Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 241

Temat: Propozycje nowych Questów

  1. #1

    Propozycje nowych Questów

    Rozumiem, że mają powstać specjalne panele dla Quest makerów, ale zawsze można opisać swoje własne pomysły na forum, może kiedyś zostaną one zrealizowane, kto wie?

    Żeby uniknąć bezsensownych propozycji, trzeba ustalić jakieś zasady: każda propozycja questa musi zawierać:

    a) Imiona NPC biorących udział w queście
    b) pełny przebieg wydarzeń zawierających się w queście (oczywiście bez przesady, nazwy lokacji muszą być niejasne, żeby zostawić pewną nutkę tajemnicy) dobrze by było zachować pewną estetykę, aby czytanie waszego Questa było przyjemnością, nie katorgą.
    c) nazwa Bossa, z którym odbywa się walka (o ile się odbywa)

    Rzucać propozycje, mogą się przydać ;>
    Ostatnio edytowane przez Levusek ; 29-08-2011 o 02:22

  2. #2
    Coni
    Konto usunięte
    Było już to wiele razy omawiane. Jak będą mapmakerzy (panel map makera) to powstanie wtedy dopiero taki temat.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ighlight=quest

    Żeby to miało ręce i nogi to questy powinny być opisane od A do Z - tzn. opisane wszystkie lokacje, NPC łącznie z dialogami, co się dzieje dla każdej wybranej opcji itp. - jednym słowem gotowe "przepisy" na questy. Myślę, że warto to będzie uruchomić, gdy będzie już panel dla quest/map makerów.

  3. #3
    a) Fiona (ta sama, której pierścionek odnajdujemy w Queście Znajdź pierścionek Fiony)
    Stanisław (ojciec fiony)
    Żaneta (matka fiony)

    b) Po dotarciu do któregoś z miast zastajemy płaczącą Fionę przed swoim domem. Pytamy, co się stało i dowiadujemy się, że jej narzeczony okazał być się kłamcą, chciał zdobyć zaufanie Fiony i jej rodziny aby okraść ich dom. Od ojca wiemy, że uciekł w którymś kierunku Arkadii [będzie określone przez niego] (raczej w jakieś znane wcześniej miasto, choć to tylko sugestia). Żaneta błaga, abyśmy złapali złodzieja i oddali majątek rodzinny. Po pokonaniu bossa otrzymujemy sporą gratyfikację finansową (bo jak się okazuje, są oni zamożną rodziną)

    c) złodziej Adrian (atak fizyczny z atrybutem miecza, nazwa broni - złodziejski sztylet)


    @EDIT

    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Było już to wiele razy omawiane. Jak będą mapmakerzy (panel map makera) to powstanie wtedy dopiero taki temat.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ighlight=quest
    Nie mogłem znaleźć właśnie tematu, w którym było to opisane... Uważam, że Administracja robi błąd blokując egzystencję takiego tematu, bo czasem wpadnie coś do głowy i przepada, bo nawet jeżeli się gdzieś to zapisze, najczęściej ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. A jeżeli będzie utrzymany odpowiedni porządek w temacie, czemu ma go nie być?
    Ostatnio edytowane przez Levusek ; 28-08-2011 o 15:46

  4. #4
    Coni
    Konto usunięte
    A jeżeli będzie utrzymany odpowiedni porządek w temacie, czemu ma go nie być?
    To już zależy od administracji, mi tam w ogóle to nie przeszkadza. A jeżeli niektóre ciekawe pomysły mają przepaść to może warto zostawić.

  5. #5
    a)
    1)Tajemniczy Pustelnik
    2)Podziemny Strażnik
    b)
    W pewnym mieście Tajemniczy Pustelnik prosi , abyśmy zdobyli dla niego skarb Podziemnego Strażnika , sam jest za stary, żeby włóczyć się po jaskiniach.
    Podaje nam lokalizacje Jaskini , a my ruszamy w tamto miejsce. W jaskini będzie kilka zagadek logicznych oraz zręcznościówki ( mam kilka pomysłów ;d ).
    Po dojściu do ostatniego pomieszczenia , widzimy skrzynkę. Gdy do niej podejdziemy , wyjdzie Podziemny Strażnik z pytaniem :
    - Czego tutaj szukasz ??
    Mamy dwie opcje dialogowe :
    1)
    -Pewien staruszek wysłał mnie tutaj abym zdobył skarb Podziemnego Strażnika
    -Jak wyglądał ten starzec ??
    - ( opisujemy jego wygląd )
    - Toż to jest Vincjusz , potężny czarnoksiężnik , chce ukraść moją mapę , aby dostać się do jaskini , w której jest przechowywany Kielich Życia.
    -Co się stanie z nim jeśli zdobędzie ten kielich ?
    - Wówczas stanie się on nieśmiertelny !!
    -O nie , muszę go powstrzymać !!
    Wracamy do Pustelnika i zaczyna się rozmowa:
    -Znalazłeś Skarb Podziemnego Strażnika ?!?!
    -Tak znalazłem, ale to nie wszystko. Miałem okazję porozmawiać z Podziemnym Strażnikiem i opowiedział mi wiele ciekawych rzeczy na twój temat.
    Czy to prawda, że chciałeś mnie wykorzystać , aby zdobyć Kielich Życia ?
    -Tak to prawda , a teraz dawaj skarb.
    - Ne mam żadnego skarbu , zostawiłem go tam gdzie jego miejsce !
    - Zginiesz za nieposłuszeństwo !!
    c1)
    Boss : Tajemniczy Pustelnik
    2) ( druga opcja dialogowa)
    -Muszę zdobyć to co jest w skrzyni, a jeśli ktoś stanie mi na drodze , zgładzę go !
    -A więc stań do walki!
    c2) Boss: Podziemny Strażnik.
    Po pokonaniu strażnika , wracamy do miasta i zagadujemy pustelnika:
    - Mam dla ciebie skarb.
    - Dawaj to!! Teraz ,dzięki Tobie, zdobędę Kielich Życia!!
    -A po co Ci on ?
    -Głupcze, nawet nie wiesz coś uczynił. Sprowadziłeś zagładę na ten świat. Kiedy zdobędę Kielich stanę się NIEŚMIERTELNY ! A zaraz po tym zniszczę ten świat !!
    - (O nie , muszę naprawić swój błąd)
    - Nigdzie się stąd nie ruszasz , staruchu.
    - A co może spróbujesz mnie powstrzymać ?
    - Nie tylko spróbuję , ja to zrobię !!
    c2,5) Boss: Stary Pustelnik

    Co o tym myślicie ??
    Ostatnio edytowane przez BeLiaR ; 28-08-2011 o 18:29

  6. #6
    Flower
    Konto usunięte
    A teraz powiedz z jakiej gry to wziąłeś ;> ?

  7. #7
    Koridor
    Konto usunięte
    Cytat Napisał M...i Zobacz post
    A więc tak
    Na początek czytamy inskrypcję na pomniku w Mitlandi co kończy się przeniesieniem naszych zwłok do Keteru [...] wróć do Kaleba ze skarbem (chwilę czekamy, aż górnicy zostaną umówieni) - wróć do Monticolo (znowu można windą)
    Pozdrawiam
    Ze względu na nazwy lokacji, aż chciało mi się to sprawdzić (tak kojarzę je).
    https://www.margonem.pl/?task=forum&...5#post14320015 jak widać jest to solucja pewnego questa z innej gry.

    Edit
    Nick usunięty xd
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 12-10-2011 o 00:07

  8. #8
    Nieładnie, oj nieładnie...

    Do czasu wyjaśnienia usunąłem jego post.

  9. #9
    Fatal
    Konto usunięte
    --JAJO HYDRY-- ( tak tak, z mfo2 ale by się przydało tutaj )
    a) Kucharz Omileto
    b)
    W karczmie Eliar spotykamy kucharza Omileto, który pragnie przyrządzić Królewską Potrawę, jednak brakuje mu jednego składnika - jaja hydry.
    Idziemy więc do jaskini Hydry, i gdy pokonamy 100 potworków w tej lokacji, pojawi się mini boss Hydra. Gdy go pokonamy ( drużynowo ) to zabieramy jajo i oddajemy kucharzowi.
    Proponowana nagroda: Zwój Mega ożywienie ( ożywia wszystkich zmarłych z 25% hp ), Królewska Potrawa ( dodaje 2 pkt. statystyk )
    c) Hydra - Mini boss
    Proponowane HP: ok. 20 000
    Proponowane ataki:
    Normalny
    Multi pewny cios ( multi atak + pewny cios )
    Multi bariera
    Mikstura regeneracji ( max 3 użycia )
    Mobilizacja
    Atak Hydry ( czasem nadaje na 3 tury pomylenie, zabiera ok. 1500 hp. na wszystkich graczy )
    Cios śmierci ( zabija, 70% szansy trafienia )
    Ostatnio edytowane przez Fatal ; 12-10-2011 o 09:38

  10. #10
    A) Wędrowiec Konrad

    Konrad opowiada nam Historię związaną z Eliar oraz powstaniem tego miejsca , proponuje nam rozwikłać zagadkę której jeszcze nikt nie odkrył . Polega ona na tym że pewien potwór o nazwie "Golem Ciemności" skradł kielich "Grali" z komnaty króla ,gdy uda się znaleźć i zabić potwora , oddać kielich w właściwe ręce zostanie nam
    przyznana nagroda za odwagę i Honor.
    Nagroda to : Ekwipunek : Unikaty na 50 lv + zdolność ( zależy co będzie w planach) ;D

    C) Statystyki Bossa + fajny Outfit https://untamed.wild-refuge.net/imag...p/ff/titan.png

    HP : 8500

    Używa: Mikstura skupienia , Multi bariera , Normalizacja oraz mikstura regeneracji .
    Przypisany Cios - Pocisk ciemności , zakładający 3 statusy , Zombie , ślepotę i klątwę . Małe prawdopodobieństwo że wejdą 3 .

    Boss bardziej ma podchodzić pod " Tanka" więc nie będzie speederem ani luckierem.
    Max to zabicie go na 50 LVL , liczymy że będą eliksiry więc nie będzie problemu z miksami na Tanka
    Ostatnio edytowane przez Bicek ; 12-10-2011 o 20:28

  11. #11
    a)Karczmarka Linda,Maciek,Wszechmogący Paweł,Podły mag(1boss),Widma x2
    (2boss)
    b) Wchodzimy do karczmy i widzimy jak rozmawiają Linda i Maciek.Podchodzimy do Karczmarki Lindy i dowiadujemy się że Wszechmogący Paweł potrzebuję ochotników do zdobycie tęczowej perły(najsilniejszego przedmiotu).Zgadzamy się i razem z Maćkiem idziemy Do wszechmogącego Pawła.Wchodzimy do Upiornej groty i widzimy jak Podły mag zabiera perłę, łapiemy go i z nim walczymy.Gdy wygramy bierzemy perłę i wracamy do Pawła i daje nam nagrodę.Wracamy do karczmy i zastajemy Lindę która wyjaśnia nam że dwa widma porwały Maćka i zaniosły go do Upiornej groty.Wracamy tam i atakują nas 2x Widma.Po pokonaniu dowiadujemy się że Maciek jest burmistrzem Eliara i pozwala nam przejść przez jaskinie Gothar.

    c)Podły mag
    HP: 5000
    Zaklęcia:Pocisk Magiczny 2 *****
    Ogień 2 ****
    Zdolności:Zła regeneracja(Daje rzucającemu status Regeneracja na 3 tury, a przeciwnikowi status zatrucie) Ognisty atak,Nieodparta furia(nakłada przeciwnikowi status Furia na 5 tur[prawdopodobieństwo nałożenia statusu wynosi 100%] Złe przyśpieszenie(to samo co zła regeneracja tylko zamiast regeneracji jest przyśpieszenie, a zamiast zatrucia jest spowolnienie) Siła podłości(nadaje rzucającemu statusy bariera,bariera magiczna,skupienie,pomyślność na 4 tury i dodaje 500 hp)
    Wylatuje z niego: Ognisty atak,Różdżka zła,Kaftan Piekła,Mikstury życia lv 3 i 4 x5,woda święcona,osłona magiczna

    2x Widma
    HP:3000
    Zaklęcia:Pocisk Magiczny 2 ***
    Atak bez atrybutu
    Zdolności: Zombie,Oddech śmierci(nadaje przeciwnikowi statusy spowolnienie,paraliż,furie i pomylenie)Trujący krytyk(połączenie trującego ataku i krytycznego ciosu)Pomyślność
    Wylatuje z nich:Widmowy pierścień,osłona,mikstura odnowienia 2 x3,Hełm magii
    Ostatnio edytowane przez Hide ; 14-08-2012 o 17:03

  12. #12
    Fatal
    Konto usunięte
    --UKRYTA JASKINIA--
    a) Boss 3x kamienny potwór
    b) W Jaskini Gothar znajdujesz przycisk uruchamiający zapadnię. Jeśli tam spadniesz, trafiasz do Ukrytej Jaskini ( potworki: Wamptoperz, Brązowy ognik ), w której jest zręcznościówka: jaskinia się zapada i musisz uciec w 20 sekund ( jeśli przegrasz, masz 1 hp i próbujesz od nowa ) w bezpieczne miejsce. Nagle atakuje cię boss: 3x Kamienny potwór. Jeśli go pokonasz, masz dostęp do skrzynki, w której jest zwój Trzęsienie ziemi( coś jak zamrożenie, tylko nadaje status pomylenie na 2 tury ) oraz dźwignia pozwalająca wejść do Kryjówki Kamiennego Golema. Możemy go pokonać, ale to da tylko dropa :]

    c) 3x Kamienny potwór - boss
    Proponowane HP: 6 000 HP każdy z potworów
    Proponowane ataki:
    Normalny - bez atrybutu
    Ziemia 2 ****
    Skalny atak *
    Wściekłość * ( furia na 2 tury )
    Proponowany drop:
    Mikstura odnowienia 2 x3 ( 100% szansy )
    Kamienna zbroja ( 75 obrony, -20 szybkości, 25% ziemi )
    Kamienny topór
    Oślepiający atak - zwój ( powinien też dropić z jakiegoś mini bossa )

    Kamienny golem - boss
    Proponowane HP: 9 000
    Proponowane ataki:
    Normalny - bez atrybutu
    Ziemia 3 *
    Skalny atak *
    Niszczący atak * ( redukuje hp do 1, 1 użycie )
    Multi bariera *
    Proponowany drop:
    Mikstura odnowienia 3 ( 100% szansy )
    Osłona
    Mikstura mobilizacji
    Magiczny atak ( zadaje obrażenia magiczne, ale to skill dla woja )
    Kamienny hełm ( 50 obrony mag, 20 obrony, -7 szybkości, 10% ziemi )

  13. #13
    Użytkownik Avatar Tesshu
    Dołączył
    12-06-2011
    Postów
    103
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    a)
    -Głupcze, nawet nie wiesz coś uczynił. Sprowadziłeś zagładę na ten świat. Kiedy zdobędę Kielich stanę się NIEŚMIERTELNY ! A zaraz po tym zniszczę ten świat !!
    - (O nie , muszę naprawić swój błąd)
    - Nigdzie się stąd nie ruszasz , staruchu.
    - A co może spróbujesz mnie powstrzymać ?
    - Nie tylko spróbuję , ja to zrobię !!
    c2,5) Boss: Stary Pustelnik

    Co o tym myślicie ??
    Czy to nie Thanarg miał zgładzić ten świat ? ;D

  14. #14
    Każdy chcę mieć swoje 5 minut A po za tym czemu tylko jeden człowiek ma mieć chęci zawładnięcia światem. Taka władza nad światem to niezła fucha


    A i takie pytanie , to są propozycje questów czy bossów ? Rozumiem nazwę , ale staty i inte zostawcie tomiemu ;P

  15. #15
    bohater hardcor
    Konto usunięte
    Nowy Quest
    "Kłopoty Tomka"

    a)
    Selena
    Jacek
    Tomi
    Mama Seleny
    Helena
    Klaus

    b)
    Podchodzimy do Seleny i rozmawiamy. Wtedy automatycznie podchodzimy do wody patrzymy Tomi się zanurza. Widać bombelki.... Po chwili nie widać bombelków a Tomi się nie wynórza. Jacek krzyczy i ucieka z wody Selena prosi żebyś uratował Tomiego ,a zwody wychodzi pięć niebieskich galaret. My walczymy z Seleną i Solidiusem który przybędzie nam z pomocą. Po walce z wody wychodzi Tomek dziękuje mi i daje mi 10 piasek teleportacyjny. Bada go Solidius i okazuje się że Tomek zamienia się w galaretę. Antidotum na to trzeba zrobić z mleka magicznych krów Heleny i rybek "antygalaretowatych dorszów". (Ten Quest i ten drógi jest poniżej). Kiedy damy magiczne mleko (potrzeba go 10) i te antygalaretowate Dorsze (tym razem 20)Selena dziękuje nam i mówi że poprosi mamę która da nam plus 10% do wybranego gemu.

    c)
    Niebieskie galarety takie jak przy kocie Klemensie.
    dropy w każdej galarecie będzie 5 mikstur hp 2 i 5 mikstur mp 2

    Solidius będzie taki jak podczas treningu.

    Selena:
    300hp
    obrażenia od 76-94 krytyk co 13 uderzeń 150 obrażeń
    przeciwnicy mają ją na raz zawsze trafiają
    szybkość ma ruch co 8
    ma być słaba żebyśmy to my walczyli a poniewaz jest solidius to pięć galaret
    Ostatnio edytowane przez bohater hardcor ; 13-11-2011 o 15:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •