Strona 1 z 135 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 2025

Temat: Uwaga na oszustów!

  1. #1

    Ważne Uwaga na oszustów!

    Temat został założony w celu przestrzegania przed graczami - oszustami, którzy w różny
    sposób dopuszczają się krętactw, oszustw, kradzieży i innych podobnych czynów o
    negatywnym charakterze.

    Istotą tematu jest to, aby jak największa ilość graczy dowiedziała
    się o takich graczach i o ich działalności ... publiczne napiętnowanie,
    ogłoszenie wszem i wobec to jedyne co na razie można uczynić.

    Tacy gracze poprzez swoje nie uczciwe praktyki, nie mogą czuć się całkowicie
    bezkarni, im więcej postronnych graczy dowie się o tym temacie tym większe
    prawdopodobieństwo, iż uda się zapobiec kolejnej przykrej w skutkach wpadce.

    Przed upublicznieniem nicku danego gracza i przedstawieniu sytuacji z jego udziałem,
    należy zadbać o sposób w jaki się to zrobi. Należy posiadać podstawowe materiały
    na poparcie swojego zdania, dowody w sprawie. Podstawową rzeczą jest screen
    (zrzut ekranu z czatu, PM), w jak najwyższej rozdzielczości, najlepiej w formacie bmp
    (bitmapa, 24 - bitowa), opcjonalnie PNG, format JPEG niezbyt sprawdza się pod względem
    jakościowym zapisując taki screen w programie Paint. Jeśli dysponujemy bardziej
    zaawansowanym programem graficznym w którym można ustalić jakość to wtedy ten
    format pliku graficznego może zostać zapisany w najwyższej jakości bez żadnych
    "pikselowych przekłamań". Dodatkowo nie należy edytować w żaden sposób pliku
    graficznego tj. obrysów treści właściwej, podkreślanie, zaznaczanie, dodawanie komentarzy
    i innych typów ingerencji.

    Istnieje jeszcze jeden sposób na uwiecznienie danej sytuacji, nagranie filmiku. Jest to
    sposób bardziej wiarygodny niż screen, gdyż podrobienie takiego pliku wymaga znacznie
    większych umiejętności, tudzież czasu na jego spreparowanie.
    Filmik powinien być w formacie avi, w bardzo dobrej jakości, żadnych zbędnych pikseli lub
    innych "zakłóceń". Decydując się na ten sposób trzeba mieć na uwadze, aby plik nie zawierał
    w sobie 1 klatki, aby coś się na nim działo np. nagranie 30 sekundowego klipu gdzie widać ciągle
    jedno i to samo, gdzie nic się nie zmienia, nawet kursor stoi w miejscu to nie jest żaden film.
    Jeśli do przewinienia doszło na PM, należy nagrać coś więcej niż tylko samą treść,
    np. dojście do skrzynki z wiadomościami, na filmiku będzie widać co po kolei się dzieje,
    można wtedy zaznaczyć kursorem tekst lub klikając na nick wysyłającego, przejść do jego
    profilu bądź wykonywanie innych czynności. Oczywiście nie należy dodatkowo ingerować w
    zawartość takiego pliku filmowego.

    Donosy na gracza lub tworzenie list graczy którzy w ten czy inny sposób trafili do tego tematu,
    nie poparte żadnymi materiałami potwierdzającymi dane przewinienie będą uznawane jako spam,
    a w następstwie usuwane. Nie dotyczy postów w sprawach graczy już wcześniej poprawnie
    zgłoszonych, a które mają charakter dowolny. Luźne rozmowy, rozważania, porady i inne nie
    będą uznawane jako spam o ile zachowają bezpośredni związek z naturą tego wątku.

    Weryfikacja zgłoszeń w najbardziej wątpliwych przypadkach odbywa się z pomocą Admina,
    który sprawdza wiarygodność screena na podstawie logów gracza.
    Dopiero gdy uzyskam absolutną pewność, dzięki interwencji Admina, mojej własne prowokacji lub innych godnych zaufania graczy
    dane zgłoszenie zostanie przyjęte. Nie wszystkie zgłoszenia w tym temacie zostaną zaakceptowane, więc nie wystarczy kogoś zgłosić.
    Resztę pozostawiłem na później w nadziei, że będzie okazja wrócenia do sprawy. Tylko Lista Oszustów zawarta w mojej sygnaturze jest tą
    na której należy się opierać.

    Multikonta same w sobie nie są oszustwem, nie takim o jakie chodzi w tym temacie.
    Tutaj zgłaszamy wyłącznie przypadki osób którzy w różny sposób oszukali innych graczy poprzez: wyłudzanie przedmiotów/złota/MF oferując w zamian
    coś czego nie mają, a próbują wyłudzić. Obiecywanie korzyści w przyszłości za pożyczenie ekwipunku np. "pożycz to lub to, jutro zapłacę", rozsyłanie
    wiadomości z "nagrodami" do stron wyłudzających dane dostępowe (nie ma czegoś takiego, jak darmowe MF, złoto, eqw, kody, hacki itd).
    Zgłoszenie multikonta zostanie dopuszczone do sprawdzenia jeśli gracz dopuścił się z konta dodatkowego oszustwa. Można zgłaszać multikonta, ale
    z racji że chwilowo nie ma jeszcze narzędzia do radzenia sobie z nimi to informuję, iż takie posty będę usuwał / ukrywał (nie będą zaśmiecać tematu,
    ale będzie można do tych spraw powrócić gdy nadejdzie czas).

    Poradnik dodawania obrazków w formie uproszczonej.
    Poradnik




    Poniżej znajduje się lista graczy razem z materiałami dowodowymi przeciwko nim, ukazująca ich "przestępczą działalność".
    (w budowie, reszta przypadków na kolejnych stronach tematu)

    *** DamianC ***
    - kradzież uzbrojenia, wyłudzanie złota, obiecywanie korzyści materialnych.

    Screen rozmowy na czacie:



    Filmik z rozmowy:



    Inny przykład:




    *** kox dawid ***
    - wyłudzanie danych dostępowych (login i hasło) pod groźbą zbanowania konta.

    Screen wiadomości przychodzącej:

    kox dawid - zalosne pr

    Administracja nigdy nie wysyła wiadomości do graczy z prośbą lub nakazem do wyjawienia danych dostępowych.
    Czynią tak jedynie oszuści, starając się w mniej lub bardziej przekonujący sposób nakłonić gracza do wyjawienia
    tych danych, czasem nawet oferując nie istniejące bonusy w grze. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, na to iż
    takie PW znajduje się w sekcji "Od graczy", a nie "Od administracji" co już samo w sobie powinno dawać do
    zrozumienia że mamy do czynienia ze zwykłym graczem nie posiadającym żadnych uprawnień.

    Screen rozmowy na czacie:



    Słowo się rzekło, nie ma znaczenia czy to był żart, czy też nie. Inny 9 latek mógł się na to nabrać
    i dane podać. Groźba została wysłana, nie zależnie od intencji jest to wykroczenie.

    *** Dragoni ***
    - proponowanie sprzedaży konta za złoto lub punkty MF, do sprzedaży nie dochodziło.

    Załącznik 333



    https://youtu.be/t8abBkF5k0c

    Gracz pod pretekstem sprzedaży konta wraz z zawartością, kusił niską ceną potencjalne ofiary,
    które następnie płaciły mu nie otrzymując konta. Zaznaczam, że sprzedaż / kupowanie kont
    jest zabronione i karane całkowitym zablokowaniem konta!



    *** Niski ***
    - ten oszust żerował na nieuwadze graczy, oferując sprzedaż MF.

    Wyglądało to w sposób następujący, oszust oferował sprzedaż / wymianę punktów MF za złoto i/lub ekwipunek
    poprzez handel. Ofiara spełniała swoją część umowy dotyczącą wymiany, natomiast gracz Niski miał dawać MF.
    I faktycznie dawał, ale nie punkty MF tylko taką samą równowartość w złocie. Osoba nieuważna myliła 10 MF z 10 G,
    patrząc w złą rubrykę (patrz przykłady).

    Gracz Niski miał sprzedać mi 80mf, dałem to co miałem dać, on dał 80mf i on zaaocektpował ja też,
    sprawdziłem czy są MF i wtedy akceptuj, a tutaj nie ma MF. Dał od razu mi ignora i sie wylogował, bylo to 700k,
    ochronny fartuch +2, 50miksów rege, jastrzębie piórko +2.
    - oszust Niski dał zamiast 80 MF, 80 G, ofiara akceptując handel spojrzała w złe okienko.

    Co się stało handlowałem z graczem Niski i dał mi 8 mf a ja mu 150k handel się zakończył i 8 mf nie dostałem.
    Co jest!?

    Kase straciłem a mf nie dostałem
    - tutaj identycznie, w złym okienku pojawiła się odpowiednia cyfra, ofiara przez nie uwagę nie spostrzegła
    że chodzi o złoto, a nie punkty MF. Nawet pisząc temat nie byłą tego świadoma.

    Teraz zaprezentuje 2 wersje handlu w postaci obrazkowej:

    Prawidłowy handel:
    - wymiana 10 MF na złoto, przelicznik 1 -> 10
    - zwróć uwagę na rubryki.

    Nazwa:  prawidłowy handel.jpg
Wyświetleń: 9926
Rozmiar:  17.5 KB

    Nie prawidłowy handel - oszustwo:
    - zwróć uwagę na rubryki.

    Nazwa:  handel - oszustwo.jpg
Wyświetleń: 9749
Rozmiar:  17.3 KB

    Dowód chęci oszukania przez gracza Niski



    REASUMUJĄC: myśl, sprawdzaj, patrz z uwagą na to co robisz i co robią inni.
    Nie daj się wyrolować, przeciwdziałaj wpadce ...
    Załączony obraz Załączony obraz  
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 21-03-2013 o 15:55

  2. #2
    Kawa
    Konto usunięte
    Dobrze że powiadamiasz o tym. Nie każdy początkujący wie że jest taka możliwość naciągnięcia go.

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    No to co? Dodać do obserwowanych i jazda po gnojku

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    Mogles sie zgodzic na to i trzymac w niepewnosci, potem wszcząć nibykłótnie, zacząć go męczyć trudnymi pytaniami...
    A Ty od razu wyzywasz od oszustow i wstawiles na forum wiedząc, ze nic z tego nei wyniknie ...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Mogles sie zgodzic na to i trzymac w niepewnosci, potem wszcząć nibykłótnie, zacząć go męczyć trudnymi pytaniami...
    A Ty od razu wyzywasz od oszustow i wstawiles na forum wiedząc, ze nic z tego nei wyniknie ...
    ale to jest oszust i powinno sie takich tępić jakiś małolat może się na to zgodzić i po porostu przestanie grać
    ja tez dostałem propozycje od niego
    to ja proponowalem mu 750k tak jak musaraj mowisz troche sie z nim pobawilem w gireki słowne nim napisalem mu co mysle
    ze mnia byl bardziej zachlanny 750k jednego dnia a mf mialem dostac nastepnego
    a z tym tekst ze stracil zufanie ze ktos go szukal jest zenujacy ale jakis 10-latek moze dac sie oszukac
    pisalem mu ze za takie cos bana moze dostac bo to dzialanie na szkode gry... widac nie posluchal
    Ostatnio edytowane przez siata ; 17-12-2011 o 12:50

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    A ja się z nim podroczę, może nei czyta forum ;]

  7. #7
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Moze warto zrobic jakis temat zeby juz zglaszac takich gosci, bo niepotrzebnie powstalo parenascie tematow zamiast jednego, w ktorym beda wszystkie zgloszenia. Taki temat bylby przejrzysty, po powstaniu panelu GM'a GM'owie mieliby ulatwiona robote.
    Nie ma cyckuff, ale podpis i tak fajny.
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=14362&dateline=132535 4368[/SIGPIC]

  8. #8
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    w nadzwyczajnych przypadkach admin może kogoś zbanować
    NIe przypominaj...

  9. #9
    Warrior Master
    Konto usunięte
    Jego dni jednym słowem już są policzone . Ten screen to niezbity dowód na to że oszukuje innych .

  10. #10
    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    Moze warto zrobic jakis temat zeby juz zglaszac takich gosci, bo niepotrzebnie powstalo parenascie tematow zamiast jednego, w ktorym beda wszystkie zgloszenia. Taki temat bylby przejrzysty, po powstaniu panelu GM'a GM'owie mieliby ulatwiona robote.
    No ale widzisz, niebawem wejdzie jakiś pseudo moderator który pomyśli "aha, nie ma panelu to temat mogę zamknąć".
    Mam nadzieję że tym razem tak nie będzie, nowych graczy należy odpowiednio uświadomić, ale przy założeniu odrębnego
    tematu / działu należałoby na wstępie zaznaczyć, że tylko zgłoszenia poparte screenami / filmikami należy zgłaszać, aby
    czasem uniknąć oczerniania niewinnych graczy, którzy podpadli komuś w inny sposób.
    Najlepiej, gdyby wpierw takie zgłoszenie trafiało do Admina forum który następnie decydowałby o umieszczeniu w temacie odpowiedniego wpisu.
    Ostatnio edytowane przez VaanDee ; 17-12-2011 o 13:54

  11. #11
    Użytkownik Avatar BLade Łowca
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    40
    Jeżeli ktoś jest bystry to się domyśli, że jest naciągaczem, mnie też próbował wkręcić niby, że następnego dnia dostanę MF. Oczywiście go olałem. Ale w tej grze jest niemało bystrych dzieciaków, którzy dadzą sobie wcisnąć taki kit, więc również myślę, że z kimś takim jak on powinno się "coś zrobić".

  12. #12
    Cytat Napisał VaanDee Zobacz post
    No ale widzisz, niebawem wejdzie jakiś pseudo moderator który pomyśli "aha, nie ma panelu to temat mogę zamknąć".
    Mam nadzieję że tym razem tak nie będzie, nowych graczy należy odpowiednio uświadomić, ale przy założeniu odrębnego
    tematu / działu należałoby na wstępie zaznaczyć, że tylko zgłoszenia poparte screenami / filmikami należy zgłaszać, aby
    czasem uniknąć oczerniania niewinnych graczy, którzy podpadli komuś w inny sposób.
    Najlepiej, gdyby wpierw takie zgłoszenie trafiało do Admina forum który następnie decydowałby o umieszczeniu w temacie odpowiedniego wpisu.
    Dobre

    Przecież mamy takie coś jak "Archiwum" Tematy nie zginą , nie ma się o co bać . Zamykam takiego typu tematy , bo nie ma sensu żeby były otwarte , bo robi się OffTop , wyjdzie panel to sobie go zbanujesz a tematy z Archiwum polecą do oddzielnego tematu w Rozmowie , jeżeli Admin uzna że trzeba zbanować , bo gracz robi większe szkody to go zbanuje.
    Ostatnio edytowane przez Bicek ; 17-12-2011 o 16:44

  13. #13
    Darko
    Konto usunięte
    mnie też ostatnio podpuszczał
    miałem go zaatakować za to, ale powstrzymał mnie fakt, że może wezwać gwardię

  14. #14
    No faktycznie, nowy gracz który 1 raz wchodzi na forum nie robi nic innego jak tylko przechodzi do archiwum.
    Tego typu temat musi być w widocznym miejscu, tematy w archiwum może i nie zginą i może przydadzą się
    gdy już będzie można karać, ale nie taką miałem intencję zakładając ten wątek.

    Dziwne jest też to, że jak dotąd szanowni moderatorzy nie pokwapili się aby pomyśleć o podobnym temacie.
    Potraficie co najwyżej temat zamknąć i nic poza tym.

  15. #15
    Użytkownik Avatar RoLL
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    379
    Cytat Napisał Jaskier Zobacz post
    Moze warto zrobic jakis temat zeby juz zglaszac takich gosci, bo niepotrzebnie powstalo parenascie tematow zamiast jednego, w ktorym beda wszystkie zgloszenia. Taki temat bylby przejrzysty, po powstaniu panelu GM'a GM'owie mieliby ulatwiona robote.
    Coś w deseń "Kto skarży nie bładzi" ? Myśle ,ze Pitazboras się nie obrazi .
    https://forum.my-fantasy.net/viewtopic.php?t=15555

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •