Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Pokonywanie bosow

  1. #1
    Arconas
    Konto usunięte

    Pokonywanie bosow

    Wlasnie zauwazylem, ze np. w walce z Mrocznym Smokiem, osiagniecie dostaje tylko osoba ktora go dobija. Wydaje mi sie to troche dziwne i proponuje zrobic tak, zeby dostawal kazdy kto bral udzial w walcei zyl pod koniec.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Ale expa, złoto, AP i przedmioty dostają wszyscy co wytrwali do końca.
    Te osiągnięcia chyba nie są takie ważne, bo nic z tego nie ma, tylko jakiś wpis w logach na który nikt nie patrzy.

  3. #3
    Afirion
    Konto usunięte
    W Wowie Achievy to sens gry, Tutaj tez sa osiagniecia i kazdy by chciał zeby wszystko ładnie działało i mógł sie chwalic tym czego dokonał. Tak wiec jak dla mnie ten błąd jest bardzo poważny, jeden gra pod ranking, a ktos inny woli pve...

  4. #4
    Coni
    Konto usunięte
    To nie jest błąd - tak ma po prostu być. Chcesz achievementa to bij tyle razy aż nie zadasz ostatniego ciosu, albo poproś tych co już mają bossa ubitego w logach, żeby pozwolili Ci go dobić.

  5. #5
    Najlepiej, żeby boss był zaliczany osobie, która zainicjowała walkę. W przypadku misji z tygrysem brunatnym, kiedy trzeba ubić trzy sztuki na zaliczenie misji - obecnie trzeba ostrożnie dobierać pomoc, żeby ktoś go "nie ukradł", nie zostawiając nam ostatniego ciosu.

  6. #6
    Jacek
    Konto usunięte
    To całkiem sensowna propozycja. To samo będzie z potworami. Jeszcze jest kwestia czy zaliczać też jeśli Ty zginiesz a ktoś kto Ci pomaga wygra walkę.

  7. #7
    Jeszcze jest kwestia czy zaliczać też jeśli Ty zginiesz a ktoś kto Ci pomaga wygra walkę.
    Jakby to wyglądało w praktyce? Atakuję Smoka/Tygrysa/Goblina/Wywernę, ginę w walce, zalicza ją komuś innemu, więc mogę zaatakować raz jeszcze?

    A co w przypadku, kiedy zginę w walce z Goblinem Karłowatym, Anastazy jednak dokończy walkę sam i wygra? Obecnie misja jest zaliczana.

  8. #8
    Coni
    Konto usunięte
    Według mnie dobrze jest, że ten co ostatni zada cios dostaje zaliczenie.

  9. #9
    Tylko wyjaśnij mi dlaczego Tygrysa Brunatnego miałoby zaliczać osobie, która ostatnia zadała cios, a nie tej, która ubiła 100 Tygrysów i jedynie potrzebowała pomocy w walce z bossem?

  10. #10
    Coni
    Konto usunięte
    Skoro obaj uczestniczą w walce to powinno być to losowe (tzn. ostatni hit). A zapewne ten, który ubił 100 tygrysów nie da rady sam, więc tak czy tak potrzebuje pomocy, a zapewne tego dnia by nie ubił z kimś innym, więc xp i szanse na zabójstwo dostanie. Poza tym Ci co już mają ubite tygrysy albo w logach bossa zostawiają przeważnie innym, żeby też mieli okazje.

  11. #11
    Przecież to co piszesz, nie ma sensu. W takim razie po co mam zapraszać kogoś do pomocy i dawać mu szansę na drop, skoro może zabrać mi bossa potrzebnego do zaliczenia misji (a właśnie po to chcę go ubić)? Przecież równie dobrze mogę poczekać parę poziomów, ubić go sam i jeszcze cały drop zatrzymać dla siebie.

    Nadal uważam, że należy to odgórnie uregulować, a nie zostawiać w kwestii widzimisię graczy.

  12. #12
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,743
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    Jakby to wyglądało w praktyce? Atakuję Smoka/Tygrysa/Goblina/Wywernę, ginę w walce, zalicza ją komuś innemu, więc mogę zaatakować raz jeszcze?
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    A co w przypadku, kiedy zginę w walce z Goblinem Karłowatym, Anastazy jednak dokończy walkę sam i wygra? Obecnie misja jest zaliczana.
    Jeśli Ty inicjujesz walkę to potworek idzie zawsze na Twoje konto w sensie, że czas zabicia zostaje zapisany na Ciebie i kolejne odnowienie będzie dla Ciebie za 24h, bez względu na to kto tego potwora ostatecznie ubije (zada ostatni cios), podobnie wygląda to z Anastazym - zawsze zalicza graczowi fabułę.

    Natomiast oddzielną kwestią jest fakt zaliczenia do "licznika zabić" danego potwora (np. Tygrys) - obecnie jest to zaliczane osobie, która zadaje ostatni cios, a wg propozycji ma być zaliczane zawsze osobie inicjującej walkę. Pytanie Jacka dotyczy tej kwestii - co w przypadku gdy inicjujący zakończy walkę martwy? - ma zaliczyć do licznika zabić inicjującego walkę czy zadającego ostatni cios czy może nikogo.

    Kolejna sprawa do achivki - obecnie działają na takiej samej zasadzie co "licznik zabić" - liczy się ostatni cios.

    tak więc są 3 kwestie:
    a) fabuła/odnowienie - to raczej musi zostać tak jak jest, czyli inicjujący walkę ma zaliczaną fabułę / wykorzystane odnowienie
    b) licznik zabić - obecnie zalicza ostatni cios; propozycja: zaliczone inicjującemu i opcje: zawsze lub tylko jeśli przeżyje, a jeśli nie przeżyje to nikomu czy temu co ostatni cios?
    c) osiągnięcie - obecnie zalicza ostatni cios; propozycja?

  13. #13
    Coni
    Konto usunięte
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    Przecież równie dobrze mogę poczekać parę poziomów, ubić go sam i jeszcze cały drop zatrzymać dla siebie.
    Zanim dobije parę poziomów minie zapewne 1 dzień, a boss już będzie odnowiony, więc niby czemu miałby nie chcieć pomocy na łatwy exp i dać jeszcze komuś możliwość zdobycia też.

  14. #14
    Jacek
    Konto usunięte
    Myślę, że zaliczanie osobie inicjującej walkę jest odczuwane jako bardziej sprawiedliwe. Może jakieś głosowanie?

  15. #15
    RoLLeR
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Jacek Zobacz post
    Myślę, że zaliczanie osobie inicjującej walkę jest odczuwane jako bardziej sprawiedliwe. Może jakieś głosowanie?
    to samo chcialem napisac;p
    skoro meczyl sie z 100 tygrysami niech ma to zaliczenie. jednak jesli zginie w walce, moim zdaniem tygrysa nie powinno zaliczac nikomu do misji. Skoncza sie kozaki, ktore koncza ta misje w 15 minut.
    Osiagniecie powinnen dawac sam udzial w walce, pod warunkime ze przezyjem. Jesli 1 raz bijemy, np. wiwerne, to jesli przezyjemy zalicza nam potworka, jesli nie przezyjemy to nie. Proste Moim zdaniem osiagniecia naprawde maja male znaczenie, wiec niech juz zalicza za sam udzial.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •