Zobacz wyniki ankiety: Czy powinien powstać s2 - PvP?

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    17 62.96%
  • Nie

    10 37.04%
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wprowadzenie S2 - PvP

  1. #1
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609

    Wprowadzenie S2 - PvP

    Witam! Myślałem ostatnio nad tą propozycją. Napisałem już parę zdań o tym w innym temacie sposoby na ożywienie gry.

    A więc tak, moją propozycją jest wprowadzenie drugiego serwera do MFO3 skupionego całościowo na PvP. Jak miałby wyglądać taki serwer?

    1. Maksymalny poziom 30. (wraz z aktualizacjami s1 powiększanie tego limitu tzn Oasis na s1 = limit 40 lv na s2)
    2. EXP x3
    3. Posiadanie maksymalnie 1 postaci na serwerze
    4. Brak możliwości ulepszania uzbrojenia. Kowal tylko do naprawy
    5. Maksymalny bonus do przedmiotu +3. Możliwość zdobycia takiego przedmiotu tylko z mini-bossa
    6. Wszystkie Mapy poza Miastami oznaczone jako mapki bójkowe, również Mapa Świata
    7. przerobienie Igrzysk Śmierci/Króla Góry pod 30 lvl
    8. Dodanie oraz większenie szansy na zdobycie ekwipunku z bójek
    9. Wprowadzenie systemu czaszek
    10. Wprowadzenie lepszych nagród za aktywne walczenie na arenie
    11. Zmniejszenie czasu ochrony po przegranej bójce na 10 minut
    12. Usunięcie limitu walk z danym graczem, jeżeli chcą to niech się klepią 30 razy dziennie
    13. Wprowadzenie raz na miesiąc systemowego Turnieju PvP auto
    14. Wprowadzenie raz na kwartał Wielkich Turniejów Manual. Główna Nagroda specjalny skin za TOP1 (NA STAŁE)


    Dlaczego uważam, że wprowadzenie s2 jest świetnym pomysłem? Nie ma się co oszukiwać, wiele zmian wprowadzonych przez lata skuteczne zabiło walki PvP czy polowanie na graczy. Śmiem nawet stwierdzić, że aktualnie MFO3 skupione jest głównie na nici fabularnej a gracze chcący rywalizacji spychani są na drugi plan. Dlaczego w takim razie nie zrobić s2 dla wszystkich płaczków (w tym mnie) z forum chcących krwi i rywalizacji? Niski poziom maksymalny + zwiększenie przelicznika expa sprawi, że każdy nowy gracz szybko nadgoni resztę. Wykupowanie ochrony będzie miało większy sens co tylko wyjdzie na plus w kwestii $$$. Wiadomo, z pewnością z początku będzie lekki hype a później liczby spadną, no ale cóż lepiej spróbować i sprawdzić jak wyjdzie! Wystarczy podpatrzeć sytuacje innych, podobnych gier, gdzie wprowadzanie nowych światów zawsze wychodzi na plus $$$.
    Znam wiele osób które chętnie by wróciły do starego MFO3 gdzie gracz nie był karany za chęci bójkowania czy walk PvP, gdzie bójkowanie dawało możliwość zdobycia czegokolwiek.

    Czy zagralibyście na takim serwerze? Może dodalibyście coś jeszcze lub w drugą stronę, może byście coś usuneli? Zachęcam do dyskusji, udziału w ankiecie oraz wyrażenia swoich opinii.
    Moja pierwsza świadomość - piętnastak (piętnastak)
    Mam przed sobą jeszcze wiele, rola w tym własna (w tym)
    Mam przed sobą jeszcze wiele, ale zrobić jak mam (ja)
    Jestem w dupie, gdzieś na wiosce, z dala od miasta
    Dosyć mam fleszy, dosyć twarzy na melanżach (brrr)
    Dosypali jej do drinka, i wyszła prawda
    W koło ostry melanż, tak mi minął osiemnastak
    Tak mi minął osiemnastak
    Woaaah, jestem śliczny
    Naprawdę wiem co się dzieje, nie jestem naiwny (nie)
    Ale mam blizny (woaaah)

  2. #2
    Użytkownik Avatar GalaxyPL
    Dołączył
    13-05-2021
    Postów
    359
    Mimo że nie jestem zwolennikiem takich światów, to sam z ciekawości bym na takim zagrał. Przynajmniej od początku jasne byłyby jego zasady i cel.
    ***** ****

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2018
    Postów
    25
    z ciekawości na pewno bym zagrał, mimo że pvp nie ogarniam, dodałbym jeszcze 400 eny na start

    serwer by potrzebował dobrej reklamy przed startem

    + może darmowy reset stat na pierwszy tydzień/dwa serwera
    Ostatnio edytowane przez Earl Koyar ; 25-05-2023 o 22:56

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2023
    Postów
    22
    Osobiście jestem na tak. Znam parę osób, a może i by się znalazło więcej, które mfo traktowało głównie jako pvp na niższych lvlach, a po odejściu graczy z niższych przedziałów zakończyła grę w mfo i zapewne by chętnie wróciła na taki nowy serwer. Prawda jest taka, że gra już od dłuższego czasu zbliża się ku upadowi, bo większość graczy wbija na nowy update, robi eq walcząc przez rok w pvp, a później idzie off, bo na dobrą sprawę co tutaj więcej robić? Bójka kończy się poddaniem, bo osoba broniąca się traci jedynie ene na powrotne dojście, pvp żyje jedynie na maks lvlu przez maks rok/może 2 lata, później zostaje x osób walczących, ale nie jest to jakaś powalająca liczba, a nawet doszło już do tego, że nerfi się drop/robi limity na globalu, by stała grupa siedząca na nim nie miała zbyt dużych profitów/nie występowała prywatyzacja, a o to przecież chodzi w grach mmorpg...( w moim odczuciu ta gra straciła cały urok mmorpg ). Dobrze zorganizowana grupa przejmuje coś i ma z tego profity i trzeba się o to lać ( za czasów kiedy grałem jeszcze w margonem, to na jednym e2, którego już nie pamiętam nazwy bitki z wrogim klanem trwały najdłużej podczas jednego dnia prawie 8h i nikt nie płakał, ani nie narzekał na to ). Gdyby to ode mnie zależało, to bym zaryzykował z otwarciem takiego serwera, bo według mnie obecnie graczy już nie przybędzie na to co jest. Dlaczego? Hype na takie gry już minął głównie przez durne wprowadzane zmiany ( nie nawiązuje tutaj tylko do mfo ) oraz upływ czasu i zmieniający się rynek gier. Skupiłbym się na przyciągnięciu starych graczy, a nie nowych.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    933
    Też jestem za tylko jest mały problem, że takie propozycje jak ta to powoduje, że się bedzię opozniałą każda aktualizacja gry. Też mam odczuczie ze ta gra upada upada ale jakoś nie może upaść. Kiedy ta gre brałem na poważnie, a teraz mi obojętnie co się stanią z tą grą czy ona padnie całkowicie :P/
    Sam był osobiście zobaczył jak się walczy na 20/30 lv bo zabardzo nie doświadczyłem walk w tym przedziale bo nie interesowalo mnie kupno eq i kupowania stat. (znaczy miałem eq na 20 lv przez chwiłe ale nie było okazji zobaczyć tego bo nie miałem postaci do tego)
    Wszyscy się dziwia ze jestem non stop online, ale to głownie afk jestem bo gram w inna gre

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    199
    Ja bym był za, ale bez limitu postaci (w sensie z takim jak na zwykłym serwerze), i na początku max 20lvl, do tego częstsze odblokowania lvli niż co upek

  7. #7
    Użytkownik Avatar Golden Fish
    Dołączył
    04-01-2019
    Postów
    111
    Jestem na tak, dodałbym jeszcze blokadę na zmienianie atrybutów co walkę, po to aby wygrywały umiejętności a nie ten kto wyżej podbije atry przeciwnika.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    933
    Cytat Napisał Amaski Zobacz post
    Ja bym był za, ale bez limitu postaci (w sensie z takim jak na zwykłym serwerze), i na początku max 20lvl, do tego częstsze odblokowania lvli niż co upek
    Ja bym tu zrobił limit postaci ale na 2 postacie żeby można było walczyć np na 20/30

  9. #9
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    275
    Sezonowe pvp skonczy to tak jak z serwerem pvp w mfo2 aktualnie gra 8 graczy i ciagna mfy

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •