Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 72

Temat: Sposoby na ożywienie gry

  1. #31
    Większość większych gier ma daily rewards za samo logowanie. To jest po to, żeby zatrzymać graczy przy grze po tym, jak już się zalogują.
    Nagrody za samo logowanie fajna sprawa + lepsza nagroda za jakąś dłuższą ciągłość (tydzień, miesiąc). Nie ma sensu tego komplikować.

    Nawet mi nie starcza czasu, a często nawet chęci na wszystkie codzienne aktywności. Jak pytałem ludzi z MFO2 czemu nie grają w MFO3 to często wskazywali na czasochłonność.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  2. #32
    Użytkownik Avatar Toshiro
    Dołączył
    22-04-2013
    Postów
    187
    Brakuje mi konto premium gdzie za każde logowanie by dostawało się większe bonusy tak jak w innych gierkach między nimi brak prowizji z targu. ;d

  3. #33
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Poszerzanie golda w depo mogło by być tańsze, bo przez to nie opyla się za często wystawiać rzeczy na targ, zwłaszcza jak się zebrało wszystko co chciało i wbiło limit golda.

    - - - - - - - - - -

    Przez to dużo osób które ma itemy, nie wystawia ich bo szkoda co chwile płacić za depo
    Nadal zapominasz że kłamiesz

  4. #34
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    233
    Cytat Napisał Toshiro Zobacz post
    Brakuje mi konto premium gdzie za każde logowanie by dostawało się większe bonusy tak jak w innych gierkach między nimi brak prowizji z targu. ;d
    Był już poruszany kiedyś temat "Abonamentu VIP" jeśli to masz na myśli jako jakieś konto premium.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2018
    Postów
    25
    A może jakiś boost 100% do expa dla nowych graczy, działający powiedzmy do 50/65 lvl (do wyboru)? Z tego co widzę, 85% aktywnych graczy i tak gra na przedziale 65-80, poniżej tego jest aktywność jest naprawdę słaba. Słyszałem, że f2p 80 lvl wbija się rok, więc rok grania na pustych przedziałach pewnie mocno zniechęca nowych. A zaraz ma wejść Scythe, więc problem się jeszcze bardziej pogłębi, bo Nordia w większości opustoszeje.

  6. #36
    Samo wbicie levela to jeszcze nic. Trzeba nabić gemy, zdolności, zrobić jakieś uzbrojenie. Ta gra wymaga strasznego grindingu, a próg wejścia do pvp jest bardzo wysoki.
    Żółwie tańczą jak szalone...

  7. #37
    Użytkownik Avatar Kagome
    Dołączył
    13-02-2019
    Postów
    233
    Cytat Napisał koyar aXe Zobacz post
    A może jakiś boost 100% do expa dla nowych graczy
    Myślę, że można również dać nowym graczom Napoje Energetyczne np. w okolicach walki z Nimfą. Część nowych graczy odpada na tym etapie, bo nie są w stanie pokonać Nimfy na swoim aktualnym poziomie, więc muszą zdobyć nowy, na co nie mają już energii.
    No matter the era, whichever the society, people always gaze at the stars when young.
    Then they stretch out their hands and try to catch them.
    And then one day, they realize their arms are not long enough to catch the stars, and that’s when they grow up.

  8. #38
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2018
    Postów
    25
    No coś takiego byłoby super, bo rzeczywiście tak jest xD Mogłoby to być jako jednorazowa nagroda powiedzmy za 10 lv

  9. #39
    Jak nie odpadną przez nimfe to odpadną przez rapsa, a jak nie przez rapsa to przez ważkę xD.
    Najlepszym co można zrobić dla nowicjuszy są questy dzienne, które jakkolwiek zachęcą ich do regularnego expu.
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  10. #40
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2013
    Postów
    31
    nowy serwer, konto premium sprawia ze gra zdechnie jeszcze szybciej ;/ jak chcecie graczy to postawcie na reklame i pvp

  11. #41
    Użytkownik Avatar Fuckinslayin
    Dołączył
    10-07-2019
    Postów
    368
    Moja opinia:

    Po pierwsze, reklamy są stare i przestarzałe (chodzi mi o tą reklamę z Wampirzycą i z Żółwiem)
    Po drugie, mała ilość graczy jest spowodowana też tym, że gdy gra startowała tak naprawdę nie było w co poza nią pograć a jedyne opcje to były Tibia, Metin, Diablo.
    Po trzecie, duża ilość graczy już poprostu wydoroślała.
    Po czwarte, ta gra nie daje zbytnio dużej ilości endorfin. Ludzki mózg chce, żeby ciągle coś się działo. Ciężko jest o takie coś, gdy limit energii to 200.
    Po piąte, przez Elite nie da się w nią grać. Precz!
    Po szóste, aktualizacje powinny być częstsze. Zgaduję, że Scythe i Kurthus wyjdą w Czerwcu. Biorąc pod uwagę to, że minęły 3 lata od poprzedniego update'u to spora część graczy poprostu już odeszła.
    Po siódme, nie ma żadnych sociali poza YouTubem które budowałyby jakikolwiek Hype na nowe aktualizacje. Zero aktywności stronki na FB, YouTube reaktywuje się co 4-5 lat.
    Po ósme, zmniejszyć kryteria co do testerów i zatrudnić poprostu więcej osób. Nawet nie trzeba tutaj tych co mają jakąkolwiek styczność z tą grą. Wystarczy znać się na silniku żeby przetestować jedne z łatwiejszych rzeczy.

  12. #42
    Wszyscy wiemy ile bylo juz zmian w pvp i jaki efekt przyniosły
    Cześć zbóje
    Pewnego razu uczeń Archimedesa zapytał go, co będzie miał ze zgłębiania matematyki. Archimedes zwrócił się do swojego drugiego ucznia:
    -Daj mu talara, bo koniecznie musi coś mieć z tej nauki.

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    27-08-2015
    Postów
    191
    Cytat Napisał Violetta Valery Zobacz post
    Wszyscy wiemy ile bylo juz zmian w pvp i jaki efekt przyniosły
    Szczególnie ta, która miała usunąć wymiany żetonów, a rykoszetem oberwali też bywalcy areny

  14. #44
    Jedyne sensowne ruchy jakie ja widzę:
    1) Nacisk na szybki rework systemu pomocników, aby graczom z lvlcapa opłacało się latać do nowicjuszy. Przy okazji może zakumplują się z jakimiś bardziej ogarniętymi i zatrzymają ich na dłużej w gierce.
    2) Zaprzestanie żydowania i danie nowym limitu eny 400, aby potencjalny 12-latek, któremu rodzice ograniczają komputer nie musiał poświęcać tygodnia na expienie w celu osiągnięcia jakiegokolwiek postępu fabularnego.
    3) Losowanie nagród wśród graczy online, przywrócenie loterii bez ryzyka (którą ostatni raz widziałem chyba za czasów Eliar) i jej modyfikacje (czyli np. wystarczy być 30min na gierce i potem kliknąć, aby wziąć udział w losowaniu o eq, przy okazji to jakaśtam amortyzacja dla braku niektórych setów na rynku), n-te wskrzeszenie dogorywającej strony na facebooku i tamtejszych konkursów oraz zaprzęgnięcie Łukasza żeby tam postował.
    4) Delikatne podbicie startowego golda lub dodanie smaczków pokroju woreczki z kasą/potkami za questy. Jeśli chodzi o potki to mam tu na myśli użyteczną ilość, którą początkujący gracze będą mogli wykorzystać do expienia (czyli np. 200x mikstura życia 1, a nie 15 potek many 3 i fajrant). Ewentualnie postawić jakieś klimatyczne NPC pokroju "Pogromca Zielonych Poczwar", które codziennie wręczałyby potki i mówiły nowym, że dobrze im idzie. Można też usunąć prowizję z depozytu dla osób z majątkiem poniżej xkk golda lub poniżej maksymalnego poziomu doświadczenia.
    5) Permanentne zbanowanie gustawa rapiera żeby przestał odstraszać wszystko co się rusza swoją osobą. Przy okazji wyciąganie jakichkolwiek konsekwencji wobec bandziorków usiłujących oszukiwać/naciągać nowych graczy tak jak miał to w zwyczaju leomessi.
    6) W kwestii PvP na innych przedziałach niż lvlcap to również zaprzestanie żydowania i przywrócenie normalnego spadania rankingu do statusu nieklasyfikowany bez żadnych dziwnych opłat (możliwe do uzyskania po x czasu poprzez brak walk lub natychmiastowo za 10mf). Tutaj zmiana może niekoniecznie dla nowych graczy, ale mnie przykładowo płacenie 10 mf za zerowanie rankingu skutecznie odstraszało i dalej odstrasza od walk na przestrzeni wbijania ładnych kilku postaci z 1 na 80lvl.

    Pierdolety typu npc zastępujące graczy przy minibossach tylko zniszczą mfo, bo ono przecież, o zgrozo, polega na koegzystencji i współpracy z innymi graczami. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie zakładając konto niecałe 10 lat temu. To tyle ode mnie, więcej grzechów nie pamiętam.
    Ostatnio edytowane przez Nyan Cat ; 21-05-2023 o 22:48

  15. #45
    Cytat Napisał Violetta Valery Zobacz post
    Jak nie odpadną przez nimfe to odpadną przez rapsa, a jak nie przez rapsa to przez ważkę xD.
    Najlepszym co można zrobić dla nowicjuszy są questy dzienne, które jakkolwiek zachęcą ich do regularnego expu.
    No szczerze mówiąc to bardziej się tu z tobą zgodzę niż z @Kagome bo na nimfie to raczej padają lvl powyżej 12-13 nie mając nabitych atrybutów lub magowie z ogniem, z rapsem zaś z reguły się pada bo wali krytykami lub po prostu gracze nie mają jeszcze odpowiedniej wiedzy jak najlepiej się przygotować pod walkę z bossami (sam na głównej postaci mam "standardowe" ubicia lvlowe bossów), dlatego dobrze że jest quest o atrybutach, na pewno poszerzyło to wiedzę nowych graczy. No ale dawanie napoju w okolicach nimfy bo ktoś jej nie ubił i musi nawbijać lvl to trochę słabe rozwiązanie, bo to jest najprostsze rozwiązanie i też o to chodzi w tego typu grach, żeby po prostu wbić lvl. Problem się robi kiedy odchyłka jest naprawdę duża i samo wbicie lvl nie pomoże (tutaj też, miałem to z Kalvadorem #1, jak patrzę wstecz to się śmieję że musiałem wbijać 40lvl żeby go ubić XD)

    Szybsze wbijanie lvl na pewno nie pomoże w zatrzymaniu graczy, raczej trzeba wytworzyć coś co będzie ich przyciągać niezależnie od poziomu gracza (questy dzienne są dobrą opcją, ale nie najlepszą). Pomyślałbym po wprowadzeniu nowego miasta, nad dwoma "wyspami".

    Jedna typowo wakacyjna, udostępniana tylko i wyłącznie na okres wakacji (te dzieciakowe, czyli koniec czerwca do początku września) z aktywnościami wakacyjnymi (nwm Seba i Piter chcą troche pogotować i potrzebują wody chlorowej z jaskini ale żeby tam wejść trzeba mieć ubranie gazoszczelne od kogoś i dodatkowo pokonać w jaskini Solniaki). Natomiast ta druga wyspa, mogłaby być udostępniana w okresach nieeventowych, np. tak jak teraz - od wielkanocy praktycznie w grze się nic nie dzieje. Tutaj zadania były by oczywiście inne, ale potworki w obu przypadkach skalowały by się lvlowo.
    Można by jeszcze pomyślec nad formułą jak z iś (nie jestem pewien czy to to), że cały ekwipunek zdobywamy na nowo a nasz obecny jest przechowywany.

    Dużo roboty, ale tego typu "przenosiny" od głównej rozgrywki na określony rodzaj czasu są bardzo często stosowane, głównie chyba w mobilnych produkcjach.
    Przy okazji, otwiera to nowe wrota dla twórców w postaci wykupywania "przepustek" dzięki czemu moglibyśmy na takich eventach zdobywać lepsze nagrody lub mieć szybszy w nim postęp :>
    Le tits now

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •