i zastanawiam sie ile razy bede musial to jeszcze napisac. Ciekawe jest to, ze zapewne dzieci grajace w mfo, na ktorych tak narzekasz juz by to zrozumieli. Mozliwe, ze nie problemem jest wiek, a intelekt. Jezeli ktoras gra zaczerpnela cokolwiek z drugiej, to ewentualnie margonem od MFO, bo po prostu mfo bylo pierwsze, nie wierzysz? Sprawdz. Chociaz w sumie po co, podobno grasz od pierwszej wersji mf.

    musaraj przeciez wyslalem to na poprzedniej stronie tego tematu...

  12. #27
    Atabi
    Konto usunięte
    @Anty
    Jebłem, nie zamierzam się sprzeczać z osobą poniżej IQ 110 i co ważniejsze wiekiem poniżej 15lat.
    "no i co lyso ci"? Real bro, real

    Jejku nawet jeżeli jest starsze o dwa lata, to co z tego, powiedz mi? Jeżeli margonem jest kilkadziesiąt, jak nie kilkasetek razy popularniejsze niż mfo? Nie wspominając o 'kasie'? No powiedz mi, co z tego? To tylko pokazuje, że twórcy margonem potrafią wypromować gre dużo lepiej. A teraz się dowiedziałem, że mfo jest starsze o dwa lata, o dwa lata i co z tego ma? Nic, life is brutal

    @Up
    Ja pierdole, ale jesteś tępy. Czy udajesz? Czy może czytać nie potrafisz? Poczytaj kilka postów w góre, co za idiota, nie wierze. I tak gram od v1, najwięcej grałem w v2, więc może stąd straciłem rachubę czasu.

    Poza tym, nawet jeżeli zaczerpnęła od tej 'gry' to jak widać margonem jest dużo bardziej uniwersalne, mobalne NO I PRZEDE WSZYSTKIM POPULARNE, więc where's the problem? A przypomnijmy koledze- MFO jest starsze o aż dwa lata, aż o dwa
    Ostatnio edytowane przez Atabi ; 26-12-2011 o 19:11

  13. #28
    @Anty
    Jebłem, nie zamierzam się sprzeczać z osobą poniżej IQ 110 i co ważniejsze wiekiem poniżej 15lat.
    "no i co lyso ci"? Real bro, real
    fakt post Antybristlera dziwny, ale i twoja odp. na podobnym poziomie
    Jejku nawet jeżeli jest starsze o dwa lata, to co z tego, powiedz mi? Jeżeli margonem jest kilkadziesiąt, jak nie kilkasetek razy popularniejsze niż mfo? Nie wspominając o 'kasie'? No powiedz mi, co z tego? To tylko pokazuje, że twórcy margonem potrafią wypromować gre dużo lepiej. A teraz się dowiedziałem, że mfo jest starsze o dwa lata, o dwa lata i co z tego ma? Nic, life is brutal
    nie ilość, a jakość graczy się liczy ;]

  14. #29
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Wlasnie to, ze wczesniej pisales, ze MFo zapozycza rozne rzeczy od margonem, a jak sam widzisz, jest odwrotnie. Wszystkie Twoje argumenty zostaly zniesione, wiec wyjdz juz stad i zamknij za soba drzwi. Wieksza popularnosc margonem niz mfo? Owszem, ale zobacz ile czasu istnieje v3 i wtedy sie zastanow.

  15. #30
    Pisząc o super unikatach miałem na myśli unikaty niedostępne dla graczy, ale takie w najlepszym rozkładzie statystyk, jeszcze z +. Czemu społeczność miałaby zmaleć? Przecież w innych grach takie coś istnieje i jakoś sobie radzą :P Czemu mniejszy zysk? Kupiliby uzbrojenie i potem ładowali enę. Co do następnych haseł powiększonymi literami to nie mogę rozkminić o co Ci z nimi chodzi xd Jeśli to by się przydało, to wiedz, że to już jest. A jeśli chodzi o coś innego to napisz. Co do pozorów to dobrze, że zmieniasz zdanie. Może byś napisał chociaż jednego questa. Jak powiadałeś, że lepsze piszesz. Jeden, w ciągu tej 1h (jak pisałeś). Razem ocenimy czy jest lepszy od tych co są teraz, tych co mają być w następnych etapach fabuły nie weźmiemy pod uwagę.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •