Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 72

Temat: Sposoby na ożywienie gry

  1. #46
    Użytkownik Avatar Dark
    Dołączył
    27-05-2020
    Postów
    54
    Cytat Napisał Nyan Cat Zobacz post
    Jedyne sensowne ruchy jakie ja widzę:
    blablabla
    Pełna zgoda, zwłaszcza z punktem 5. Wiele utrapień graczy mfo nie powoduje to, że na rozwój gierki jest poświęcane za mało czasu, ale na nieprzemyślanych i zwyczajnie denerwujących pierdołach. Gdyby świat gry faktycznie "tętnił życiem", to rozrywki same by się znalazły, nawet bez jakichś częstych aktualizacji fabularnych. Dopływ graczy zawsze powoduje, że coś się dzieje: nowa konkurencja w PvP i na eventach, możliwość poznania ciekawych ludzi, większa aktywność na targu itd. Co zabawne, obecny system wręcz zniechęca nowych graczy. By dobić do maksymalnego poziomu (bez wydawania pieniędzy) trzeba spędzić kilka miesięcy na nudnym grindowaniu, a często przez X poziomów nie ma żadnej fabuły do przechodzenia. Z każdą aktualizacją ten okres nudnego expienia się wydłuża i nie jest to w żaden sposób rekompensowane.

  2. #47
    Użytkownik
    Dołączył
    22-01-2020
    Postów
    162
    A nie może po prostu administracja się wypowiedzieć, jak oni to widzą? Bo co chwilę padają jakieś pomysły i nigdy nie ma odpowiedzi, nie wiemy dlaczego dana propozycja nie wchodzi ani nic, może niech Tomi się wypowie, albo niech odpisuje na nasze propozycje, że np to jest dobry pomysł bo..., a to jest złe bo.... Obecnie wygląda to tak, jakbyśmy pytali się gracza, wypisując poszczególne kolekcjonerki, czy chciałby je kupić, zamiast zobaczyć w jego albumie, czego mu brakuje.

  3. #48
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    259
    Ja bym proponowal skupic sie na upku Scythe a nie jakies inne pomysly. Co wazniejsze dodawanie jakis bezsensownych zmian np. dzienne zadania czy szybsze dodawanie miast? Kazdy pomysl ktory przechodzi opoznia dodawanie miast bo jest ciagle cos dodawane? Juz i tak brakuje komu testowac tej gry zostawcie Denola i Proofa jak oni odejda z testowni to sie pozegnacie z jakimkolwiek upkiem

  4. #49
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Cytat Napisał RaZoR Zobacz post
    Ja bym proponowal skupic sie na upku Scythe a nie jakies inne pomysly. Co wazniejsze dodawanie jakis bezsensownych zmian np. dzienne zadania czy szybsze dodawanie miast? Kazdy pomysl ktory przechodzi opoznia dodawanie miast bo jest ciagle cos dodawane? Juz i tak brakuje komu testowac tej gry zostawcie Denola i Proofa jak oni odejda z testowni to sie pozegnacie z jakimkolwiek upkiem
    Skoro brakuje komu testować to proponuję dawać częstsze rekrutacje. Mało jest ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tej grze?

  5. #50
    Użytkownik Avatar Toshiro
    Dołączył
    22-04-2013
    Postów
    187
    Cytat Napisał Zychuowski Zobacz post
    Skoro brakuje komu testować to proponuję dawać częstsze rekrutacje. Mało jest ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tej grze?
    To nie tak działa, że admini wezmą byle kogo kto zna ich dobrze grę, do tego trzeba mieć dużo czasu, mieć odpowiednie umiejętności do testowania i wyjaśnienie dokładnie tego błędu, a nie typu "mapa się zepsuła". Jak będą chcieli to zrobią rekrutację na spokojnie, trzeba pamiętać, że Tomi sam działa. Nie ma co wywierać na niego presję. Niech robi w swoim czasie skoro dał niecałkiem dawno trailer z nowych miast.

  6. #51
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    367
    Kurcze, coś chyba rzeczywiście jest z tą apką na rzeczy skoro na Facebooku komentarz o stworzenie gry na telefon ma tyle like'ów.
    Wracając, tu nie chodzi o to że mają wziąć byle kogo. Z rekrutacji bierze się najlepszych, wydaje mi się, że sporo graczy z topki ma czas i pojęcie o grze którego trzeba skoro jako jedni z nielicznych nadal tutaj są.

    Właściwie zastanawiają mnie dwie rzeczy, przestarzały baner gry i promocja ograniczająca się tylko do YouTube'a oraz innych stron internetowych. Jeśli chodzi o promocję, ktoś nie wpadł na pomysł zareklamowania gry na Google Ads, dzieciom wyskakiwałyby wtedy reklamy podczas tam grania w Brawl Stars czy oglądania reklam w gierkach. Nawet nie trzeba tworzyć aplikacji a wystarczy coś typu "strona i link do niej" i "zagraj już dziś" oraz "dostępna w przeglądarce na komputerze jak i telefonie". Też super promocja to podbicie strony na Facebooku z nowym trailerem miast czy też jeśli stworzy się nowy trailer samej gry to właśnie nim. Napewno dużo ludzi to sprawdzi i akurat coś ruszy w aktywności.

    I też wiadomo, sama strona wizualna gry to płachta na byka. Nie wiem czemu takie ważne rzeczy jak motywy oraz aspekty wizualne nie są aktualizowane regularnie.
    Ile to wynająć jakiegoś średniaka z grafiki żeby coś pokminił

    Z jednej strony zawsze to dużo pracy i wątpie że komuś zachciałoby się aż tak daleko posunąć, aczkolwiek uważam to jako spoko sugestię z mojej strony.

  7. #52
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    259
    Cytat Napisał Zychuowski Zobacz post
    Kurcze, coś chyba rzeczywiście jest z tą apką na rzeczy skoro na Facebooku komentarz o stworzenie gry na telefon ma tyle like'ów.
    Wracając, tu nie chodzi o to że mają wziąć byle kogo. Z rekrutacji bierze się najlepszych, wydaje mi się, że sporo graczy z topki ma czas i pojęcie o grze którego trzeba skoro jako jedni z nielicznych nadal tutaj są.

    Właściwie zastanawiają mnie dwie rzeczy, przestarzały baner gry i promocja ograniczająca się tylko do YouTube'a oraz innych stron internetowych. Jeśli chodzi o promocję, ktoś nie wpadł na pomysł zareklamowania gry na Google Ads, dzieciom wyskakiwałyby wtedy reklamy podczas tam grania w Brawl Stars czy oglądania reklam w gierkach. Nawet nie trzeba tworzyć aplikacji a wystarczy coś typu "strona i link do niej" i "zagraj już dziś" oraz "dostępna w przeglądarce na komputerze jak i telefonie". Też super promocja to podbicie strony na Facebooku z nowym trailerem miast czy też jeśli stworzy się nowy trailer samej gry to właśnie nim. Napewno dużo ludzi to sprawdzi i akurat coś ruszy w aktywności.

    I też wiadomo, sama strona wizualna gry to płachta na byka. Nie wiem czemu takie ważne rzeczy jak motywy oraz aspekty wizualne nie są aktualizowane regularnie.
    Ile to wynająć jakiegoś średniaka z grafiki żeby coś pokminił

    Z jednej strony zawsze to dużo pracy i wątpie że komuś zachciałoby się aż tak daleko posunąć, aczkolwiek uważam to jako spoko sugestię z mojej strony.
    Jezeli chcesz poswiecac 4-5h dziennie za wynagrodzenie 50-100mf na miesiac to sam sie zglos. Wiekszosc wlasnie odeszla z testowego bo wynagrodzenie jest bardzo niskie. Jedni odchodzili z tego powodu a inni specjalnie wepchali sie w serwer testowy zobaczyli jak to wszystko wyglada w nowym miescie i odeszli

  8. #53
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    Proponuje event który trwa 7 dni i w tym czasie można resetować statystki ile się chce (za darmo).
    ograniczenia:
    - nie można zmienić profesji
    - po zrolowaniu statów nie można walczyć pvp przez 10 minut
    profity eventu
    - gracze może w końcu zaczną walczyć pvp jeżeli znajdą odpowiednie do siebie statystyki
    - mało doświadczony gracz może naprawi swoje statystyki i zacznie aktywnie grać
    - bardziej doświadczeni, być może będą robić jakieś wyzwania z tym związane
    minusy
    - mniejsze przychody z usługi resetowania statystyk (ale i tak wpada co jakiś czas darmowy reset)
    [Zgłoś treść do Moderatora Tak / Nie.]

  9. #54
    Użytkownik
    Dołączył
    22-11-2021
    Postów
    32
    Zgadzam się, dać czasami możliwość resetu stat na kilka dni ale bez ograniczeń mogła by pomóc. Gracze muszę sobie czasem potestować kilka różnych wariantów zanim zdecydują który jest odpowiedni. Czasami trzeba kilkanaście różnych pomysłów wypróbować na rozdanie stat. A nikt nie będzie wydawał MF na każdy jeden reset jak potrzebuje ich zrobić z 10 żeby wypróbować kilka wariantów. Więc dać takie kilka dni przy najbliższej okazji mogło by wielu graczom pomóc wybrać najodpowiedniejsze staty dla nich, dzięki czemu będzie im się lepiej grało a co za tym idzie zostaną z tą grą na dłużej.

  10. #55
    Do wad można dorzucić gwałt na rekordach w pokonywaniu bossów.
    Chociaż z drugiej strony- one nic nie dają poza ewentualną satysfakcją (o której zapomni się po wylogowaniu).
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  11. #56
    Użytkownik Avatar Mirie
    Dołączył
    06-04-2020
    Postów
    1
    Cytat Napisał Fuckinslayin Zobacz post

    Po pierwsze, reklamy są stare i przestarzałe (chodzi mi o tą reklamę z Wampirzycą i z Żółwiem)

    Po szóste, aktualizacje powinny być częstsze. Zgaduję, że Scythe i Kurthus wyjdą w Czerwcu. Biorąc pod uwagę to, że minęły 3 lata od poprzedniego update'u to spora część graczy poprostu już odeszła.

    Po siódme, nie ma żadnych sociali poza YouTubem które budowałyby jakikolwiek Hype na nowe aktualizacje. Zero aktywności stronki na FB, YouTube reaktywuje się co 4-5 lat.
    Nigdy nie zabierałam głosu na forum, i nie wiem czy moja opinia kogokolwiek zainteresuje, ale w sumie co mi szkodzi. W MFO3 gram z 12 lat, nigdy nie byłam jakimś ,,pro" graczem i nigdy nie będę hah. Nawet nie gonie tej topki bo to bez sensu. Często gęsto robiłam sobie przerwy nawet i 2letnie, bo właśnie nic się takiego nie działo na grze poza standardowymi eventami. Pamiętam jak wiele osób odchodziło z gry z upływem lat w oczekiwaniu na Nordię. Przykro się patrzy, jak gra z dzieciństwa, z której ma się dobre wspomnienia, jeszcze za czasów grania na szkolnej świetlicy, umiera.
    Zgadzam się z tymi podpunktami.
    Fanpage na FB aktywuje się raz na X miesięcy po czym znowu przechodzi w stan uśpienia. Gdyby ogarnąć osoby zajmujące się socialami( z chęcią z kimś bym się tym zajęła), ożywieniem tej stronki, może stworzeniem instagrama bądź jakiejś grupy na fb czy messengerze zrzeszającej graczy (Tak wiem są serwery na dc ale umówmy się nie każdy ma dc, wiele osób jest w tych serwerach bo jest, ale nawet nie są aktywni).
    Gdyby popracować nad reklamą, stworzyć nową, wyjąć ciekawsze momenty z gry może fragmenty eventów, typu halloween czy wielkanoc bo akurat na tych jest największa aktywność. Można też próbować rozpromować grę na jakichś grupach dla graczy, żeby przyciągnąć nowych. Myślę, że reklamowanie by przyniosło jakieś efekty.

    Wielu graczy też traci zainteresowanie grą bo pierwsze poziomy wbija się szybko, ale wraz z wyższymi lvl limit energii mocno daje się we znaki, żeby wbić poziom bez doładowań trzeba wiele dni co młodszych graczy, którzy z reguły nie mają dużo czasu aby pograć-odstrasza. Początkujący gracze też mają problemy z działaniem gry, dużo graczy nie ma wiedzy o tym jak przygotować się pod walki, uzbrojenie podstawowe ze sklepów i heja. Co to jest targ? Tak samo znalezienie kogoś do pomocy, przy queście czy mini kiedy ma się niski lvl graniczy z cudem. Wielu graczom z wyższymi lvl nawet kiedy stoją w grze i nic nie robią, mają ene i wystarczy się pofatygować na pomoc to olewają. Jak ktoś takim graczom nie pomoże na staracie to jak mają sobie radzić dalej? Myślę, że jakiś bonus, cokolwiek co zmotywowałoby lvl ,,wyższe rangą" do pomocy nowym, skoro za darmo im się nie chce, byłoby dobrym rozwiązaniem na ich zatrzymanie w grze. Spotkałam się też na evencie walentynkowym z takim pytaniem, od nowego gracza ,,Dlaczego jak wziąłem ślub w mfo to nie mam napisanego nicku tej dziewczyny w profilu?" Swoją drogą ciekawe pytanie, w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Nowi gracze wnoszą dużo świeżości do gry i pomysłów, tylko żeby ich zatrzymać, a co ważniejsze pozyskać to już trudniejsza kwestia.
    Ostatnio edytowane przez Mirie ; 02-06-2023 o 22:31 Powód: literówka

  12. #57
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Nie chcę nic wnioskować ale powtórzę jak się w innych tematach ta gra i tak kiedyś padnie, dodam tylko, że jak patrzę na discordy "mfowskie" to były serwer co były bardzo żywe, a teraz robi się miliard discordow gdzie nic się tam nie dzieje (przykład legiony nagle 3 są i każda ma innego a ten prawdziwy został Ukradziony przez kagome). Sposoby na ożywienie to na pewno bym proponował zrobienia jakiegoś "ogólnego" discorda gdzie by tym serwerem zajmowała się administracja gry oraz testerzy czyli jak np. był jakiś hejt w jakąś osobę lub zwyzywanie to żeby dać range jej że nie mogła by pisać przez jakiś albo dać timeouta na 24h żeby nic nie mogła taka osoba pisać. Dodatkowo fajnie by było żeby tam był kanał na wymianę mini,handel. Kolejna sprawa mimo, że nie używam już zabardzo fb, to faktycznie tutaj dobrze piszecie, żeby jakąś inna osoba poprowadziła ten fanpage żeby ożywić go.

  13. #58
    Jeśli oficjalny discord byłby moderowany tak jak to forum to lepiej go nie robić
    Żółwie tańczą jak szalone...

  14. #59
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    233
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    przykład legiony nagle 3 są i każda ma innego a ten prawdziwy został Ukradziony przez kagome
    Sprostowanie: Właściciel serwera nie mógł wytrzymać psychicznie ze społecznością, dlatego oddał ten serwer mi i dlatego ja jestem właścicielem ów serwera.

    Zatem proszę Cie Kaidan, abyś nie pisał więcej żadnych kłamstw na mój temat lub naszego serwera discorda.
    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    "ogólnego" discorda gdzie by tym serwerem zajmowała się administracja gry oraz testerzy
    Wydaje mi się, że administracja i testerzy mają ważniejsze obowiązki niż zajmowanie się discordem. Być może lepiej byłoby, gdyby takim discordem zajmowała się inna osoba, która mogłaby być bardziej zaangażowana w prowadzenie serwera niż ktoś, kto już ma sporo innych obowiązków.

    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    był jakiś hejt w jakąś osobę lub zwyzywanie to żeby dać range jej że nie mogła by pisać przez jakiś albo dać timeouta na 24h
    Nie chcę być niemiły, ale akurat Ty byłbyś prawdopodobnie jedną z pierwszych osób, które by dostały timeout (lub bana), patrząc na to jak się dotychczas zachowywałeś na discordach, na których byłeś.

    Cytat Napisał Kamillo Zobacz post
    Dodatkowo fajnie by było żeby tam był kanał na wymianę mini,handel.
    Tak się składa, że na naszym DISCORDZIE, wymiana/ pomoc z minibossami (oddzielne kanały do dawania sobie ról związanych z pomocą i wymiana konkretnych mini lub potw. unikatowych, kanał ogólny, linki do przydatnych tematów związanych z potworami i bestiariuszem na forum) i handel (kanał od składania ofert podobny do targu z mfo, licytacje, rola do otrzymywania powiadomień gdy pojawi się nowa oferta handlowa na kanale, link do działu Handel na forum) mają nie tylko oddzielne kanały, ale całe, rozbudowane (i aktywne) kategorie, aby jak najbardziej ułatwić użytkownikom korzystanie z nich.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

  15. #60
    Cytat Napisał Antybristler II Zobacz post
    Jeśli oficjalny discord byłby moderowany tak jak to forum to lepiej go nie robić
    Oficjalnego discorda niestety nie będzie.

    Mamy wraz z Tomim inne sprawy na głowie które zajmują nam wystarczająco dużo czasu niż pilnowanie takiego discorda i reagowanie na każde złamanie regulaminu.

    np. rzucanie w denola śnieżkami za bycie
    Ostatnio edytowane przez Spotlight ; 06-06-2023 o 18:04
    By skłonić człowieka do okrucieństw, każ mu wierzyć w absurdy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •